Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

poruka: 98
|
čitano: 104.511
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
verydead kaže...

Ima li porezna uvid u išta ako trošim s Binance kartice?

 Isto pitanje za Crpyto.com karticu. Mislim to je banka u Litvi, i od tamo trošim sredstva itd(Pretvara crpyto u EUR)..Neznam opće kak bi to prijavio, odem u dućan, potegnem kruh i mljeko, i šta moram to zapisat i slat poreznoj za plaćanje poreza uz porez koji sam već platio (25%)?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 10:59 (ivicask).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
verydead kaže...

Ima li porezna uvid u išta ako trošim s Binance kartice?

 Ja mislim da ne. Ta kartica nema veze sa hr. Ti kad trošiš plaćaš PDV i to je to. Ko da te neko negdje kad kupuješ gotovinom pita odakle ti gotovina.

13 godina
online
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

 Ako prodam BTC-a za nekih 10000 - 15000kn i dobijem novac direktno na tekući. Treba li to nagodinu prijaviti za oporezivanje ioli su to "mali" iznosi da će me netko provjeravati i goniti?

12 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
itomic009 kaže...

 Ako prodam BTC-a za nekih 10000 - 15000kn i dobijem novac direktno na tekući. Treba li to nagodinu prijaviti za oporezivanje ioli su to "mali" iznosi da će me netko provjeravati i goniti?

 Po svemu spomenutom, mislim da bi ti jako pametno bilo prijaviti ako je u pitanju tekući.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
online
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

 Kontam da bi kao treba, ali stekao sam dojam po komentarima ljudi da me nitko vjerojatno ne bi provjeravo za takve iznose. Ne znam zna li tko iz prve ruke bolje?

14 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
itomic009 kaže...

 Ako prodam BTC-a za nekih 10000 - 15000kn i dobijem novac direktno na tekući. Treba li to nagodinu prijaviti za oporezivanje ioli su to "mali" iznosi da će me netko provjeravati i goniti?

 Ako si drža na walletu BTC dvije godine ili više oslobođen si poreza. Mada taj porez, ku.ac to gleda...

15 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
itomic009 kaže...

 Kontam da bi kao treba, ali stekao sam dojam po komentarima ljudi da me nitko vjerojatno ne bi provjeravo za takve iznose. Ne znam zna li tko iz prve ruke bolje?

Da li treba i da li se placa su dvije potpuno razlicite stvari.

Porez svakako treba platiti u slucaju povlacenja novca na tekuci (osim onih par iznimaka ako držiš dvije godine itd) a da li ce te provjeravati to ti nitko ne može sa sigurnoscu odgovoriti.

13 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
JackIsBack kaže...
itomic009 kaže...

 Kontam da bi kao treba, ali stekao sam dojam po komentarima ljudi da me nitko vjerojatno ne bi provjeravo za takve iznose. Ne znam zna li tko iz prve ruke bolje?

Da li treba i da li se placa su dvije potpuno razlicite stvari.

Porez svakako treba platiti u slucaju povlacenja novca na tekuci (osim onih par iznimaka ako držiš dvije godine itd) a da li ce te provjeravati to ti nitko ne može sa sigurnoscu odgovoriti.

Baš ništa se ne plaća ako držiš više od dvije godine? Samo si prebaciš na račun i nemaš dalje brige?

11 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
LogicusMPS kaže...

 Ako si drža na walletu BTC dvije godine ili više oslobođen si poreza. Mada taj porez, ku.ac to gleda...

 a kako poreznoj dokazati da je nešto stajalo na walletu više od dvije godine?

14 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
picajzla0707 kaže...
LogicusMPS kaže...

 Ako si drža na walletu BTC dvije godine ili više oslobođen si poreza. Mada taj porez, ku.ac to gleda...

 a kako poreznoj dokazati da je nešto stajalo na walletu više od dvije godine?

 Ja sam recimo preko naše bitcoin mjenjacnice 2017 uzeo nešto btca i eth. Dobio sam račun od njih a imam i bankovni izvadak. Ako bih sad prodao istu količinu koju sam kupio opet bih dobio račun i to je to. Imaš ulaz i imaš izlaz. 

14 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
picajzla0707 kaže...
LogicusMPS kaže...

 Ako si drža na walletu BTC dvije godine ili više oslobođen si poreza. Mada taj porez, ku.ac to gleda...

 a kako poreznoj dokazati da je nešto stajalo na walletu više od dvije godine?

 Piše ti u walletu kada ti je sjeo coin. Meni recimo na Bitcoincoreu i Nicehashu piše točno kad sam dobio i poslao i koliko coina.

Mada ebo to... I da nije dvi godine. Kakvi porezi

14 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
Promster kaže...
JackIsBack kaže...
itomic009 kaže...

 Kontam da bi kao treba, ali stekao sam dojam po komentarima ljudi da me nitko vjerojatno ne bi provjeravo za takve iznose. Ne znam zna li tko iz prve ruke bolje?

Da li treba i da li se placa su dvije potpuno razlicite stvari.

Porez svakako treba platiti u slucaju povlacenja novca na tekuci (osim onih par iznimaka ako držiš dvije godine itd) a da li ce te provjeravati to ti nitko ne može sa sigurnoscu odgovoriti.

Baš ništa se ne plaća ako držiš više od dvije godine? Samo si prebaciš na račun i nemaš dalje brige?

 Da

11 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
Switch kaže...

 Ja sam recimo preko naše bitcoin mjenjacnice 2017 uzeo nešto btca i eth. Dobio sam račun od njih a imam i bankovni izvadak. Ako bih sad prodao istu količinu koju sam kupio opet bih dobio račun i to je to. Imaš ulaz i imaš izlaz. 

 da sam tako nabavio prije tri godine, ne bih niti pitao

fora je u tome da sam izmajnao određenu količinu eth i držao to tri godine na walletu, a kad majnaš ne dobiješ račun s datumom

15 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
Promster kaže...
JackIsBack kaže...
itomic009 kaže...

 Kontam da bi kao treba, ali stekao sam dojam po komentarima ljudi da me nitko vjerojatno ne bi provjeravo za takve iznose. Ne znam zna li tko iz prve ruke bolje?

Da li treba i da li se placa su dvije potpuno razlicite stvari.

Porez svakako treba platiti u slucaju povlacenja novca na tekuci (osim onih par iznimaka ako držiš dvije godine itd) a da li ce te provjeravati to ti nitko ne može sa sigurnoscu odgovoriti.

Baš ništa se ne plaća ako držiš više od dvije godine? Samo si prebaciš na račun i nemaš dalje brige?

 Eventualno moraš poreznoj dokazati da si kupio crypto prije dvije godine (uplate, isplate, transakcije). 

8 godina
offline
Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

pa mogu li ja prijavti da sam kupio bitcon npr jučer, kad je bio 40k eura, i prodao danas kad je 48k?

mada sam npr kupio kad je bio 10k? i znači platim porez na ovu razliku između 40k i 47k umjesto na razliku 10k i 47k?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
HowYesN0 kaže...

pa mogu li ja prijavti da sam kupio bitcon npr jučer, kad je bio 40k eura, i prodao danas kad je 48k?

mada sam npr kupio kad je bio 10k? i znači platim porez na ovu razliku između 40k i 47k umjesto na razliku 10k i 47k?

 Nick ti sve kaze

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

jel netko koristi Skrill kao wallet? vidim da imaju neke kriptovalute. ima tko kakva iskustva?

i ima li porezna uvid u te transakcije ako novce od kriptovaluta stavim na njihovu prepaid karticu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
SuperDox kaže...

jel netko koristi Skrill kao wallet? vidim da imaju neke kriptovalute. ima tko kakva iskustva?

i ima li porezna uvid u te transakcije ako novce od kriptovaluta stavim na njihovu prepaid karticu?

 mislim da porezna nema direktan uvid u tako nešto. Oni bi morali baš tražiti službenim putem uvid u taj račun, ali to bi radili samo ako imaju razlog za to. Jedino ne znam jel banka ili kod koga već imaš račun dužna na neki način obavijestiti poreznu u slučaju "sumnjive" transkacije

11 godina
offline
Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

pokušavam prodati nešto eth na bitcoin mjenjačnici i ne kužim kako dalje nakon popunjavanja prodajnih podataka

dakle, upišem iznos eth, broj bankovnog računa, naziv primatelja i mejl i nemam pojma kako dalje - nema ništa za dalje, jel to nedjeljom ne rade ili što?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

Trebaš dobiti email pa onda dalje. Tamo dobiješ podatke za plaćanje (slanje na wallet) i kad pošalješ, onda ti uplate novac. Ja sam ih koristio nedavno za BTC i za keš i preko računa. Sve je bilo ok.

11 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
itomic009 kaže...

Trebaš dobiti email pa onda dalje. Tamo dobiješ podatke za plaćanje (slanje na wallet) i kad pošalješ, onda ti uplate novac. Ja sam ih koristio nedavno za BTC i za keš i preko računa. Sve je bilo ok.

 ma upisivao sam iznos sa zarezom umjesto točke, pa mi nije davao klik za nastaviti

jbga kad prvi put prodajem

još sam zajebao što sam upisao puni iznos eth, pa kad sam i dobio mejl nisam im mogao toliko proslijediti jer tek kad kreneš slati sa walleta piše da je dostupno nešto manje (radi naknade) od onoga koliko ukupno imaš

probat ću za 15 minuta opet

 

EDIT

prodano, kaže žemska na chatu da će lova sjest sutra

mislio sam čekat do izlaska rakete, pa direktno kupiti iz future proc i matičnu, no kako je krenulo eth bi mogao opet pasti na parsto dolara, pa računam da je bolje vrabac u ruci nego da te golub posere 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 10:58 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

https://www.crowdfundinsider.com/2021/02/172608-chairman-of-dubais-ibc-group-pledges-100000-bitcoin-for-miami-2-0-blockchain-strategy-foundation-report/

 

Jučer se nakupovao BTC-a po 43k$, sada gledam ide li opet preko 50k$, nadam se. 

Za sada 11% gain u 12h. Naravno moglo je biti i obrnuto, ali mora i mene tu i tamo sreća pomaziti.

 

Da ne bi bilo zablude, ja nisam ovaj šeik iz teksta, 100 000 BTC-a je ipak prevelik zalogaj za mene. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 16:30 (mzopg).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
mzopg kaže...

Jučer se nakupovao BTC-a po 43k$, sada gledam ide li opet preko 50k$, nadam se. 

 ja sam naprodavao, da nisam prodao sad bi to bio još 20% niže

ali ja sam oduvijek bio baksuz, pa se ne čudim

 

samo jednom sam se okušao u kladionicama, kopirao one koji nekog vraga 'znaju'

koji tjedan kasnije počeli su skrivati listiće od mene, a ja sam odustao 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

Jučer se nakupovao BTC-a po 43k$, sada gledam ide li opet preko 50k$, nadam se. 

 ja sam naprodavao, da nisam prodao sad bi to bio još 20% niže

ali ja sam oduvijek bio baksuz, pa se ne čudim

 

samo jednom sam se okušao u kladionicama, kopirao one koji nekog vraga 'znaju'

koji tjedan kasnije počeli su skrivati listiće od mene, a ja sam odustao 

 a evo muči se jadan cijeli dan nikako preko 50k$.

 

imao sam i od prije dosta kupljenog kad je bio oko 35k$ i budala umjesto da sam zatvorio na 58k$ i uzeo finu dobit ja ostavio i otišao vani u šetnju. 

 

kladionice rijetko igram, ali tu i tamo pokušam pa se brzo prisjetim zašto ih rijetko igram. Zadnje Porto protiv neke zadnje ekipe lige, gubi porto 1:0 ja trpam na njih, gubi 2:0 opet ja trpam na njih, pokrijem X čisto da sam na nuli.

 

I onda Porto 1:2, pa penal za 2:2, zadnjih 10 min. ja gledam ako dobiju mogu na Havaje i pazi sad ovo, sudac svira penal za Porto, ja gledam kartu za avion... lik puca i pogodi stativu, jbmti sve.

 

Prođe par minuta, gužva, Porto napada sto na sat, 200 udaraca na gol i napokon nekakva frljoka se odbije i uleti u gol. Porto 3:2, opet gledam kartu za avion. Kreću sa centra i u to sudac zaustavlja igru i trči na *ebeni VAR i tamo 10 minuta gleda vražju snimku iz 190 kuteva i na kraju naravno procijeni da je igrač Porta okrznuo loptu rukom i poništi gol. E onda sam shvatio da neke stvari nisu suđene, jer kad fulaš penal i pogodiš stativu, VAR ti poništi gol i uz to je još bilo barem 10 prilika za gol i ništa, e onda bolje da držim kune na sigurnom. Uglavnom ništa od Havaja.

 

Eto čisto da te malo utješim. 

10 godina
offline
Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

Ok citao sam malo po bitcoin-talku oko poreza, i sve ukazuje da porezna gleda na zadnje 2 godine, odnosno trgovanje i zarada unutar zadnje 2 godine, a ako drzite duze onda trebate imati dokaz o tome.

No nije mi jasno kako dokazati da dio koji bi prodao je star 2 godine? Imam u walletu datume i starije od 2 godine, ali isto tako imam i puno novih (eto jedan od jucer). Kako dokazati da prodajem "coinove stare 2 godine"? Ili mogu bezbrižno keširat tu sumu do recimo 2018.?

Možda je glupo pitanje, ali nisam se baš bavio keširanjem, ugl. samo držim.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
D3lBoy kaže...

Ok citao sam malo po bitcoin-talku oko poreza, i sve ukazuje da porezna gleda na zadnje 2 godine, odnosno trgovanje i zarada unutar zadnje 2 godine, a ako drzite duze onda trebate imati dokaz o tome.

No nije mi jasno kako dokazati da dio koji bi prodao je star 2 godine? Imam u walletu datume i starije od 2 godine, ali isto tako imam i puno novih (eto jedan od jucer). Kako dokazati da prodajem "coinove stare 2 godine"? Ili mogu bezbrižno keširat tu sumu do recimo 2018.?

Možda je glupo pitanje, ali nisam se baš bavio keširanjem, ugl. samo držim.

 Pa izvučeš zapise sa mjenjačnice kada si USD/EUR/KN mijenja u u kripto i zapis dvije godine stariji kada si keširao kripto.

3 godine
neaktivan
offline
Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

Bok, ako tko koristi yoroi i posjeduje cardano (adu) molim vas ako moze objasnit sto znaci delegacija istog na toj aplikaciji? Novi sam u tome svemu, dakle oni stake pooli, vidim ima dosta izbora za odabrat ali šta znači to sve? Koliko sam shvatio mogu skupljat nekakav reward u istoj valuti na temelju toga ali ne razumijem bas sta znaci to, hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi
Cryptonewb kaže...

Bok, ako tko koristi yoroi i posjeduje cardano (adu) molim vas ako moze objasnit sto znaci delegacija istog na toj aplikaciji? Novi sam u tome svemu, dakle oni stake pooli, vidim ima dosta izbora za odabrat ali šta znači to sve? Koliko sam shvatio mogu skupljat nekakav reward u istoj valuti na temelju toga ali ne razumijem bas sta znaci to, hvala unaprijed

  nije baš tema za ovaj topiq ali da, to ti je njihov POS sistem. izaberes delegata i nakon 20-tak dana bi trebao poceti dobivati "kamate". svakih 5 dana je nova epoha i tada dobivas postotak stejkanih tokena. kod odabira delegata gledas koji ima veci ROA i manje troskove (to sve imas u listi delegata).

14 godina
offline
Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

UBIK Meetup

Između ostalog i o porezima...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

Ekipa jel itko povlacio novac sa Coinbase waletta na svoj racun?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice