Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.438
|
čitano: 4.858.026
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima tko iskustva s kupovinom sa Alzashopa?

 

Ovaj monitor mi se čini ok, cijena je prihvatljiva:

 

https://www.alzashop.com/27-benq-gw2765ht-d2144513.htm?o=1

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
eliah84 kaže...

Pozdrav, 

moze preporuka za uredski monitor. Velicina 22". Cijena oko 1000-1200 kn

 za ured bi ja isao na IPS

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=22MP65vq

 

http://www.lg.com/hk_en/monitors/lg-22MP65VQ/technical-specifications

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav svima!

Molio bi vas prijedlog za gameing monitor do 2400kn.

Hvala

LP
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
Moraš dati više informacija. Koju konfiguraciju imaš, koju dijagonalu preferiraš?
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nemam jos konfu. Kupujem sad sve 6000kn za kutiju(nisam jos slozio) i 2400kn za monitor. Dijagonala nisam siguran, volio bi sto vecu,ali opet nebi da je samo velik a los. Pa zato eto nek bude donja granica 24'.
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
Samsung LS27D390HS za 27".
AOC I2481FXH, BENQ GW2470H, Samsung LS24E390HL/EN za 24"
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

I takodjer novi 27" http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=+EW2750ZL koji je pobrao dobre recenzije / misljenja korisnika i napravio napredak naspram proslog best buya GW2760HS: https://pcmonitors.info/reviews/benq-ew2750zl/http://www.amazon.co.uk/BenQ-EW2750ZL-27-Inch-Monitor-1920/dp/B00X9FBM6E

 

geli4ever

Bilo bi dobro da si zguglas IPS, tj. AH-IPS vs VA, tj. AMVA vs PLS

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 23:58 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

I takodjer novi 27" http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=+EW2750ZL koji je pobrao dobre recenzije / misljenja korisnika i napravio napredak naspram proslog best buya GW2760HS: https://pcmonitors.info/reviews/benq-ew2750zl/http://www.amazon.co.uk/BenQ-EW2750ZL-27-Inch-Monitor-1920/dp/B00X9FBM6E

 

geli4ever

Bilo bi dobro da si zguglas IPS, tj. AH-IPS vs VA, tj. AMVA vs PLS

Zašto bi Guglal zbog čega, ako malo pregleda zadnjih par stranica, lako če nač ovaj dolnji link dakle AMVA vs IPS na hrvatskom jeziku.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče razlike između "starog GW2760HS", i ovog novog EW2750ZL realno kaj se tiče kvalitete slike tu nema bitnih razlika.Ali zato ima minusa kod EW2750ZL, a minusi su da on nema DVI priključak, i eto nema standardnog Vesa nosača. Činjenica da EW2750ZL može bit kloknut na 75hz, to ne znači previše jer večina kupaca razumljivo neče niti pokušat klokat monitor.

 

 

Opet se zaboravlja na Benq GW2870H(ima Vesa Nosač), koji je ipak malo veči monitor a to je svakako plus.S obzirom na identičan dizajn kučišta, ovaj monitor je veči rođak GW2470H modela.

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2870h-led-28__17272431

 

http://www.benq.com/product/monitor/gw2870h/features/

 

http://www.benq.com/product/monitor/gw2470h/features/

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 0:43 (rambox).
16 godina
moderator
offline
Koji monitor kupiti

Retardirano okrenuti kablovi kod ZL modela.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

 

Kaj se tiče razlike između "starog GW2760HS", i ovog novog realno kaj se tiče kvalitete slike tu nema bitnih razlika.
Ali zato ima minusa kod EW2750ZL, a minusi su da on nema DVI priključak, i eto nema standardnog Vesa nosača.
Činjenica da EW2750ZL može bit kloknut na 75hz, to ne znači previše jer večina kupaca razumljivo neče niti pokušat klokat monitor.

 

 
Ako vec navodis minuse za EW2750ZL model onda navedi i njegove prednosti naspram GW2760HS.
Kao prvo monitor se moze kloknut na 75 hz, naravno da to vecini kupaca ne znaci previse, 
ali nekima koji igraju ipak znaci. Isto tako onda mozes napisati da vecini kupaca manjak DVI
prikljucka ne znaci previse kad imaju 2 hdmi prikljucka.  
Smijesno, ali treba napomenuti onda da EW2750ZL ima VGA, HDMI 1.4, HDMI 1.4 (with MHL). 

Takoder jos nesto vazno EW2750ZL po recenzijama ima nesto brzi panel i bolje rijeseno 
overdrive rijesenje naspram starijeg GH2760HS, sto opet nije velika stvar, ali 
za igrace moze biti dodatni plus.
Takoder ovdje ne govorimo o vecini kupaca vec svakoj osobi zasebno koja trazi savjet.
Tako da je nevazno sto vecini kupaca je vazno ili ne, bitno je da osoba koja trazi savjet
zna sta se nudi i sama odluci da li je njoj to vazno ili ne. 

EW2750ZL ima noviji panel od GW2760HS, ima manjak da nema DVI-a i vesa nosac,
ali to su mu jedine mane naspram starog GW2760HS, sve ostalo su mu prednosti.
Klokabilan, nesto brzi panel, bolje rijesen overdrive i napredak je naspram GW2760HS.

Pa sad neka covjek odluci sta mu je bitno, a sta nije i onda donese zakljucak sto zeli.
Al ne mozes mu napisat nema dvi i to je manjak, a zanemariti sve ostale prednosti
koje EW2750ZL ima naspram GW2760HS. :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 16:26 (danny_2).
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koliko inace treba ovim nasim shopovima da ubace novi monitor u svoju ponudu? Jel stvarno toliko lose? Onak, dođe grafa i svi je imaju, dođe proc i svi ga imaju, ali nedaj bože da dođe monitor, to nikako da uvrste u redove :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

danny_2

Ima jos bolji kontrast, ako se ne varam bolji colour gamut itd. GW2760HS ima mrvu bolju deltu, ma piso sam ja to vec sve. Znaci nije da je GW2760HS ostario, nego je EW2750ZL bolja kupovina, tim vise sto nisu cijenovno posebno udaljeni. Naravno da bi covjek koji kupuje monitor trebao znati koje konektore zeli i treba li mu VESA ili ne. Ako mu VESA treba odma iskljuci monitor bez toga i to je to. Dzabe pises Ramboxu..

Btw. zakaj pises u stihovima..? :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 0:29 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

danny_2

Ima jos bolji kontrast, ako se ne varam bolji colour gamut itd. GW2760HS ima mrvu bolju deltu, ma piso sam ja to vec sve. Znaci nije da je GW2760HS ostario, nego je EW2750ZL bolja kupovina, tim vise sto nisu cijenovno posebno udaljeni. Naravno da bi covjek koji kupuje monitor trebao znati koje konektore zeli i treba li mu VESA ili ne. Ako mu VESA treba odma iskljuci monitor bez toga i to je to. Dzabe pises Ramboxu..

Btw. zakaj pises u stihovima..? :)


Ne varas se sto se kontrasta tice. U pravu si, to sam i zaboravio spomenuti. 
(The average static contrast with only brightness adjusted was 3775:1, which is exceptional.
The adjustments made to our ‘Test Settings’ were really rather minor and the static contrast there was recorded a very impressive 4175:1)
Slazem se EW2750ZL je jednostavno noviji monitor i ima noviji panel, 
a ocito je i nesto bolji od proslog modela GW2760HS cija jedina prednost je DVI i vesa nosac,
sve ostalo je na strani novijeg EW2750ZL. Tako da se slazem da je EW2750ZL bolja kupovina. :)

U stihovima pisem zato jer sam pjesnik..hahahah.. 
Salim se, ma kad pisem veliki post onda odvojim nekad tak neke stvari
radi lakse preglednosti i slicno. Mozda je glupost, al et.. Odnekle mi ta navika ostala :D

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DrNasty kaže...

Retardirano okrenuti kablovi kod ZL modela.

 To ti je tak kad proizvođač štedi, pa onda imaš takve konektore kabela+stražnji glossy dio monitora koji izgleda kao ogledalo.

danny_2 kaže...

 

 
Ako vec navodis minuse za EW2750ZL model onda navedi i njegove prednosti naspram GW2760HS.
Kao prvo monitor se moze kloknut na 75 hz, naravno da to vecini kupaca ne znaci previse, 
ali nekima koji igraju ipak znaci. Isto tako onda mozes napisati da vecini kupaca manjak DVI
prikljucka ne znaci previse kad imaju 2 hdmi prikljucka.  
Smijesno, ali treba napomenuti onda da EW2750ZL ima VGA, HDMI 1.4, HDMI 1.4 (with MHL). 

Takoder jos nesto vazno EW2750ZL po recenzijama ima nesto brzi panel i bolje rijeseno 
overdrive rijesenje naspram starijeg GH2760HS, sto opet nije velika stvar, ali 
za igrace moze biti dodatni plus.
Takoder ovdje ne govorimo o vecini kupaca vec svakoj osobi zasebno koja trazi savjet.
Tako da je nevazno sto vecini kupaca je vazno ili ne, bitno je da osoba koja trazi savjet
zna sta se nudi i sama odluci da li je njoj to vazno ili ne. 

EW2750ZL ima noviji panel od GW2760HS, ima manjak da nema DVI-a i vesa nosac,
ali to su mu jedine mane naspram starog GW2760HS, sve ostalo su mu prednosti.
Klokabilan, nesto brzi panel, bolje rijesen overdrive i napredak je naspram GW2760HS.

Pa sad neka covjek odluci sta mu je bitno, a sta nije i onda donese zakljucak sto zeli.
Al ne mozes mu napisat nema dvi i to je manjak, a zanemariti sve ostale prednosti
koje EW2750ZL ima naspram GW2760HS. :)

Ko šta sam več rekel, realno u kvaliteti sliče tu nema neke bitne razlike jer to su vrlo slični monitori.Pa nečemo se sad natezat oko sitnica, koji AMVA monitor ima veči AMVA statički kontrast. Pa kak tu onda u usporedbi izgleda klasičan IPS LCD panel,  sa svojim tanašnim 1000:1 statičkim kontrastom.

 

Svaki 1080p monitor trebal bi imat DVI utor, a zašto tu je dolnji link dakle DVI = živciranje Free, a HDMI zna se kakav je to priključak.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=93&jumpto=4457330&sort=asc&view=flat

 

Tebi izgleda nije jasno da proizvođači štede, a Benq izgleda ide Samsung-ovim stazana gdje je danas vrlo teško nač DVI priključak.Bilo kakva amaterska obrada fotki, recimo 24 monitor tu je DVI priključak idealan dakle priključi i zaboravi.Bez obzira jel se radi o jeftinom ili skupom profi monitoru, za najbolji prikaz slike na 1080p monitoru tu je DVI, a monitor sa još večom rezolucijom tu je Display Port.

 

Benq GW2760HS je zaokruženi paket, i to zato jer na njemu imaš sve kaj ti treba.Realno gledano na njemu nema neke štednje, osim očekivano loših integiranih zvučnika dalje više nema nikakve konstrukcijski spomena vrjedne uštede.

 

Benq EW2750ZL i gdje je proizvođač štedio

 

- glossy stražnji dio ili kao ogledalo, glossy plastika je jeftinija u proizvodnji

 

- nema Vesa nosača, jeftinija konstrukcija hebiga četri šrafa koštaju puno love

 

- nema DVI ozbiljan minus, vjerojatno zato jer je taj priključak danas prokleto skup

 

- vanjsko napajanje dakle kao kocka za laptop, to je klasična ušteda na konstrukciji monitora

 

 

 

 

Bez obzira kaj i ja imam Benq monitor, brzo ču popljuvat neki njihov model monitora ako se za to ukaže prilika.Previše su uštedili na EW2750ZL, ili bilo koji drugi konstrukcijski sličan šminkerski Benq monitor sa previše glossy plastike.Znam ja da je kvaliteta slike najbitnija, ali izbacivanje DVI priključka to je zapravo glupost ili loš potez to sigurno.Prednja strana na EW2750ZL izgleda ok, ali stražnja strana i sve ono na čemu su štedili to je onako propisan žbrkljuž.

 

Za kraj kaj se tiče MHL HDMI priključka, to je ok kome treba jel, i pod uvjetom da uopče i radi na večini mobitela ali to je sad druga priča.

BenqGW2760HS BenqGW2760HS
BenqGW2870H BenqGW2870H
BenqEW2750ZL BenqEW2750ZL
https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 3:35 (rambox).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

 

Pozdrav ekipa,

slazemo u uredu kompjutere pa imamo i namjeru uzeti nove monitore,

sluzit ce za standard office poslovanje, uz dodatno filmovi (full hd), muzika/spotovi snimanje i neka obrada,slike/obrada - nije to sad ono skroz pro ali bit ce toga
24 i 27 opcije monitora

 

ovo je ono sto sam ja pohvatao - omjer kvalitete  i cijene, da nije nesto skupo a opet da se za odredene pare dobije i dobar proizvod-koji ce potrajat duzi period

 

24
BENQ GW2470H

 

27

BenQ EW2750ZL

 

pa ako mislite da ima nesto bolje slobodno predlozite

i ako je moguce u Futuri, posto kod njih slazemo kompjutere,ali ako nema, mogu i drugi ducani

 

Hvala i pozdrav

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 17:43 (cropunk).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Prije par dana pregorio mi je panel na HP pavilion 23xi monitoru, tako da planiram da kupim novi monitor.

Malo sam gledao po netu i za sada planiram da kupim Samsung S24D390HL. 

Sa hp-ovom ips matricom i kvalitetom slike bio sam poprilično zadovoljan, da li je ovaj samsungov PLS panel bolji od IPS-a sa HP-a?

Takodjer ako neko ima preporuku za monitor do max 200 eura koji je bolji od ovog samsunga neka mi slobodno preporuči, monitor bi se koristio uglavnom za gledanje filmova, surfanje i igranje igara.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

Ko šta sam več rekel, realno u kvaliteti sliče tu nema neke bitne razlike jer to su vrlo slični monitori.Pa nečemo se sad natezat oko sitnica, koji AMVA monitor ima veči AMVA statički kontrast. Pa kak tu onda u usporedbi izgleda klasičan IPS LCD panel,  sa svojim tanašnim 1000:1 statičkim kontrastom.

 

Svaki 1080p monitor trebal bi imat DVI utor, a zašto tu je dolnji link dakle DVI = živciranje Free, a HDMI zna se kakav je to priključak.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=93&jumpto=4457330&sort=asc&view=flat

 

Tebi izgleda nije jasno da proizvođači štede, a Benq je izgleda počeo ide Samsung-ovim stazana gdje je danas vrlo teško nač DVI priključak.Bilo kakva amaterska obrada fotki, recimo 24 monitor tu je DVI priključak idealan dakle priključi i zaboravi.Bez obzira jel se radi o jeftinom ili skupom profi monitoru, za najbolji prikaz slike na 1080p monitoru tu je DVI, a monitor sa večom razolucijom tu je Display Port kaj drugo.

 

Benq GW2760HS je zaokruženi paket, i tu imaš sve kaj ti treba to sigurno.Realno gledano na njemu nisu ništa štedili, osim očekivano loših integiranih zvučnika dalje nema nikakve konstrukcijski spomen vrjedne uštede.

 

Benq EW2750ZL i gdje je proizvođač štedio

 

- glossy stražnji dio ili kao ogledalo, glossy plastika je jeftinija u proizvodnji

 

- nema Vesa nosača, jeftinija konstrukcija hebiga četri šrafa koštaju puno love

 

- nema DVI ozbiljan minus, vjerojatno zato jer je taj priključak danas prokleto skup

 

- vanjsko napajanje dakle kao kocka za laptop, to je klasična ušteda na konstrukciji monitora

 

 

 

 

Bez obzira kaj ja imam Benq monitor, ja ču brzo popljuvat Benq ako se za to ukaže prilika ja nemam milosti.Previše su uštedili na EW2750ZL, ili bilo koji drugi konstrukcijski sličan šminkerski Benq monitor sa previše glossy plastike.Znam ja da je kvaliteta slike najbitnija, ali izbacivanje DVI priključka to je zapravo glupost ili loš potez to sigurno.Prednja strana na EW2750ZL izgleda ok, ali stražnja strana i sve ono na čemu su štedili to je onako propisan žbrkljuž.

 

Za kraj kaj se tiče MHL HDMI priključka, to je ok kome treba jel, i pod uvjetom da uopče i radi na večini mobitela ali to je sad druga priča.

 
Ajmo ovak. Uhvatio si se sad vesa nosaca, dvi prikljucka i sunce mu drago gloosy plastike kao nesto ono.
Tko hoce vesa nosac u redu, neka izab ere monitor koji ga ima. Sto se DVI-a tice, meni, vjeropjatno
i nekim drugima to nije neki veliki nedostatak. Meni je bitniji hdmi. Navodis probleme sa hdmi-om,
kod sebe sam ih rijesio za mizernih 30 sekundi. I sta mis ad znaci dvi?? Nista. iskreno, da lijepo je
da monitor ima i hdmi i dvi, slazem se. Ali ako ima hdmi, a nema dvi nekima nije velika stvar.
Prvenstveno mi jne najvaznija slika i panel, a tek onda sve ostalo. 
EW2750ZL ima bolji kontrast, brzi panel i nesto bolje rijesen ovedrive, klokabilan na 75 hz(bitno igracima),
bolji color gamut. a najveci nedostatci su DVI i Vesa. 
Mozda je sve to mali napredak naspram 2760, ali je ipak napredak To sto ima glossy plastic, moze biti iritantno u nekim sl,ucajevima, ali iskreno ako ima bolji panel,
pa prije cu uzet monitor sa boljim panelom a glossy straznjom stranom nego, monitor sa slabijim panelom
a mat plastikom. Po meni nedostatak vesa nosaca moze biti veca "mana" nego manjak dvi-a, ukoliko
monitor ima hdmi prikljucke. 
Dakle koliko god EW2750ZL je stedio na dvi-u, vesa nosacu i glossy plastika, sam panel
je mu nesto bolji u svim segmentima od GW2760HS. Dakle vazno je kad covjek trazi za igranje monitor
dati mu uvid sve te mane i prednosti pa da on ima na temelju cega odluciti. A ne mu reci kako jedan monitor nema
DVI i Vesa i odma zato iskljucit taj monitor. Dakle reci mu sve, pa onda ce covjek odluciti da li su mi
bitniji VESA i DVI ili nesto bolji panel, pogotovo je bolji za igre jer je nesto brzi. Mozda su to sitnice, ali
po recenzijama se primjete dobrano. Jos jednom, kad covjeku navodis to pluseve i minuse, onda navedi sve
pa ce si on sam odluciti sta je njemu vazno, a sta ne. Ako su mu vazno VESA il dvi, ok, ali treba mu se sve reci.
Da slazem se da svi pocinju stediti na monitorima gdje god mogu, a sta mi tu mozemo. Samo se prilagoditi
i izabrati ono sto nam najbolje odgovara. Svi bismo mi sto bolje, a sto povoljnije. I mislim se da bi svaki
monitor trebao imati danas minimalno jedan dvi i jedan hdmi, ali eto, nekako to nije uvijek tako. 
Nesto ce uvijek nedostajati. A onda imaju tu skuplji monitori koji vjerojatnije da ce imati sve te i vise tih priokljucaka.
Na kraju krajeva, moraju nabiti cijene zbog necega. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 21:45 (danny_2).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
E rambox, ti bi da monitori imaju DVI, a neke kartice ga niti nemaju (pogodi koje). Kaj onda, adapteri?
DVI i HDMI će dati apsolutno istu kvalitetu slike na istim postavkama. A to da je DVI bolji, e pa nije
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima netko mozda neki komentar/prijedlog na moje pitanje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
Za obradu više paše IPS monitor. Za 24" recimo Dell P2414H, 27" Samsung LS27D390HS
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi

Trebao bi mi savijet za kupnju monitora. Slozio sam si novu konfiguraciju i danas kroz par sati cu je naruciti. Za monitor sam odabrao asus pg279q jer sam na TFT procitao odlicne stvari. Ali mi je jedan clan foruma sugerirao da provjerim jedan forum. I tamo je bilo puno ljudi sa problemima neki su bili zadovoljni ali mi se cini da je bilo vise njiha sta nije. Tako da mi ovo izgleda kao lutrija a sa tim bas nisam sretan jer monitor od 850 eura mora biti uvijek savrsen.
Dali netko ima kakvih ideja. Ispod je konfiguracija.

ASUS X99 Rampage V Extreme/U3.1

Intel Core i7-5930K

 

G.Skill Ripjaws V 32GB DDR4 32GVR kit

 

EVGA GeForce GTX 980 Ti Classified ACX 2.0+ 6.0 GB OC


Samsung SSD 850 EVO pro Series 512gb

WD Red WD30EFRX 3tb

Corsair AX860 860 Watt ATX

Phanteks Enthoo Pro Midi-Tower

ASUS PG279Q ROG

Corsair Gaming K70

Corsair Vengeance M95

Kingston HyperX Cloud

Alpenföhn Wing Boost 2 Plus PWM-140mm

 hladjenje  EK-XLC Predator 360

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Vec spomenuti 279q ili X34. Na drugo nebi isa, ali i sam znas pricu s njima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zajeb kaže...

Vec spomenuti 279q ili X34. Na drugo nebi isa, ali i sam znas pricu s njima.

 A znam frende. cekam da mi odgovore iz CU pitao sam ih kako ide situacija ako dobijes komponentu koja nije u redu.Koliko se ceka na novu ko snosi troskove vracanja itd...

8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Aislini

Zar je zbilja potrebno znati svaki komad hardvera kojeg imas da bi ti se preporucio monitor? Wtf

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pa vidiš da se mora pohvaliti haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zelio bih uzeti monitor od 27'

Za oko mi je zapeo  ovaj

https://m.alzashop.com/27-asus-vn279qlb-d480409.htm?o=1

Znali itko kakav je, to keat jeli se isplati ili ma bolje za te parek.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 skupo i neisplativo s obzirom na dijagonalu i rezoluciju, jos k tome spigan nema smisla na takav aspect ratio

 

bolje ti je ovo http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=gw2470h

16 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

ASUS MG279Q mini review: 27" IPS 144Hz Freesync

 

Nakon dugo razmišljanja ipak sam uzeo ovaj model i čini se da sam dobio na lotu. Teško je dobiti model u dobrom stanju i bez mrtvih pixela, ali zasada nemam nikakvih problema.

Dolazim sa starog Samsunga 23" TN matrica FullHD. Prva reakcija je WOW.

27" je taman veličina i brzo se na daviknuti na istu. Po meni sve više od 27" bi bilo stvarno preveliko jer sam 1 metar od monitora.

2540x1440 odličan balans između FullHD i 4K. Veći PPI daje primjetno oštriju sliku.

Zbog IPS matrice boje su fantastične kao i kutevi gledanja. 

144Hz definitivno ogromna razlika naspram 60Hz. U windosima sve ide glađe, surfanje po webu i igre koje nisu prezahtjevne (čitaj optimizirane).

Flicker free i low blue light mode stvarno manje zamara oći po noći ili u mračnoj prostoriji. 

 

Sada kada sam nabrojao više-manje sve odlične stvari ovaj monitro ima jedno veliko ali. IPS glow. Da, bio sam svijestan toga dok sam kupovao, ali ipak to je IPS matrica. Ako igrate scene koje su mračne ili bilo što s crnom pozadinom, glow se primjeti. Freesync isto dobro radi, doduše raspon je od 35 do 90 fpsa. U današnjim igrama u prihvatljivom rasponu. Ako se igraju starije igre, isključi se freesync i ukljući normalni VSync i eto opet 144Hz. Primjetio sam da dok je monitor spojen preko DP i dok ugasim komp, ventilatori i ledice lagano rade. Na ostalim portovima nije tako. Čitao sam da DP imaju power pa tako zna struja "skočiti" iz monitora na komp. Kad na prekidač isključim sve je ok. 

 

Kad se sve zbroji i oduzme, jako sam zadovoljan i sretan što nisam dobio model s mrtvim pixelima. ( U garanciji je moguća zamjena u prvih 7 dana ako se nađe i jedan)

 

Toliko od mene. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2015 2:42 (TonyKTM).
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice