Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.436.875
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, svima

Riknuo mi je monitor pa sam u potraznji za novim. budet mi je do nekih 3000 kn, vazno mi je da monitor nije ispod 27', suzio sam krug na njih par, pa bi volio da ako netko ima iskustva sa istim modelima da mi da preporuku. Nisam neki zahtjevni korisnik

 

Aoc C32G1 za ovaj model me posebno zanimaju iskustva

AOC CQ32G1

AOC 27G2U

DELL S2719DGF

 

Unaprijed zahvaljujem svima na odg

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja sam prezadovoljan dellom, boje su stvarno odlične out of the box, s tim da mi je na prvom bio neispravam display dok je bio na 144hz pa sam dobio refurbished preko servisa
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
panisher21 kaže...

Pozdrav, svima

Riknuo mi je monitor pa sam u potraznji za novim. budet mi je do nekih 3000 kn, vazno mi je da monitor nije ispod 27', suzio sam krug na njih par, pa bi volio da ako netko ima iskustva sa istim modelima da mi da preporuku. Nisam neki zahtjevni korisnik

 

Aoc C32G1 za ovaj model me posebno zanimaju iskustva

AOC CQ32G1

AOC 27G2U

DELL S2719DGF

 

Unaprijed zahvaljujem svima na odg

 

Aoc C32G1  - isti kao i ovaj dole samo manja rezolucija, premalena za 32 inča iako je cijena dosta ok

AOC CQ32G1  -  ovaj imam i super je, naj opcija za 32 2k 144 hz

AOC 27G2U -  manji monitor i manja rezolucija, IPS panel (mrvičicu brži odziv, puno manji konstrast od prva dva)

DELL S2719DGF - manji monitor, TN panel (najbrži odziv, ali katastrfa kutevi gledanja, kontrast, boje... )

 

Ja ne bih išao na TN panel, to je rezervirano za profi gamere na 240 hz, jednostavno previše mana u odnosu na ips i va.

 

Inače velika ti je razlika između 27 1080p i 32 1440p (prešao sam s prvog na drugi), tako da uvijek prvo odluči koju veličinu i rezoluciju želiš, pa onda gledaj monitore.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
panisher21 kaže...

 

AOC 27G2U

 

 

Ako već ideš na 27" 1080p 144hz uzmi rađe ASUS VG279Q sa 5 godina jamstva ista je praktički cijena

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
panisher21 kaže...

Pozdrav, svima

Riknuo mi je monitor pa sam u potraznji za novim. budet mi je do nekih 3000 kn, vazno mi je da monitor nije ispod 27', suzio sam krug na njih par, pa bi volio da ako netko ima iskustva sa istim modelima da mi da preporuku. Nisam neki zahtjevni korisnik

 

Aoc C32G1 za ovaj model me posebno zanimaju iskustva

AOC CQ32G1

AOC 27G2U

DELL S2719DGF

 

Unaprijed zahvaljujem svima na odg

 Ako procesljas temu naici ces samo na pozitivne kritike o dellu, a price za malu djecu gdje se usporeduju tn paneli od 500kn iz 2012. sa novim tn panelima pusti.

 

Evo ti misljenje covjka koji je isprobao dosta panela u skorije vrijeme.

Jakovp kaže...

 

Aoc C32G1  - isti kao i ovaj dole samo manja rezolucija, premalena za 32 inča iako je cijena dosta ok

AOC CQ32G1  -  ovaj imam i super je, naj opcija za 32 2k 144 hz

AOC 27G2U -  manji monitor i manja rezolucija, IPS panel (mrvičicu brži odziv, puno manji konstrast od prva dva)

DELL S2719DGF - manji monitor, TN panel (najbrži odziv, ali katastrfa kutevi gledanja, kontrast, boje... )

 

Ja ne bih išao na TN panel, to je rezervirano za profi gamere na 240 hz, jednostavno previše mana u odnosu na ips i va.

 

Inače velika ti je razlika između 27 1080p i 32 1440p (prešao sam s prvog na drugi), tako da uvijek prvo odluči koju veličinu i rezoluciju želiš, pa onda gledaj monitore.

 Da stavis della pored tvog aoca jedva bi vidio razlike u bojama tako da ne pricaj gluposti o "katastrofa bojama"... lijepo objasnjeno u recenziji, naglasak na zadnjem boldanom dijelu.

 

Ako vec navodis mane navedi ih za svaki panel pa nek si covjek bira sto mu najvise pase... Ips cesto zna imati problema sa glowom, novim tnovima je zapravo najveca mana kut gledanja ako igras iz kreveta il nesto slicno, a va panel kupis od 144hz pa zapravo dobijes response time koji je dovoljan za 100-120hz. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pa TN paneli iz 1960 a ne iz 2012 ili 2019 su uglavnom isti i dan danas, osim sto su im digli herce, inace ima zaista dobrih Tn panela po recenzijama izgleda da ovaj Dellov model zaista iskace od ostalih po tom pitanju, osobno ga nisam vidio no vidio sam druge manje Tn modele, no kutevi gledanja ak volis igrati doma s drustvom su im ipak nerijesiv problem.zz
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zna netko kako se ponaša famozni Dellov manji brat DELL S2419HGF?

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nije niti blizu vecem bratu, boje puno losije, panel je takoder nativno na 120hz pa se tvornici overclocka na 144hz i ljudi javljaju da nije bas bajan po pitanju response tajma.

 

Dodas 100-150 kn i fino si uzmes aoc 24g2u koji je po svemu puno bolji.

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdra. Molim za pomoc da ne napravim neku glupost.

Naime, kupio sam Acer 27" KG271 monitor frsync, 144Hz, TN, ali mi nekako boje bas ne odgovaraju najbolje, mada monitor izgleda pravo dobro. Sada imam ponudu da zamijenim taj monitor za TV LG 32LM6300PLA FHD Link pa da li je to OK, jer cu taj TV koriatiti za gaming prvenstveno i filmove.

Grafika mi nije neka RX 470

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdra. Molim za pomoc da ne napravim neku glupost.

Naime, kupio sam Acer 27" KG271 monitor frsync, 144Hz, TN, ali mi nekako boje bas ne odgovaraju najbolje, mada monitor izgleda pravo dobro. Sada imam ponudu da zamijenim taj monitor za TV LG 32LM6300PLA FHD Link pa da li je to OK, jer cu taj TV koriatiti za gaming prvenstveno i filmove.

Grafika mi nije neka RX 470

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
monacor kaže...

Pozdra. Molim za pomoc da ne napravim neku glupost.

Naime, kupio sam Acer 27" KG271 monitor frsync, 144Hz, TN, ali mi nekako boje bas ne odgovaraju najbolje, mada monitor izgleda pravo dobro. Sada imam ponudu da zamijenim taj monitor za TV LG 32LM6300PLA FHD Link pa da li je to OK, jer cu taj TV koriatiti za gaming prvenstveno i filmove.

Grafika mi nije neka RX 470

 Nikad TV za gaming

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Nikad TV za gaming

 Ja bi najradije zamijenio i doplatio sada za neki monitor sa IPS panelom al nece niko, niti mogu prodati svoj. Ne mogu nikako da se naviknem na boje, nekako su isprazne zbog toga sam mislio na TV jer sam prije igrao na slicnom tv-u i slika je bila OK prilicno.

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, molio bih preporuku za monitor.

Svrha je development. Igre ne igram (odigram nešto nekoliko puta u 6 mjeseci)

Bitno mi je da ima dobru rezoluciju, da je 27'', da ima dobro osvjetljenje i da ima jake, dobre boje. Odnosno da ne budu onako isprane boje (nadam se da razumijete što želim reći )
Spajat će se na laptop od 32GB rama, i7 gen 8 i ima neku grafičku (nvidia quadro p3200 gpu) iako ne znam vrijedi li išta ta grafička 

 

Koji bi po vama bio best buy za gore navedeno?

Zahvaljujem u naprijed svima! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 20:03 (pavelic44).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
monacor kaže...

 Nikad TV za gaming

 Ja bi najradije zamijenio i doplatio sada za neki monitor sa IPS panelom al nece niko, niti mogu prodati svoj. Ne mogu nikako da se naviknem na boje, nekako su isprazne zbog toga sam mislio na TV jer sam prije igrao na slicnom tv-u i slika je bila OK prilicno.

 

U kojem to ducanu ne zele prihvatiti doplatu?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
monacor kaže...

 Nikad TV za gaming

 Ja bi najradije zamijenio i doplatio sada za neki monitor sa IPS panelom al nece niko, niti mogu prodati svoj. Ne mogu nikako da se naviknem na boje, nekako su isprazne zbog toga sam mislio na TV jer sam prije igrao na slicnom tv-u i slika je bila OK prilicno.

 

U kojem to ducanu ne zele prihvatiti doplatu?

 Ni u jednom. Zvao sam ovaj sto sam kupio, pitali koliko je koristen ja rekao oko dva sata, tako otprilike je i bilo. Kaze trebaju ga poslat acer firmi da oni testiraju koliko je koristen i da kazu je li nov...nisam ni naljepnice skinuo sa njega 😀

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

pa zasto si onda napisao da nece? vrati im nazad i doplati za neki IPS i gg

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

pa zasto si onda napisao da nece? vrati im nazad i doplati za neki IPS i gg

 Pabtakvim tonom sam dobio odgovor od djevojke koja je zaduzena za to da je u prevodu glasilo donesi ti pa ces cekat pola mjeseca za provjeru ali od toga nema nista.

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Koji ducan? Kada si ti uzeo monitor? Jesi ga kupio u trgovini ili preko webshopa?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Koji ducan? Kada si ti uzeo monitor? Jesi ga kupio u trgovini ili preko webshopa?

 Trgovina u kojoj sam kupio, platio ga 583 KM (oko 2200 kn), kupljen 04.10.2019 a pitao za povrat prosle sedmice.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

U Bosni zaboravi na to, jedino ako ti se neko smiluje, ali sumnjam 

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Asus PG279Q ili Acer XB271HU ?

 

posto LG 27GL850-B se ne moze nigdje naci u BiH

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,
hvala svima na misljenjima, nakon vaganja prevagnuo je model AOC CQ32G1
Htio sam veci ekran jel bi spojio na njega i Xone, i na kraju sam uzeo ovaj sa QHD rezolucijom, 144Hz
Naime imam problem, kada stavim na 144Hz, ikone izgube boju i ekran izgleda kao da je u 8bit modu, spojen je display kablom,dali je problem grafička?
Driveri su novi, instalirao sam i za monitor cijelokupan software

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

treba mi pomoć oko kupovine monitora (gamerskog).

Konkretno zanima me model Asus ROG Swift PG248Q.

Je li ima tko iskustva sa navedenim modelom.

Posjedujem računalo sa Nvidia grafičkom karticom (Nvidia gtx 970).

Nudi mi se polovni, sa važećom garancijom (koliko bi trebao max platiti za njega?).

Koristio bih ga prije svega za igranje (PUBG).

Unaprijed hvala na odgovorima.

 

P.S.

također kada sam već tu molim preporuku gamerskog monitora do 3000-3500 kn.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
coRey kaže...

Asus PG279Q ili Acer XB271HU ?

 

posto LG 27GL850-B se ne moze nigdje naci u BiH

 https://www.olx.ba/artikal/35593623/lg-27gl850-27-g-sync-144-hz-pivot/

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
monacor kaže...

Pozdra. Molim za pomoc da ne napravim neku glupost.

Naime, kupio sam Acer 27" KG271 monitor frsync, 144Hz, TN, ali mi nekako boje bas ne odgovaraju najbolje, mada monitor izgleda pravo dobro. Sada imam ponudu da zamijenim taj monitor za TV LG 32LM6300PLA FHD Link pa da li je to OK, jer cu taj TV koriatiti za gaming prvenstveno i filmove.

Grafika mi nije neka RX 470

Acer je tipičan brzi TN gejmerski monitor, ili posrani brzi TN LCD panel koji se sranje za sve osim za gejming.

 

Trebal si pitat za savjet prije kupovine, pa bi eto kupio neki okvirno gejmerski VA LCD panel sa 144hz.Takvih modela ima, ili eventualno ipak kakav IPS sličnih karakteristika.

 

Kaj se tiče tog LG-a, ekipa skriva tehnikalije kao zmija noge ali to je IPS LCD panel.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=751&jumpto=5833249&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=172&jumpto=4850440&sort=asc&view=flat

Juksi kaže...

 Nikad TV za gaming

 Da moš mislit, a realno večina ljudi i gejma na velikim televizorima zato jer može i jel je vrlo ugodno.

 

Večini ljudi fučka se za 144hz, eto sused kuča do mene gejma na "55 Philips 4K VA LCD panel/60hz Ambilight televizorčeku".Na njega je spojen komp i PS4, pa ovisno kaj hoče eto upali i gejmaj bez problema.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=743&jumpto=5826779&sort=asc&view=flat

monacor kaže...

 Nikad TV za gaming

 Ja bi najradije zamijenioi doplatio sada za neki monitor sa IPS panelom al nece niko, niti mogu prodati svoj. Ne mogu nikako da se naviknem na boje, nekako su isprazne zbog toga sam mislio na TV jer sam prije igrao na slicnom tv-u i slika je bila OK prilicno.

 Niti IPS nije puno bolji po tom pitanju, dakle djeluje Rubel-isprano radi mizeorno niskog kontrasta+ostale IPS mane.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=131&jumpto=4695495&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=185&jumpto=4883061&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
systemize kaže...
coRey kaže...

Asus PG279Q ili Acer XB271HU ?

 

posto LG 27GL850-B se ne moze nigdje naci u BiH

 https://www.olx.ba/artikal/35593623/lg-27gl850-27-g-sync-144-hz-pivot/

 

provjereno je to vec i nemaju na stanju, svaku radnju sam zvao, slao poruke sve je za mjesec dana i to nije 100%

 

 

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...

 Nikad TV za gaming

 Da moš mislit, a realno večina ljudi i gejma na velikim televizorima zato jer može i jel je vrlo ugodno.

 

Večini ljudi fučka se za 144hz, eto sused kuča do mene gejma na "55 Philips 4K VA LCD panel/60hz Ambilight televizorčeku".Na njega je spojen komp i PS4, pa ovisno kaj hoče eto upali i gejmaj bez problema.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=743&jumpto=5826779&sort=asc&view=flat

 Čim je forumaš uzimao 144hz znači da mu treba za nešto žešče, 144 i TV je OGROMNA razlika.

Ako nisi gamer, ili gameaš svako toliko, nešto singleplayer ili mulitplayer igre tipa Fifa, itd., onda je TV sasvim ok, ali ako igraš Quake, CS:GO... onda nikako TV.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 16:48 (Juksi).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
panisher21 kaže...

Pozdrav,
hvala svima na misljenjima, nakon vaganja prevagnuo je model AOC CQ32G1
Htio sam veci ekran jel bi spojio na njega i Xone, i na kraju sam uzeo ovaj sa QHD rezolucijom, 144Hz
Naime imam problem, kada stavim na 144Hz, ikone izgube boju i ekran izgleda kao da je u 8bit modu, spojen je display kablom,dali je problem grafička?
Driveri su novi, instalirao sam i za monitor cijelokupan software

 https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/boje-kontrast-monitoru-uzasni-kad-igram-4k/271650.aspx

zz

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...

Acer je tipičan brzi TN gejmerski monitor, ili posrani brzi TN LCD panel koji se sranje za sve osim za gejming.

 

Trebal si pitat za savjet prije kupovine, pa bi eto kupio neki okvirno gejmerski VA LCD panel sa 144hz.Takvih modela ima, ili eventualno ipak kakav IPS sličnih karakteristika.

 

Kaj se tiče tog LG-a, ekipa skriva tehnikalije kao zmija noge ali to je IPS LCD panel.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=751&jumpto=5833249&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=172&jumpto=4850440&sort=asc&view=flat

Juksi kaže...

 Nikad TV za gaming

 Da moš mislit, a realno večina ljudi i gejma na velikim televizorima zato jer može i jel je vrlo ugodno.

 

Večini ljudi fučka se za 144hz, eto sused kuča do mene gejma na "55 Philips 4K VA LCD panel/60hz Ambilight televizorčeku".Na njega je spojen komp i PS4, pa ovisno kaj hoče eto upali i gejmaj bez problema.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=743&jumpto=5826779&sort=asc&view=flat

 Niti IPS nije puno bolji po tom pitanju, dakle djeluje Rubel-isprano radi mizeorno niskog kontrasta+ostale IPS mane.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=131&jumpto=4695495&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=185&jumpto=4883061&sort=asc&view=flat

 Hvala @rambox, napravio sam sta sam napravio 😀

Ipak znaci da nije los izbor ovaj tv sto imam u ponudi. Hvala puno na pomoci o izboru. Ziv bio 😉

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 17:28 (monacor).
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,


Našao sam preko njuškala AOC cq32g1 za 2100kn,piše da je isproban i vraćen u kutiju,kupljen prije 7 dana u linksu sa garancijom 36mj. Problem je jedino što se osoba nalazi u Istri pa nemam mogućnost iskušati monitor prije kupnje. Što vi mislite o takvoj kupovini monitora,da li se isplati upuštati u taj rizik za 30% jeftniju cijenu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 14:25 (Vlado95).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice