Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.821
|
čitano: 4.451.625
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li tko iskustva s ovim čudom?

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Koji monitor kupiti

Trebao bih nekakav monitor bilo bi lijepo da ne zamara oci s obzirom da radim na dan bi bio oko 8h na njemu nisam picajzla da mi smetaju sitnice odprilike bi volio velicinu od 27 do 32 incha eto molim vas pomozite gledao sam nekakav samsungov zakrivljen od 32 incha fhd predpostavljam da cete rec ne ali molio bih da kazete zasto

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

32 na fhd je pre "pikselasto" 27 na poslu kolega ima fhd i katastrofa je kako se vidi. a 32 jos vise. ja imam 27 4k i razlika je ogromna

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ImpulseCookie kaže...

Ima li tko iskustva s ovim čudom?

Nemam iskustva, ali sam istrazivao i čini se oke, ali malo preskup za te novce. Vani košta ~3100kn (alzashop) i na foru je par drugih 32" amva (phillips, benq, crossover) monitora (upisi to u idealo.de, ako te interesira). S obzirom da ovaj Omen ima FreeSync trebalo bi znacit da je malo vise namijenjen gamingu (brzi va panel). Ono gdje vidim problem je stalak (ako imas stol koji se bilokako klima).

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 16:36 (The_Fichek).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Nemam iskustva, ali sam istrazivao i čini se oke, ali malo preskup za te novce. Vani košta ~3100kn (alzashop) i na foru je par drugih 32" amva (phillips, benq, crossover) monitora (upisi to u idealo.de, ako te interesira). S obzirom da ovaj Omen ima FreeSync trebalo bi znacit da je malo vise namijenjen gamingu (brzi va panel). Ono gdje vidim problem je stalak (ako imas stol koji se bilokako klima).

 

Istina za stalak, ali alzashop digne još cijenu kad odabereš hr, pa ispadne 3200+kn. Znači od njih je ok naručivat?

Na idealo.de ovak nabrzaka čini mi se da je većina takvih od 409-484 eura, pa bi ovaj s 449 bio točno u sredini?

 

Džabe mi sve to kad je teško kod nas nać monitor i vidjet ga uživo ako nije dovoljno popularan da ga netko ima u shopu.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne, dostava je besplatna za HR iznad 300 eur: https://www.alzashop.com/shipping-information--art10385.htm Idealo.de je samo da vidiš ponudu. Nemaš tamo kaj kupovat, ako je cijena jednaka ili niža na Alzi. 

 

Btw. DPI je jednak kao na FHD 24", tak da je to super, a kvaliteta slike i response time se isto čine vrlo dobri prema YT i amazon recenzijama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 17:32 (The_Fichek).
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

To sam mislil da, jel na alzashop ok kupovat, ne idealo :)

Piše da je free shipping, ali kad biraš zemlju promijeni ti se cijena. Default cijena je 402 ili sl., pa izabereš npr. bugarsku ostane 402, a za hrvatsku skoči za 20ak eura gore.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Moguće da se radi o različitim stopama PDV-a.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Tolko kolko piše da je cijena tolko plaćaš, nikakvi dodatni troškovi što se dostave tiče, PDV je uračunat i nema carine jer su i Češka i HR u EU. Kolko vidim cijena tog monitora već je 420 eura, ako ti skoči kaj iznad te cifre javi, ali i +20 eura mislim da je skroz oke. Javi dojmove kad stigne :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 22:14 (The_Fichek).
10 godina
online
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Valja, ali prijemalo spomenuti HP Omen isto VA panela 2K reze je vise dizajniran za gamere (75Hz FreeSync), dok taj BenQ ima bolju ergonomiju i neke fore za profesionalne usere kao CAD/CAM, animation mode.. Takodjer taj BenQ je REC. 709 certificiran, tj. ma darezljiv colour gamut. Sve to znaci da je vise namijenjen pro userima, ali moze bit za casual gamere, no za svaki slucaj procitaj koju recenziju. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 3:45 (The_Fichek).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Tolko kolko piše da je cijena tolko plaćaš, nikakvi dodatni troškovi što se dostave tiče, PDV je uračunat i nema carine jer su i Češka i HR u EU. Kolko vidim cijena tog monitora već je 420 eura, ako ti skoči kaj iznad te cifre javi, ali i +20 eura mislim da je skroz oke. Javi dojmove kad stigne :)

 

Da, čini se ok. Sve recenzije su dobre i ima par likova koji tvrde da ne vide razliku u odnosu na IPS, što mi zvuči vrlo sumnjivo. Al moram pogledati par kandidata uživo. Ako 4k 27'' monitor skaliran na 1080p izgleda superoštro (npr. korak bliže ekranu mobitela) a mogao bi jer to je ipak šta... 163 vs 91 PPI? To bi definitivno presudilo. Tj. žrtvovao bih gejming za bolju sliku.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa nema velike razlike. Imam 2 VA i imao sam IPS panel i svaki TV danas i skoro mobitel su IPS. VA panel je konkurentan IPSu, boje i odaziv praktički jednako dobri u prosjeku (tu i tamo neki panel malo lošiji ili bolji), a ono što je mene privuklo je što skoro svaki VA panel nema nikakav backlight bleed i što je kontrast prosječno 3000:1, a nekad blizu i 4000:1. To dvoje posebno dolazi do izražaja u igranju u zatamnjenoj prostoriji ili u mračnim scenama igre/filma, čega već.

 

Za 4K ekran se prvo zapitaj imaš li dovoljno jaki hardver da upogoni tu rezoluciju u igrama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 13:44 (The_Fichek).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Super ako je tako. Ne znam jesam li ikad vidio VA uživo. Imam jedan IPS i dva TN ekrana i to je razlika nebo-zemlja, a za VA sam samo čitao da je negdje između IPS i TN.

Backlight bleed bih mislim primjećivao samo da je puno više izražen. Al smeta me IPS glow i općenito backlight modernih monitora mi zamara oči... kao da gledam u lampu donekle.

Vjerojatno je i to manje primjetno kad je crna više crna, a manje tamno siva, ha? :)

 

Hardver definitivno nemam, ali igrao bih mutno/na starom monitoru.

 

 

10 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Na kompu ne provodim mnogo vremena malo gaming i filmovi no kuzis zelio bi od prilike od 27 do 32 incha nesto do 3000 kn i to cu s mukom izbacit iz dzepa gledam na yt neke primjere monitora od 27 incha s fullhd rezolucijom ne izlgeda to tako lose aj molim te u pm posalji mi video gdje mogu bas vidit to pikseliziranje kuzis ja ti bas ne uocavam razlike ako su minimalne malo sam corav
Bero
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ne postoji taj video koji ce ti to prezentirati, ja sam vidio druge modele a i imam jedan 27" Fullhd doma, za desktop dusu dao s obzirom(na cca 50+cm se piksel ne vidi) koliko kostaju, ako je za crtanje i tak neke finije stvari onda bez min 1440p ne pomisljaj!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 17:29 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja sam sveo izbor na 2x27' FHD ili 2x27' 2560x1440. S obzirom da ih planiram staviti jedan pored drugog bojim se da neću vidjeti tekst (kod 2560x1440px) na udaljenijim krajevima (pogotovo ako neću sjediti točno na sredini stola). E sad jedino da uzmem jedan 2560px a drugi fhd (onaj koji će mi biti dalje), al onda nemam iste. 

 

Trenutno imam 17' laptop FHD i kad ga uguram i taj kut stola nije da baš lako vidim čitati. 27 je veći ali je i rezolucija veća ako ne uzmem FHD.

 

Kao referenca - komp mi je spojen i na telku 55' FHD koju gledam sa 2.7m udaljenosti i nije da baš bez naprezanja vidim sitniji tekst npr. phpstorm i sl. Čitati mogu i ostalo, ali kad baš nešto za posao moram napraviti nije mi baš najugodnije i bez naprezanja.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DGS kaže...

Ja sam sveo izbor na 2x27' FHD ili 2x27' 2560x1440. S obzirom da ih planiram staviti jedan pored drugog bojim se da neću vidjeti tekst (kod 2560x1440px) na udaljenijim krajevima (pogotovo ako neću sjediti točno na sredini stola). E sad jedino da uzmem jedan 2560px a drugi fhd (onaj koji će mi biti dalje), al onda nemam iste. 

 

Trenutno imam 17' laptop FHD i kad ga uguram i taj kut stola nije da baš lako vidim čitati. 27 je veći ali je i rezolucija veća ako ne uzmem FHD.

 

Kao referenca - komp mi je spojen i na telku 55' FHD koju gledam sa 2.7m udaljenosti i nije da baš bez naprezanja vidim sitniji tekst npr. phpstorm i sl. Čitati mogu i ostalo, ali kad baš nešto za posao moram napraviti nije mi baš najugodnije i bez naprezanja.

 

 reci cu ti iz prve ruke posto koristim 1080,1440,2160 na 27", najmanji napor za oci je na ovom fullhd-u, jednostavno brojke i slova se super vide i kad si udaljen cak i preko 1m od stola(browser skaliran na 100%, 120% citam bez probleam na 2m udaljenosti), 1440p vec imas problema, na 4k nevidis ka ispred sebe moras oci pribliziti na 10cm.

E sad druga stvar ako si planirao uzeti 2x1440p moja preporuka ti je mozda rade jedan 4k( imas onaj odlicni ips od lg-a za 2700+kn), slika kad se skalira na manju rezoluciju izgleda odlicno na desktopu, kao i na višu, na 8k izgleda bolesno ostro, tako da ako ce ti ikad trebati prostora eto solidnog rijesenja, dakle shvacas da kupnjom 2x1440 si bacio novac jer za cak iste(mozda i manje) pare uzmes bez problema 2x4k i skliras si sliku na desktopu kak zelis!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 19:31 (Stjepanj).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kuzim te, ali ovo je temelj problema - treba mi veca radna povrsina, na 4k vise stane ali je sitnije a meni bi trebala povrsina 27' za full hd ili nesto manje.
Ako imam jedan 4k i podijelim ga na 2 i tri sekcije ili 4 fhd sekcije onda imam u teoriji 4 fhd prostora ali vizualne povrsine 1/4 standardnog fhd-a. Moram imati vise prostora za rad ali dovoljne velicine kako bi vidio - zato je nedoumica izmedju 2xfhd ili 2x1440
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ak imas love za 2x1440 onda nemas kaj razmisljati!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
DGS kaže...

Ja sam sveo izbor na 2x27' FHD ili 2x27' 2560x1440. S obzirom da ih planiram staviti jedan pored drugog bojim se da neću vidjeti tekst (kod 2560x1440px) na udaljenijim krajevima (pogotovo ako neću sjediti točno na sredini stola). E sad jedino da uzmem jedan 2560px a drugi fhd (onaj koji će mi biti dalje), al onda nemam iste. 

 

Trenutno imam 17' laptop FHD i kad ga uguram i taj kut stola nije da baš lako vidim čitati. 27 je veći ali je i rezolucija veća ako ne uzmem FHD.

 

Kao referenca - komp mi je spojen i na telku 55' FHD koju gledam sa 2.7m udaljenosti i nije da baš bez naprezanja vidim sitniji tekst npr. phpstorm i sl. Čitati mogu i ostalo, ali kad baš nešto za posao moram napraviti nije mi baš najugodnije i bez naprezanja.

 

 

A scaling? Kažu svi da super radi ako ga aplikacije u kojima radiš dobro implementiraju.

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kakvi su Samsung monitori? Konkretno mislim na 22" FHD Monitor S22F350FHU.

Dane
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DGS kaže...
Kuzim te, ali ovo je temelj problema - treba mi veca radna povrsina, na 4k vise stane ali je sitnije a meni bi trebala povrsina 27' za full hd ili nesto manje.
Ako imam jedan 4k i podijelim ga na 2 i tri sekcije ili 4 fhd sekcije onda imam u teoriji 4 fhd prostora ali vizualne povrsine 1/4 standardnog fhd-a. Moram imati vise prostora za rad ali dovoljne velicine kako bi vidio - zato je nedoumica izmedju 2xfhd ili 2x1440

 

fhd na 27" ti treba jedino ako imas problema sa vidom pa ti treba sve uvecano 

inace fhd rezolucija na max 24" dijagonalu 

 

27" je za 1440p monitore

32" je za 4K 

 

 

ne dobivas vecu radnu povrsinu odabirom fhda na 27" - dobivas samo veci ekran sa jednim brojem pixela kao i na 24" ekranu (ili bilo kojem drugom ekranu sa fhd rezolucijom)

 

uostalom, imas i windows skaliranje

ako ti je nesto presitno na nekoj rezoluciji, povecaj velicinu fonta/elemenata

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 12:49 (Fanu).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Nezz jesi li znao, ali oni to crno između slike i ruba ekrana vode u specifikacijama pod dijagonalu, kao da ti na tom dijelu imaš sliku, a nemaš. Znači ovo što veliš da je to 23.3" monitor, jeste, ali sa 1cm crnog sranja s lijeve, desne i gornje strane. 1cm = 0,4inch tako da sam malo profulao i to je efektivno razvučeni 22,9" monitor (ili ako hoćeš 23", makar ja ovih 1cm non stop nagađam), a mogli su lijepo stavit npr. razvučeni 23,8" bez tog crnila i imali bi kvalitetniji monitor.

 

Vidim da po mraku baš i ne bode u oči, ali u osvijetljenoj prostoriji kao ovdje se to lijepo vidi i vjerujem da ne odbija samo mene: 

S obzirom na jadnu situaciju s ponudom monitora, ovo je još mačji kašalj radi kojeg i dalje smatram taj ultrawide best buyem, ali da nema tog 1cm crnila oko ruba i da je monitor 1cm viši, tj. da je 24" po visini i da slika ide skroz do ruba bi bio super best buy. 

 

Recimo na mom 23mp68vq-p je širina te crne trake 5mm sa strane i na vrhu a dolje 4mm i izgleda jako dobro...pretpostavljam da je isto na svim veličinama ekrana,osim mozda kod ovog razvučenog gdje je 1cm

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

4-5mm je ok, a 1cm mi izgleda nekako previše na 29" ultrawide te visine i širine. Da ga vidim uživo možda bi promjenio mišljenje, tko zna.

14 godina
online
Koji monitor kupiti

Pozdrav.

 

Namjera mi je kupiti novu konfiguraciju, a vidim da svoj VGA monitor neću moći spojiti na DVI-D izlaz sa pasivnim adapterom...

Molim preporuku monitora do 2000 kn.

 

Da mogu spojiti konfiguraciju, PS4 Pro i poslovni laptop.

 

Za povremeni gaming, surfanje i povremeno posao.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

kupio bih monitor od 27" do nekih 1500kn +- 200 ako je bas iznimna razlika

 

treba mi za komp na kojem vecinom gejmam i za ps4

 

razmisljao sam o ovom pa sad dal trebam trazit dalje?

 

i još jedna molba, da prijedlog navedene cijene nije ipon ili extreme digital

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 19:14 (Del_Boy97).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Del_Boy97 kaže...

razmisljao sam o ovom pa sad dal trebam trazit dalje?

Ne moraš tražiti dalje.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ma nisam ni mislio da dobivam vecu rasnu povrsinu, vec sam napisao d ami treba veca radna povrsina pa bi zato uzeo 2x 27FHD umjesto 1x27 4k jer iako teoretski imam vecu radnu povrsinu na 4k sve je puno sitnije, a treba mi radna povrsina odredjene minimalne vizualne povrsine za fhd prozor, kuzis? :) 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz uzea sam aoc i2781fh i na nizim rezama ima 75hz,,,na 1080p 60 .. zanima me u nvidia control panelu sam ga stavio na 1080 75hz i radi uredno bez problemA. Sada me zanima oce mu sta bit  jel garancija je 3 godine . Inace u bf1 osjeti se 60  vs 75! Fluidnije izgleda

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice