Tužan oproštaj od HD-a

poruka: 140
|
čitano: 18.609
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tužan oproštaj od HD-a".
15 godina
neaktivan
offline
Tužan oproštaj od HD-a

I eto opet potvrde da se velika vecina sredstava kako RTV pristojbom od 80kn te ostalim priljevima pokrivaju tekuci troskovi i place zaposlenih kojih je kud i kamo previse, a kvalitete kako tehnicke tako i sadrzajne strane ( osim par izuzetaka ) opasno nedostaje...

 

Ne vidim smisao zasto bi HRT trebao ostati drzavna televizija...Neka predu u privatne vode pa ako prezive prezive...

Moj PC  
51 7 hvala 5
16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Ne gledam, ali placam. Prisilno. Po zakonu. U hrvackoj samo.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Moj PC  
32 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a

1. od novca za pristojbu HRT-u ide oko 30%, ostatak ide OiV-u i ostalima

2. pokaži mi jednu EU državu bez nacionalne televizije i jesi li svjestan kakav je to gubitak za cijelo jedno informacijsko društvo?

3. misliš li da će komercijalne TV pratiti kulturu, opskurne sportske događaje, kreirati obrazovni program za djecu i mlade, pa ćak i dokumentarni program komercijalne TV nemaju osim ako pod dokumentracem ne smatraš "BigBrothere", "Farme" i sl.

Pogledaj samo na što liči NovaTV i RTL i onda mi nabroj emisije iz kulture, obrazovanja, opskurnih sportova ,domaćeg dramskog/filmskog programa i praćenja vijesti iz HR regija.

 

Sve ovo ne znači da HRT ne treba imat pod kontrolom kako s troškovne strane, tako i uređivačke, ali da bi ih trebalo ukinuti.... nikada!

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2014 12:56 (devotion).
12 godina
offline
Tužan oproštaj od HD-a

ne gledam, ne plaćam (ko i svaki pravi rvat švercer :D), plaćam evotv i po meni ovo što radi hrt je čisti lopovluk.....

Moj PC  
9 7 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Tužan oproštaj od HD-a

HD je HD, ali nije mi jasno zbog cega taj isti HD recimo na stranim televizijama bolje izgleda....

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a

A ovisi vjerojatno i o koliko se gubi u komprimaciji signala. a i koliko su mi rekli frendovi, reprize utakmica nisu bile u HD formatu, jer su ih valjda u htv-u snimali na svoj magnetoskop pa pustali reprize ;) nek im neko posudi kakav hd snimač ;)

 

Nisam još kupio hd televiziju i neću dok mi se ne pokvari ova crt-ovica.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
devotion kaže...

1. od novca za pristojbu HRT-u ide oko 30%, ostatak ide OiV-u i ostalima

2. pokaži mi jednu EU državu bez nacionalne televizije i jesi li svjestan kakav je to gubitak za cijelo jedno informacijsko društvo?

3. misliš li da će komercijalne TV pratiti kulturu, opskurne sportske događaje, kreirati obrazovni program za djecu i mlade, pa ćak i dokumentarni program komercijalne TV nemaju osim ako pod dokumentracem ne smatraš "BigBrothere", "Farme" i sl.

Pogledaj samo na što liči NovaTV i RTL i onda mi nabroj emisije iz kulture, obrazovanja, opskurnih sportova ,domaćeg dramskog/filmskog programa i praćenja vijesti iz HR regija.

 

Sve ovo ne znači da HRT ne treba imat pod kontrolom kako s troškovne strane, tako i uređivačke, ali da bi ih trebalo ukinuti.... nikada!

 

1.Dok god placam HRT pristojbu ta lova zna se ide 100% HRT-u (njihov je i ziro racun na uplatnicama). Kada mi ispostave valjan racun sa specifikacijom stavki kome sto ide od tih 80,00kn onda cu vjerovati da ide samo 30%.

2.Bila je Grcka jedno vrijeme bez drzavne tj javne televizije i uto vrijeme su se za kojih 20% oporavili (vratili dugove i tome slicno (vidis li poveznicu s nama?))

 

ostalo ni toliko bitno jel da nema Đele ni HRT nebi imao doku program.(a i osalo sto on odabere)

14 godina
neaktivan
offline
Tužan oproštaj od HD-a

Ja evo da se pohvalim NE gledam TV zato što ga nemam već cca 5 godina u kući, i naravno ne plaćam pretplatu, zašto i bi, kad ne gledam TV niti slušam radio. 

 

A ne gledam jer mi je muka televizije, i konstantnih reklama, odvratnog sadržaja ... ma ne moram niti pisati svi sve znaju o našim televizijama, a ne mogu niti na miru pogledati neki film (sreća pa su stalno neki novi i zanjimljivi na TV) a da ne bude pola sata reklama u 2 sata filma. 

Pa svatko tko malo razmisli ne bi niti gledao TV, ono što te zanima, dotupno je na internetu i u vrijeme kad ti hoćeš. Ako ću gledati neki film, znam gdje ga mogu pogleadati. 

A tako i sve ostale serije, emisije, dokumentarce i slično. 

 

Eto, odustanite od gledanja TVa, vani je puno zanimljivi život u odličnoj rezoluciji, a da samo iskorisite vrijeme za koje gledate reklame na TVu već ćete se osjećati bolje. 

 

 

 

 

Moj PC  
25 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Bugzapper kaže...

HD je HD, ali nije mi jasno zbog cega taj isti HD recimo na stranim televizijama bolje izgleda....

Jer je u Hrv to islo sa 6MBPs a preporuceni minimum rang je 12. Isto tako vani rade na 15-30mbps pa se naravno i vidi razlika u pokretima ...

 

HRT je krenuo u digitalizaciju i sve je to lijepo, ali mi ove price o bankrotu stvarno zvuce pretjerano, iako znam da oiv uzima ogroman kolac svega, iz meni jos uvijek nerazumljivih razloga ...

 

potpis :D
12 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
ukay1000 kaže...
Ne gledam, ali placam. Prisilno. Po zakonu. U hrvackoj samo.

Nazalost i ja u Njemackoj placam 18€ drzavnu TV, a gledam samo kada ima nogomet. Ali za razliku od HRT-a su u HD-u cijelo vrijeme i u Free TV-u

15 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a

HRT ovi naplatitelji su naiomraženiji ljudi u državi. Nije lako ni njima da se razumijemo. Možda u Njemačkoj tako to i funkcionira ali kod, gdje su se svi navikli na "snalaženje" i gdje većinu tereta pretplate plaćaju umirovljenici koji se ne znaju snać i (zamisli gluposti) otvore vrata stana kad neko pozvoni. Onda se oni uvuku sami unutra, sjednu na kauč i počmu obračunavat koliko si im unazad pretplata dužan.. cca. stoljeća sedmog.

 

A onda stupaju na snagu odvjetnička društva (aka poduzetnici godine) koji uredno šalju desetke tisuća ovrha....

16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a

to je cista glupost ta tv pretplata. kako ti znas da ja gledam samo novu a ne hrt i obrnuto.

 

hoces fino kontrolu nad pretplatom? kodiraj signal i dovidenja.

It's not who u are, it's who u know.
13 godina
offline
Tužan oproštaj od HD-a

Kratko i jasno, sramota za Hrvatsku!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tužan oproštaj od HD-a

HRT je zakonom obavezan pružiti prijenos OI? Nisam to uopće znao.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Tužan oproštaj od HD-a

nisam za to placanje ,ali da hrt ode u komercionalne vode i postane kao RTL i NOVA
to bi tek bila prava sramota

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a

nemože bit dobro i besplatno, barem ne kod nas. Bilo bi ipak puno ravnopravnije da se stavi  kao stavka od npr. 10kn u bruto plaće i penzije pa to ide direktno hrt-u. Možda čak i uvesti par cijena pa je za minimalac 10kn, za srednju placu 20 a za veliku 30.

 

Nije u redu da javnost toliko proklinje svoju televiziju a da ona nemilice ovrhovljuje svoje "vlasnike" (tj. svekoliku siromašku javnost - aka stoku sitnog zuba)

14 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
devotion kaže...

1. od novca za pristojbu HRT-u ide oko 30%, ostatak ide OiV-u i ostalima

2. pokaži mi jednu EU državu bez nacionalne televizije i jesi li svjestan kakav je to gubitak za cijelo jedno informacijsko društvo?

3. misliš li da će komercijalne TV pratiti kulturu, opskurne sportske događaje, kreirati obrazovni program za djecu i mlade, pa ćak i dokumentarni program komercijalne TV nemaju osim ako pod dokumentracem ne smatraš "BigBrothere", "Farme" i sl.

Pogledaj samo na što liči NovaTV i RTL i onda mi nabroj emisije iz kulture, obrazovanja, opskurnih sportova ,domaćeg dramskog/filmskog programa i praćenja vijesti iz HR regija.

 

Sve ovo ne znači da HRT ne treba imat pod kontrolom kako s troškovne strane, tako i uređivačke, ali da bi ih trebalo ukinuti.... nikada!

Sapienti sat

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Top Bugovac kaže...

Sapienti sat

A kako bi to platio?

12 godina
neaktivan
offline
Tužan oproštaj od HD-a
Ja ne razumijem što gledaju svi ti koji tvrde da ne gledaju HRT? Pa HRT je jedini naš program koji ima neke emisije i dokumentarni program. Dnevnik je postao crveni i loš, ali ostatak je dobar. Očito se obrazujete na RTL-u uz one Explosive i Novu (koja ima naj Dnevnik usput) uz InMagazine. Zato nam država i je u banani kad vidim ove komentare.

I da... Da vidiš nekog njemca koji ne plaća pretplatu ili se šverca u tramvaju. Mi se žalimo kako je kriza kako su nas pokrali... pa ajde krenite od sebe, dragi moji, plaćajte sve što se plaćati treba pa ćete ovima moć prigovorit. Do tada ja ovo smatram groznim licemjerjem. Onaj tko može se stalno namjerno švercati npr. taj može i pokrasti državu da je na višem položaju tj. da ima mogućnost. To je to. Ne hvalite se time.

OT
Nekako mi je izgledalo kao da gotovo nitko nije mogao imati taj HD...
Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
6 11 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
Top Bugovac kaže...

Sapienti sat

A kako bi to platio?

Ne bi platio

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Top Bugovac kaže...
Old Iggy kaže...

A kako bi to platio?

Ne bi platio

A kako bi to onda "dobio"?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Ivche kaže...

I eto opet potvrde da se velika vecina sredstava kako RTV pristojbom od 80kn te ostalim priljevima pokrivaju tekuci troskovi i place zaposlenih kojih je kud i kamo previse, a kvalitete kako tehnicke tako i sadrzajne strane ( osim par izuzetaka ) opasno nedostaje...

 

Ne vidim smisao zasto bi HRT trebao ostati drzavna televizija...Neka predu u privatne vode pa ako prezive prezive...

HRT je državna TV zato da bi vlast mogla neke stvari cenzurirati,u zadnjih 2 godine sam počeo primječivati da se neke stvari na HRT-u ni ne spominju ili su bitno drukčije prikazane nego na RTL-u/Novoj.....

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
12 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
logik kaže...
Ja ne razumijem što gledaju svi ti koji tvrde da ne gledaju HRT? Pa HRT je jedini naš program koji ima neke emisije i dokumentarni program. Dnevnik je postao crveni i loš, ali ostatak je dobar. Očito se obrazujete na RTL-u uz one Explosive i Novu (koja ima naj Dnevnik usput) uz InMagazine. Zato nam država i je u banani kad vidim ove komentare.

I da... Da vidiš nekog njemca koji ne plaća pretplatu ili se šverca u tramvaju. Mi se žalimo kako je kriza kako su nas pokrali... pa ajde krenite od sebe, dragi moji, plaćajte sve što se plaćati treba pa ćete ovima moć prigovorit. Do tada ja ovo smatram groznim licemjerjem. Onaj tko može se stalno namjerno švercati npr. taj može i pokrasti državu da je na višem položaju tj. da ima mogućnost. To je to. Ne hvalite se time.

OT
Nekako mi je izgledalo kao da gotovo nitko nije mogao imati taj HD...

plaćam sve što koristim, ne želim plaćati razne uhljebe i ostale neradnike... ne gledam hrt ni rtl ni novu što se dokumentaraca tiče gledam n.geo i discovery (kojeg na žalost nema na evou) i uglavnom babytv (ne ja već kćer), a to što nam je država u banani da ne duljim zbog stoke sitnog zuba i ovaca koje se daju šišat, a kad dođu izbori neda im se ustat iz kreveta, al znaju kukat svi od reda, pa nam i je tako kako je....

14 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
logik kaže...
Ja ne razumijem što gledaju svi ti koji tvrde da ne gledaju HRT? Pa HRT je jedini naš program koji ima neke emisije i dokumentarni program. Dnevnik je postao crveni i loš, ali ostatak je dobar. Očito se obrazujete na RTL-u uz one Explosive i Novu (koja ima naj Dnevnik usput) uz InMagazine. Zato nam država i je u banani kad vidim ove komentare.

I da... Da vidiš nekog njemca koji ne plaća pretplatu ili se šverca u tramvaju. Mi se žalimo kako je kriza kako su nas pokrali... pa ajde krenite od sebe, dragi moji, plaćajte sve što se plaćati treba pa ćete ovima moć prigovorit. Do tada ja ovo smatram groznim licemjerjem. Onaj tko može se stalno namjerno švercati npr. taj može i pokrasti državu da je na višem položaju tj. da ima mogućnost. To je to. Ne hvalite se time.

OT
Nekako mi je izgledalo kao da gotovo nitko nije mogao imati taj HD...

Porez je 25%, dok ne padne ispod 10 nema potrebe za plaćanjem takvih p**darija

Može ih(vladu) biti samo sramota

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
14 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
Top Bugovac kaže...
Old Iggy kaže...

A kako bi to platio?

Ne bi platio

A kako bi to onda "dobio"?

Pogledaj dokumentarac

Ako nemaš vremena rekli su da ako vodu njeguješ da se ona lijepše kristalizira i hrpu sličnih besmislica

Zato takve gluposti ne bih platio i još bih poslao na Goli otok budalu koja je to kupila 

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Top Bugovac kaže...
Old Iggy kaže...

A kako bi to onda "dobio"?

Pogledaj dokumentarac

Ako nemaš vremena rekli su da ako vodu njeguješ da se ona lijepše kristalizira i hrpu sličnih besmislica

Zato takve gluposti ne bih platio i još bih poslao na Goli otok budalu koja je to kupila 

Govorim generalno, ne za pojedini slučaj.

Što to tu točno kažu?

14 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
Top Bugovac kaže...
Old Iggy kaže...

A kako bi to onda "dobio"?

Pogledaj dokumentarac

Ako nemaš vremena rekli su da ako vodu njeguješ da se ona lijepše kristalizira i hrpu sličnih besmislica

Zato takve gluposti ne bih platio i još bih poslao na Goli otok budalu koja je to kupila 

Govorim generalno, ne za pojedini slučaj.

Što to tu točno kažu?

Ništa nema na HRTu što za nešto veću cijenu mogu dobiti na optiTVu(national geographicu itd, rtlu, novoj itd)

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Top Bugovac kaže...
Old Iggy kaže...

Govorim generalno, ne za pojedini slučaj.

Što to tu točno kažu?

Ništa nema na HRTu što za nešto veću cijenu mogu dobiti na optiTVu(national geographicu itd, rtlu, novoj itd)

Jedno je distribucija, drugo je plaćanje programa.

Bilo bi zgodno kad bi pružatelji usluga mogli dati programe bez domaćih, ali ti ni zakonski ne može biti slučaj.

HRT mora raditi neke stvari koje su potpuno neisplative (tipa, produkcija programa, prijenos olimpijada ili sad ovog svjetskog prvenstva).

9 godina
neaktivan
offline
Tužan oproštaj od HD-a

 

Meni je važniji kvalitetniji sadržaj od njegove forme. Pa mi se tako fućka hoće li taj sadržaj biti prikazan u HD-u ili ne. Ionako imam CRT televizor i imat ću ga dok ne krepa.

 

 

 
2 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
zerocool12 kaže...
Ivche kaže...

I eto opet potvrde da se velika vecina sredstava kako RTV pristojbom od 80kn te ostalim priljevima pokrivaju tekuci troskovi i place zaposlenih kojih je kud i kamo previse, a kvalitete kako tehnicke tako i sadrzajne strane ( osim par izuzetaka ) opasno nedostaje...

 

Ne vidim smisao zasto bi HRT trebao ostati drzavna televizija...Neka predu u privatne vode pa ako prezive prezive...

HRT je državna TV zato da bi vlast mogla neke stvari cenzurirati,u zadnjih 2 godine sam počeo primječivati da se neke stvari na HRT-u ni ne spominju ili su bitno drukčije prikazane nego na RTL-u/Novoj.....

Na Hrvatskom radiju je još očiglednija cenzura. Sve emisije koje su imale opciju uključivanja telefonom su ili ukinute ili se samo odabrani puštaju. Ali što očekivati od dildonosca Radmana.

 

Zlo se sprema, dobro biti neće ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice