Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 608.049
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Ide 2 x 16gb provjereno. Preporuka za Crucial 16gb module na 2400mhz

Looser ID: ID10T
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 14:21 (KrpaZG).
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav svima,

 

trebao bi savjet oko kupnje DDR4 RAM-a za igranje.

Htio bi da rade u dual channelu,pa me zanima da li su dvije pločice od ovog modela dobre:

https://www.links.hr/hr/memorija-pc-25600-8-gb-kingston-hx432c16fb3-8-hyperx-fury-black-ddr4-3200mhz-051200402

Ako ne,da li bi mi preporučili nešto drugo u Linksu u tom cijenovnom rangu?

Također me zanima da li bi trebao uzeti 4x4 ili 2x8 i da li će isti modeli raditi u Dual channelu ako ih kupim zasebno?

Zanima me da li je po vašem mišljenju 3200mhz dovoljno dobro za igranje?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 16:29 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
KrpaZG kaže...

Ide 2 x 16gb provjereno. Preporuka za Crucial 16gb module na 2400mhz

 Super, hvala :) 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
CyberDemonVZ kaže...
Ante73 kaže...

Pozdrav svima,

Imam Legion Y520-15IKBN, link od specifikacija je: https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y520-15IKBN-80WK0042GE.260314.0.html

Nigdje nisam našao do koliko max idu RAMI i da li se isplati nadograditi recimo na 16 ili na 32(ako ide). Laptop trenutno radi super, AutoCad, Revit rade super samo ako mogu i naravno ako ima smisla dao bih mu neke nadogradnje da udahne malo svježeg zraka. :D

Hvala na savjetima :) 

 Kao prvo, meni je netko jednom rekao da nije za vjerovati specifikacijama proizvođača. I imao sam prilike testirati. Za moj Dell piše da podržava 12GB memorije. Kupio sam standardnih 16 i pogodi što? Sasvim uredno radi. Pregledao po netu, drugima također :)

 

A drugo, ovisi kako softver koristi memoriju. Najbolje bi bilo pronaći kakav test na YouTube. Recimo AutoCAD 8 vs 16 vs 32 gb.

Ili tak nešto. I odmah odlučiš koliko uzeti.

 

P.S. pretpostavljam da ti laptop ima SSD. Ako slučajno nema, to prvo nadogradiš.

 Aha, pa vjerojatno se oni ograde na "sigurno". Imam SSD tako da to nije problem samo Rami iako i sad radi solidno :) Hvala na savjetu 👌

10 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav

 

Imam HP Pavilion Gaming Laptop 17-cd0012nm laptop i dodao bi još jedan keks.

Original je Samsung DDR4 SODIMM 8 GB 2666 Mbps Voltage 1.2

Koji mi preporučujete za nabavit ili da uzmem nova 2 ista ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Grancigula kaže...

Pozdrav

 

Imam HP Pavilion Gaming Laptop 17-cd0012nm laptop i dodao bi još jedan keks.

Original je Samsung DDR4 SODIMM 8 GB 2666 Mbps Voltage 1.2

Koji mi preporučujete za nabavit ili da uzmem nova 2 ista ??

 Šta mi preporučujete za dodat na postoječe ili uzest 2 ista ??

kingmax

kingston

crucial

Ili nešto sa ove liste

12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Pozdrav, imam trenutno 8gb rama(Moj PC)
Zelim nadograditi sa jos 8gb, dakle trenutno je 2x4, za nadogradnju moram uzeti iste frekvencije i isto 2x4 za druga dva utora inace ne rade?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Kakvih iskustava sa Patriot memorijom ddr3? Jel pouzdan brand ili ima svoje musice?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Nadogradnja RAM memorije
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Dobar dan,

imam laptop ASUS UX310U, koji ima jedan utor za memoriju i dolazi sa 8GB RAMa.

Želim to zamjeniti sa 16 GB, jer koristim laptop za obradu videa, Photoshop i Illustrator (nekad i zajedno), pa smatram da će povećanje memorije pomoći.

 

AIDA mi ispisuje ovo:

Form Factor SODIMM

Type DDR4

Clock Speed 2400 MT/s

Current Clock Speed 2133 MT/s

Voltage 1.200 V

Speccy:
8,00GB Single-Channel Unknown @ 1064MHz (15-15-15-35)

 

 

U dućanu ima za kupit:

Crucial, DDR4, 26661.20V - 520 kn

KINGSTON HyperX Impact, DDR4, 24001.20V - 660 kn

 

Crucial je kao brža, ako ja to dobro shvacam, a uz to i jeftinija 140kn?

Pretpostavljam da će meni svejedno radit na 2400?

Ima li razloga kupovati skuplju Kingston memoriju?

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 19:32 (mateo).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Memoriju gledaj CPU-IDom da vidiš koju sad imaš. Kingston ima podršku za XMP dok Crucial radi na taktu kojem radi. Kod laptopa ti je jako bitna kompatiblinost jer bi ti se lako moglo dogodit da ti memorija neće radit jer nije kompatibilna.

 

15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Hvala na savjetu.

Downloadirao sam CPU-ID.

Evo rezultata. I dalje ne znam koja memorija mi treba...

10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Vidi pod SPD.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav! :-)

 

Htio bih nadograditi memoriju na desktop računalu. Unutra je: Crucial 8GB 1600MhZ CT102464BA160

 

Hoće li ova odgovarati? https://www.mimovrste.com/pomnilniki/crucial-pomnilnik-ram-8-gb-ddr3l-1600-mhz-cl11-udimm-135-1-5v-ct102464bd160b-

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

To ti je DDR3L DDR3-Low Voltage memorija nisam siguran da će da paše na ploči u smislu kompatibilnosti iako im su broj pinova isti, tebi treba klasična DDR3 nešto ovako sa tog sajta mada tamo i nema baš neki izbor ne mora biti isti proizvođač već da su istih karateristika ili malo brža da bi zadržao kompatibilnost sa starom.
https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne-racunalnike/kingston-valueram-ram-pomnilnik-4gb-ddr3-kvr13n9s8-4-?src=bestsellers

 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Možeš kingstona da uzmeš ili GoodRam RAM. Mada kingston je brend dok ovi ostali su no name tako da bih ja išao na Kingstona. 

6 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Samo Crucial, Kingston ili Patriot, definitivno.

https://bit.ly/2z4Nc6Q
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Talaba kaže...

To ti je DDR3L DDR3-Low Voltage memorija nisam siguran da će da paše na ploči u smislu kompatibilnosti iako im su broj pinova isti, tebi treba klasična DDR3 nešto ovako sa tog sajta mada tamo i nema baš neki izbor ne mora biti isti proizvođač već da su istih karateristika ili malo brža da bi zadržao kompatibilnost sa starom.
https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne-racunalnike/kingston-valueram-ram-pomnilnik-4gb-ddr3-kvr13n9s8-4-?src=bestsellers

 low voltage će prije radit nego obična

13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Bok ljudi. Imam 2x8gb hyperx fury 2133mhz stavljeno na 2400mhz i to radi ok. E sad vidim da ima hyperx fury RGB 3000 ili 3200mhz. Da li bi ta RGB od 3200 radila na mojoj maticnoj pod moj pc? tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Radila bi ta od 3000mhz ali na 2400mhz , znaci ne bi radila na maximalnoj brzini.

14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

imam Acer Aspire v3 574g s 4 gb RAM-a. S obzirom na starost laptopa i da je ddr3 tehnološki pregažen, mislim da mi se ne isplati uzeti modul od 8gb, nego samo nadograditi s još 4.

Znam da je unutra neki Apacerov modul, znam točno i koji i p/n, ali takav modul ne postoji na našem tržištu niti bi se isplatilo to uzimat izvana s obzirom na cijenu dostave.

 

Tako da je moje pitanje mogu li očekivati da će bilo koji so-dimm 4 gb ddr3 1600 MHz cl11 modul raditi u dual channelu s postojećim ili su neki proizvođači "kompatibilniji" pa da ciljam na njih?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Filemona kaže...

imam Acer Aspire v3 574g s 4 gb RAM-a. S obzirom na starost laptopa i da je ddr3 tehnološki pregažen, mislim da mi se ne isplati uzeti modul od 8gb, nego samo nadograditi s još 4.

Znam da je unutra neki Apacerov modul, znam točno i koji i p/n, ali takav modul ne postoji na našem tržištu niti bi se isplatilo to uzimat izvana s obzirom na cijenu dostave.

 

Tako da je moje pitanje mogu li očekivati da će bilo koji so-dimm 4 gb ddr3 1600 MHz cl11 modul raditi u dual channelu s postojećim ili su neki proizvođači "kompatibilniji" pa da ciljam na njih?

 Kod laptopa ti je problem kompatibilnost. Ne možeš to znat dok ne probaš ili kupi isti takav modul kakav već imaš. Obično LV moduli rade. 

13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

pozz

imam mini pc sa sljedećim specifikacijama 

 

ZBOX ID83 Plus
Manufacturer Intel
Chipset HM76 Express
GPU Intel HD Graphics
Name Intel Core i3 3120M (dual-core, 2.5 GHz)
Socket NA (integrated CPU)
Frontside Bus N A
Memory Type DDR3
Memory Speed 1600 MHz
Slots2 x 204-pin SODIMM
Capacity4GB (up to 16GB)
e sad me zanima sljedeće :
želim kupiti RAM 16 gb pa koji bi ni preporučili, da li bi to utjecalo na brzinu računara
razmišljam procesor da promijenim..molim vaše preporuke 
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
piksi007 kaže...

pozz

imam mini pc sa sljedećim specifikacijama 

 

ZBOX ID83 Plus
Manufacturer Intel
Chipset HM76 Express
GPU Intel HD Graphics
Name Intel Core i3 3120M (dual-core, 2.5 GHz)
Socket NA (integrated CPU)
Frontside Bus N A
Memory Type DDR3
Memory Speed 1600 MHz
Slots2 x 204-pin SODIMM
Capacity4GB (up to 16GB)
e sad me zanima sljedeće :
želim kupiti RAM 16 gb pa koji bi ni preporučili, da li bi to utjecalo na brzinu računara
razmišljam procesor da promijenim..molim vaše preporuke 

 Iskreno ako ti ne treba tih 16gb,8 če ti biti sasvim dovoljno,naravno svakako preporuka za zamjenu proca i po mogučnosti ssd!I deri dalje

12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Procesor i3 3120m je integriran na ploci ne moze ga promjenit! SSD 2,5` treba svakako ubacit to ce mu najvise pomoci i ako moze ram neka nadogradi na barem 8gb.

12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Naručen crucial ballistix 3600 cl16 sa bh photo video
99.90 $ + 13.68 $ DHL do BiH

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1548863-REG/crucial_bl2k8g36c16u4wl_ballistix_rgb_16gb_8x2_3600.html

Iako je malo skuplji (cca 10$) od prošle ture, al jbga nestalo,ipak mislim da sam dobro prošao s obzirom kolika je cijena u bih :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
MGloc kaže...

Procesor i3 3120m je integriran na ploci ne moze ga promjenit! SSD 2,5` treba svakako ubacit to ce mu najvise pomoci i ako moze ram neka nadogradi na barem 8gb.

 U pravu si-nisam vidio da je integrirani cpu!Moja greška-gledao na netu taj chipset pa vidim da ima more procesora,pa reko možda se i da zamijenit ali banana

3 godine
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
MGloc kaže...

Procesor i3 3120m je integriran na ploci ne moze ga promjenit! SSD 2,5` treba svakako ubacit to ce mu najvise pomoci i ako moze ram neka nadogradi na barem 8gb.

 A možda se i može!Nek javi čovjek

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
renato1977 kaže...
MGloc kaže...

Procesor i3 3120m je integriran na ploci ne moze ga promjenit! SSD 2,5` treba svakako ubacit to ce mu najvise pomoci i ako moze ram neka nadogradi na barem 8gb.

 A možda se i može!Nek javi čovjek

 

Pogledat ću kad dodjem kuci moze li se promijeniti. Kontam novi cooler uzeti pa mr zanima koji mi možete preporuči i sta bi još mogao zamijeniti da imam još bolji pc

btw ovo sam naručio

Samsung 16GB Dual Channel Kit 2 x 8 GB 204 pin DDR3-1600 SO-DIMM (1600Mhz, PC3-12800S, CL11)

Silicon Power SSD 512GB 3D NAND A55 SLC Cache Performance Boost 2,5 Zoll SATA III 7mm (0,28") Interne SSD

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice