Full HD igranje na 2k 27" monitoru?

poruka: 12
|
čitano: 5.404
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Full HD igranje na 2k 27" monitoru?

Pozdrav, može pomoć, zanima me iz prve ruke ako netko ima/igra igre u Full HD rezoluciji na 2k 27" monitoru, kako izgleda, naravno da je lošija slika ali da li je drastično lošija od igranja u nativnoj rezoluciji. Pitam u slučaju ako mi GTX 1060 ne bude dovoljno jaka za 2k gaming da mogu spustit a da ne bude baš loše. Uzeo bi 27" monitor ali mora bit 2k, ne dolazi u obzir 27" Full HD jer je katastrofa slika radi manjka piksela.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Full HD igranje na 2k 27" monitoru?

Pa nije bas drasticno ali je lose...rade spustis detalje nego rezoluciju 1440p na 27" izgleda "bjutiful"!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Full HD igranje na 2k 27" monitoru?

A onda ću uzet 27" 1440p i dobro. Kasnije uzet 1070 grafičku i to je to.

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Full HD igranje na 2k 27" monitoru?
Pozdrav svima.

Imam monitor koji je 27" i FHD i limitiran na 60hz.

Ukratko moja konfiguracija je GTX 1070, Intel i7 8700, RAM 16 GB, SSD...

Zelim da promijenim monitor jer mi pocinje smetati zrnasta slika, prije mi to nije smetalo dok nisam vidio bolje.

Dvoumim se po sljedecem pitanju: da li da uzmem opet FHD monitor ali manje velicine tj. 24" koji ima bar 144hz ili da kupim 27" monitor koji je 2K i ima bar 144 hz?!

Znam da je bolji izbor 2K, ali nemam bas jak PC, zato i jeste nedoumica.

Jos jedno pitanje, da li je FHD igranje jednako, losije ili bolje na 2K monitoru?

Unaprijed zahvalan na savjetima :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 21:24 (Juve2019).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Full HD igranje na 2k 27" monitoru?

4K -> UHD = 3840 x 2160 px 

 

/ 2

 

2K -> FHD = 1920 x 1080 px

 

HD 1280x720

QHD 2560x1440 (4 puta vise pixela nego HD, otuda quad)

WQHD 3440 x 1440

 

Vec 2+ godine gledam kako forumasi mijesaju fhd i qhd pod 2k... tuga.

 

Kill or be killed!
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Full HD igranje na 2k 27" monitoru?
Bio bih zahvalan da si mi ponudio odgovore i savjete, a ne da dizes svoj ego preko ljudi koji nemaju vrhunsko znanje. Da sam ekspert, sigurno ne bi trazio savjete i misljenje drugih i to na forumu.
3 godine
offline
Re: Full HD igranje na 2k 27" monitoru?
Juve2019 kaže...
Pozdrav svima.

Imam monitor koji je 27" i FHD i limitiran na 60hz.

Ukratko moja konfiguracija je GTX 1070, Intel i7 8700, RAM 16 GB, SSD...

Zelim da promijenim monitor jer mi pocinje smetati zrnasta slika, prije mi to nije smetalo dok nisam vidio bolje.

Dvoumim se po sljedecem pitanju: da li da uzmem opet FHD monitor ali manje velicine tj. 24" koji ima bar 144hz ili da kupim 27" monitor koji je 2K i ima bar 144 hz?!

Znam da je bolji izbor 2K, ali nemam bas jak PC, zato i jeste nedoumica.

Jos jedno pitanje, da li je FHD igranje jednako, losije ili bolje na 2K monitoru?

Unaprijed zahvalan na savjetima :)

 Ne razumijem ovo zrnasta slika-da je u pitanju npr 32" ili tako nešto onda bi i shvatio ali ovako baš i ne.

Sad računaj koliko te ispada matematika ako mijenjaš monitor,2k sa 144Hz+solidna grafička koja če to izvrtit?

Čak cpu i može bit dovoljan ali ako ideš sa 1070,nečeš se nešto naigrati-pogotovo novije naslove

Šta se tiče igranja,naravno da je slika lošija jer nije nativna rezolucija monitora-čim smanjivaš rezoluciju lošija slika-to može bit i problem u cijeloj priči sa tvojom zrnastom slikom

12 godina
neaktivan
offline
Re: Full HD igranje na 2k 27" monitoru?
Juve2019 kaže...
Pozdrav svima.

Imam monitor koji je 27" i FHD i limitiran na 60hz.

Ukratko moja konfiguracija je GTX 1070, Intel i7 8700, RAM 16 GB, SSD...

Zelim da promijenim monitor jer mi pocinje smetati zrnasta slika, prije mi to nije smetalo dok nisam vidio bolje.

Dvoumim se po sljedecem pitanju: da li da uzmem opet FHD monitor ali manje velicine tj. 24" koji ima bar 144hz ili da kupim 27" monitor koji je 2K i ima bar 144 hz?!

Znam da je bolji izbor 2K, ali nemam bas jak PC, zato i jeste nedoumica.

Jos jedno pitanje, da li je FHD igranje jednako, losije ili bolje na 2K monitoru?

Unaprijed zahvalan na savjetima :)

Ako ti ne smeta manji monitor uzmi 24" 144Hz FHD. Slika ti sigurno neće biti zrnasta jedino bi trebao zamijeniti grafičku ako ga baš želiš iskoristiti do kraja. GTX 1070 je više za FHD 60Hz.
Kod 27" 144 Hz QHD bi ti osim grafičke možda trebao i procesor bolji.
Osobno ne znam kako izgleda 144Hz pa ti tu ne mogu pomoći. Prešao sam sa 24" FHD 60Hz na 27" QHD 60Hz. Razlika se vidi, ali meni nije bila sad nešto spektakularna. Više sam se navikavao na rad u windowsu (sve mi je bilo sitno). Nakon nekog vremena se navikneš. Meni je 60Hz dovoljno jer za bolje ne znam. Da mene pitaš ja bi ti preporučio 27" 2560x1440 60Hz naravno uz bolju grafičku.Imaš na youtube-u mali milijun raznih usporedbi i testova pa vidi kako bi se tvoja grafička ponašala na određenoj rezoluciji. Evo ti primjer jedan za FHD:

Only a life lived for others is a life worthwhile.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Full HD igranje na 2k 27" monitoru?
janiq kaže...

4K -> UHD = 3840 x 2160 px 

 

/ 2

 

2K -> FHD = 1920 x 1080 px

 

HD 1280x720

QHD 2560x1440 (4 puta vise pixela nego HD, otuda quad)

WQHD 3440 x 1440

 

Vec 2+ godine gledam kako forumasi mijesaju fhd i qhd pod 2k... tuga.

 

 Kriv sam. Hvala

Only a life lived for others is a life worthwhile.
15 godina
offline
Full HD igranje na 2k 27" monitoru?

Pozdrav imam Ryzen 7 2700x i AMD RX6600XT 8gb. Trenutno imam 24" monitor AOC i2481FXH sa 60Hz i otužnom slikom pa gledam uzeti 27" sa 144Hz i naravno AMD freesync opcijom. Hoće li moja konfiguracija biti preslaba? Najčešće igram MW Warzone.

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Full HD igranje na 2k 27" monitoru?
matt750 kaže...

Pozdrav imam Ryzen 7 2700x i AMD RX6600XT 8gb. Trenutno imam 24" monitor AOC i2481FXH sa 60Hz i otužnom slikom pa gledam uzeti 27" sa 144Hz i naravno AMD freesync opcijom. Hoće li moja konfiguracija biti preslaba? Najčešće igram MW Warzone.

 Niti najmanje, obavezno uzmi neki s freesyncom!

13 godina
online
Re: Full HD igranje na 2k 27" monitoru?
Juve2019 kaže...
Pozdrav svima.

Imam monitor koji je 27" i FHD i limitiran na 60hz.

Ukratko moja konfiguracija je GTX 1070, Intel i7 8700, RAM 16 GB, SSD...

Zelim da promijenim monitor jer mi pocinje smetati zrnasta slika, prije mi to nije smetalo dok nisam vidio bolje.

Dvoumim se po sljedecem pitanju: da li da uzmem opet FHD monitor ali manje velicine tj. 24" koji ima bar 144hz ili da kupim 27" monitor koji je 2K i ima bar 144 hz?!

Znam da je bolji izbor 2K, ali nemam bas jak PC, zato i jeste nedoumica.

Jos jedno pitanje, da li je FHD igranje jednako, losije ili bolje na 2K monitoru?

Unaprijed zahvalan na savjetima :)

  Tvoja grafa je preslaba za ilo šta navedeno, ali je i dalje solidna za 1080p na 60Hz. Ako želiš detaljniju sliku i više pixela, onda je za tebe 2560x1440p na 27 inča, bilo 75Hz ili 120 ili 144Hz. Refresh rate nema veze s gustoćom pixela. Tako da, moj savjet ti je da kupiš što bolji monitor možeš pa ćeš onda svakako i GPU upgrade raditi jednom, te CPU s vremenom.  

 

 

"Jos jedno pitanje, da li je FHD igranje jednako, losije ili bolje na 2K monitoru?" - Ovo pitanje je čudno i malo besmisleno postavljen. To ti ovisi od igre do igre i kako tko što doživljava. Veća rezolucija ti donosi detaljniju sliku, oštriju te veću radnu površinu, odnosno filed of view. Tako da se može reći da je veći užitak igrati sigurno na boljem i većem monitoru. Ali ono, to kažem ovisi i o igraču i o tipu igre, isto tako te hardwareu, može li izgurati takav monitor kako treba. 

matt750 kaže...

Pozdrav imam Ryzen 7 2700x i AMD RX6600XT 8gb. Trenutno imam 24" monitor AOC i2481FXH sa 60Hz i otužnom slikom pa gledam uzeti 27" sa 144Hz i naravno AMD freesync opcijom. Hoće li moja konfiguracija biti preslaba? Najčešće igram MW Warzone.

 Pa ono, da bi ti dobro došao CPU upgrade, i bi sigurno. Konfiguracija ti ne može biti preslaba, samo može biti ne optimizirana i da ne iskorištavaš sve što imaš, više ili manje. U svakom slučaju, moj savjet ti je da svakako uzmeš taj bolji monitor i onda vidi kako ti se kreće fps, a onda danas/sutra ti na red dođe CPU ili GPU upgrade. Ne možeš promašiti s novim monitorom jer nećeš sigurno imati lošije performanse nego sada, samo možda ne dovoljno dobre da se "iskoristi" potencijal monitora.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice