BIOS očitava 16GB, a Win10 8GB

poruka: 38
|
čitano: 7.473
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: BIOS očitava 16GB, a Win10 8GB
recoba20 kaže...

Možda će sve ovi screenshot-ovi pomoći... ?

 Probaj ove korake što sam gore napisao pa vidi može li šta pomoći. Zanima me isto koliko je Hardware reserved. 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/memorije/bios-ocitava-16gb-win10-8gb/248037.aspx?page=0&jumpto=5313670&sort=asc&view=flat

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
neaktivan
offline
BIOS očitava 16GB, a Win10 8GB

Od srca hvala svima na pomoći. Napokon je riješeno. I to tek nakon manualnog flashanja BIOSa jer automatski premda je svaki put izbacio da je instalirana zadnja verzija nije odradio kako treba.

 

Hvala vam još jednom svima na savjetima i dobronamjernim preporukama..

 

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: BIOS očitava 16GB, a Win10 8GB
recoba20 kaže...

Od srca hvala svima na pomoći. Napokon je riješeno. I to tek nakon manualnog flashanja BIOSa jer automatski premda je svaki put izbacio da je instalirana zadnja verzija nije odradio kako treba.

 

Hvala vam još jednom svima na savjetima i dobronamjernim preporukama..

 

 

 Odlično!!

Ja imam najnoviji BIOS, ali mogao bi probati ponovo snimiti i napraviti reset to defaults.

 

Btw, ja sam dosta kopao po kompu pa se samo nadam da nisam oštetio memoriju ili utore...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: BIOS očitava 16GB, a Win10 8GB
CyberDemonVZ kaže...
recoba20 kaže...

Od srca hvala svima na pomoći. Napokon je riješeno. I to tek nakon manualnog flashanja BIOSa jer automatski premda je svaki put izbacio da je instalirana zadnja verzija nije odradio kako treba.

 

Hvala vam još jednom svima na savjetima i dobronamjernim preporukama..

 

 

 Odlično!!

Ja imam najnoviji BIOS, ali mogao bi probati ponovo snimiti i napraviti reset to defaults.

 

Btw, ja sam dosta kopao po kompu pa se samo nadam da nisam oštetio memoriju ili utore...

 Najlakše ćeš to otkriti ako probaš pokrenuti računalo sa jednom od "memorija" u svakom utoru, ako se računalo pokrene svaki put znat ćeš da su svi utori ispravni, a zatim testiraj sve pločice memorije da li će se pokrenuti sa svakom od pločica umotnutom u isti utor.. Tako ćeš riješiti dilemu jesu li sve pločice memorije i utori ispravni..

12 godina
offline
Re: BIOS očitava 16GB, a Win10 8GB

Sve znam :D

PC stalno radi, i ne koristim ga samo ja. A kad sam navečer napokon slobodan, onda igram il čitam forume i gledam YouTube :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
BIOS očitava 16GB, a Win10 8GB

Evo ga. Dobio sam BSOD na dekstopu, pa je ipak bilo vrijeme za akciju :)

 

Izvađane sve memorije, stavljana jedna po jedna i poslije svake reset i provjera Windowsa i BIOSa.

Poslije svake sve uredno prepoznato.

I poslije zadnje također. I opet sam na 16 GB

Glupi AMD

 

Hvala svima!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BIOS očitava 16GB, a Win10 8GB

Na dva mjesta sam vam to napisao da uradite i ti to do sada nisi uradio, tako ti i treba.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
Re: BIOS očitava 16GB, a Win10 8GB
boxer kaže...

Na dva mjesta sam vam to napisao da uradite i ti to do sada nisi uradio, tako ti i treba.

 A ja sam ti dva put odgovorio hvala, i ja sumnjam na to, ali idem probati sve ostalo jer nije lako otvarati kućište u mojoj situaciji (i micati cooler, i ponovo stavljati nakon svake ploćice memorije)

 

Ali, hvala, definitivno si bio u pravu! dva prsta gore

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice