Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.393.364
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jacked kaže...

Jesi provjerio ove kablove koje imas da rade uredno?

Napajanje sam spojio u računalo, trenutno su spojeni 24 pin, 8 pin CPU, jedan SATA za SSD, jedan PCI-E 8 pin za GPU.

Kabele sam pogledao vizualno, izgledaju potpuno u redu, čak SATA i molex kao da nisu ni korišteni. Malo sam gledao napajanje kroz rešetku i nema traga prašini,

čak su i naljepnice na Prime natpisu bile. Razmišljam da uzmem još jedno kad sljedeća plaća legne za NAS ili u rezervu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 20:44 (Valentin17).
3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav. 

 

Imam napajanje Corsair TX650M i sve je super, ali sad je počelo rondati. Čuje se kao neki stari motor, to jest kao da ventilator po nečemu stalno struže, da elise lupaju po nečemu. 

Prvo sam mislio da je ventilator od hladnjaka na procesoru, ali sam skužio da je napajanje. Čuje se dosta, u intervalima ide lagano pa onda udri tamburanje. 

 

Zanima me savjet što napraviti?

 

Imam još garanciju, komp sasatavljane prošle godine u 3. mjesecu u običajenoj trgovini preko koje se sastavlja na forumu. Ali ne znam da li to garancija pokriva, a i da pokriva koliko će to trajati jer nemam drugo napajanje. 
Da im se svakako javim pa da vidim s njima?

 

Ili da kupim novi ventilator ako se to može?

 

Ili nešto treće?

 

Hvala 

 

P.S. vidim da tog napajanja više nema nigdje, pa zlu ne trebalo, koja bi bila alteranitva u tom rangu napajanja?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To je u jamstvu i nema ti druge nego reklamirati. E sad, razumijem te da ti se sad ne čeka 2 - 3 tjedna ili više ali ne vidim drugog izbora osim da ti eventualno netko ne posudi napajanje, ili da kupiš neko za prvu ruku dok ti se ovo ne riješi i onda prodaš. Ako budeš sam petljao, onda ti je garancija amen ali to ne znači da nećeš popraviti kako treba. Ako nemaš nikakvog iskustva s time, onda bolje ne petljaj. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A budem onda tako, neću ništa sam. Izvadio sam napajanje van iz kompa, počistio što sam mogao i vidio da to sve treba rastavljati. Nije lako kao na hladnjaku od procesora tako da ništa od petljanja s tim.

 

Budem im se javio pa ću vijdeti što će mi reći. Oni će vjerojatno mijenjati taj ventilator onda, a da li može doći do situacije da mi daju neko novo napajanje? 

Jedino me brine da na kraju ne završim s nečim lošijim. 

Da li je, zlu ne trebalo, dobra alternativa Seasonic B12 BC-650 Bronze?

 

"ili da kupiš neko za prvu ruku dok ti se ovo ne riješi i onda prodaš" - to onda bude najvjerojatnije ta opcija. Ima neka preporuka za neko pričuvno koje se lako proda? 

 

Komp:

MSI B550-A PRO, AM4, ATX B550-A PRO

AMD CPU Desktop Ryzen 7 8C/16T 5700G

SAMSUNG SSD 970 EVO Plus 500GB NVMe M.2

Crucial Ballistix 2x8GB (16GB Kit)

Hladnjak ID-Cooling SE-226-XT Black

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2023 0:23 (zeus0407).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje napajanje od 1000w da uzmem za 7900xt..imam problem s ovim svojim...kao da nije dovoljno...napajanje iz potpisa...testirao kod kolege s foruma grafu,kod njega na 750 sfx corsairu grafa radi s obzirom da ima veise ventova i clockano sve...meni se rusi u igrama,resetira cijeli komp,te titraju ledice na backplateu..kod njega radi pod opterecenjem i ne titraju ledice,te je kod njega povukla 480w a kod mene se rusi i na 340-380 i jos smo ju kolokali fo skoro 3300mhz s dvije igre upaljene...meni se rusi nakon save gama nakon par sekundi...pretpostavljam da je napajanje u banani...eh da kod njega nema coil whinra kod mene se dosta cuje te mislim da cujem i iz napajanja malo...nadam se da je napajanje a ne maticna jer kad se trsetira pali se boot i vga lampica na mb onako naizmjenicno...da naglasim sve je radilo super prvih par dana i onda su se igre pocele rusit,nekad na desktop a nekad cisti reset kompa i grafa ventovi na 100%

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala...pretpostavljam da je psu u pitanju..da nemoze spikeove izregulirat pa restarta komp

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Probaj gledati Seasonic, Silverstone, XPG, EVGA - također gold certifikat.

Gigabyteovi proizvodi nemaju bas najpouzdanije komponente unutar napajanja te ih ne bi razmatrao kao opciju za neka high-end racunala.

Stoji i dalje kod gigabytea da je na MEIC platformi te ovaj model nema kvalitetne kondenzatore (Lelon).

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 20:42 (acmilan2).
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Flasme

 

Uz ovo napisano bih dodao da je ta platforma iz UD850GM u ranijim revizijama (P850GM) imala poznate eksplozivne sklonosti pri određenim uvjetima opterećenja pa koliko god je to navodno riješeno, i dalje postoji određena doza sumnje u mogućnosti te platforme. Zato ju je možda ipak bolje izbjeći.

 

Osobno bih u tom cjenovnom rangu gledao jedan od ovih dolje modela, a ima i nekih 750 W koji bi isto tako bili solidna kupnja ako je i ta snaga napajanja dovoljna (navedi koje komponente su u pitanju):

 

Silverstone Decathlon 850 W (od 105 €; 3/5 god. jamstva)

NZXT C850 (135 €; 10 god. jamstva)

 

Asus ROG Strix 750 W (od 118 €; 10 god. jamstva)

FSP Hydro GSM Lite Pro 750 W (od 112 €; 5 god. jamstva)

 

NZXT bi mi bio prvi izbor, a ako bi htio proći jeftinije (i misliš da je 750 W dovoljno), onda Strix koji ima jednaku Seasonic platformu. Decathlon je isto solidan izbor (uloženo-dobiveno) jer ima poznatu CWT platformu i sve japanske kondenzatore, no zbog renomea koji FSP ima, Hydro GSM Lite Pro bih po kvaliteti pozicionirao ispred njega, a i ventilator bi trebao biti s FDB ležaj vs kuglični u Decathlonu što bi potencijalno moglo značiti nešto tiši rad.

 

 

Recenzije:

Decathlon (link2)

C850

Strix

GSM Lite Pro (link2)

 

15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na savjetima,ja bi isto rađe uzeja sa vise godina jamstva,ima san bija Ryzen  5 2600x pa san i ja kupija u Mall.hr na 50 posto Ryzen 9 7900X3D 

maticnu san uzeja ASRock B650M PG Lightning

  • Podržava 7000 seriju Ryzen procesora
  • Podrška za DDR5 memoriju do 7200(O.C) MHz
  • PCIe 4.0 podrška, i 3x M.2 PCIe 5.0/4.0 slota
  • 14+2+1 fazni dizajn dostave snage
  • Dragon 2.5 Gigabit LAN
  • Predinstalirana I/O zaštita  
  • ram: RAM memorija G.SKILL Flare X5 32GB Kit (2x16GB) DDR5-5200MHz/ CL36/ 1.20V/ AMD EXPO 
  • Graficka mi je trenutno RX 580 8gb ali to cu cin prije prominit mozda sa 6800xt 
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

A jbmu, steta, to je neka bedevija zesca

Evo da javim da su mi danas stigli kabeli za napajanje, sve prošlo bez problema.

16 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
Wiz3m4n kaže...

A jbmu, steta, to je neka bedevija zesca

Evo da javim da su mi danas stigli kabeli za napajanje, sve prošlo bez problema.

 Ajde super, lijepo od njih 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ako nije tajna koliko su te izašli kablovi?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gearbox kaže...
Ako nije tajna koliko su te izašli kablovi?

Nema kod mene tajni. 37 eura sa dostavom, ali nisam uzeo sve. Vrati se unatrag, napisao sam pa da ne pišem opet. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 16:42 (Valentin17).
16 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ponovi slobodno nick i ling na oglas degenerika sa njuškala koji te zaje... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

Ponovi slobodno nick i ling na oglas degenerika sa njuškala koji te zaje... 

Ma napisao sam prije, a sje... sam se sam najviše. Nema veze, napajanje radi, kabele sam pribavio i zadovoljan sam na kraju. Ne možeš tako nešto naći po toj cijeni.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jedno pitanje indirektno vezano za temu. 

 

Ima li igdje u hr firma koji se bavi servisom napajanja?

U pitanju je sisa prime 1300w sređena grmljavinom.  Komp je u redu ali napajanje ruši osigurače na razvodu.

 

Ima li smisla to slagati? Još uvijek je to psu od cca 300€ vrijednosti novo. Jamstvo ništa

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Naravno da ima smisla, bilo koji elektroničar ti to bude riješio, tipa majstori koji popravljaju Tv i radio uređaje

16 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav društvo..

Tražim isključivo modularno napajanje sa zero fan opcijom..

 

i5 13500+4070, a ko zna, možda u budućnosti doleti koja jača grafa, uglavnom, tražim pouzdano i tiho napajanje..

https://www.adm.hr/napajanje-seasonic-focus-gx-850w-80gold-modular-focus-gx-850/65457/product/

 

Vaše mišljenje, savjeti su dobrodošli..

 

EDIT: Sad vidim da taj seasonic dolazi sa ovim "tvrdim" kabelima a ne flat..

 

 

Malo skuplja a "slabija" alternativa bi bila ova  https://www.adm.hr/napajanje-seasonic-focus-px-750w-80-plus-platinum-modular-focus-px-750/64930/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 13:14 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gledaj si onda za ubuduće ATX 3.0 napajanja koja ti imaju 12 VHPWR kabel za napajanje ovih RTX-ica od 4070Ti pa na više, a vjerojatno ce biti i za novije generacije. Recimo MSI MPG 850G je okej izbor za do RTX 4080. 

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 16:20 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da je ovo pun pogodak.

https://www.amazon.de/dp/B08ZYW3HYS/ref=twister_B0BWM5FJQQ?_encoding=UTF8&th=1

 

Jel garancija vrijedi kod nas ili se mora slat van?

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa ima tko iskustva sa asus thor p2 napajanjima?

Dosad sam koristio corsair (sf ili ax) napajanja ali malo zivcira (znam glupo je) sto s njima ne dolaze sleevani kabeli...

 

Uzeo bih od 1000W, pretpostavljam da bi bilo dovoljno za 4090 i 14900k u buducnosti?

I da,na stranicama pise da je garancija na njih 10godina dok ducani koji kod nas ih prodaju uglavnom spomknju 5/6 godina garancije?

 

Ako tko ima preporuku boljeg modularnog napajanja,min 1000w sa sleevanim kabelima atx 3.0/pcie 5.0 da stane u o11 air mini,rgb na psu me ne zanima), slobodno napisite

 

Hvala

 

 

 

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Seasonic vertex px ili gx novi prime također, imaju sleevane kablove na skroz novi način, izgledaju jebeno kablovi
3 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pogledaj MSI MEG Ai1300P PCIE5.

Moglo bi ti biti tanko 1000w sa 14900 i 4090.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Strensky kaže...

Pogledaj MSI MEG Ai1300P PCIE5.

Moglo bi ti biti tanko 1000w sa 14900 i 4090.

 Zato sam i stavio upitnik :)

Da li bi 1200 bilo dovoljno ili treba nesto jace

CARPE DIEM
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ma ništa jače ti ne treba, vertex od 1000w ti je sasvim dovoljan

ako ti je za gejmanje, trošit će do 600-700w, a može bez problema otrpiti i preko 1200w potrošnje prije nego se počne gasiti

spajkove izdrži puno veće nego prijašnja napajanja, tako da si i tu miran

 

ove priče da je 'tanko' možda vrijede za neka tatung napajanja

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gledajući recenzije Techpowerup (i9 / 4090) i Tomshardware (i9 / 4090), bench alati bi mogli dovesti potrošnju do nekih 900-1000 W pa ako planiraš OC ili isključivati 'power limit', onda je preporuka min. 1200 W napajanje. U suprotnom može ići i 1000 W jer tijekom gaminga i korištenja aplikacija CPU i GPU također mogu imati visoku potrošnju, ali rijetko koja igra ili program mogu istovremeno držati obje komponente pod 100 % opterećenjem kroz dulji period vremena, a i da bude tako i dalje to nisu oni vrhovi koji se dosežu s bench alatima. Potrošnja u tom slučaju može biti do oko 850 W, računajući i ostale komponente.

 

Kod nas bi novi Focus GX 1000 W ATX 3.0 (od 228 €; 10 god. jamstva) bio najjeftiniji izbor s individualno 'sleevanim' kablovima (isto kao kod Vertex serije), ali ako želiš 1200 W, onda bi najbolje bilo nešto uzeti iz EU jer su tamo takva napajanja i do 30-50 € jeftinija nego kod nas (s našim PDV-om i dostavom). MSI ima dobru BF cijenu na talijanskom Amazonu pa to ne bi bio loš izbor. S tim da trebaš uzeti u obzir dostavu koja je za talijanski Amazon prema nama nešto dulja. Ne znam zašto je to tako, valjda nekakva njihova politika, ali mi smo naručili jedan mob s Amazon.it i trebalo je 3-4 tjedna da krene u dostavu (onako kako je pisalo pri narudžbi, mislili smo da je nekakva greška, ali nije bila...), a onda sama dostava traje tjedan dana.

 

EDIT: Čini se da Focus ATX 3.0 ima modificiranu Focus platformu, a ona u Vertexu je potpuno nova pa je svakako to bolji izbor od Focusa ako gledaš ova dva 1000 W modela. Mislim da bi vrijedilo 20 € razlike (dobije se i 2 god. dulje jamstvo).

 

DE:

Seasonic Focus GX 1000 (od 164 €) - Caseking 179 € + 20 € dostava

Seasonic Vertex GX 1000 (od 180 €) - Amazon.de 208 € + 22 € dostava

Seasonic Vertex GX 1200 (od 215 €) - Caseking 242 € + 20 € dostava

Seasonic Vertex PX 1200 (od 273 €) - Amazon.de 308 € + 22 € dostava

MSI MEG Ai1300P (od 317 €) - Caseking 368 € + 20 € dostava

 

IT:

MSI MEG Ai1300P - Amazon.it 277 € + 23 € dostava

 

*računao sam cijene s našim PDV-om.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 9:47 (kiwi_91).
16 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ipak uzeo Corsair RM850x shift, bila neka dobra cijena.. Razlika između RM750 i 850 je mizerna kojih 4-5€, da je možda veća razlika u cijeni onda bih čak razmislio, al ovak, tu nije bilo dileme

Ovo je jako dobro izvedeno bočno se nalaze konektori, a i mislim da sam miran dugi niz godina s tim napajanjem..

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 11:26 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Gledajući recenzije Techpowerup (i9 / 4090) i Tomshardware (i9 / 4090), bench alati bi mogli dovesti potrošnju do nekih 900-1000 W pa ako planiraš OC ili isključivati 'power limit', onda je preporuka min. 1200 W napajanje. U suprotnom može ići i 1000 W jer tijekom gaminga i korištenja aplikacija CPU i GPU također mogu imati visoku potrošnju, ali rijetko koja igra ili program mogu istovremeno držati obje komponente pod 100 % opterećenjem kroz dulji period vremena, a i da bude tako i dalje to nisu oni vrhovi koji se dosežu s bench alatima. Potrošnja u tom slučaju može biti do oko 850 W, računajući i ostale komponente.

 ma točno to, meni ovaj i5 ima skinute power limite na asus ploči i benč ga zakuca u par minuta na 100 stupnjeva i onda počne trokirati s dosta dobrim hladnjakom

pritom potrošnja ode preko 200w, no u igricama se drži na cca 80 stupnjeva, rijetko kad ide preko 90, što znači da u igrama rijetko kad ide preko 100-120w, cca

 

grafa u benču ode dobrano preko 80 stupnjeva, u igricama rijetko kad preko 70, prema testiranjima guta i preko 350w, u igrama dakle nejde preko 280-300w jer bi i temperatura išla puno više gore od 70 stupnjeva

dakle, od potencijalnih 700w koliko mogu počupat grafa i cpu po testovima, u igricama je to rijetko kad preko 400w, preko 500w valjda niti na kratko

 

tako niti njemu u igrama ne bude trošilo preko 700w, ako koji put na kratko ode na 800, to kvalitetno napajanje od 1000w drži bez najmanjih problema

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice