Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 890.750
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zato trebaš sačuvati sve invoice. Bitcoin ćeš većinom plaćati karticom, i dobit ćeš račun na mail. Isprintaš, sačuvaš i to je to. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Plaćat porez na crypto? Wtf? Toliko načina za zaobići poreznu i vi ovdje savjetujete ljude da plaćaju porez. Bravo.

All truly great thoughts are conceived by walking.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Ajde baci onda neke savjete za nas nove, a i za one koji žele slušat...kako to zaobić poreznu..
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

 

pa ne čitaš dobro, imaš onu foru sa zlatom što sam tu pročitao na forumu, imaš localbitcoins.com, imaš viabuy... to su ti tri gdje trguješ za keš, imaš trgovine koje primaju btc, npr. pc shop... znači eto ti tri i 2/3 načina 

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

imam par k kuna koje bi uložio u kripto. imam paypall, debit karticu. račun bitsmaps,coinbase bittrex. wallet nemam. koji jepostupak? kupim dolare/eure, uplatim na debit karticu. karticu prijavim na neku mjenjačnicu (koju najbolje obzirom na fee?).

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...

Plaćat porez na crypto? Wtf? Toliko načina za zaobići poreznu i vi ovdje savjetujete ljude da plaćaju porez. Bravo.

 Ja sam konkretno pitao za FIFO metodu (prodaja nakon 1 god na sto ne placas porez, tako je barem u Njemackoj). Medutim, je li istina da ako jednom imas posla s poreznom da od tad moras svake godine prijavljivati porez? Pitam iz razloga sto do sada nisam treba prijavljivati nista poreznoj (nitko ne mije trazio i porezni savjetnici su mi rekli da ne moram), a najbolje je kada nemas posla s njima.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 22:30 (lovac82).
9 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, gledao sam ovako malo po forumima ali ne mogu nac odgovor na ova pitanja u vezi coinbase registracije 

Dakle, Tata mi ima devizni racun pa bi isplatio na njegov, a da li mogu tako da devizni glasi na njega, a na coinbaseu sam ja prijavljen sa svojim imenom

Zatim kako bi u banci trebao uplatit na njihov racun radi one provjere računa, koliki iznos otprilike bi trebalo poslat njima, i mora li to tata ići uplatit ili mogu ja sa svojim imenom? Ne kuzim bas tu SEPA provjeru, to trebam sa njegovog računa uplatit njima ili mogu samo otic u banku i rec da trebam uplatit na devizni sepa račun? 

Ili ako netko zna neki drugi način isplate sa coinbasea dobro bi mi doslo, jer sam zaradio sa rudarenjem

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Jel mi može neko preporučit neku stranicu za trgovanje dionicama?

Provjereno pouzdanu po mogućnosti i da nema problema s isplatama ili neku jeb*nu cifru za minimalni depozit...

Sorry za OT, ne znam gdje drugdje pitati..

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 22:34 (Zin8).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

jeli mi može netko objasnit kako funkcionira ova SEPA? jeli trebam imat tekući račun u banci ili?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
lineos kaže...

jeli mi može netko objasnit kako funkcionira ova SEPA? jeli trebam imat tekući račun u banci ili?

Kako SEPA funkcionira to te sigurno ne zanima jer o tome brinu bankari.

Da, trebaš otvoriti tekući račun u bilo kojoj banci u HR i onda "imaš" SEPU. Samo, ako misliš raditi uplate/isplate kriptovaluta netko je tu na forumu spomenuo da ZABA ne provodi te transakcije pa provjeri ako si mislio tamo otvoriti tekući.

15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, recimo u slucaju da btc pocne drasticno padati, a ja zelim prodati svoje btc prije pada, te kupiti natrag odmah kada padne na određenu cijenu. Kako bi bilo najbolje to izvesti? Citao sam da tether nije bas pouzdan, a ne bih isplacivao u fiat na racun, pa natrag zbog poreza i fee-jeva. Mjenjacnica koju koristim je binance

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

 

treba ti burza koja ima btc/usd chart, prodaš u usd i čekaš "odReđenu cijenu", ako sam dobro shvatio pitanje

monetary revolution
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 15:44 (koorpa).
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
krle kaže...

Mjenjacnica koju koristim je binance

 Na Binance-u imas jedino opciju prebacivanje u USDT pošto tamo nema fiat parova..

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

bok ljudi

 

sinoc sam prvi put cuo za porez na kriptovalute, i danas odma iso u poreznu da vidim kak i sta.. pitam ih i oni pojma nemaju, prvi put cuju za to. sta da radim? kome da se obratim?

imam prihod nekih 200kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

 Za tih 200kn se ne moraš obratiti nikom.

14 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
itomic009 kaže...

 Za tih 200kn se ne moraš obratiti nikom.

 

ne treba se obratiti za 200 miliona kuna. za 200 kn mora.

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
krle kaže...

Pozdrav, recimo u slucaju da btc pocne drasticno padati, a ja zelim prodati svoje btc prije pada, te kupiti natrag odmah kada padne na određenu cijenu. Kako bi bilo najbolje to izvesti? Citao sam da tether nije bas pouzdan, a ne bih isplacivao u fiat na racun, pa natrag zbog poreza i fee-jeva. Mjenjacnica koju koristim je binance

 Pa odi u usdt ko svi ostali, neznam cega se bojiš. Evo bas sad ce se kolapsirat cim ga ti kupiš.

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

jeste li vi prijavili poreznoj, ako jeste kako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
SuperDox kaže...

jeste li vi prijavili poreznoj, ako jeste kako?

 Znači misliš da je potrebno da plaćaš 20ak kn poreza?

 

Jesi li uopće napravio isplatu na račun?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
assassin.st kaže...

 Znači misliš da je potrebno da plaćaš 20ak kn poreza?

 

Jesi li uopće napravio isplatu na račun?

 a gle, ne znam. ali lakse mi je dat im 20-50kn nego da me doceka neka kazna od par tisuca kuna. 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
SuperDox kaže...

bok ljudi

 

sinoc sam prvi put cuo za porez na kriptovalute, i danas odma iso u poreznu da vidim kak i sta.. pitam ih i oni pojma nemaju, prvi put cuju za to. sta da radim? kome da se obratim?

imam prihod nekih 200kn

 pa prodaj nekome tih 200 kn btc ltc ili što već te na ruke ti dade 200 kn. Osim ako nisi vratio te novce na račun onda se bi trebao platiti porez da ne bi bilo poslije. Ako si uplatio prošle godine imaš rok do kraja ovog mjeseca, ako si uplatio novce na račun ove godine onda imaš do kraja druge godine veljače 2019.

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ma sve je to sjelo na racun u banci prosle godine. tak da moram to nekak rjesit sad u ovih par dana. idem ujutro opet vidjet, cito sam dosta na internetu pa cmo vidjet sta ce bit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 0:27 (SuperDox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Meh. Sitne ribe nece loviti. 200 kuna je nista...

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ma znam, al pise sve izna 112kn prijavit.. opet danas bio u poreznoj i bolje objasnio situaciju, ali i dalje me bljedo gledali i nisu znali sta napravit

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

A što je s ovim?

 

 

 

https://www.porezna-uprava.hr/baza_znanja/Stranice/OsobniOdbitak.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Osobni odbitak se obračunava na plači. Mislim da nema veze sa plaćanjem poreza na zaradu od kriptovaluta.

16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
JackIsBack kaže...

Osobni odbitak se obračunava na plači. Mislim da nema veze sa plaćanjem poreza na zaradu od kriptovaluta.

 Tako je. Osobni odbitak je isključivo za plaću, i može se koristiti samo jednom u mjesecu. No to je sad već sfera plaća koja nema dodirnih točaka sa zaradom ostvarenom trgovanjem kriptovalutama.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
JackIsBack kaže...
lineos kaže...

jeli mi može netko objasnit kako funkcionira ova SEPA? jeli trebam imat tekući račun u banci ili?

Kako SEPA funkcionira to te sigurno ne zanima jer o tome brinu bankari.

Da, trebaš otvoriti tekući račun u bilo kojoj banci u HR i onda "imaš" SEPU. Samo, ako misliš raditi uplate/isplate kriptovaluta netko je tu na forumu spomenuo da ZABA ne provodi te transakcije pa provjeri ako si mislio tamo otvoriti tekući.

 

Znaci mogu imati i tekuci racun u kunama da bi primio eure sa coinbasea putem te SEPA? Ili moram devizni u eurima otvorit?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 21:19 (LuckyStrike666).
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Da. Ako imas tekuci u nekoj banci u HR onda imas i sepu.
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

 

Prijavio sam porez, ispunio sam  JDOPP obrazac, napisao prihod/porez/prirez i uplatio porez i prirez. Sve je izračunato na cca jer imam preko 4300 trejdeva i jednostavno nema šanse da to polovim.

Ali nisam malo uplatio, a možda sam i fulao - no moja volja za plaćanje poreza je ovdje pa neka mi se jave ako im nešto fali. Iskreno se nisam uspio snaći, ali nisam htio komplikacije.

 

Prvo sam se registrirao kao poreni obveznik i napisao da je to prihod iz inozemstva, dobit od kapitala. Mada nije sve prihod iz inozemstva jer sam isplate radio i preko bitcoin mjenjacnice koja je u Hrvatskoj. Uglavnom, dobio sam isti dan mail od porezne da je moj obrazac ispravan.

 

Nemam pojma kako će oni na sve to gledati, da li će još nešto oko toga istraživati. Meni se čini pre pre pre prekomplicirano. 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice