Revolut i kriptovalute - pitanje početnika

poruka: 8
|
čitano: 12.808
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Revolut i kriptovalute - pitanje početnika

Lijep pozdrav,

 

Imam jedno pitanje vezano uz kriptovalute, unaprijed zahvaljujem svima koji su voljni dati savjete.

 

Naime, imam account na Revolutu, i tek neki dan sam malo čačkao po Crypto unutar tog accounta, tako da u suštini nisam ni početnik kako sam se lažno predstavio u naslovu, nego sam u statusu razgledanja. Čitam malo i ovdje na forumu i nekim drugim mjestima o kriptovalutama i prikupljam neke osnovne informacije.

 

Vidim da unutar accounta na Revolutu mogu kupiti razne kriptovalute (kao i dionice) pa me zanima može li mi tko reći koje bi bile prednosti a koje mane ulaganja u kriptovalute preko Revoluta?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i savjetima.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Revolut i kriptovalute - pitanje početnika

Mjenjačnica kao i svaka druga. Razlika između mjenjačnica vam je u naknadama. Npr za deposit, za isplatu, prodaju itd....osobno koristim Binance.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Revolut i kriptovalute - pitanje početnika
anomal kaže...

Lijep pozdrav,

 

Imam jedno pitanje vezano uz kriptovalute, unaprijed zahvaljujem svima koji su voljni dati savjete.

 

Naime, imam account na Revolutu, i tek neki dan sam malo čačkao po Crypto unutar tog accounta, tako da u suštini nisam ni početnik kako sam se lažno predstavio u naslovu, nego sam u statusu razgledanja. Čitam malo i ovdje na forumu i nekim drugim mjestima o kriptovalutama i prikupljam neke osnovne informacije.

 

Vidim da unutar accounta na Revolutu mogu kupiti razne kriptovalute (kao i dionice) pa me zanima može li mi tko reći koje bi bile prednosti a koje mane ulaganja u kriptovalute preko Revoluta?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i savjetima.

 

 

 Glavna mana kupovanja kripta preko Revolut appa je da ne dobijes kripto, neki derivat, te ga naravno ti ne kontroliras sto znaci Revolut ti moze fino to zaplijeniti iz ko zna kojeg razloga i mozes se jebati, a niit mozes slati taj kripto na neki svoj wallet. Not your keys, not your coins, uostalom kripto se uvijek cuva na non custodial walletima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 17:19 (geronimo4661).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Revolut i kriptovalute - pitanje početnika
geronimo4661 kaže...
anomal kaže...

 Glavna mana kupovanja kripta preko Revolut appa je da ne dobijes kripto, neki derivat, te ga naravno ti ne kontroliras sto znaci Revolut ti moze fino to zaplijeniti iz ko zna kojeg razloga i mozes se jebati, a niit mozes slati taj kripto na neki svoj wallet. Not your keys, not your coins, uostalom kripto se uvijek cuva na non custodial walletima.

Kužim, hvala. Možeš li mi dati neke primjere kako/zašto bi Revolut zaplijenio sredstva? Postoje li neki primjeri, ima li toga značajan broj u smislu ljudi kojima je Revolut zaplijenio sredstva?

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

11 godina
offline
Re: Revolut i kriptovalute - pitanje početnika
anomal kaže...
geronimo4661 kaže...
anomal kaže...

 Glavna mana kupovanja kripta preko Revolut appa je da ne dobijes kripto, neki derivat, te ga naravno ti ne kontroliras sto znaci Revolut ti moze fino to zaplijeniti iz ko zna kojeg razloga i mozes se jebati, a niit mozes slati taj kripto na neki svoj wallet. Not your keys, not your coins, uostalom kripto se uvijek cuva na non custodial walletima.

Kužim, hvala. Možeš li mi dati neke primjere kako/zašto bi Revolut zaplijenio sredstva? Postoje li neki primjeri, ima li toga značajan broj u smislu ljudi kojima je Revolut zaplijenio sredstva?

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

 Pa sta ja znam, moze se dogoditi u slucaju da Revolut odluci da si krsio TOS iz nekog xyz razloga.

 

Ali nije samo stvar u mogucnosti da Revolut zaplijeni sredstva, ngo u tome da ti apsolutno nemas nikakvu kontrolu nad tim nazovimo "kriptom". Znaci ti kupis BTC, i hoces ga poslati na svoj hardware wallet. E oces kurac, taj "kripto" ne moze napustiti Revolut platofrmu. Koji je onda smisao toga, osim da lijeni ili neinformirani mogu reci da imaju nesto BTC, iako u biti nemaju, a sad je stvarno nikad lakse kupiti kripto.

Ako stvarno zelis kupiti kripto, odradis to preko mjenjacnica, pogotovo ovih nasih tipa bitcoin store ili bitcoin mjenjacnica.hr koji imaju i fizicke poslovnice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 17:47 (geronimo4661).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Revolut i kriptovalute - pitanje početnika
Kužim, i hvala ti na odgovoru. Ako mi još kao početniku možeš poslati neki link na kojem mogu pročitati kvalitetne upute kako kupiti kriptovalute (dao si mi već dvije adrese za mjenjačnice) i gdje je najbolje da otvorim taj wallet, bio bih ti zahvalan.
11 godina
offline
Re: Revolut i kriptovalute - pitanje početnika
anomal kaže...
Kužim, i hvala ti na odgovoru. Ako mi još kao početniku možeš poslati neki link na kojem mogu pročitati kvalitetne upute kako kupiti kriptovalute (dao si mi već dvije adrese za mjenjačnice) i gdje je najbolje da otvorim taj wallet, bio bih ti zahvalan.

 Ovo su te dvije nase provjerene, koristim ih godinama i nikad nije bilo problema, a mislim da tamo ima i neki guide iako je sve to jako jednostavno.

https://www.bitcoin-store.hr/
https://bitcoin-mjenjacnica.hr/

 

Sto se tice walleta, za dugorocno cuvanje ja koristim Ledger Nano s hardverski wallet, imas ga kupiti kod nas u linksu i slicnih ducanima. Za svakodnevnu upotrebu na mobu imam Trust wallet na kojem nemam nikad vise od par sto dolara te koristim Metamask na PCu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 17:58 (geronimo4661).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Revolut i kriptovalute - pitanje početnika
Hvala!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice