Memorija i matična ploča

poruka: 18
|
čitano: 5.891
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Memorija i matična ploča

Imam matičnu GB EP43T-UD3L

Procesor          Intel E8400 duo core

I Memoriju  2 x 1Gb

 

zanima me koja je najveća dopuštena memorija koju moja matična može podnest ja mislim da najviše može oko 1600MHz ali neznam koliko GB, i imam win 7 32 bitni.

Da li mogu stavit 2 x 2 Gb memorije, negdje sam čitao kao da je to previše za win 7 od 32 bita....

Hvala...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Memorija i matična ploča
ZvrK kaže...

Imam matičnu GB EP43T-UD3L

Procesor          Intel E8400 duo core

I Memoriju  2 x 1Gb

 

zanima me koja je najveća dopuštena memorija koju moja matična može podnest ja mislim da najviše može oko 1600MHz ali neznam koliko GB, i imam win 7 32 bitni.

Da li mogu stavit 2 x 2 Gb memorije, negdje sam čitao kao da je to previše za win 7 od 32 bita....

Hvala...

 

Možeš bez problema staviti 2x2 Gb i neće biti nikakvih problema sa Win7 32 bit, samo što će ti biti prepoznato 3.25 GB, a sa Win 7 64 bit svih 4 Gb. 

 

Umalo sam se zeznuo jer sam mislio da ta ploča podržava samo DDR2, kad ono 1600 Mhz ali OC. 

 

http://ee.giga-byte.com/products/mb/specs/ga-ep43t-ud3l_10.html

 

Možeš na linku viditi specifikacije matične ploče i memory support list. 

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija i matična ploča
boxer kaže...
ZvrK kaže...

Imam matičnu GB EP43T-UD3L

Procesor          Intel E8400 duo core

I Memoriju  2 x 1Gb

 

zanima me koja je najveća dopuštena memorija koju moja matična može podnest ja mislim da najviše može oko 1600MHz ali neznam koliko GB, i imam win 7 32 bitni.

Da li mogu stavit 2 x 2 Gb memorije, negdje sam čitao kao da je to previše za win 7 od 32 bita....

Hvala...

 

Možeš bez problema staviti 2x2 Gb i neće biti nikakvih problema sa Win7 32 bit, samo što će ti biti prepoznato 3.25 GB, a sa Win 7 64 bit svih 4 Gb. 

 

Umalo sam se zeznuo jer sam mislio da ta ploča podržava samo DDR2, kad ono 1600 Mhz ali OC. 

 

http://ee.giga-byte.com/products/mb/specs/ga-ep43t-ud3l_10.html

 

Možeš na linku viditi specifikacije matične ploče i memory support list. 

Kako misliš 1600MHz ali OC

(da li npr 1333 koje klokiram na max 1600, Što bi bilo kada bih uzeo RAM-e od 1600 MHz i nebi ih OC bili radili)

15 godina
offline
Memorija i matična ploča

Da radili bi ali mislim na defaultnoj brzini od 1333Mhz.

Ja imam DDR 2 1066 Mhz G.Skill koji po defaultu rade na 800 Mhz, znači overclockiranjem na 1066 Mhz.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Memorija i matična ploča

onda baš i nemam neku matičnu Mršti seMršti se

a dobro uzmem neke od 1333 i clockam ih...oni su dosta jeftiniji od 1600

 

s kojim programom mogu vidjet rad memorije i još tako nešto vezano za memoriju...za procesor imam par programa al za mem baš ništa.......

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 2:23 (ZvrK).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Memorija i matična ploča
ZvrK kaže...

onda baš i nemam neku matičnu Mršti seMršti se

a dobro uzmem neke od 1333 i clockam ih...oni su dosta jeftiniji od 1600

Ne opterecuj se previse memorijom, nije ona tolko presudna i njezina brzina za performanse windowsa vec nekaj drugo tj disk. Najbitnije je da je imas dovoljno memorije pa i ddr2, ne mora bit ddr3 uopce a ti nju bas i imas tak da nema problema. Disk je daleko najsporija komponenta u kompu, mos ti imat sve najbrze i najace ak imas obican disk opet ce on bit vrlo usko itekak. Da ti neko posudi najbrzi SSD na 10 dana, pa da ga koristis sa instaliranim windowsima na njemu onda bi videl kaj je najbitnije za performanse.Nevinašce

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 2:40 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
Memorija i matična ploča

o jes točno tako ssd disc je veoma brz, ja imam WD black edition i on mi je po WIN testu najslabija komponenta......

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Memorija i matična ploča
ZvrK kaže...

onda baš i nemam neku matičnu Mršti seMršti se

a dobro uzmem neke od 1333 i clockam ih...oni su dosta jeftiniji od 1600

 

s kojim programom mogu vidjet rad memorije i još tako nešto vezano za memoriju...za procesor imam par programa al za mem baš ništa.......

CPU Z

 

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
neaktivan
offline
Memorija i matična ploča

Hej imam jedno pitanje.

Imam: PC-

Motherboard Model:    Intel DG965RY
Motherboard Chipset:  Intel G965 (Broadwater-G) + ICH8(R)


Processor Name:       Intel Core 2 Duo E6600 (2,40 GHz)

Module Size:             1024 MBytes  x 2
Memory Type:            DDR2-SDRAM
Module Model:           SUPERTALENT
Memory Speed:         333.3 MHz (PC2-5300)

Video Card:             XFX RADEON HD 4870 (1 Gb DDR5).

Zanima me mogu li na matičnu: Intel DG965RY (Intel G965 (Broadwater-G) + ICH8(R)) staviti 2x2GB memorije i koju bi mi preporučili. Inaće igram FPS.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Memorija i matična ploča
cvite kaže...

Hej imam jedno pitanje.

Imam: PC-

Motherboard Model:    Intel DG965RY
Motherboard Chipset:  Intel G965 (Broadwater-G) + ICH8(R)

Memory Type:           DDR2-SDRAM
Module Model:           SUPERTALENT
Memory Speed:         333.3 MHz (PC2-5300)

 

Zanima me mogu li na matičnu: Intel DG965RY (Intel G965 (Broadwater-G) + ICH8(R)) staviti 2x2GB memorije i koju bi mi preporučili. Inaće igram FPS.

Hvala.

 

Mozes staviti bilo koji DDR2 od ddr2-667 do ddr2-1066 samo sto ti taj chipset i na intelovoj ploci ne omogucava vecu brzinu memorije od ddr2-667, a nema ploca nema ni OC mogucnosti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2010 3:45 (gljinoliga).
14 godina
neaktivan
offline
Memorija i matična ploča

Evo da ne otvaram novu temo potražiti ću ovdje drugo mišljenje...

Dakle nakon što sam izmjenio grafičku karticu, povećao diskovni prostor, na redu je memorija.

ovo je moja matična:

 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ConRoe1333-D667%20R1.0

 

Dakle, ograničen sam DDR2 utorima koji maksimalno podržavaju 4 gb. Trenutno imam dvije kingmaxove ploćice po 1gb. . mislio sam jednu od njih zamjeniti drugom od 2 gb, tako da bude ukupno 3gb. sad je pitanje hoće li to sve funkcionirati jer je riječ o dual channel utorima...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Memorija i matična ploča

Radit ce, zato sto moja ploca također podrzava dual channel, imao sam isto sto i ti planiras 2x1gb u dual chanell-u i sve je normalno radilo, a sad imam 6 gb memorije, dodao sam jos 2x1gb u druga dva slota, isto kako i ti planiras samo sto ja imam duplo, znaci 2x1 gb x2 i sve mi normalno radi, jedino sto ni ja neznam jel bi mozda zajedno trebao stavit 2 plocice od dve gige, a ove druge 2 plocice od 1gb zajedno u druga 2 utora!

Nadam se da sam ti pomogao {#}

Martin
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2010 21:04 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Memorija i matična ploča

još sam u nedoumici oko kombiniranja proizvođača..unutra imam 1 gb ddr2 kingmaxa pc-6400 800mhz i neki no name, ali vjerojatno kingstonov 1 gb..

 

i sad ne znam da li da izvadim kingmax i ubacim nešto kao ovo:

http://www.njuskalo.hr/ram-memorija/ddr2-2gb-oglas-2086241

 

ili izvaim kingston i stavim ovo:  

 

http://www.nabava.net/radna-memorija-ram__190/kingmax-2gb-ddr2-800mhz__191231

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija i matična ploča

Ostavi obe i kupi kingmaxa,dual channel i single nema neke razlike.

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
14 godina
neaktivan
offline
Memorija i matična ploča

eh, na žalost jedna mora van. gore je link na moju matičnu. Ima samo dva slota i max 4 gb.. od kojih će biti prepoznato 3 i nešto sitnog...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija i matična ploča
marchozg kaže...

eh, na žalost jedna mora van. gore je link na moju matičnu. Ima samo dva slota i max 4 gb.. od kojih će biti prepoznato 3 i nešto sitnog...

 Sad vidim,na istoj ploči nije htjela raditi grafička ati 5770 vapor x od Sapphirea,ploča nije bogznakaj pa nije za neku nadogradnju.

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija i matična ploča
dali mi neko može omoći,imam lato DELL INSPIRION 1501,AMD SEPRON 3500+,446MB RAM,htio bi nadograditi radnu memoriju ,kako da to izvedem
13 godina
neaktivan
offline
Memorija i matična ploča

dell inspirion 1501 nadogradnja radne memorije?????

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice