Android aplikacije, igre i problemi izdvojena tema

poruka: 3.262
|
čitano: 1.193.368
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Evo ga,radi odlicno
Hvala puno
Ta aplikacija mi puno znaci
robi
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Kolko su sigurne app tipa dns66 ili blokada za korištenje na androidu. Još ako pored toga ima instalirana i app za mobile banking na mobitelu.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
sage kaže...
Kolko su sigurne app tipa dns66 ili blokada za korištenje na androidu. Još ako pored toga ima instalirana i app za mobile banking na mobitelu.

Ne bi smjelo biti problema. Blokada filtrira poznate reklamne domene preko DNS-a. Što je konkretno razlog brige?

15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Pa to da app dns66 ili blokada, ima full network access i ko zna šta je remote sve moguće u pozadini.. Najvjerojatnije nije ništa, al opet, ne znam šta bi reko na to..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 22:57 (sage).
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Ne znam za DNS66, ali ja koristim AdGuard i aplikacija radi samo ono što je opisano da radi. Ne njuška po uređaju i ne radi ništa sumnjivo. AdGuard jest privacy kompanija; osim što imaju ad blocker, nude zaštitu od malwarea i phishinga, privatan DNS, privatan VPN i sl. Uz sve to vrlo su transparentni; politika privatnosti je vrlo lijepo sročena i jednostavna za čitanje, te podijeljena po proizvodima.

 

Također, ti u svakom trenutku možeš vidjeti gdje se aplikacija i kada spaja jer AdGuard ima zapisnik filtriranja. Bilježi svaki zahtjev od svake aplikacije, pa i od same sebe.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 8:54 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Dobro AdGuard nije besplatan. Govorim od dns66 ili blokadi. Rade stvarno ok, al eto ostaje pitanje te privatnosti, pošto same aplikacije imaju full network access i ko zna šta se može događa u pozadini. Vjerojatno ništa al et. Ne znam..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Ne vjerujem da DNS66 i Blokada rade nešto drugačije u pozadini. Ipak su obje aplikacije na pouzdanom F-Droid repozitoriju. Da su stvarno maliciozne i rade sumnjive stvari, letile bi s istog gotovo instantno.

4 godine
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Od nedavno imam problem s Chromeom na mobitelu;

 

Ne pamti pojmove za pretragu u Google tražilici.

 

Ima li netko savjet kako to ispraviti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

U postavkama na Google-ovoj stranici imaš mogućnost isključivanja/uključivanja povijesti pretraživanja.

4 godine
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Unutar Google postavki mi je sve uključeno, ali i dalje ne pamti...

13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Počisti cache i kolačiće u pregledniku.

15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Jel se mogu kako povećati ikone na one ui-u preko neke aplikacije. Pokušao sam sa nova launcher, al i kad stavim na 150% size opet bude sitno. Ili je to jednostavno tako kod velikih ekrana od 6.7".
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Marko :D kaže...

Počisti cache i kolačiće u pregledniku.

 Jesam i nije se ništa dogodilo....i poslje toga se nije ništa popravilo. S google acc sam inače logiran i na 2 računala, tabletu i mobitelu tako da imam povijest i rezutate na svim platformama...niti na jednoj nisam nista dirao.

 

Jutros, iz čistog mira, mi je ponovno počeo pokazivati povijest i rezultate pretraga... 🤷‍♂️

13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Možda su radili na nečemu. Ja to sve isključim, pa nemam tih problema. 😎

8 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Dakle na mobitelu postoji aplikacija za slušanje radia, stavi se slušalica i ona usput služi kao antena.

 

Dali je netko uspio to pokrenuti a da nije potrebna slušalica, da koristim komad kabla od slušalice kao antenu a zapravo slušam preko bluetooth slušalice. Problem je u tome kad se ukopča slušalica da on misli da je prikopčana 

žična slušalica i onda se ne može koristiti bluetooth slušalica. 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Jel postoji aplikacija kojom mogu kopirati nfc karticu za otvaranje vrata u mobitel tako da mi mobitel moze glumiti tu karticu ako je zaboravim? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
T700 kaže...

Dakle na mobitelu postoji aplikacija za slušanje radia, stavi se slušalica i ona usput služi kao antena.

 

Dali je netko uspio to pokrenuti a da nije potrebna slušalica, da koristim komad kabla od slušalice kao antenu a zapravo slušam preko bluetooth slušalice. Problem je u tome kad se ukopča slušalica da on misli da je prikopčana 

žična slušalica i onda se ne može koristiti bluetooth slušalica. 

 

Postoji svega par mobitela koji omogućuju slušanje radija bez slušalica i na istima bi mogao slušati s BT slušalicama. Ovako zaboravi i jedina solucija ti je streaming.

13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Pozdrav,

 

Jel moguce spojiti nekako mis na mobitel, a da u isto vrijeme bude mobitel spojen na kompjuter? Imam usb otg i usb hub, ali ne mogu nikako spojiti da mi oboje radi u isto vrijeme.

Pukao mi je ekran na mobitelu i nema slike pa pokusavam prebacit stvari na kompjuter tako da naslijepo otkljucam mobitel i stisnem da se ponasa kao file storage.

 

Pokusao sam ovako spojiti:

Mob - usb otg - usb hub - mis i usb kabel (usb A u hub, a usb C u laptop). 

Bi li radilo kad bi nasao usb A na usb A kabel za spojiti laptop sa hubom?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 13:49 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Coder256 kaže...

Pozdrav,

 

Jel moguce spojiti nekako mis na mobitel, a da u isto vrijeme bude mobitel spojen na kompjuter? Imam usb otg i usb hub, ali ne mogu nikako spojiti da mi oboje radi u isto vrijeme.

Pukao mi je ekran na mobitelu i nema slike pa pokusavam prebacit stvari na kompjuter tako da naslijepo otkljucam mobitel i stisnem da se ponasa kao file storage.

 

Pokusao sam ovako spojiti:

Mob - usb otg - usb hub - mis i usb kabel (usb A u hub, a usb C u laptop). 

Bi li radilo kad bi nasao usb A na usb A kabel za spojiti laptop sa hubom?

Pa samo stavi da se mobitel ponaša kao USB stick i povuci sve sa njega na PC.
Ne kužim što će ti miš na mobitelu za to, osim ako ti je i digitizer crko, no to ti onda samo treba za otključati ga prije no što spojiš mob na laptop.

13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Ekran je kompletno neupotrebljiv, nit slike nit toucha. A trebam otkljucat mobitel i odabrat da se ponasa mobitel kao storage. Osim ako nema koji drugi nacin?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Coder256 kaže...

Ekran je kompletno neupotrebljiv, nit slike nit toucha. A trebam otkljucat mobitel i odabrat da se ponasa mobitel kao storage. Osim ako nema koji drugi nacin?

 Samo reci koji mob je u igri....

Inače ako mob spojiš na komp to možeš napravit putem ADB-a. Bitno je da uspiješ mob staviti u fastboot ( pritiskom kombinacije tipki ovisno o tome koji ne mob u pitanju ). Sa instaliranim ADB driverom ( univerzalni jer neznam koji mob imaš: https://adb.clockworkmod.com/ ) će ti windowsi prepoznat mob i vidjet ćeš storage od mobitela u windowsima kao disk. U slučaju da ga ne prepozna uvijek možeš kroz ADB koristiti naredbe ili čak i ovaj programčić koji je u biti GUI za ADB: https://qtadb.wordpress.com/download/

 

Sretno

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 15:03 (Han).
13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Mobitel je Xiaomi Mi 9T, a sad cu bas pogledati to u vezi adba. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Coder256 kaže...

Mobitel je Xiaomi Mi 9T, a sad cu bas pogledati to u vezi adba. Hvala

 Isti taj imam i ulaz u fastboot ti je drzanje tipke za paljenje zajedno sa topkom volume +  (onom za pojacavanje glasnoce), obavezno imaj spojen mobitel i pc kada to radis pa ces na pc-ju imati tzv. skocni prozor kako je nasao novi uredaj. Kad ti to uspije onda prema onome koje sam prvo napisao.

15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Nije mi ovaj accubattery jasan na samsungu galaxy a71 nikako. Ne kužim svaki put izračuna drugačiju vrijednost ili brojku postotak kad se telefon skroz napuni i time battery health nije 100%, a trebo bi biti valjda kod nove baterije, odnosno mobitela. Znači baterija je 4370mah, a on kaže tokom punjenja napunjena je primjera, 4150mah ili 4123mah. Svaki put drugačije. Jel to do aplikacije ili šta..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 19:22 (sage).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Kao i sve drugo, to je procjena. Nije točan niti konkretan podatak, već samo procjena.
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Meni onaj estimated battery na početnom zaslonu varira od 3.300 do 3.600, ali onaj u health je cijelo vrijeme na 3.302 mAh.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 2:54 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Brave Browser mobilna version blokira reklame na YouTubeu. Jel ima kakva aplikacija, koja to isto radi, da se može gledat mobilna verzija YouTubea i da se taj isti sadržaj može cast to android tv. Samo da nije YouTube vanced, jel u zadnje vrijeme cast opcija ne radi.
Uglavnom htio bi nekako cast to tv YouTube sadržaj bez reklama preko mobitela na android tv. Imate li kakav dobar prijedlog. Nije problem ni kupit neku mobilnu aplikaciju koja omogućuje takvo nešto. Naravno ne mislim na YouTube premium.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 2:15 (sage).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
sage kaže...
Brave Browser mobilna version blokira reklame na YouTubeu. Jel ima kakva aplikacija, koja to isto radi, da se može gledat mobilna verzija YouTubea i da se taj isti sadržaj može cast to android tv. Samo da nije YouTube vanced, jel u zadnje vrijeme cast opcija ne radi.
Uglavnom htio bi nekako cast to tv YouTube sadržaj bez reklama preko mobitela na android tv. Imate li kakav dobar prijedlog. Nije problem ni kupit neku mobilnu aplikaciju koja omogućuje takvo nešto. Naravno ne mislim na YouTube premium.

 Ono što možeš napraviti je maknuti youtube vanced i instalirati stariju verziju. Ja sam se vratio na verziju 16.02 i na njoj radi cast na tv i nema reklama. Uz to koristim još i Adaway i nema niti jedne jedine reklame.

3 godine
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Uzeh danas Redmi Mote 10, instaliram phone

Clone. Stalno mi novi tel nudi kao stari. Ne mogu da promjenim to. Kako cu ?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Nisam siguran ali je ovdje prava tema za ovakvu vijest, pa ako sam promašio, neka je netko smjesti gdje je puno ispravnije ju zakačiti! 

 

LINK; https://www.tportal.hr/tehno/clanak/stizu-promjene-android-12-bi-mogao-zakomplicirati-nacin-na-koji-dijelimo-podatke-20210601

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice