Neradi graficki driver na ubuntu 10.4

poruka: 3
|
čitano: 3.971
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Neradi graficki driver na ubuntu 10.4
Ako iko moze da pomogne jer sam sve moguce verzije drivera isprobao.....i opet nemou da instaliram driver....
...inace kartica mi je obicna nvidia 7200 GS.......neznam u cemu je problem,,,unaprijed hvala....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Neradi graficki driver na ubuntu 10.4
Sk8eR kaže...
Ako iko moze da pomogne jer sam sve moguce verzije drivera isprobao.....i opet nemou da instaliram driver....
...inace kartica mi je obicna nvidia 7200 GS.......neznam u cemu je problem,,,unaprijed hvala....

Ajmo polako...

 

Jesi probao preuzeti driver iz izbornika: System - Administration - Hardware drivers?

 

U izborniku koji će ti se pojaviti trebali bi biti raspoloživi odgovarajući driveri za tvoju karticu. Ako do sada nisi probao, predlažem da probaš ovu opciju.

 

Ako ne funkcionira onda ti predlažem sljedeće:

 

  1. Preuzmi nVidijin driver s OVIH stranica
  2. Vrati se na login screen Ubuntu OS-a i pritisni CTRL+ALT+F1 nakon čega će ti se otvoriti samo konzola
  3. Logiraj se sa svojim korisničkim imenom i lozinkom te zaustavi X-Server naredbom: sudo gdm stop  (u slučaju da ti ova naredba iz nekog razloga ne bude funkcionirala onda koristi naredbu  sudo /etc/init.d/gdm stop)
  4. Instaliraj driver naredbom sudo sh NVIDIA-Linux-x86-195.36.24-pkg1.run (naravno, prethodno uđi u mapu u koju si spremio driver) 
  5. Nakon odrađene instalacijske procedure ponovno pokreni računalo naredbom sudo reboot

 

Ako si slijedio sve kako ti je napisano nakon ovoga trebao bi imati uspješno instaliran driver za grafičku karticu.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2010 18:48 (cro_blue).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Neradi graficki driver na ubuntu 10.4
E sad extra sve radi....vec sam obrisao win7....i sad cu biti samo na ubuntu...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice