Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.454.625
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Interesting, fala, nisam znao za to. Mozda zato oni zakrivljeni Samsungovi 34" monitori od 5+K kn idu do 100Hz, a ne preko, makar je tesko znati je li to problem AOC ili opcenito svih verzija VA panela.

 

Sjetio sam se da PCmonitors stavljaju ICC profile za monitore koje testiraju, tak da ti evo ICC profil (:

https://pcmonitors.info/reviews/dell-s2719dgf/

Ispod odlomka Test Settings (ICC profile) ima link. Javi je li se kaj poboljsalo s njim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2019 22:31 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek 

 Hvala, upravo sam ga i po njima namjestio a i oni su razlog da ga kupim. Sa tim icc taman se slika izgladi, makne lagani washed izgled, dobi dubinu,  ma perfektno.

Cini mi se da je moj primjerak indentican njihovom sa malo slabijom gamom, jer ekipa sa jednog drugog sitea je imala primjerak s malo boljom gamom, bez icc profila je iso prema 2.2 .

Nije to uopce tolko strasno ni velika razlika, samo nek se zna da postoje varijacije kod istog modela. Jer neko s boljom gamom da stavi taj icc sta si linko, bit ce mu pretamna slika malo. 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

ja bas nabavio s2719dgf, i po ocekivanju boje i fluidnost je sve 5, ali gamma...

nezz jel to peh il sta, oko 1.8 do 1.9 je gamma, nemoze se namjestat na monitoru nego preko icc profila.

 

sad ce me razapet TN stovatelji ali il sam ja corav il neznam sta, nevidim neku razliku u fluidnosti izmedju VA i TN panela, i c24g1 i sad ovaj dell jednako se ljepo nose sa brzim scenama.

 

boje su im podjednake ovisi o postavkama ali oba su podjednako dobri.

ovaj del nema neki strasni colorshift kad se mjenja kut gledanja, cak je u rangu sa va panelom bilo isto.

kod va panela na 144 i kod ips panela na 144 hz, bleed i ips glow odnosno VA glow su uzasni i neizbjezni, bio monitor od 2000 do 5000kn , nisam naso ni jedan zadovoljavajuci primjerak, koji nije imo iritantan glow.

kod ips panela na 60hz nema tog glow-a.

takodjer ovaj dell nema glow, niti bleed na crnoj pozadini.

dakle, jedini minus je gamma, ali to je odokativno, volio bih bas to profi izmjerit da vidim kolika je tocno i dali sam bas potrefil los primjer. ako neko ima kakav savjet nek rece, di i kako se moze precizno izmjerit gama bez posebnih alata.

Za gammu i kontrast si u potpunom pravu. No to su manje više svi recenzenti i naveli kao problem. 
Ja sam si podesio preko nVidia control panela gammu i boje malo i uglavnom sam sretan dobivenim.
Eventualno još nekih sitnica oko tvikanja, ali evo šeram:

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

thx , a postavke monitora pretpostavljam su ti na standard i contrast nisi mico sa 75.

a na koliko brightness drzis .

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

thx , a postavke monitora pretpostavljam su ti na standard i contrast nisi mico sa 75.

a na koliko brightness drzis .

Standard, cotrast na monitoru 55%. 
Brightness 50%.

Kad igram, pojačam na 60ak %.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Davor nadam se da cete uskoro napraviti recenziju AOC CQ32G1 koji je trenutno dosao kod nas(pisano/digitalno/bilo kako;), monitor kosta "mizernih" 3200kn...volio/voljeli bi cuti nesto pametnogalp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka 4K minimalno 27" za CAD i foto/video.

Kupuje se 8 komada pa bi bilo zgodno ako znate neki dućan gdje se može pregovarati o cijeni.

Zgodno bi bilo da je do 3000kn komad ali ako nešto viša cijena donosi znatno poboljšanje onda bi se kupovali takvi.

nikad se na njima ništa neće zaigrati.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Jeftiniji i ista bolji od LG 27UD58-B 27(2700kn) ces tesko naci. Ja taj monitor mogu usporediti s Dell-ovim 4k P2715Q  koji sam takoder koristio, znacajna je razlika jedino u svijetlini, dell je bljestio, no zakunio bi se da mi je LG bio nesto brzi.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 2
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

LG je nekako i moj izbor, barem po specifikacijama koje sam gledao jer monitore nažalost u živo nemam priliku vidjeti. Pošto će ured biti otvorenog tipa tj. u njega će se dovoditi klijenti, bitan je i sam izgled a monitor koji si preporučio ima preširok okvir. Pogotovo jer će ići dva po radnom mjestu, jedan do drugoga.

Nešto sitno skuplji a dosta ljepši mi je OVAJ. Po specifikacijama su skoro identični a ovaj skuplji ima i godinu duže jamstvo (ako su podaci u web shopovima točni).

Jel se zna išta o ovom modelu i jel ga ko imao priliku vidjeti/isprobati?

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gore preporuceni lg je dolazio i u srebrnoj varijanti, sad vjerovatno ovaj kaj si ti linko je noviji model, srebrni s tanjim rubovima jer dosta proizvodaca isti panel trpaju u razne varijacije standova, okvira, ulaza i izlaza i sl.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kakvi su se Samsungovi QLED VA monitori pokazali?

Npr. OVAJ

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Osobno nemam pojma nisam u zivo koristio niti jednog morat ces pricekati nekog drugog da ti odgovori.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mislim da će ipak biti IPS zbog klijenata koji će gledati iskosa.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav; 

Koliko god gledao i analizirao nikako

da se odlučim 

između ova dva Benq modela:

GW 2470 hl ili

GW 2480.

Prvi je sa VA matricom, a drugi Ips

Monitor je za surf., video tj. multimediu najviše.

Znači, gledanja filmova i sl...

Ima tko iskustava sa ovim modelima ili nešto treće možda ?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 22:17 (jkopinic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Za gledanje filmova ti je VA bolji izbor.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sto je bolje za eliminiranje text ghostinga ips ili tn matrica? 60/75 ips ili 144 tn?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...
The_Fichek kaže...

 Rekoh da na 60hz ips i va nema tog glowa. To sam primjetio samo na 144hz ekranima. Morat ces googlat da vidis nezz kako da ti objasnim a nemam taj va monitor da slikam. Recimo na crnoj sve se nesto presijava i postaje zelenkasto itd kad ne gledas direkt u njega. Jednostavno je meni to smetalo plus taj primjerak sta sam ja imao je imo problema i sa backlight bleed. O c24g1 govorim.

Na s2719dgf nemam problema s bleed i glow. Jedino sta moram icc profil da bude tip top.

Backlight bleed ili IPS ili Va imaju iste probleme bio monitor 60 ili 144 hz. Osobno IPS sa 6o hz koje sam imao imali su jednako bleeda kao i 144 hz testirani. A bleed ovisi o panelu, ne o refresh rateu monitora. Tako da mozes naci 144hz monitr sa manje bleeda nego onaj od 60 i obrnuto. 

 

Sto se tice tvojih problema sa c24g1, to je Va panel i odredeni shift je prisutan, osobno nisam taj monitor uzivo viodio, ali Acer koji sam imao isto zakrivljeni VA 144 hz nije imao nikakvih problema koje navodis sa zelenaksom pojavom ili sta vec. Sto opet je moguce da je do greske u panelu ili nesto na tvom monitoru.

Sto se tice bleeda na tvom monitoru, on nije posljedica 144hz, vec toga sto je panel zakrivljen i stvara se taj clouding i bleed. Svi zakrivljeni monitori koje sam vidio imali su manje ili vise tog cloudinga ili manjeg bleeda. Opet dosta manje od IPS monitora. Medutim ravni VA monitori nemaju tih problema, barem 4 koja sam osobno testirao.

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebam pomoć pošto se jako slabo razumjem u monitore a preferiram fps igre prvenstveno sada PUBG može mi netko reći razliku između ova dva tipa ekrana Benq Zowie xl2411z ili XL2411P, te koji od njih da kupim ili neki drugi ?

Max
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
https://edigital.hr/monitor/samsung-c34f791wq-34-zakrivljen-led-monitor-bijela-p476556 zapeo sam za 21:9 monitor, pa me sad zanima od znalaca mišljenje o ovom monitoru a još više o trgovini. Monitor će se koristiti za grafički dizajn i povremeni gaming.
Kupujem jači stroj i monitor za duže vrijeme... Ako netko ima bolji prijedlog slobodno nek predloži
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

od 24" IPS 1920x1080 pao je izbor na ova 3

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/5cb0a04c5

 

tih specki i za te pare nema drugo sta,kad vec nejdem na performanse i velicinu,onda da je bar kvaliteta i izgled

samo sto toliko hvaljeni dell nema revizija nigdje,jedino sto sam nasao 1 video di neki rus otpakirava i okrece monitor,nigdje se ne spominje

jedino dell S2419h koji je po meni ista stvar samo s zvucnicima i nedostatak po meni sto ima samo hdmi dok je tolko pljuvani philips ispada jos najbolji izvor

jer uz sve sto imaju ovi on  jos ima freesync i radi na 75hz ako je vjerovati stranicama proizvodaca

 

sta izabrati

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Postoji li nekakva velika razlika između 60 i 75Hz? ako ne, uzet cu onda onaj SAMSUNG 23,6" LS24F352FHUX, a ako postoji, koji biste mi 75Hz monitor preporučili a da je tu negdje cjenovno u rangu sa samsungom? Svrha bi bio neki all-round sto znaci gejming, programiranje, filmovi/serije, ali ponajviše prvo dvoje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 1:02 (perix231).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

pa taj f352 je 75hz freesync ili 72 čini mi se

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
perix231 kaže...

Postoji li nekakva velika razlika između 60 i 75Hz? ako ne, uzet cu onda onaj SAMSUNG 23,6" LS24F352FHUX, a ako postoji, koji biste mi 75Hz monitor preporučili a da je tu negdje cjenovno u rangu sa samsungom? Svrha bi bio neki all-round sto znaci gejming, programiranje, filmovi/serije, ali ponajviše prvo dvoje.

Razlika ti je u 1/4, što nije malo.

Odnosno, da malo bolje se izrazim, sa 60 na 75hz je upgrade od 25% veće frekvencije.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 1:11 (Et_Tu_Brute?).
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok ekipa!

Dajte mi predložite neki 32" 4K monitor. Trenutno koristim Samsung TV LT24E390. Crtam u alatima pa mi na 1080p nedostaje prostora, 100% uredska/poslovna primjena. Udaljen sam od monitora 75cm pa mislim da će 32" biti ok. Poželjno da je ips te da ima rupe za montažu na stalak (vesa). Budžet do nekih 3500kn. Mora biti HR dućan, zbog lakšeg procesa kupovine (firma). Hvala.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Et_Tu_Brute? kaže...
perix231 kaže...

Postoji li nekakva velika razlika između 60 i 75Hz? ako ne, uzet cu onda onaj SAMSUNG 23,6" LS24F352FHUX, a ako postoji, koji biste mi 75Hz monitor preporučili a da je tu negdje cjenovno u rangu sa samsungom? Svrha bi bio neki all-round sto znaci gejming, programiranje, filmovi/serije, ali ponajviše prvo dvoje.

Razlika ti je u 1/4, što nije malo.

Odnosno, da malo bolje se izrazim, sa 60 na 75hz je upgrade od 25% veće frekvencije.

 I jel imas onda kakvu preporuku 75Hz monitora? I dobro bi bilo da je freesync, zaboravih napomenuti.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja osobno nisam previse osjetio pomak sa 60 na 75Hz, ne igram FPS, al igram MOBA. Cijenovni rang koji gledas ne daje neku veliku ponudu.. Osobno ne bih isao na PLS u tom rangu jer je lako moguce da ces dobiti prevelik glow/bleed na monitoru. Osobno bih se protegnuo na provjerenu seriju LG-a, tj: https://www.nabava.net/search.php?q=24MP59G, radi jako dobrih boja out of the box. U suprotnom mozda ovaj AOC: https://www.nabava.net/search.php?q=AOC+24V2Q, makar imam vise vjere da ne dobis veliki glow na LGu, ali taj glow je uglavnom lutrija. Mozes proci bez glowa sa VA panelom, ali bu malo sporiji: https://www.nabava.net/search.php?q=24+va+75+monitor+X2474HS-B1 Svi navedeni imaju FreeSync.

 

7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Narucio sam della 2719dgf pa cemo vidjeti kako rtx 2060 nosi sa njim  

Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Naručio alienware AW2518HF pa ćemo probat sa g-syncom. koliko vidim stvar šljaka sasvim ok

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
srcipesak kaže...

Bok ekipa!

Dajte mi predložite neki 32" 4K monitor. Trenutno koristim Samsung TV LT24E390. Crtam u alatima pa mi na 1080p nedostaje prostora, 100% uredska/poslovna primjena. Udaljen sam od monitora 75cm pa mislim da će 32" biti ok. Poželjno da je ips te da ima rupe za montažu na stalak (vesa). Budžet do nekih 3500kn. Mora biti HR dućan, zbog lakšeg procesa kupovine (firma). Hvala.

Imao sam na stolu, AOC U3277PWQU, 3840x2160, VA panel na 60Hz. Ako ti odgovara ta rezolucija bez skaliranja ili sa 125% skaliranjem onda je monitor ok. Kolegici kojoj odgovaraju sto sitnija slova isti sluzi u cadu i stvarno se vidi razlika izmedu njega i popularnog AOC Q3279VWFD8 sa 2560x1440 rezom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice