iPhone Jailbreak

poruka: 3.121
|
čitano: 877.786
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

Prvo sto trebate napravit je skinuti itunes(preko njega stavljate muziku na iphone itd...)
http://www.apple.com/itunes/download/



1. Sada na desktopu naprvite folder i nazovite ga npr. Jailbreak

2.Skinite ove dvije stvari i spremite u folder Jailbreak
http://www.filesavr.com/iphone122215h11customrestore

http://www.zshare.net/download/51721230fe4b9459/

3.Spojite iphone sa kompjuterom i ukljucite itunes.Nakon toga stisnite "shift" na Vasoj tastaturi i gumb "restore" u itunsima.Potrazite folder Jailbreak i u njemu datoteku iPhone1,2_2.2_5G77_Restore i stisnite Open.



4.Nako sto vam se resetira pokrenite QuickPwn.exe iz foldera Jailbreak.

prvo vas pita dal je iphone spojen,stisnite plavu strelicu

  • sad stisnite Browse i opet nadite datoteku iPhone1,2_2.2_5G77_Restore
  • dok se strelica zaplavi opet ju stisnite



5.Sada vam ponudi da stavite Add Cydia Add Installer ,tu stavite kvacice, ovo trece Replace Boot Logos je dok ga palite da vam nije jabuka nego ananas(to stavite po zelji)


6.Sad vas opet pita dal je iphone spojen,opet stisnite plavu strelicu

7.Iphone ce se stavit u recovery mode i na monitoru ce vam pocet odbrojavat...
prvo stisnite Home gumb i držite ga 5 sekundi(onaj glavni gumb ispod ekrana)
drzite i dalje Home i stisnite Power gumb(na vrhu) i tako 10 sekundi
nakon toga pustite Power i dalje držite Home 30 sekundi

 

NAPOMENA: Jailbreakanjem se gubi garancija proizvoda, ali ako na itunesu restorate iphone nitko nece ni znati da ste imali jailbreakan mob!

 

Ovaj je tutorial je preveden s engleskog!!!

Moj PC  
7 0 hvala 12
15 godina
offline
Iphone Jailbreak

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

Ja sam svoj jailbreakao ovako..imam verziju 3.1.2. (3G 8GB)

Otisao sam na http://www.blackra1n.com/, stisnuo windows logo te je pocelo skidanje programcica na komp..

Pokrenuo sam programcic i stisnuo "Make it ra1n" ili tako nesto..

Sacekao sam oko minutu da se mob upali, upalio se, nakon toga sam upisao pin..

Na mobitelu me docekala nova ikonica (crna kapljica-blackra1n) na koju sam stisnuo i odabrao program Cydia..

Program cydia se s interneta skinuo na mob te sam usao u njega i stisnuo 'manage' , gore u lijevom ili desnom kutu je bila tipka 'edit' koju trebate stisnuti, pa onda tipku 'add' te kao url napisati http://apt.macosmovil.com i stisnuti 'next'..

Na ekranu ce pisati  'Updating Sources', nakon sto se to instalira u cydii napisite AppSync para OS 3.1 i instalirajte to..

To bi bilo sve..

Opet mozete spojiti vas iPhone sa racunalom..

Nakon toga si 'nabavite' neoriginalne aplikacije i kliknite dva puta na njih te se one budu instalirale preko iTunesa,..to bi bilo to, provjereno na 3.1.2., neodgovaram za nastalu stetu..

 

Video imate na youtube

 

Preporucam da prije jailbreaka na youtubeu pogledate par videa u vezi toga..

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 20:14 (lg-viewty).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak
Ja isto imam blackrain :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

što dobivam s jailbreakingom iphona?

http://damir-zg.deviantart.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
damir_zg kaže...

što dobivam s jailbreakingom iphona?

Dobivas gotovo sve Smijeh cuj, mozes instalirati aplikacije iz appstorea koje se placaju, mozes promjeniti temu iphonea, fontove, potpuni drugaciji izgled iphonea, mozes zabraniti da ti fon ide na net, ak nemas neku itarifu.. to s samo neki od milijun mogucnosti bijega iz zatvora..

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Kruno_21 kaže...
damir_zg kaže...

što dobivam s jailbreakingom iphona?

Dobivas gotovo sve  Smijeh cuj, mozes instalirati aplikacije iz appstorea koje se placaju, mozes promjeniti temu iphonea, fontove, potpuni drugaciji izgled iphonea, mozes zabraniti da ti fon ide na net, ak nemas neku itarifu.. to s samo neki od milijun mogucnosti bijega iz zatvora..

  ugrubo, dobiješ ono što ti zapravo i trebaš imat na smartphone-u.

 

čisto me zanima, šta bi iphonovci da je jailbreak nemoguć?

16 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

ok, jailbreako sam si iphone (ovu najnoviju verziju upute sam našo ovdje LINK)

 

e sad šta se tiče tog ograničavanja da ide na internet jer ja sam kod t-mobila simpa i nemam nikakve pakete za internet kako da onemogućim da ide na internet?

http://damir-zg.deviantart.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

kada se iphone jailbreaka gubi se garancija, a kada se opet 'restora' stari softver, 'restora' se i garancija pa me zanima:

 

može li se to restorati i dok je iphone ugašen samo da ga uštekam u komp i počnem restorat, za slučaj da mi se recimo nešto pokvari, onda bih prije nošenja u servis morao to restorati, da mi se ipak uvaži garancija...šta mislite o tome?

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
damir_zg kaže...

ok, jailbreako sam si iphone (ovu najnoviju verziju upute sam našo ovdje LINK)

 

e sad šta se tiče tog ograničavanja da ide na internet jer ja sam kod t-mobila simpa i nemam nikakve pakete za internet kako da onemogućim da ide na internet?

na iPhoneu odi u Safari, napisi iphonenodata.com i instaliraj

Apple iPhone 3G 8GB
15 godina
protjeran
offline
RE: Iphone Jailbreak
crazy_luđak kaže...

kada se iphone jailbreaka gubi se garancija, a kada se opet 'restora' stari softver, 'restora' se i garancija pa me zanima:

 

može li se to restorati i dok je iphone ugašen samo da ga uštekam u komp i počnem restorat, za slučaj da mi se recimo nešto pokvari, onda bih prije nošenja u servis morao to restorati, da mi se ipak uvaži garancija...šta mislite o tome?

Naši ti to ne gledaju. AKo se ne može očitati OS onda oni probaju restore a ako ne uspiju ti zamijene uređaj. Ne trebaš se brinuti jer ti oni to ni ne gledaju.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Slegy97 kaže...

DIO CITATA OBRISAN

 

NAPOMENA: Jailbreakanjem se gubi garancija proizvoda, ali ako na itunesu restorate iphone nitko nece ni znati da ste imali jailbreakan mob!

 

Ovaj je tutorial je preveden s engleskog!!!

Ne gubi se garancija :)...Uvjek ga možeš Restorati na čisti OS...

Čovjek je rođen da trpi i radi...Ako to ne čini mora propasti...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
damir_zg kaže...

ok, jailbreako sam si iphone (ovu najnoviju verziju upute sam našo ovdje LINK)

 

e sad šta se tiče tog ograničavanja da ide na internet jer ja sam kod t-mobila simpa i nemam nikakve pakete za internet kako da onemogućim da ide na internet?

Odi preko iPhonea na www.unlockit.co.nz (najbolje preko wifi-a) i prati upute, to će ti instalirati aplikaciju FakeAPN i iPhone ti se više neće moći spajati na internet sa 3G ili EGDE. Wifi ćeš moći i dalje bez problema korisiti.

 

Ovo je najbolje rješenje za tvoj problem, prijatelj je to napravio i nema nikakvih problema više

16 godina
offline
Iphone Jailbreak

Nedavno sam kupio iphone i nisam toliko još upučen pa molim pomoć, eto danas sam napravio update na verziju 3.1.3 i time izgubio jailbreak, kako da se najbezbolnije vratim na verziju 3.1.2 da nemoram radit cijeli restore ?

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2010 0:14 (korg11).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

i mene zanoma kako se vraca na 3.1.2

xf - cecikarlo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Nikako!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
korg11 kaže...

Nedavno sam kupio iphone i nisam toliko još upučen pa molim pomoć, eto danas sam napravio update na verziju 3.1.3 i time izgubio jailbreak, kako da se najbezbolnije vratim na verziju 3.1.2 da nemoram radit cijeli restore ?

Bez gubitka pjesama,appova itd. nikako!,jedina opcija ti je restore (koji ti briše sve sa iPhonea) na 3.1.2...

Čovjek je rođen da trpi i radi...Ako to ne čini mora propasti...
15 godina
protjeran
offline
Iphone Jailbreak

Može se restorati na bilo koji firmware. Malo teže ali moguće. Pogledati na youtube i po forumima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

ja sam restoreo par puta i ostala mi je 3.1.3????

xf - cecikarlo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

Skineš firmware 3.1.2 sa stranice

 

http://www.redmondpie.com/download-the-new-iphone-os-firmware-3.1.2-aga809/

 

Spojiš iPhone na računar u DFU (Restore) modu,   to uradiš tako sto ugasiš iPhone, onda pritisneš "power tipku" zajedno sa" funkcijskom tipkom", kada se upali pustiš "power tipku" ali nastavis čuvati "funkcijsku". Na ekranu ti se pojavi ikona iTunesa. Pokreneš iTunes koji će ti javiti da je iPhone u restore modu, pritisneš tipku shift na tipkovnici i klikneš na "Restore", nakon toga ćeš dobiti izbornik u kojem možeš izabrati koji firmware da instaliraš, naravno odaberi onaj koji si skinuo. Sačekaj da proces završi. Možda ti izbaci neke errore, ali to je normalno. Nakon toga ćeš imati instaliran firmware 3.1.2 ali će ti baseband, odnosno modem firmware ostati na verziji koja dođe sa verzijom 3.1.3.

Nakon toga skini blackra1n sa stranice

 

http://www.blackra1n.com/

 

Pokreni ga i klikni na dugme "make it rain". Sačekaj da   proces završi. Nakon toga ćeš imati jailbreakovan iPhone na kojem imaš ikonu blackra1n. Pokreni aplikaciju te instaliraj Cydiu. Nakon toga možeš uraditi uninstall blackra1n sa iPhonea.

 

Rezultat svega ovoga je da ćeš imati jailbreakovan iPhone koji ćeš moći koristiti kao iPod touch, ali ga nećeš moći koristiti za telefoniranje iz razloga što nije moguće vratiti baseband verziju na stariju, a jailbreak za verziju basebanda koji dolazi sa verzijom 3.1.3 koliko znam još nije izašao. Uglavnom morat ćeš se za sad zadovoljiti sa ovim dok ne izađe jailbreak za verziju 3.1.3.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

zna li netko kako mogu za jako kratko vrijeme(par minuta) saznat jel iphone jailbreakan tako da samo pogledam negdje u mobitel?

 

kupio bih ga možda preko oglasnika, pa da me ne bi netko pokušao prevariti, da sam mogu provjeriti je li mobitel breakan...

a onda sam se probudio...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

Da li zna tko kako jailbreakat iPhone sa 3.1.3 firmwearom a da je stabila jailbreak, ako ne, jel zna tko kako vratiti sa 3.1.3 na 3.1.2

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Saphire kaže...

Da li zna tko kako jailbreakat iPhone sa 3.1.3 firmwearom a da je stabila jailbreak, ako ne, jel zna tko kako vratiti sa 3.1.3 na 3.1.2

 isuse...decko je dva posta iznad tebe napiso kako vratiti u 3.1.2 -.-"

15 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

to sam skuzio ali mi se nije dao edit, nego jel zna tko kakav stabilan za 3.1.3???

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2010 21:17 (Saphire).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak

Da li svako od vas treba kad se ugasi Iphone da ga morate paliti preko Blackrain-a ? hvala

nema gaaa...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Comfort kaže...

Da li svako od vas treba kad se ugasi Iphone da ga morate paliti preko Blackrain-a ? hvala

Nije tocno. Bar ne u mom slucaju, moja verzija softwarea je 3.1.2.

Apple iPhone 3G 8GB-crni
14 godina
protjeran
offline
Iphone Jailbreak

Mene od svega toga zanima jedno:kolko se moze surfat sa 100MB-a prometa?

 

Hvala

Skype: internet.gospodin
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak
ovisi kakve stranice posjecujes ali recimo da neides na youtube i neigras flash igrice nego ides na bug, face, i slicno po pola sata dnevno nekih 20 dana otprilike ali ja ti savjetujem da se spajas na w lan gdje god mozes, jer ti tako nista ne trosis
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak

nemoj me hebati ja sam ga napravio s njim i unlock za redsnow i vidim da ga nemogu upaliti bez da ga pokrenem preko PC...

 

 

a koje si ti programe koristio i što si sve napravio!!

 

 

hvala puno

nema gaaa...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Comfort kaže...

nemoj me hebati ja sam ga napravio s njim i unlock za redsnow i vidim da ga nemogu upaliti bez da ga pokrenem preko PC...

 

 

a koje si ti programe koristio i što si sve napravio!!

 

 

hvala puno

Jailbreakaj ga sa blackra1nom i sve 5!

Apple iPhone 3G 8GB-crni
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice