Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 324.557
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Teško je dati preporuku kad gotovo nitko ne radi kvalitetne recenzije, a pod kvalitetne smatram one koje ispitaju usb stick u dužem pisanju.
Što ti vrijedi stick kojem reklamiraju brzinu 'do 300mb/s' ako mu ta brzina padne nakon par giga. Primjerice, ovdje možeš vidjet kako to izgleda u testu portabl ssd-ova, jedan piše 1600mb/s cijelim kapacitetom, drugom brzina drastično padne vrlo brzo
https://www.anandtech.com/show/16892/sandisk-extreme-pro-crucial-x6-4tb-portable-ssds/5
13 godina
online
Kupnja brzog USB stick-a

Nakon 8 godina korištenja Sandisk Extreme 64gb sticka s početka teme, jučer sam ga razvalio s nogom dok je bio uštekan u bok kompa koji je na podu. 

Već godinama ga tako na poslu koristim ali ovaj put sam se malo zanio. Prelemio vodove na konektor tolko da počupam bitnije podatke van, što sam i uspio.

Pošto mu je i pcb malo dobio, u potrazi sam za novim stickom, odnosno, imam već jednog favorita a vi mi nabrojite još koji sličnih gabarita i performansi.

 

Evo ga na, sandisk extreme pro od 128GB, možda i 256, iako ne vidim potrebu jer imam prijenosni nvme ssd tog kapaciteta ako zatreba veći prostor.

 

Kaj vi mislite, ima još kaj slično a da mi je promaklo?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

A i ove cijene u nas, za te novce pa i manje se iz Njemačke dobije 256gb verzija...

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Svjestan sam toga, ovo je samo da se zna o čemu trabunjam. Narudžba ide najvjerojatnije s amazona
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...

Nakon 8 godina korištenja Sandisk Extreme 64gb sticka s početka teme, jučer sam ga razvalio s nogom dok je bio uštekan u bok kompa koji je na podu. 

Već godinama ga tako na poslu koristim ali ovaj put sam se malo zanio. Prelemio vodove na konektor tolko da počupam bitnije podatke van, što sam i uspio.

Pošto mu je i pcb malo dobio, u potrazi sam za novim stickom, odnosno, imam već jednog favorita a vi mi nabrojite još koji sličnih gabarita i performansi.

Evo ga na, sandisk extreme pro od 128GB, možda i 256, iako ne vidim potrebu jer imam prijenosni nvme ssd tog kapaciteta ako zatreba veći prostor.

Kaj vi mislite, ima još kaj slično a da mi je promaklo?

 Uzmi, pogotovo ako naletiš na kakvu akciju na Amazonu.

Ja uzeo 128gb prije godinu dvije... nisam požalio ni sekunde. Prošao valjda sva računala u obitelji i od frendova :D

Da, ako pronađeš 256 po dobroj cijeni, ne vidim zašto ne bi njega uzeo :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
CyberDemonVZ kaže...
..

Da, ako pronađeš 256 po dobroj cijeni, ne vidim zašto ne bi njega uzeo :D

 -ima jedan razlog.. nvme :) .. a cijene su sad iste-slične.

-tko god treba nešto iznad 30-100gb.. svakako treba ići na ssd-nvme i sl. kombinacije, daleko brže od flash-stikića neovisno o deklaraciji-brzine (i pada nakon par sekundi..). Jeidno ako se ne koristi usb3+ npr 2.0 tad je i to manje važno (sporo)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
ihush kaže...
CyberDemonVZ kaže...
..

Da, ako pronađeš 256 po dobroj cijeni, ne vidim zašto ne bi njega uzeo :D

 -ima jedan razlog.. nvme :) .. a cijene su sad iste-slične.

-tko god treba nešto iznad 30-100gb.. svakako treba ići na ssd-nvme i sl. kombinacije, daleko brže od flash-stikića neovisno o deklaraciji-brzine (i pada nakon par sekundi..). Jeidno ako se ne koristi usb3+ npr 2.0 tad je i to manje važno (sporo)..

 Već ga ima je napisao.

Ovo mu je vjerojatno za nešto čim manje, s čim boljim performansama.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
online
Kupnja brzog USB stick-a

Tak je, imam već nvme s ladicom koji je brži ali mi ne stane tak fino u lijevi džep uz novčanik i žvake. Ovaj sam nosio doslovno uvijek sa sobom.

 

Popratit ću malo amazon. Sjećam se da povremeno znaju imat odlične cijene baš za navedene stickove. Čak sam bio jednom u napasti ali mi iz nekog razloga nije prošao revo ili tak neka situacija.

 

Je li ovo sad neka akcija na 128? Malo mi je čudno da stoji -49% (35€) i preporučena cijena 68.99€, kaj je više nego za 256. 

 

EDIT: nah, greškica izgleda. S dostavom me ispada 47€, kaj je isto ko da ga i ovdje kupim. Malo ću se strpit.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2022 0:00 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...

Nakon 8 godina korištenja Sandisk Extreme 64gb sticka s početka teme, jučer sam ga razvalio s nogom dok je bio uštekan u bok kompa koji je na podu. 

Već godinama ga tako na poslu koristim ali ovaj put sam se malo zanio. Prelemio vodove na konektor tolko da počupam bitnije podatke van, što sam i uspio.

Pošto mu je i pcb malo dobio, u potrazi sam za novim stickom, odnosno, imam već jednog favorita a vi mi nabrojite još koji sličnih gabarita i performansi.

 

Evo ga na, sandisk extreme pro od 128GB, možda i 256, iako ne vidim potrebu jer imam prijenosni nvme ssd tog kapaciteta ako zatreba veći prostor.

 

Kaj vi mislite, ima još kaj slično a da mi je promaklo?

 

 

 Jedini stick koji mi je crkao. 2 puta u mjesec dana.....

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Što preporučaš? Nikada problema sa sandisk hardverajem nisam imao.
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Posmatrač kaže...
dax-lax kaže...

Nakon 8 godina korištenja Sandisk Extreme 64gb sticka s početka teme, jučer sam ga razvalio s nogom dok je bio uštekan u bok kompa koji je na podu. 

Već godinama ga tako na poslu koristim ali ovaj put sam se malo zanio. Prelemio vodove na konektor tolko da počupam bitnije podatke van, što sam i uspio.

Pošto mu je i pcb malo dobio, u potrazi sam za novim stickom, odnosno, imam već jednog favorita a vi mi nabrojite još koji sličnih gabarita i performansi.

 

Evo ga na, sandisk extreme pro od 128GB, možda i 256, iako ne vidim potrebu jer imam prijenosni nvme ssd tog kapaciteta ako zatreba veći prostor.

 

Kaj vi mislite, ima još kaj slično a da mi je promaklo?

 

 

 Jedini stick koji mi je crkao. 2 puta u mjesec dana.....

 Uh, thanks za info! Odmah idem provjeriti čuvam li račun.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
Što preporučaš? Nikada problema sa sandisk hardverajem nisam imao.

 Nisam ni ja i opet sam kupio san disk ali ne ovaj. Kupio jedan crkao pri prvom spajanju dobio drugi ista stvar. 

16 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

https://www.everythingusb.com/fast-flash-drives.html

 

Tro-umim se između

  1. Sandisk Extreme PRO
  2. Kingston DataTraveler Max
  3. Corsair Flash Voyager GTX

 

Za Sandisk kažu da nema TRIM and UASP, da nakon 200~250GB zapisanih podataka brzina pisanja drastično opada.

Kingston ubitačne brzine pisanja, međutim mana mi je Type-C utor gdje ne mogu baš drugima prebacivati svoje datoteke. Laptop i PC mi imaju type-C sa USB 3.2/3.1 podrškom.

Corsair mi je već poznati brend i imam već Voyager i Voyager GT flash drive međutim na ovome GTX brzine su mu osrednje.

 

USB isključivo bi se koristio za *.mp4 i *.mkv datoteke

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 16:00 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Kupnja brzog USB stick-a

šteta za dt max kaj je usb-c i obični plastičnjak. 

 

EDIT: Rasplet situacije s nabavkom sticka. 

 

Odlučio sam se uzeti dva komada. DTmax 256 i extreme pro 256.

 

Kupio jučer Kingston DT max od 256GB, u hgspotu, s free dostavom 399kn. Onaj koji je kolega spomenuo malo iznad, po kojem sam kakio zbog plastičnog kućišta. 

Na amazonu me ispadne s dostavom 54€, kaj je skoro identično.

Uzet ću i SD extreme pro 256GB čim naletim na amazon akciju jer će ih biti.

 

Postojeći m.2 usb C ssd ide van iz kućišta i u komp jer je ovo poprilično kompaktnije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2022 15:45 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...

Odlučio sam se uzeti dva komada. DTmax 256 i extreme pro 256.

Uzet ću i SD extreme pro 256GB čim naletim na amazon akciju jer će ih biti.

€101 sa free shippingom.

Budu akcije na flash drive?

LOL: Crobrother
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Nope, zaračuna mi šiping 9.90 baksa. Amazon de ili uk kad krenem na plaćanje.
Bude često akcija na sandisk modele, odnosno, njih pratim pa vidim. Ne znam za ostale brandove

 

 

EDIT:

Stigao dt max. Odvrtit ću par testova kad dođem doma. Performanse na stranu, kućište je jako jako loše. Mehanizam povlačenja također. Ne mislim da će izdurat više od 200-300 slajdova jer je to klasično struganje plastike na plastiku.

SD extreme je tu ipak puno bolje dizajniran jer je u mehanizmu opruga u stilu nekadašnjih slider mobitela, a zbog toga mi ponekad služi kao fidget/stress relief. Tisuće i tisuće puta a taj dio radi kao i prvog dana.

 

Performanse su naravno bolje iako sam ga sad u komp na jobu(asus p8z77-i deluxe) spojio preko usb c to usb a adaptera (3.0/1). Doma ću isprobati na C direkt.

Sustained ću testirati ali mislim da će glavni problem na dulje zapise biti temperatura. Također, zbog kućišta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2022 12:14 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Kupnja brzog USB stick-a

Ne stignem nikak odradit testove kak se spada pa sad ubacujem samo usb 3.0/3.1 5gbps jer nekim čudom sam smetnuo s uma da je usb c na mojoj z370 ploči također 5gbps a ne 10gbps. 

Dok ne nađem neki tbolt ili moderniji utor, neće biti novih benčmarka.

Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...

Stigao dt max

Performanse na stranu, kućište je jako jako loše. Mehanizam povlačenja također. Ne mislim da će izdurat više od 200-300 slajdova jer je to klasično struganje plastike na plastiku.

SD extreme je tu ipak puno bolje dizajniran jer je u mehanizmu opruga u stilu nekadašnjih slider mobitela, a zbog toga mi ponekad služi kao fidget/stress relief. Tisuće i tisuće puta a taj dio radi kao i prvog dana.

 Za DT Max sam sve već to pročitao na recenzijama kupaca. Ništa uzeo sam sebi 256GB, a prijatelju za poklon 128GB.

LOL: Crobrother
16 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Stiglo 

 

Nisam ih još testirao, budem sutra neke video-datoteke prebacivao.

LOL: Crobrother
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Tek sam maloprije otvorio ovaj od 128GB

 

11GB prebacio konstantnom brzinom pisanja od >300MB/s

Jako zadovoljan brzinom 

 
 EDIT: još 2 veće datoteke ukupno 20GB prebacio brzinom ~315MB/s

 
 

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2022 21:14 (Najbrži).
Moj PC  
3 0 hvala 5
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Daj probaj prebaciti neki baš veliki fajl od stotinjak giga, da vidimo kako to podnosi
13 godina
online
Kupnja brzog USB stick-a

Ni jedan nema sustained performanse u beskonačnom trajanju. Ni nvme diskovi u kompovima pod debelim hladnjacima. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

-točno.. ako kontroler može, problem throtlanja postane temperatura itd pa sve do ostatka računala jer i disk s kojeg se kopira mora imati performanse ..

-ovo je dovoljno, uvjerljivo.. a postojanje potrebe ili filea većeg od 10tak gb je više problem korisnika tj ako su to podatci tad nešto pogrešno radi, odnosno takav test je specifičan za velike storage-arhive itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
ihush kaže...

-točno.. ako kontroler može, problem throtlanja postane temperatura itd pa sve do ostatka računala jer i disk s kojeg se kopira mora imati performanse ..

-ovo je dovoljno, uvjerljivo.. a postojanje potrebe ili filea većeg od 10tak gb je više problem korisnika tj ako su to podatci tad nešto pogrešno radi, odnosno takav test je specifičan za velike storage-arhive itd..

 OK, postoji specifičan slučaj. 4k filmovi visoke kvalitete (ja ih imam 20-tak preko 20-30GB..), koji je nekim ljudima zapravo i razlog korištenja stickova :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

- već odrađeno 10-18gb.. i potvrđeno, ostaje na cca 300mbps, usporedivo s prosječnim ssd-om, i to je odlično.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Kupnja brzog USB stick-a

Kod mene to iz nekog razloga jako puno ovisi o matičnoj ploči i usb driveru. U vanjskom m.2 nvme kućištu sa 10gbps usb kontrolerom i samsungovim 256GB pm961, čije specke prelaze u svakom slučaju 10gbps kontroler, testovi tak jako variraju da često kod prebacivanja većih podataka s drugog ssd-a brzina ne prelazi 150MB/s iako ima sve uvijete da dođe do limita 5gbps usb trice. Jednostavno nije konzistentno na winsima. Na linux mintu je priča malo drugačija. Udara kolko god uspije pročitat s internog ssd-a pa do maksa verzije usb kontrolera u lap-u (tp t440).

 

Na data traveler max-u je situacija skoro pa identična. Isprobano na x79 i z370. Mislim da je vrijeme za novi komp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...
Daj probaj prebaciti neki bašveliki fajl od stotinjak giga, da vidimo kako to podnosi

 Koristim ga isključivo za video datoteke odnosno filmove koji su većinom 2~9GB. U listopadu se vraćam doma te će otac ga koristiti za transfer svojih video obrada koji teže dosta GB.

ihush kaže...

- već odrađeno 10-18gb.. i potvrđeno, ostaje na cca 300mbps, usporedivo s prosječnim ssd-om, i to je odlično.

 Kao što sam i testirao 

Ako treba kakav real-test odraditi nije problem, imam neke igre instalirane ili osobne slike/videa te mogu napraviti transfer da vidimo kakve su brzine tada.

LOL: Crobrother
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...

Ni jedan nema sustained performanse u beskonačnom trajanju. Ni nvme diskovi u kompovima pod debelim hladnjacima. 

 zato sam i pitao da isproba stvarno veliki fajl, da znamo na koliku brzinu možemo računati u takvim situacijama

 

i nije baš točno da niti jedan nema sustained perfomanse u beskonačnom trajanju, moj lexar zadržava write brzinu cca 260-270 mbps čak i na fajlu koji ga ispuni 99%

doduše taj lexar je mlc memorija, a svi novi su tlc i naravno da padne brzina, samo je pitanje nakon koliko giga neprekidnog zapisivanja

13 godina
online
Kupnja brzog USB stick-a

Znao sam da ćeš lexara spomenuti. Ak se dobro sjećam, jedan od consumer nvme ssd-ova s najduljim sustainedom može oko 600GB zapisat prije dropa.

Nije lexar bio ništa bogom dano, samo mu je mema 64GB bila premala da dođe do plafona prije nego se pregrije i krene spuštat spid. A i taj 64 bi vjerojatno u 2-3 navrata dao drastično drugačije rezultate. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Najbrži kaže...

Ako treba kakav real-test odraditi nije problem...

 pa pitao sam te da napraviš test sa fajlom veličine preko 100gb, da vidimo na koliko gb mu počne padati brzina i na koju brzinu padne

 

meni stick služi za prebacivanje velikih fajlova, prije je bilo dosta 64gb koliki je lexar s kojim brzinu zadržava do punog kapaciteta, sad mi treba nešto veće, pa me zanima sustained performance

 

jer ako njemu brzina drastično padne nakon, bubam, nekih 25gb, onda ću radije uzimati neki nvme ssd i vanjsko kućište

problem je što nema u recenzijma tih podataka, prebace par giga ili najviše 10-20, a ne mjere za veće fajlove

zato sam i pitao da napraviš real life test s većim fajlom

 

dax-lax kaže...

Znao sam da ćeš lexara spomenuti. Ak se dobro sjećam, jedan od consumer nvme ssd-ova s najduljim sustainedom može oko 600GB zapisat prije dropa.

Nije lexar bio ništa bogom dano, samo mu je mema 64GB bila premala da dođe do plafona prije nego se pregrije i krene spuštat spid. A i taj 64 bi vjerojatno u 2-3 navrata dao drastično drugačije rezultate. 

 

jednako se ponaša i onaj od 128gb, isprobao od bivšeg kolege primjerak, zato mi je i žao što nisam uzeo tog većeg x2

u više navrata sam isprobao write brzinu i uvijek zadržava brzinu do punog ili skoro punog kapaciteta

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2022 16:24 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice