Prvo kopimističko vjenčanje zaključana tema

poruka: 299
|
čitano: 35.676
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvo kopimističko vjenčanje".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Unix, da ovo vrijeme govoreći gluposti na forumu zamijenis bilo čim drugim bilo bi bolje. Obi zajedno s tobom.

Vec sam procitao sve knjige od Dawkinsa.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
bed kaže...
boxer kaže...
Kako čovjek postaje ateista, pa valjda svojom voljom i izborom. Tu Bog ne odlučuje i nije zapovjedno odgovoran prema tvojoj  tvrdnji, a prema tome niti za sve ostalo što ti činiš bez ozbira što te je "stvorio na svoju sliku".

Ako je čovjek svoju volju dobio milošću božjom, tada je božja volja da čovjek ima sobodnu volju koja to zapravo nije, jer je to božja volja. Da nije božje volje, čovjek ne bi imao slobodnu volju. Vrlo je diskutabilno radi li se uopće o slobodnoj volji kad je ne bi bilo bez božje volje..

Kako onda nije bog kriv? Kriv je, kriv..

 

Bog ti je "kriv" što nam je dao slobodnu volju da radimo što hoćemo, jer da nije nebi bilo svih ovih sranja koja radimo? Ha Ha Ha, najsmješnija konstatacija u svezi slobodne volje koju sam dosada od nekog čuo.

Ima ona izreka: Ljudski je griješiti, a svaliti krivicu na drugog je još ljudskije.

Dao nam je najveću milost, a to što smo glupavi pa radimo sranja je dokaz samo kakvi smo mi i dokaz naše krivnje, a ne njegove. Stvaranje ljudi bez slobodne volje i nužnost u povinovanje i potpuni determinizam vjerovanja je nezanimljivo, bili bi samo bezvoljni robovi, mašine ili kako god hoćeš.

Ja za svoja (ne)djela ne krivim Boga, odgovarat ću za njih, a ti ako ti je to lakše duši okrivi Boga.

Ne zamjerim ti uopće, i meni se uglavnom zbog posla i doživljavanja horora povremeno poljulja vjera.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Pa ti si krenio se prepirat sa svima
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Bit će vama do šale kad ćete se srat u gaće prije smrti.

Ljudska glupost je beskrajna, dobro je rekao einstein.

Zapravo srat ćemo poslije jer se zbog opuštanja mišića nakon smrti opušta i rektum pa sve iz tvoje utrobe iscuri van

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 0:10 (Paolo2612).
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Zašto ja nisam imao potrebu vrijeđanja na forumu a ateisti jesu?

Tko je rekao da su i ateisti dobri a tu upravo rade zlo (grijeh) jer vrijeđaju osobnu slobodu građana o izboru vjere.

koliko ja znam nisam nikog uvrijedio... za tvoju informaciju nisam ateist tako da... ne znam na koga ciljas, budi precizan

It's not who u are, it's who u know.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Zašto ja nisam imao potrebu vrijeđanja na forumu a ateisti jesu?

Tko je rekao da su i ateisti dobri a tu upravo rade zlo (grijeh) jer vrijeđaju osobnu slobodu građana o izboru vjere.

Čini mi se da ne vrijeđamo vjeru, nego crkvu, te njene sljedbenike, kao što imam isto mišljenje o pripadnicima drugih sekta.

 

E da, i nisam ateist...

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 0:13 (Mitsuoka).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Vidi se.

on je englez stoga ništa od njega ne shvaćam ozbiljno, ipak oni misle da je cijeli svijet njihov.
15 godina
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

Da se to mozda nisu sastali extremni desnicar i extremni ateist?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
bed kaže...

Svećeniku odgovara svako vozilo koje ga može dovesti s točke A, na točku B. Što bi trebalo zadovoljavati posebne ukuse pojedinih svećenika? A šatro se propagira skromnost.. Kakve S klase? Budalaštine.. Običan auto srednje ili niže klase je i previše..

 

U komunizmu se isto propagirala skromnost pa su direktori imali merdžeke sa osobnim slugama,mora se pokazati tko je gazda,hehehe,stric Bed kaj si to pozabil

Ko se o mlijeko opeče, taj i u jogurt duva.
12 godina
neaktivan
offline
Prvo kopimističko vjenčanje
Zašto bih ikoga vrijeđao mitsouka, tu je problem u tebi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
E, jedan primjer crkve kod nas, trazili 300 kn od svakog krizmenika da se moze krizmat, ono...
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Ja sam laburist i vjernik.
14 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
lovac82 kaže...

Smijesno mi je vise ovo sve s prepucavanjem, Bog ili bog.... svejedno je, zar je to bitno uopce ako si covjek? (a ne "covjek", vise o tome poslije). Odrastao sam u katolickoj obitelji, kao vecina nas bez obzira sto su pojedinci sada extremni ateisti ili vjernici (po meni zatupljeni ljudi) ili pak obicni ateisti/vjernici. Ja vise spadam pod ove ateiste jer ne pamtim kada sam zakoracio u Crkvu (ok, moja krizma ili kada netko ima, al to idem samo reda radi......) ali moram biti realan. Kada smo kod dokaza, nabrojali ste par stvari koji idu u korist ateista, pa mnoge te stvari nisu 100% dokazane, tako isto vrijedi za vjeru u Boga.... da je prije bilo vrlo malo ljudi je vrlo vjerojatno (iako, opet nije dokazano 100%), a danas miljarde i taj broj konstantno raste (objasnite to, kako su zapravo nastali ti prvi ljudii?), pa onda je pronadena kao Noina arka (iako sami arheolozi i strucnjaci nisu 100% sigurni), kako god okrenes, u niti jednom slucaju nema dovoljno dokaza i nitko ne moze sa sto postotnom sigurnoscu tvrditi da je u pravu.

 

Samo, ateistima je nesto ostalo duboko urezano.... a to je, razlika izmedu dobra i zla, vjernici kao znaju sto je dobro i zlo (imaju svoja uvjerenja), s druge strane, zasto ateisti imaju ista uvjerenja sto se tice dobra i zla? zasto su mnogi ateisti mnogim vjernicima normalni odnosno po ponasanju isti/slicni, samo sto ne vjeruju u Boga? Zasto ateisti mare o tome sto je dobro, a sto zlo kada ne vjeruju, zar to nije zapravo nastalo od religija? Zasto ja smatram da je ovo pisanje komentara dobro djelo, zasto ne odem van i jednostavno ne ubijem nekoga u mraku ili sto vec, pokradem mu novac (pa ono, potreban bi je hey)....... pa mislim, ja ipak ne vjerujem (znaci, nema nitko iznad mene i mogu raditi sto hocu ako se ne otkrijem, nema pakla i raja) ali zasto onda cinim ovo sto cinim. Znaci, iako sam ateist, u jednu stvar vjerujem, sada ne cinim lose djelo (dokazujem li se ja ovako nekomu ili sto?). Ovo sve, zar je to uopce bitno toliko bitno, jednostavno ne razmisljam o tome i briga me jer su to samo obicna naklapanja (s koje god strane krenem), jedino kada me bas netko potakne na razmisljanje kao npr. ova tema ovdje za koju se nisam niti nadao da ce se pretvoriti u obicno naklapanje izmedu ateista i vjernika. Samo, najgori su mi oni koji odmah pocnu vrijedati druge, samo zato sto netko ima drukcija uvjerenja i na osnovu toga, smatraju takve ljude glupima (ma, drugo ih nista ne zanima). Mnogi svecenici su s vremenom pokazali svoju pravu stranu maske, no, to opet ne znaci da su svi takvi i oni nemaju nikakve veze s vjerom u Boga, misu mogu voditi i ateisti, samo je jedno sto trebaju, dobro se pretvarati u ono sto nisu.

Boldano ne vrijedi za vjeru u boga, ništa tamo nije dokazano nego izmišljeno i napisano u nekoj knjizi.

Šta je čudno u razmnožavanju? Ljudi su nastali evolucijom od drugih primata kao što su oni nastali od drugim primitivnijih oblika... imaš i slike na 2. stranici ove teme

Zašto svi ateisti ne rade zlo? Zato što štete čovječanstvu time, a i završit će u zatvoru ili će ih ubiti... Krajnji cilj je besmrtnost, vječna mladost kada ćemo eliminirati starenje (već postoje životinje koje su biološki besmrtne, http://en.wikipedia.org/wiki/Turritopsis_nutricula)... no da se vratim na dobro i zlo...bebe raspoznaju pravdu od nepravde, dvogodišnje bebe su gledale duže i čudile se kada je čovjek koji ništa nije napravio dobio istu nagradu kao onaj koji je pospremio sobu ili jedino taj lijeni dobio nagradu itd. guglaj babies know fair ili tako nešto.

Da svi rade zlo bio bi kaos a ljudi (pa čak i životinje) teže ravnoteži jer kad bi svi bili zlobni i ubijali se svijet bi izgledao gore nego u post-apokaliptičnim filmovima...dakle kontraproduktivno

logik kaže...
Zatupljeni ste jutarnjim i to se vidi.

Bog sve čuva vjerovali u njega ili ne, zato sam smiren i sretan a vi se znojite jer se bojite za sutra.

Sad bok jer idem spavat.

Baš naprotiv, vjernici su ti koji se znoje da ne odu u pakao i budu zauvijek mučeni ako idu kontra boga.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 4:22 (njonji).
14 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Jbt, ja ovo nemogu pratit, aj lakunoc svima
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
12 godina
neaktivan
offline
Prvo kopimističko vjenčanje
Brkas stvari njonji. To su posebna vrsta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Zašto bih ikoga vrijeđao mitsouka, tu je problem u tebi.

Možda ne vrijeđaš direktno, ali još gore je što misliš da ne vrijeđaš... 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje

iden ca, ne mogu pratit law&order i ovo istodobno

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Ipak nisi multitasker
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Obi Wan kaže...

iden ca, ne mogu pratit law&order i ovo istodobno

a i ja bi mora. triba se radit je.bemu

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Vidi se.

on je englez stoga ništa od njega ne shvaćam ozbiljno, ipak oni misle da je cijeli svijet njihov.

Neka netko objasni ovom liku, ja bih dobio karton...

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Dobij, samo reci, mene ništa ne vrijeđa jer znam kakav sam i kakvi ste vi.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Tko je rekao da su i ateisti dobri a tu upravo rade zlo (grijeh) jer vrijeđaju osobnu slobodu građana o izboru vjere.

Zašto bi ateisti trebali biti dobri? Pa njih ne čeka božji sud..

 

A ti si vjernik i tu piskaraš vodeći se egom i ambicijom da nešto dokažeš, a oboje je grijeh..

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Mitsuoka kaže...
logik kaže...
Zašto bih ikoga vrijeđao mitsouka, tu je problem u tebi.

Možda ne vrijeđaš direktno, ali još gore je što misliš da ne vrijeđaš... 

Pasivna agresivnost ilitiga ono pobjedonosni "Molit ću za tebe" je najnižda stepenica na koju jedan teist u razgovoru može pasti, očit očajnički akt uvjetovan nedostatkom ičeg pametnoga za reći. Sad, nisam pratio temu pa neznam jeli ovdje takav slučaj u điru, just sayin'.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 0:19 (thuglife).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
thuglife kaže...
Mitsuoka kaže...
logik kaže...
Zašto bih ikoga vrijeđao mitsouka, tu je problem u tebi.

Možda ne vrijeđaš direktno, ali još gore je što misliš da ne vrijeđaš... 

Pasivna agresivnost ilitiga ono pobjedonosni "Molit ću za tebe" je najnižda stepenica na koju jedan teist u razgovoru može pasti, očit očajnički akt uvjetovan nedostatkom ičeg pametnoga za reći. Sad, nisam pratio temu pa neznam jeli ovdje takav slučaj u điru, just sayin'.

tipa toga, pinku drugačije, al nije daleko {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Ne, samo želim da ne govorite o religiju kad o njoj ne znate i da ne vrijeđate tuđi odabir.
12 godina
neaktivan
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

Ja predlazem da odemo na pivu zajedno i rapsravimo ovo ko ljudi. {#}

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Paolo2612 kaže...
logik kaže...
Bit će vama do šale kad ćete se srat u gaće prije smrti.

Ljudska glupost je beskrajna, dobro je rekao einstein.

Zapravo srat ćemo poslije jer se zbog opuštanja mišića nakon smrti opušta i rektum pa sve iz tvoje utrobe iscuri van

Al ga i ti nađe sada, ts ts. Boldano nije istina.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Ne, samo želim da ne govorite o religiju kad o njoj ne znate i da ne vrijeđate tuđi odabir.

Ja sam sve svoje odslušao o njoj i odabrao svoje. 

 

Trenutno je stalo na tome da ne vriđamo vaš odabir virovanja, nego glupost praćenja nekoga, kao ovce, a oni vas još i nazivaju direktno ovcama.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
boxer kaže...

Bog ti je "kriv" što nam je dao slobodnu volju da radimo što hoćemo, jer da nije nebi bilo svih ovih sranja koja radimo? Ha Ha Ha, najsmješnija konstatacija u svezi slobodne volje koju sam dosada od nekog čuo.

Ima ona izreka: Ljudski je griješiti, a svaliti krivicu na drugog je još ljudskije.

Dao nam je najveću milost, a to što smo glupavi pa radimo sranja je dokaz samo kakvi smo mi i dokaz naše krivnje, a ne njegove. Stvaranje ljudi bez slobodne volje i nužnost u povinovanje i potpuni determinizam vjerovanja je nezanimljivo, bili bi samo bezvoljni robovi, mašine ili kako god hoćeš.

Ja za svoja (ne)djela ne krivim Boga, odgovarat ću za njih, a ti ako ti je to lakše duši okrivi Boga.

Ne zamjerim ti uopće, i meni se uglavnom zbog posla i doživljavanja horora povremeno poljulja vjera.

kakva slobodna volja, kakav je to izbor, raj i pakao? to je podla ucjena, mrkva i batina, bog nema nimalo vjere u svoje kreature, zašto očekuje da oni vjeruju u njega i kakvim ih je to napravio, tako jadnim i mizernim bićima na kojima će trenirati strogoću i koja će ga se do smrti bojati vječne osvete, biblijski bog je tašti sadista koji je milenijima tjerao ljude da ispaštaju za grijehe adama i eve, palio gradove, poplavljivao pustopoljine i ubijao nevine... uzor za pet, zašto se itko čudi kakvu civilizaciju imamo, punu sranja i gadarija

ko ponavlja moje riječi jede govna iza peći
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 0:36 ((s)izgoreo).
15 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
bur3k kaže...
E, jedan primjer crkve kod nas, trazili 300 kn od svakog krizmenika da se moze krizmat, ono...

Gle, ateist sam ali previse generaliziras, otac mi nije ali pricas gluposti.... taj isti nam je dolazio u kucu i nismo mu uopce trebali dati niti kunu jer nam zna financijsku situaciju odnosno, dobro se poznaje sa starim (kako za krizme, tako i za poskropiti kucu), novac u Crkvi ne moras davati ako neces (to sam naglasava sto puta, kaze otac) i moj otac ponekada stavi nesto, ponekada ne. Taj isti svecenik ne posjeduje skupocjene automobile, vozi Golf 2 i njegova obiteljska kuca nema niti fasadu tako da si ti misli sto hoces i vi ostali, extremisti mozda? Logik je rekao bih, primjer extremnog desnicara (samo sto ne vrijeda, ali se ponasa kao da je desna ruka Boga, kao da je u sve 100% siguran), al bome ima tu jos pojedinaca za koje ne mogu biti sto posto siguran da nisu extremni ateisti (a vrijedaju ljude s drukcijim uvjerenjima na sto mi se polako bljuje).

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice