Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.927
|
čitano: 3.619.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

da budem miran u glavi koje napajanje od 1000 w da uzmem ?

 ja sam uzeo vertex gx1000, super kvaliteta kablova, fini, savitljivi, izgledaju kao šnjure, napajanje se ne čuje sa rtx 4090

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

strait power 12 platinum be quiet 1000w?

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

strait power 12 platinum be quiet 1000w?

 Ovaj model. Vidi ako ima još gdje jeftinije, ovo mi je bio prvi link samo kao referenca https://www.adm.hr/napajanje-be-quiet-1000w-straight-power-12-full-modular-80-plus-plat/82327/product/

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

jep dobivam ga novog za 220 s 120 mj gare

BBall,Tech,Ink....all the way....
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2024 14:01 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Samo ime ti sve kaže uz to da i ne nalaziš recenzije, uz sva ta dobra i povoljna napajanja ja ne znam tko to kupuje

4 mjeseca
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pitam za frenda, sastavlja neku jeftinu konfu, pa mu treba i neko jeftino napajanje a da je GOLD.

Našao je to, ja baš nemam neka iskustva s tim WhiteShark pa pitam.

A valjda će mu biti dobro.

 

Vidim da je na BUG-u bilo recenzije WhiteShark napajanja, no za pretplatnike je. :)

JK
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Piše i na plotu pizda :))

 

Napajanje MSI MAG A650BN, 650W, 80+ Bronze, ATX, crno (instar-informatika.hr)

 

Ja bi radije na njegovom mjestu uzeo ovo

2 godine
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
yoko999 kaže...

Vidim da je na BUG-u bilo recenzije WhiteShark napajanja, no za pretplatnike je. :)

 Ukoliko misliš na ovaj tekst, to nije isto napajanje, ovo u tekstu je captain-2 a ovo koje si odabrao je general-2. U tekstu se ionako uopće ne govori o kvaliteti napajanja... jedno je sigurno, netko im ga proizvodi, koja tvrtka i koje je to napajanje u originalu mi je nepoznato.

 

Ukoliko kršim neko pravilo foruma jer odajem neke detalje premium teksta, molim da me se upozori da obrišem.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kinesko napajanje, isto kao i tipkovnice im miševi i sl. nisu vrijedni spomena uz konkuretski znatno bolje proizvode....ovo jeftino bi moglo biti skupo ako se kupuje dva puta

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 11:06 (Wiz3m4n).
4 mjeseca
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne razumijem odakle ti da odmah pljuješ po nečemu a nisi ni probao (no hard feelings).

 

Pa i npr. Seasonic (primjer samo) su počeli da ih nitko nije prije koristio.

 

O Kinesko, ne kinesko, ne bih o tome, koje od napajanja nije kinesko, samo je stvar dizajna i komponenti (koje su isto tako kineske) unutar samog uređaja..

JK
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam iskustva iz polja tipkovnica i miševa, srećom na tuđoj koži jer ja nisam kupovao niti predlagao ih, kolege su oba kupili na kraju jedan Keychron a drugi epomaker....jako loši materijali i izrada, tipkovnice zvonile, miševi škripali i sl. navedena firma uzima od kineskih tvornica i to mahom loše kvalitete izrade gotove proizvode i lupa logo na njih, to ne radi samo White Shark, rade i ostali....zna se kakva im je kvaliteta, bojim se da je i napajanje takvo, ja sam samo iznio svoje mišljenje, ti se sa njime ne moraš složiti naravno, no pitao si pa ti napisao, eto toliko.

2 godine
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

Kinesko napajanje, isto kao i tipkovnice im miševi i sl. nisu vrijedni spomena uz konkuretski znatno bolje proizvode....ovo jeftino bi moglo biti skupo ako se kupuje dva puta

 Kako je napisao dolje, kinesko može biti odlično a može i loše kao i iz svake druge zemlje.

yoko999 kaže...

Ne razumijem odakle ti da odmah pljuješ po nečemu a nisi ni probao (no hard feelings).

 

Pa i npr. Seasonic (primjer samo) su počeli da ih nitko nije prije koristio.

 

O Kinesko, ne kinesko, ne bih o tome, koje od napajanja nije kinesko, samo je stvar dizajna i komponenti (koje su isto tako kineske) unutar samog uređaja..

 Uz ogradu da su na cijeni japanski kondenzatori ako ne oni onda barem tajvanski.

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

White Shark PSU - 24 pin doesnt go all in. Anyone had this experience ? : r/buildapc (reddit.com)

 

Recenzije je teško nači jer se ne prodaje baš vjerujem pored drugih provjerenih. U drugim zemljama isto napajanje nosi neko drugo ime odnosno brend, kod nas se zove white shark, u americi je garavi orao i sl. u kini ping pong..... zato sam i rekao kako bih radije išao na provjereno

 

 

Eto neka kolega kupi, optereti ga sa nečim na barem 500tinjak wata i neka nam javi dojmove, pa budemo pametniji, ja tipujem na loše kineske kondenzuatore u svakom slučaju ako je suditi po drugim im proizvodima 

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 12:36 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

White Shark PSU - 24 pin doesnt go all in. Anyone had this experience ? : r/buildapc (reddit.com)

 

Recenzije je teško nači jer se ne prodaje baš vjerujem pored drugih provjerenih. U drugim zemljama isto napajanje nosi neko drugo ime odnosno brend, kod nas se zove white shark, u americi je garavi orao i sl. u kini ping pong..... zato sam i rekao kako bih radije išao na provjereno

 To opet ne znači da je loše već ne znamo, M. Baksa je u onom premium tekstu barem mogao pogledati komponente unutra i napisati što korisno osim suhih specifikacija koje vjerojatno navodi i sam proizvođač.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 12:41 (notloB).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

O jbte led pa koliko vam treba, iznio svoje mišljenje, zato sam i naveo da ga je bolje zaobići uz more provjerenih...moje mišljenje ne mora biti točno, ono je samo moje....amen mašala

2 godine
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

O jbte led pa koliko vam treba, iznio svoje mišljenje, zato sam i naveo da ga je bolje zaobići uz more provjerenih...moje mišljenje ne mora biti točno, ono je samo moje....amen mašala

 Pa raspravljamo mišljenjima, naveo si i znatno bolje proizvode što znači da su kineski znatno lošiji, s tim raspravljam odnosno pokušavam reći da to ne mora biti i nije uvijek tako.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jedan od boljih i provjerenih proizvoda svakako je MS Platinum Pro  To je taj rang, samo da izvedu kojeg modularca i atx 3.0 kupujem ga odmah

2 godine
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

Jedan od boljih i provjerenih proizvoda svakako je MS Platinum Pro  To je taj rang, samo da izvedu kojeg modularca i atx 3.0 kupujem ga odmah

 Ja sam imao sama forza 750W gold do pred malo, nije kinesko ali nije niti neki brend, od 2018 do ljetos, sve normalno, čini mi se da ga je proizveo great wall, u vrijeme kupovine izuzetno jeftino i isto kupljeno na blef.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 13:16 (notloB).
4 mjeseca
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja osobno izbjegavam Seasonic, recimo, pa što god govorili da je super da je ono da je ovo.

 

Naime, prije 3-4 g kad sam slagao konfu uzeo sam jednog (mislim da iz HGSpota) od 750W platinum. Ukopčam sve kako treba, ne radi.

Probam ponovno ne radi, probam brikati na samom konektoru (sad ne znam koja 2 kontakta treba briknuti da proradi), i gle čuda ne radi.

Idem mjeriti voltmetrom i ne daje nikakve znakove života, ali bitno je da ventilator vrti. ;)

 

Rekoh, idem ga je reklamirati, kažu da ga vratim i da će me to koštati barem 5 dana dok ne pogledaju i pošalju novi.

Ja upisao s/n da ne vrate isti, i bez kompa daljnjih 10 dana?!

 

Stigao novi, pogledao s/n bome nije isti. Spojio ga na MB i samo se čulo zujanje iznutra, i opet ne radi?!

Rekoh pa nije valjda mb riknula, već mi čudno. Ošo u dućan direkt, kupio za probu neku idiotariju, i radi!

Vratio ovaj Seasonic, i uzeo Thermaltakeov GOLD i da pokucam dan danas radi, nit coalwhine nit vrti bezveze nikakvih problema.

 

Rekao, nikad više SS u moju butigu! Nikad!

 

Toliko o tim brandovima, izgleda da je stvar "kako naiđeš"... ja sam pitao za iskustva, a dobio sam odgovor "makni se od tog smeća", a nije ni probano.

Za MS znam da su smeća i za njih ne trebam pitati o iskustvima, ali za ovaj brand nisam čuo iskustva tako da me zanima kako se ponašaju i da li ima itko kakva iskustva s time.

I da, držim se toga da najskuplje ne mora uvijek biti i najbolje, zna se da brand prodaje robu, ali i tu ponekad ima svakakvih iznimki.

JK
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To ti je zato što nije pisalo Pro na njemu 

 

Šalu na stranu....Seasonic valjda sve serije što postoje sam imao bar nešto od svake, sada je tu Vertex 1200 Platinum, u drugom računalu Corsair SFX Platinum, trećem je Fractal Ion Gold.....u ova 2 sa strane su TT neka jeftinija TR2 serija u drugome Toughpower, prošlo kroz ruke XFX.a, Sama, SuperFlower Leadex, čuda i čudesa, sve je to lijepo radilo, bez problema...ne znam za probleme.

 

Čekam taj Ms neki jači da urade i da nakačim rtx 4090 pa da vidimo, mada i to će radit...samo ga treba nagovorit, ide to

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 14:16 (Wiz3m4n).
4 mjeseca
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Valjda sam ja jedini bio te sreće..ipak 2x je 2x ;)

 

U svakom slučaju, javim vam kako će se ponašati taj WhiteShark na 3080 i AMD (ne znam točno koji), te na MSI MB.

JK
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
yoko999 kaže...

Ja osobno izbjegavam Seasonic, recimo, pa što god govorili da je super da je ono da je ovo.

 

Naime, prije 3-4 g kad sam slagao konfu uzeo sam jednog (mislim da iz HGSpota) od 750W platinum. Ukopčam sve kako treba, ne radi.

Probam ponovno ne radi, probam brikati na samom konektoru (sad ne znam koja 2 kontakta treba briknuti da proradi), i gle čuda ne radi.

Idem mjeriti voltmetrom i ne daje nikakve znakove života, ali bitno je da ventilator vrti. ;)

 

Rekoh, idem ga je reklamirati, kažu da ga vratim i da će me to koštati barem 5 dana dok ne pogledaju i pošalju novi.

Ja upisao s/n da ne vrate isti, i bez kompa daljnjih 10 dana?!

 

Stigao novi, pogledao s/n bome nije isti. Spojio ga na MB i samo se čulo zujanje iznutra, i opet ne radi?!

Rekoh pa nije valjda mb riknula, već mi čudno. Ošo u dućan direkt, kupio za probu neku idiotariju, i radi!

Vratio ovaj Seasonic, i uzeo Thermaltakeov GOLD i da pokucam dan danas radi, nit coalwhine nit vrti bezveze nikakvih problema.

 

Rekao, nikad više SS u moju butigu! Nikad!

 

Toliko o tim brandovima, izgleda da je stvar "kako naiđeš"... ja sam pitao za iskustva, a dobio sam odgovor "makni se od tog smeća", a nije ni probano.

Za MS znam da su smeća i za njih ne trebam pitati o iskustvima, ali za ovaj brand nisam čuo iskustva tako da me zanima kako se ponašaju i da li ima itko kakva iskustva s time.

I da, držim se toga da najskuplje ne mora uvijek biti i najbolje, zna se da brand prodaje robu, ali i tu ponekad ima svakakvih iznimki.

 Seasonic ima izvrsna napajanja vjerojatno su u (misliš) hgspotu dobili pokvarenu seriju ili dio serije, dešava se svašta pa i takve rijetkosti kakve su se tebi dogodile, milijunima drugih se nisu dogodile već su dobili ispravno i kvalitetno napajanje i zato je seasonic jedan od najboljih i omiljenih proizvođača napajanja, da sam na tvojem mjestu revidirao bih tu odluku usprkos tvom iskustvu.

2 godine
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

Čekam taj Ms neki jači da urade i da nakačim rtx 4090 pa da vidimo, mada i to će radit...samo ga treba nagovorit, ide to

Što si se uhvatio tog msa da mi je znati, postoje tone uredskih kanti s njim unutra i rade, to je low budget brand koji se pozicionirao upravo na to nezahtjevno i sl. tržište.

 

Ufff double post

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 14:35 (notloB).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Treba mu iztestirati granice 

I čekati bijeli dim

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kad smo kod kineskih napajanja, osobno koristim jos uvijek jedno, no ovaj vikend vjerojatno stavljam novokupljeni Corsair RM850x Shift, dok ce ovaj kinez ici u drugo kuciste.

Radi se o Blitzwolf BW-GP1 750W Gold napajanju. Kupio sam ga 9.2.2023. za 57,48$ (tada je to bilo cca manje od 400kn) sa banggood stranice na preporuku kolege kiwi_91 koji nazalost, vise nije aktivan u zadnje vrijeme na forumu, iskreno se nadam da ce se vratiti.

Ovdje imate i recenziju istog, trebalo mi je u tom trenutku dobro napajanje, naravno sto jeftinije, dobio uz 2 godine garancije banggooda i to je to, uskoro istice garancija - https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/blitzwolf-bw-cp1-600-w-bw-gp1-750-w-preview/287857.aspx

 

Radio je sa i7 9700k + RTX 2080, a sada radi sa Ryzen 5 5600x + RX6750XT.

Nikad nikakav problem, nikad bucno, nikad ventilator nije "letio".

Nisu sva napajanja losa, al moras imati određen info kao sto je ovdje bila situacija, da znas sto je u njemu.

Za ovaj whiteshark nisam ni ja pronasao neke recenzije iskreno, i zato bih ga osobno također izbjegao, AB650N je best buy i dalje u tom cjenovnom rangu.

Kovačić
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jasno, posebice za 59e, čemu uopče razmišljati o bijelom psu i sličnima

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice