Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.447.532
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zadnjih 20 stranica su uglavnom ista pitanja, promjene su u svega par modela ponajvise se spominje mega popularni aoc u 32" za nesto ne zahtjevne a za 144hz+ pogledaj koju stranicu unazad imas par preporuka.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ako će netko iz Splita naručivati s Alze monitor, neka se javi, pa da podijelimo trošak poštarine

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Split najvjerojatnije, znaci instar, links, hg spot...
Ovog zakrivljenog phillipsa cu definitivno pogledati uzivo prije nego ga otpisem.

Ajmo, ima li jos prijedloga za 27", do 1800 kn, ma moze i do 2000 ako vrijedi. Surfanje, office, autocad, filmovi, serije. Gaming mi je na zadnjem mjestu, odigram tek tu i tamo neki single player.


5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Šta kod Della znače oznake H, D, M na kraju modela (tipa P2419H)?

Btw, kakav je ovaj model za svakodnevni office rad i vikend igranje?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.alzashop.com/25-zowie-by-benq-xl2546-d5087309.htm?o=1 jel ima netko ovo čudo to planiram kupit?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...

Za niti 4000kn dobije 24.5" 1080p TN panel, prava prilika, uzimaj dok ima....

 

Stvarno ne kontam koliko su ljudi spremni zrtvovat zbog rr-a.... Ta slika vrijedi 900kn, ostalo ide na rr....

16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Ne znam da li još vrijede ista pravila ali "H" je bilo za HD, "M" da nema HDMI itd. "D" je trebalo biti za 1440p iako npr. U2715H nema.
Inače odlična cijena, "P" serija su solidni uredski monitori.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Taj 31.5 aoc sa alze je limitiran na 1 piece po osobi, kako tocno se moze zaobic postarina od 30eura, koja tada cini monitor samo 100kn jeftinijik nego kod nas.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 sta nema taj monitor onaj popularni fortinite streamer, znaci da je ok, ako si profic , i igras igre di mozes imat 240hz, 

 

inace preporuceni 24 inch 144 je viewsonic xg2402 , TN matrica

te aoc c24g1 144hz, VA matrica, ljepse boje, mozes u mraku igrat, gledat filmove etc , oba imaju revieve te testirane kalibrirane postavke.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

 sta nema taj monitor onaj popularni fortinite streamer, znaci da je ok, ako si profic , i igras igre di mozes imat 240hz, 

 

inace preporuceni 24 inch 144 je viewsonic xg2402 , TN matrica

te aoc c24g1 144hz, VA matrica, ljepse boje, mozes u mraku igrat, gledat filmove etc , oba imaju revieve te testirane kalibrirane postavke.

 Ninja vjerojatno.. A monitor bi i služio za strimanje, tako da tražim najpovoljnije.

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

https://www.mall.hr/lcd-monitori/asus-led-monitor-vg248qe-24?tab=reviews

 

Pozdrav svima.

 

Planiram vec duze vrijeme uzeti monitor sa 144Hz, ova ponuda mi je primamjiva iako sam citao da je taj model vec duze vremena na trzistu i kazu da na trzistu sad ima boljih novijih TN opcija. Primarno bi mi bio za csgo i neko drugo casual igranje.

 

Buđet max. 2500kn, al nemam konfu za 1440p igranje, zato nebi bas 27", barem ne dok ne kupim novi komp

 

Ako je ovaj ok po vasem misljenju, uzeo bi ga, ako ima nesto bolje, preporucite.. 

 

Ili mozda da cekam jos black friday ponuda. 

 

Hvala!

MPLAB C18
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 iz onoga sta sam proucavo za sebe vec duze vrijeme, taj asus monitor je star TN panel, i nije preporucljiva kupnja u 2018.

noviji TN panel sa brdo postavki u OSD je XG2402 od teamview , 

ili ako ces probat sa c24g1 od aoc, 24icnh, 144hz, zakrivljeni VA panel, njega ja planiram uskoro kupiti.

ima o njemu review, i preporucen je.

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

Taj 31.5 aoc sa alze je limitiran na 1 piece po osobi, kako tocno se moze zaobic postarina od 30eura, koja tada cini monitor samo 100kn jeftinijik nego kod nas.

 Opet, nađi osobu s kojom ćeš naručivat monitor, ali da druga osoba ne naručuje isti model/item. Uvjeti za free shipping su da ukupna narudžba premašuje 299€ i vrijedi za odabrane artikle, sad na stranici monitora nije navedeno je li kvalificiran, da li to vrijedi za pojedinačne narudžbe koje same koštaje +299€ ili grupirane u jedan paket. Treba se raspitat kod njih.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
DommY kaže...
Trazim monitor za stolni komp. Trenutno sam na nekom starom 19". Razmisljam duze vrijeme uzet neki novi 27", sad citam temu i vidim da hvalite ovaj AOC 32" iako ne znam zasto jer se ne kuzim dovoljno.

Zanima me da li je 32 inca overkill za svakodnevno koristenje na udaljenosti od pola metra cca?

Takoder kad gledam serije gledao bi sa kreveta na udaljenosti od cca 3 metra. Vjerujem da bi za sve ovo bio 27 taman, ali me zanimaju iskustva.

 
Ja osobno sjedim cak i vise od pola metra udaljenosti od svog 27" monitora. 
Da li je 32 overkill za svakidasnje koristenj. Po meni nije, ali to so osobne preferencije.

Za gledanje serija ili filmova, pogotovo sa udaljenosti 3 metra po meni je 32" velicina bolji 

izbor od 27.

Taj monitor hvale iz vise razloga. To je IPS panel, ima WQHD rezoluciju, 75hz, freesync velik je 32",
a sve to zaokruzuje iznimno povoljna cijena s obzirom na to sto monitor sve nudi.

I naravno ne znam jel igras sta, ako igras onda uzmi u obzir da ti zbog rezolucije treba barem neka pristojna kartica. 

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Sa pola metra je overkill. Osim što sam ga dobio sa 2 dead pixela, jednostavno je bio prevelik. Inače je okej, iako me smetalo što nema bar 10' tilta naprijed pošto ja ležim u stolici. Vratio ga i doplatio za 27'' 2560x1440 sa vesa mount

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kakav je ovaj monitor, kolega uzeo danas pa sam probao, stvarno je odlican uzivo sa brdo dobrih postavki i 144hz je top..

Sad i ja planiram ipak zamjeniti ovaj koji sam nedavno kupio. Isplati li se ili je dobar samo na prvu :D

KLIK

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav momci

 

Refresh rate: 144 Hz obavezno (Također mala digresija samo za informaciju, kako cijeli život igram na 60 Hz monitorima, čitao sam kako je razlika između 60 i 144 Hz ogromna, no kolika je ta razlika između 144 i 240 Hz monitora?)

Mali response time obavezno (1 ili 2 ms)

Rezolucija: 1080p

Sad za veličinu nisam siguran, dosad (pa i u ovom trenutku) sam koristio neki LCD televizor (privremeno rješenje zaslona koji ima digitalni interface otkako sam upgradeo grafičku) od kojeg sam udaljen nekih 1.5 do 2 metra, kad sam ga krenuo koristiti bila je udaljenost znatno veća, no s vremenom sam se navikao na takvu veličinu što je uzrok moje nesigurnosti što sada izabrati. 24'' ili 27''

Namjena: gotovo isključivo FPS competitive gaming

Budžet: 2500 kn, a ako ima monitor koji je malo jeftiniji/skuplji od budžeta, a ima znatno veći omjer dobiveno/uloženo, možda i njega uzmem u obzir

 

Za oko su mi prvo zapeli ovi ZOWIE XL series monitori, no vidim da su ovdje na forumu popularnije druge marke, pa bi htio čuti koje su vaše preporuke i koji je best buy za te novce.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...

Kakav je ovaj monitor, kolega uzeo danas pa sam probao, stvarno je odlican uzivo sa brdo dobrih postavki i 144hz je top..

Sad i ja planiram ipak zamjeniti ovaj koji sam nedavno kupio. Isplati li se ili je dobar samo na prvu :D

KLIK

 Na pcmonitors.info imas opsezan review sa preporucenim kalibriranim postavkama te 1h youtube review, ugl , monitor je prepprucen na vise strana. Jel mozete kako usporediti ga sa 144hz tn panelima, cisto da ekipa koja pljuje VA panele vidi dal ima razlike u gtg perdormansama , dal ima primjetnog ghostinga. 

Inace i sam idem pp njega ovih dana.

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...
el.šef kaže...

Kakav je ovaj monitor, kolega uzeo danas pa sam probao, stvarno je odlican uzivo sa brdo dobrih postavki i 144hz je top..

Sad i ja planiram ipak zamjeniti ovaj koji sam nedavno kupio. Isplati li se ili je dobar samo na prvu :D

KLIK

 Na pcmonitors.info imas opsezan review sa preporucenim kalibriranim postavkama te 1h youtube review, ugl , monitor je prepprucen na vise strana. Jel mozete kako usporediti ga sa 144hz tn panelima, cisto da ekipa koja pljuje VA panele vidi dal ima razlike u gtg perdormansama , dal ima primjetnog ghostinga. 

Inace i sam idem pp njega ovih dana.

 Po onome sto sam ja vidio monitor je vrh sa puno opcija i jebenom slikom.

Barcelona - Mes que un club
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...
Djozaa kaže...
el.šef kaže....

 Po onome sto sam ja vidio monitor je vrh sa puno opcija i jebenom slikom.

 Slika ce bit vrh u usporedbi sa tn panelima, dubina crne , igranje u mracnoj sobi sve su to prednosti nad tn, nedostatak je poznata tromost starih VA panela pa sad ekipa sa Tn monitorima od 3k kuna pokusava popljuvat svakoh ko bi pametnije i bolje od njih kupio. Da im se stavi pod nos tn i ovaj va, osim ljepse boje na va nebi znali rec razliku. 

Jos ovaj panel ima neprimjetni curve koji se opet pljuje, zbog neznanja, a sad zamisli 3x ta panela , s tom curvom samo jos vise utpopunjuje dozivljaj.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Prije par starnica se pricalo o tom monitoru, super ergonomija, poznato dobar VA kontrast, neki dodatni featurei kao Motion Blur Reduction koji pak uzrokuju jos gori efekt tj znacajan overshoot i zamaranje ociju zbog flickeranja, blesavi curve na 24'' i naravno uvijek prisutni ghosting koji je posebno naglasen u mracnijim scenama (bas tamo gdje bi ovaj monitor trebao impresionirati). Ako ti ovo zadnje nije problem ili ne primjecujes (kao sto neki ne primjecuju razliku izmedu 60hz i 144hz) monitor je ok.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 10:23 (war3_tft).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Samo da zakljucimo daljnu raspravu,

imao si navedeni c24g1 monitor kod sebe, usporedjivo si ga paralerno sa svojim tn monitorom te snimao da mozes potvrdit svoje tvrdnje pa si kompetentan za daljnje komentiranje, ili nisi?

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kompetentan sam koliko i ti posto smo citali istu recenziju, samo sto ja objektivno prenosim podatke.

 

Evo sto se desava na tamnim podlogama na 144hz i strong overdrajvu koji je najbolji kako i sam covjek kaze, ali kako se i ocito moze vidjeti na slici klik.

 

Covjek jos dodatno pojasnjava kako na ufo slici to izgleda zapravo bolje nego sto zapravo je;

 

From this analysis it would be an easy conclusion to reach that ‘Strong’ is the optimal setting at 144Hz. In practice, though, there are some transitions which introduce much more noticeable overshoot than shown for these transitions. Some of these are explored in the section of the video review highlighted shortly.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Usporedba je sa vise od duplo skupljim monitorom na tom test ufo, nevidim point.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Usporedba je najmanje bitna, bitna je sama slika i ono sto covjek dodatno kaze. Znaci uzmes va radi dobre crne i kontrasta, a na tamnim pozadinana sve zamrljano, hmm da.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Usporedba je najmanje bitna, bitna je sama slika i ono sto covjek dodatno kaze. Znaci uzmes va radi dobre crne i kontrasta, a na tamnim pozadinana sve zamrljano, hmm da.

 Sve zamrljano? Jel ko cita isto sta i ja, mislim da ce ovo bit prvi ignore odkad sam na forumu. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Moze biti da gledas na mobu, tu se barem meni na slici (najtamnija na strong) ne vidi mrljavi trag, medutim na monitoru (cak i starom tn-cu) je preocito.

Ukoliko na monitoru takoder ne vidis ociti problem isprobaj negdje 144hz monitor, moze biti da isto tako neces vidjeti razliku sa 60hz, govorim cisto prijateljski da ne bacis novce.
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Za nekog tko traži najbolji value za 1440p 165hz gysnc monitor ja mislim da ne postoji bolji value.

https://www.mall.hr/lcd-monitori/hp-tn-gaming-monitor-omen-27-z4d33aa-

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka za monitor do 1000-1500...

 

Ako se ne isplati dati 500kn onda za 1000...

 

Mislio sam neki od 22 23 incha....

 

Sluzit ce za yt i malo gaminga na lol-u i pubg-u.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice