Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu zaključana tema

poruka: 365
|
čitano: 69.720
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
DisplayGuy kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...
DisplayGuy kaže...

Evo ja i prijatelji doslovno plačemo i nevjerujemo čega sve u Hrvatskoj ima. Čovjek koji na eHrvatska otvoreno govori da je njemu dovoljno da vidi na 2-3 mjesta da nešto nije uredu (koja mjesta?) ili on samo posumnja (na osnovu čega?) da odmah on obavi reinstalaciju windowsa. Još je rekao da će se sigurno izbrisati sve što je na disku (ali prije instalacije nemožeš prebaciti privatne podatke na usb pa nakon reinstalacije vratiti nazad?). Još 1 stvar, rekao je da njemu netreba naziv virusa koji je u kompu da on odmah obavi reinstalaciju windowsa (zar nije jednostavnije skenirat komp sa updejtanim antivirusom ili ako ga antivirus neće maknuti da se u google upiše "nazivvirusa remove" pročitaš što treba napraviti i gotovo?

Nakon svega što sam pročitao i vidio sve mi je jasno. On ide do klijenta sa autom tako da je to i dodatan trošak te ne želi prenočiti tamo, zato on obavi tamo reinstalaciju, instalira drivere, čeka da se updejtaju windowsi i eto potrošenog vremena i sada klijent misli da je to tko zna što i eto love.

Neželim vam se rugati i ismijavati vas ali ovo je za plakat pogotovo vaš cijenik koji glasi:

Dijagnoza 100 kn s dolaskom
ADSL i kvarovi 250 kn     
Svi naši računi 150- 400 kn. 
Najčešće 200 - 300 kn

Vama zaista ništa nije jasno.

Cijelamoja poslovna strategija se temelji na tome da budem drugačiji od drugih.

Ako svi formatiraju i reinstalirajusvaki put i u svakoj prilici ja to ne radim nikad ili

jako rjetko i po tome sam prepoznatljiv.

A vi reinstalirajte i dalje. Svaki klinac to zna. Toliko je i Vaše znanje.

Odgovorili ste mi da ne formatirate windowse nikada ili jako rijetko, a rekli ste najmanje 2 puta (vidio na youtube klipu postavljenom na ovom forumu) da,

1) Da vama netreba skeniranje diska koji ima terabajt nego odmah ide reinstalacija windowsa

2) Dovoljno vam je da pogledate na 2-3 mjesta i odmah ide reinstalacija windowsa

 

Po vašemu, kada vi dođete u klijenta jakooo sumnjam da barem 99.9% slučajeva nemorate skenirati disk, a pogotovo pogledate na ta vaša 2-3 mjesta što nevalja na kompjuteru jer kako viditi što nevalja na kompjuteru, ako ne skenirate disk ili pogledate na vaša 2-3 mjesta? (naravno ako je problem u softwareu,ne u hardwareu).

 

Ovo zadnje što ste rekli možete reći i sami sebi jer svatko tko zna barem nešto o kompu vas ismijava jer na taj način koji ste rekli upravo radite Vi. Na početku ste rekli da Mi reklamiramo Vas te da ste nam zahvalni na ovoj temi, e pa dragi gospodine upišite u google "hitna pc služba"

 

rezultati:

2 mjesto pc expert gdje vas ismijavaju

3 mjesto youtube klip gdje vas ismijavaju

6 mjesto ova tema

 

Ovo je žalosno, ali za više otiđite na http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=46954

i pogledajte ove 2 slike iz 2006 godine^^

 

Pogledajte video još jednom.

Moja osnovna koncepcija je bez formatiranja uvijek kada je to moguće.

 

Ne mogu ja nikome zabraniti da si misli što hoće pa i da me ismijava ako hoće.

Sve dok ja zbog Vaših napisa imam više posla ja sam prezadovoljan.

Boratu se smije cijeli svijet i nekako mi se čini da baš ne mari za to niti da to utječe na njegov poslovni uspijeh. Ako Vam je on preradikalan primjer tu je i Mr. Bean.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
The Unforgiven kaže...

Ako ništa drugo, bar je shvatio pojam negativnog publiciteta i okrenuo ploču.

 

 

@The Unforgiven...tvoj post+slike+tvoj potpis...zaokružena cjelina...{#}

14 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

Boratu se smije cijeli svijet i nekako mi se čini da baš ne mari za to niti da to utječe na njegov poslovni uspijeh. Ako Vam je on preradikalan primjer tu je i Mr. Bean.

Ako do sada niste shvatili, evo, ja ću biti zaduženi Cpt. Obvious, cijela frickin' poanta Borata i Mr. Beana je da budu smiješni, to je nešto što se u filmskoj industriji zove komedija, i uspjeh im je uglavnom proporcionalan sa količinom smijeha koje uspiju proizvesti, dok se za so called informatičara to nebi moglo/smjelo reći.  Sa ovom izjavom si se definitivno samo dublje pokopao, u nedostatku argumenata.

 

 

Još nisam čuo da neko nekome preporuči informatičara na temelju informacija da mu se svi smiju po forumima i omalovažavaju ga, te sumnjam da će netko unajmiti takvog informatičara da mu pruži svoje usluge.

Pričam i serem bezveze
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 13:31 (The Unforgiven).
13 godina
neaktivan
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Čitam i ne vjerujem svojim oćima.

Hahhaha suze mi idu na ovoj temi. Čak je i gore od onih kompjuterskih problema

Prodajem MDPC-X Sleevse ----http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-razne/prodaja-mdpc-x-sleevsi/142080.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
kizo2703 kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...
Jedina razlika između Vas i mene je da Vi mislite da znate bolje ono što ja radim svakodnevno više puta i za što mi ljudi dobro plaćaju i ponovo me zovu kroz neko vrijeme ponovo kada trebaju potvrđujući da su bili zadovoljni sa cjelokupnim obavljanjem mog posla.

Tko je Vama potvrdio Vaše znanje?

Je li Vam netko platio za to?

Ili sa svojom informatičkom diplomom radite u nekom skladištu i uzdižete se sami pametujući po forumu.

Ja uopće nisam informatičar po struci ,niti radim u informatičkoj struci.

 

Ali ,ja ne mislim da znam nešto bolje od bilo koga ,niti solim drugima pamet.

Kojim pravom onda se javljate ovdje i kao autoritet ocjenjujete nivo mog znanja i moj rad koji već obavljam dugi niz godina?

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
The Unforgiven kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

Boratu se smije cijeli svijet i nekako mi se čini da baš ne mari za to niti da to utječe na njegov poslovni uspijeh. Ako Vam je on preradikalan primjer tu je i Mr. Bean.

Ako do sada niste shvatili, evo, ja ću biti zaduženi Cpt. Obvious, cijela frickin' poanta Borata i Mr. Beana je da budu smiješni, to je nešto što se u filmskoj industriji zove komedija, i uspjeh im je uglavnom proporcionalan sa količinom smijeha koje uspiju proizvesti, dok se za so called informatičara to nebi moglo/smjelo reći.  Sa ovom izjavom si se definitivno samo dublje pokopao, u nedostatku argumenata.

 

 

Još nisam čuo da neko nekome preporuči informatičara na temelju informacija da mu se svi smiju po forumima i omalovažavaju ga, te sumnjam da će netko unajmiti takvog informatičara da mu pruži svoje usluge.

Hoće i naručuju moje usluge zadnjih 10 godina unatoč Vašim zlobnim i praznim kometsrima jer se zna da dolaze od ljudi koji ne znaju što bi od dosade sa sobom i koji sami sebe uzdižu do nebesa i da bi loše prošli ako bi od takvih oni morali tražiti pomoć od takvih koji ih smatraju neznalicama i neukima.

E vidite zato dolaze k meni.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
16 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

Kojim pravom onda se javljate ovdje i kao autoritet ocjenjujete nivo mog znanja i moj rad koji već obavljam dugi niz godina?

Uzaludno očigledno .....

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 13:39 (toxic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Neki ljudi i dalje misle da je servis računala jednako ovom:

1. Formatiraj C:\ i stavi svjež OS

2. Izvadi neispravni komad HW-a i stavi ispravni komad HW

 

Da, to je korektivni servis. 

 

Postoji još nešto - a zove se preventivni servis, te kombinirani servis (korektivni i preventivni zajedno).

 

Primjerice - što učiniti sa jednom HD5870 1GB - svi elektroliti su joj neispravni - slika je neispravna (artefacti).

1. Korektivni servis: zamjenit će neispravnu grafiku ispravnom (najskuplji servis - traje najkraće - 5min MAX)

*procjenjena cjena servisa - 1000+kn za novu grafičku karticu*

 

2. Kombinirani servis: zamjenit će neispravne elektrolite, ustvrditi dali je grafički čip+memorija ispravna nakon zamjene elektrolita.

Ustvrdit će zašto je do toga došlo - dodatna diagnostika - najčešći uzrok je neispravni hladnjak na GPU-u, zaštopan hladnjak na GPU-u i nespravno

i/ili nekvalitetno napajanje. Predložit će zamjenu neispravnog napajanja radi preventivne zaštite drugih komponenti.

(srednje skup servis - traje najduže - između 1h i 6h, ovisno što se sve radi - nekad čak i duže, zna se produljiti na vrijeme od 48h testiranja)

*procjenjena cjena servisa - između 125kn do 250kn za popravak grafike - ovisno o oštećenju + mogućnost zamjene napajanja, od 300kn naviše - ako je klijent pozitivan u vezi zamjene*

 

3. Preventivni servis: do neispravnosti grafike neće ni doći - po pretpostavci je da je korisnik ili ekspert ili savjestan.

Nosit će računalo na redoviti preventivni servis - isto kao i auto - zamjena paste - čišćenje od prašine - softwareski osvježenje OS-a - te provjera svih komponenata.

(najjeftiniji servis - vrijeme trajanja servisa je najkraće odnosno minimalno - a uštede su ogromne)

* procjenjena cjena servisa - između 50 i 125kn MAX*

 

___________________________________________

 

Ovo je samo primjer i vrste servisa. Osobno preferiram PREVENTIVNI servis - u gornju situaciju stavite matičnu ploču od DELL studio laptopa nakon isteka jamstva,

korektivni servis je neisplativ, kombinirani servis je gotovo nemoguć - i rijetko isplativ. Preventivni servis je kod notebooka jedino ispravan.

 

Makar zbog samih korisnika - najčešći servis je upravno korektivni i kombinirani, a nakon kombinirano servisa - sve klijente treba savjetovati o preventivnom servisu.

 

(nemojte mjenjati ulje na autu 3 godine - pa će te vidjeti šta će se desiti - ista stvar i sa računalom - bez preventivnog održavanja - servis ispadne skuplji)

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...
Nemam ja što novo učiti.

 

hitnapcsluzba1 kaže...

Treba stalno učiti i nadograđivati znanje.

{#}

 

14 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

Hoće i naručuju moje usluge zadnjih 10 godina unatoč Vašim zlobnim i praznim kometsrima jer se zna da dolaze od ljudi koji ne znaju što bi od dosade sa sobom i koji sami sebe uzdižu do nebesa i da bi loše prošli ako bi od takvih oni morali tražiti pomoć od takvih koji ih smatraju neznalicama i neukima.

E vidite zato dolaze k meni.

Da, a kod tebe prolaze odlično, pošto ti je očigledno jedini domet reinstalacija i defragmentacija. Nema što, puno bolje su prošli.

Pričam i serem bezveze
16 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
The Unforgiven kaže...

Da, a kod tebe prolaze odlično, pošto ti je očigledno jedini domet reinstalacija i defragmentacija. Nema što, puno bolje su prošli.

Ja još uvijek nemogu na fejs ali na windowsima neznam zašto

 

ah taj proxy i prokleta firma :(

 

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
14 godina
protjeran
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

E vidite zato dolaze k meni.

1. ili nemaju ni jedan drugi servis u gradu - pitanje je - kuda - ako nemaš kuda.

2. ili ne znaju za bolje - postoje drugi servisi - ali su im ili nepoznati ili predaleko.

3. ili nemaju volje sticati nove vještine i znanja - to je kod većine korisnika tako - PC je isto što i televizor - "upali" se i mora raditi - bez održavanja.

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
malina22 kaže...
The Unforgiven kaže...

Ako ništa drugo, bar je shvatio pojam negativnog publiciteta i okrenuo ploču.

 

 

@The Unforgiven...tvoj post+slike+tvoj potpis...zaokružena cjelina...{#}

Ako Vas ne vole možda su Vam zavidni.

Jeste li Vi meni zavidni?

Vi Einstein sa silnim IT znanjem i šest diploma i knjižicom zavoda za zapošljavanje a tu neki dedica polupismeni prodaje ljudima maglu.

Ja bi bio zavidan. Jeste li i Vi?

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
12 godina
protjeran
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

Nitko ne osporava tvoje znanje, kojeg nema bas na bacanje ali ga ipak ima nesto.Mi samo komentiramo tvoje neznanje.

clock2much
14 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Jesam, životni cilj mi je varati ljude i postati uspješan u tome, uzor si mi.

Pričam i serem bezveze
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 13:53 (The Unforgiven).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Ako vise nemas argumenata osim "JA IMAM SERVIS SUPERIORAN SAM" ili "VI NEMATE SERVIS HAHA"... gtfo.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Don Kihoty kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

E vidite zato dolaze k meni.

1. ili nemaju ni jedan drugi servis u gradu - pitanje je - kuda - ako nemaš kuda.

2. ili ne znaju za bolje - postoje drugi servisi - ali su im ili nepoznati ili predaleko.

3. ili nemaju volje sticati nove vještine i znanja - to je kod većine korisnika tako - PC je isto što i televizor - "upali" se i mora raditi - bez održavanja.

 

Tko Va.m brani da im Vi ne ponudite takvu uslugu.

Ako mi je već svaki klinac konkurencija podnijet ću i Vas.

Možda se bojite kako bi to ipak ispalo

i što bi ovi isti ljudi pisali naovom forumu o Vama.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
14 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 

Tko Va.m brani da im Vi ne ponudite takvu uslugu.

Ako mi je već svaki klinac konkurencija podnijet ću i Vas.

Možda se bojite kako bi to ipak ispalo

i što bi ovi isti ljudi pisali naovom forumu o Vama.

Bez brige, Kihoty je servisirao više računala i komponenti u životu nego si ti ikad vidio, ako protiv nekog nemaš ama baš nikakvih argumenata, to je on.

Pričam i serem bezveze
14 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Mene više zanima da li se prodao onaj auto...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
8ax kaže...
Ako vise nemas argumenata osim "JA IMAM SERVIS SUPERIORAN SAM" ili "VI NEMATE SERVIS HAHA"... gtfo.

Nije to nimalo mala stvar.

Pogotovo kad u rukama držite knjižicu zavoda za zapošljavanje.

Imate li Vi servis?

Htjeli bi ga imati o još kako bi ga htjeli imati

kada bi bili sposobni ga voditi i obaviti posao.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
16 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...
Don Kihoty kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

E vidite zato dolaze k meni.

1. ili nemaju ni jedan drugi servis u gradu - pitanje je - kuda - ako nemaš kuda.

2. ili ne znaju za bolje - postoje drugi servisi - ali su im ili nepoznati ili predaleko.

3. ili nemaju volje sticati nove vještine i znanja - to je kod većine korisnika tako - PC je isto što i televizor - "upali" se i mora raditi - bez održavanja.

 

Tko Va.m brani da im Vi ne ponudite takvu uslugu.

Ako mi je već svaki klinac konkurencija podnijet ću i Vas.

Možda se bojite kako bi to ipak ispalo

i što bi ovi isti ljudi pisali naovom forumu o Vama.

Dajte mi recite, zašto pobogu ako ovo sve nije istina se raspravljate sa tim istim "klincima" na forumu...

 

Prekinite više sa glupim izjavama stvarno Vam to ne treba...

 

Dobili ste novo znanje o Linuxu i da čovjek ne povjeruje možete sa njime na internet..

 

 

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
protjeran
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

Nije to nimalo mala stvar.

Pogotovo kad u rukama držite knjižicu zavoda za zapošljavanje.

Imate li Vi servis?

Htjeli bi ga imati o još kako bi ga htjeli imati

kada bi bili sposobni ga voditi i obaviti posao.

Vjerojatno si dobar voditelj servisa ali te to ne cini dobrim serviserom.Bitno je to da nisi kvalificirani serviser, a to vidim po tvojim izjavama.{#}

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
MatkoBB kaže...

Mene više zanima da li se prodao onaj auto...

Jesam.

Bio je star 4 godine i imao 94000 km.

I kupio sam drugoga.

Nema još 5000 km.

Veći i skuplji.

Znate to mi nesposobnjakovići tako radimo.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
15 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Čika Pavele, kupiti ću ti ja Linux For Dummies, samo mi popravite moj dobri stari C64.

 

Ovo je zapravo toliko kompleksna tema, da bi se tjednima dalo razglabati.

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
MatkoBB kaže...

Mene više zanima da li se prodao onaj auto...

Onaj "ko nov, u savršenom stanju"...."a ovo tu je malo ulupljeno, grana pala, ali to vam se samo čini"....polomljenu ratkapu da ne spominjem...{#}

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Vegeta kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

Nije to nimalo mala stvar.

Pogotovo kad u rukama držite knjižicu zavoda za zapošljavanje.

Imate li Vi servis?

Htjeli bi ga imati o još kako bi ga htjeli imati

kada bi bili sposobni ga voditi i obaviti posao.

Vjerojatno si dobar voditelj servisa ali te to ne cini dobrim serviserom.Bitno je to da nisi kvalificirani serviser, a to vidim po tvojim izjavama.{#}

Samo se Vi držite svoje knjižice.

Vi birajte sebi servis

a ja ću sebi stranke.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
13 godina
protjeran
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Koga boli kobasica za ovog lika , unikat je i ima pravo zarađivati na svoj način, pa makar bio nekima debilan i sulud.

 

Ja uvijek kažem čast svakome tko na legalan način uspije u biznisu i nikad ne kritiziram ničiji rad, makar i sumnjam da ga ne radi dobro ili da fušari.

 

 

Da se držite svojih života i pokrenete unovčiti svoje kvalitete nebi se uopće zamarali ovakvim ljudima.

 

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Moje komentiranje ove teme je gotovo.

clock2much
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
DamageHigh kaže...
MatkoBB kaže...

Mene više zanima da li se prodao onaj auto...

Onaj "ko nov, u savršenom stanju"...."a ovo tu je malo ulupljeno, grana pala, ali to vam se samo čini"....polomljenu ratkapu da ne spominjem...{#}

Pokažite kako izgleda Vaš.

Ima li već 15 godina?

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Don Kihoty kaže...

Neki ljudi i dalje misle da je servis računala jednako ovom:

1. Formatiraj C:\ i stavi svjež OS

2. Izvadi neispravni komad HW-a i stavi ispravni komad HW

 

Da, to je korektivni servis. 

 

Postoji još nešto - a zove se preventivni servis, te kombinirani servis (korektivni i preventivni zajedno).

 

Primjerice - što učiniti sa jednom HD5870 1GB - svi elektroliti su joj neispravni - slika je neispravna (artefacti).

1. Korektivni servis: zamjenit će neispravnu grafiku ispravnom (najskuplji servis - traje najkraće - 5min MAX)

*procjenjena cjena servisa - 1000+kn za novu grafičku karticu*

 

2. Kombinirani servis: zamjenit će neispravne elektrolite, ustvrditi dali je grafički čip+memorija ispravna nakon zamjene elektrolita.

Ustvrdit će zašto je do toga došlo - dodatna diagnostika - najčešći uzrok je neispravni hladnjak na GPU-u, zaštopan hladnjak na GPU-u i nespravno

i/ili nekvalitetno napajanje. Predložit će zamjenu neispravnog napajanja radi preventivne zaštite drugih komponenti.

(srednje skup servis - traje najduže - između 1h i 6h, ovisno što se sve radi - nekad čak i duže, zna se produljiti na vrijeme od 48h testiranja)

*procjenjena cjena servisa - između 125kn do 250kn za popravak grafike - ovisno o oštećenju + mogućnost zamjene napajanja, od 300kn naviše - ako je klijent pozitivan u vezi zamjene*

 

3. Preventivni servis: do neispravnosti grafike neće ni doći - po pretpostavci je da je korisnik ili ekspert ili savjestan.

Nosit će računalo na redoviti preventivni servis - isto kao i auto - zamjena paste - čišćenje od prašine - softwareski osvježenje OS-a - te provjera svih komponenata.

(najjeftiniji servis - vrijeme trajanja servisa je najkraće odnosno minimalno - a uštede su ogromne)

* procjenjena cjena servisa - između 50 i 125kn MAX*

 

___________________________________________

 

Ovo je samo primjer i vrste servisa. Osobno preferiram PREVENTIVNI servis - u gornju situaciju stavite matičnu ploču od DELL studio laptopa nakon isteka jamstva,

korektivni servis je neisplativ, kombinirani servis je gotovo nemoguć - i rijetko isplativ. Preventivni servis je kod notebooka jedino ispravan.

 

Makar zbog samih korisnika - najčešći servis je upravno korektivni i kombinirani, a nakon kombinirano servisa - sve klijente treba savjetovati o preventivnom servisu.

 

(nemojte mjenjati ulje na autu 3 godine - pa će te vidjeti šta će se desiti - ista stvar i sa računalom - bez preventivnog održavanja - servis ispadne skuplji)

 Prvo bi predložio korisniku da update-a BIOS. Možda novija verzija popravi stanje.
Ukoliko to ne riješi problem onda bi razmislio što mi se više isplati. Ponuditi korisniku/kupcu
novu grafičku ili platiti 48 h testiranja stare da bi eventualno pronašao problem
i na kraju je upitno jel se isti isplati popravljati. Što misliš koliko košta radnik kojeg plačaš
48 h + doprinosi i još oprema za testiranje kao i najam prostora?

 

Pod 3. - "do neispravnosti grafike neće ni doći". Koja glupost, pa svaka komponenta se kvari, neka prije,
a neka poslije. Ne postoji isplativo održavanje koje će dovesti do toga da se komponenta ne pokravi. Misliš
da bi zamjena ventilatora na grafičkoj ili termalne paste pomogla i spriječila da se neki kondenzator ne napuhne?

Lako je pljuvati po Pavelu, a zašto ti sam ne otvoriš servis i tako zarađuješ? Smatram da je Pavel stariji
od tebe i što nebi trebao imati malo poštovanja prema njemu?

I kao zadnja stvar, koji auto voziš, čisto informativno? Auto od tate ili tvoj? Znaš da je promjena ulja još najmanji
problem kod svih mogućih servisa koji na autu treba napraviti. Izmjena svih tekućina i filtera zraka, provjera lajtunga...
Pa koliko samo vrsta ulja imaš:
- motorno ulje (bitna specifikacija)
- ulje za kočnice (najbolje koristiti dot4, iako sumljam da znaš što to znači)
- ulje za servo (ako auto ima servo ili ako servo nije električni, tu ide ulje za automatske mjenjače, jesi to znao?)
- ulje za getribu
Ajmo nabrajati neke filtere:
- filter zraka
- filter klime
- filter ulja
- filter goriva

Motorno ulje se mjenja svakih 10000 km za benzince ili svaku 1 god. ili svakih 20000 km za dizelaše,
a opet što je najbitnije izmjeniti na autu?
Zupčasti remen koji se mijenja svakih 5 godina ili 120000 km, jer ako on pukne možeš si na autu napraviti toliko
veliki kvar da ide do brušenja glave motora i izmjenu letećih.

 

Bla bla stvarno mi se više neda... Ako promjeniš gumu na autu, jesi ti mehaničar? Jer kako vidim sastavio si neko
računalo i sad si informatičar?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice