Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

poruka: 50
|
čitano: 4.505
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika".
12 godina
neaktivan
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika
Kakav je to sporazum bez ikakvog pisanog traga? :)
 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
zoki.zlikowski kaže...
Kakav je to sporazum bez ikakvog pisanog traga? :)

To je najbolji tip sporazuma. Natjeram te da se "složiš" samnom, tako da te "podsjetim" da ću te stisnuti s patentnom tužbom za milijune/milijarde $$$ ako se malo zaboraviš tokom vremena.

I eto! Sklopili smo sporazum i sigurno ga niti jedna strana neće zaboraviti! A nema niti slova na papiru!

davor07
16 godina
neaktivan
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Sv.Jobs napravio takvo što? Ma dajte...ovo je sigurno neko maslo iz Microsofta/Adobea/Samsunga.

Moj PC  
17 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Ovo je (ako je istina a vjerojatno jeste - pitanje je li dokaziva) čisto krivično dijelo protiv slobode čovjeka. Kada bi bilo dokazivo, ovima je mjesto direktno iza rešetaka. Ali sa druge strane treba voditi računa da su bivši (pa i sadašnji) zaposlenici (i to ne uvijek nezadovoljni - iznenadili bi ste se) najveći sigurnosni rizik za svaku kompaniju.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
Cognitor kaže...

Ovo je (ako je istina a vjerojatno jeste - pitanje je li dokaziva) čisto krivično dijelo protiv slobode čovjeka. Kada bi bilo dokazivo, ovima je mjesto direktno iza rešetaka. Ali sa druge strane treba voditi računa da su bivši (pa i sadašnji) zaposlenici (i to ne uvijek nezadovoljni - iznenadili bi ste se) najveći sigurnosni rizik za svaku kompaniju.

Sra*e je to veliko, ali nažalost normalna praksa! Imam i ja takav ugovor, da ne smijem neko vrijeme nakon ovog posla raditi kod konkurencije. A ako bi htio, a moj sadašnji poslodavac se s time ne slaže dužan mi je plaćati 50 ili 70% (ne znam točno) plaće da ne radim kod konkurencije, ako više ne radim kod njega... Zamisli kako su tek takve stvari rješene u USA, kod velikh firmi i s njihovim usra*im pravosuđem! Mi ovdje smo mila majka i mala beba s takvim stvarima!

davor07
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 10:13 (davor07).
15 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
FinX kaže...

Sv.Jobs napravio takvo što? Ma dajte...ovo je sigurno neko maslo iz Microsofta/Adobea/Samsunga.

 -vjerojatnij novinarsko nerazumijevanje, ili još gore, namjerno senzacionalno novinarstvo koje po receptu u naslov stavi Apple i sl. i imaš ''vijest'' ..

 

Cognitor kaže...

Ovo je (ako je istina a vjerojatno jeste - pitanje je li dokaziva) čisto krivično dijelo protiv slobode čovjeka. ..

 -da i ne, sve firme koje posjeduju patente-licence (nowhow) imaju standardni ugovor, koji brani transfer unutar iste branše (možeš prijeći u firmu koja se ne bavi istim bizom, isključivo sporazumom, takav je ugoovr), upravo zbog zaštite. To postoji 'oduvijek' i nije nikakvo zadiranje sloboda, nego legitimno pravo vlasnika, tj ugovor poslodavca i uposlenika. Nema pravo diskriminirati, npr žene, trudnoća, no to se svakodnevno čini, .. gdje su novinari? .. = nema Applea u naslovu, nije vijest. Kamensko, Kerum.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
Da, sporazum bez pisanog traga :-D
U Srbiji VIP, Telekom Srbija i Telenor imaju ovakve ugovore, to je javna tajna.
U BiH banke igraju na sljedeću kartu: Pošalju ljude na nekakve beskorisne obuke i radnik MORA potpisati da će nadoknaditi banci te novce ukoliko napusti banku. Kad se približi kraj ugovora ideš na sljedeću obuku i tako u krug. Naravno, cijene obuka su preduvane i radnik je uhvaćen u mrežu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
ihush kaže...
FinX kaže...

Sv.Jobs napravio takvo što? Ma dajte...ovo je sigurno neko maslo iz Microsofta/Adobea/Samsunga.

 -vjerojatnij novinarsko nerazumijevanje, ili još gore, namjerno senzacionalno novinarstvo koje po receptu u naslov stavi Apple i sl. i imaš ''vijest'' ..

 

Cognitor kaže...

Ovo je (ako je istina a vjerojatno jeste - pitanje je li dokaziva) čisto krivično dijelo protiv slobode čovjeka. ..

 -da i ne, sve firme koje posjeduju patente-licence (nowhow) imaju standardni ugovor, koji brani transfer unutar iste branše (možeš prijeći u firmu koja se ne bavi istim bizom, isključivo sporazumom, takav je ugoovr), upravo zbog zaštite. To postoji 'oduvijek' i nije nikakvo zadiranje sloboda, nego legitimno pravo vlasnika, tj ugovor poslodavca i uposlenika. Nema pravo diskriminirati, npr žene, trudnoća, no to se svakodnevno čini, .. gdje su novinari? .. = nema Applea u naslovu, nije vijest. Kamensko, Kerum.. itd.

 

Ma da, slažem se, ali ja sam shvatio (moguće krivo) da ovdje nije riječ o ugovornim klauzulama između poslodavca i posloprimca koje štite poslodavca (koje inače ja osobno u potpunosti podržavam), nego da su to aktivnosti, ustvari ucjene (ispod stola) na štetu pojedinaca, dakle mimo ikakvih ugovora, dakle u svakom slučaju i nezakonite i protuustavne (osobito u SAD-u). E sad koliko je to mrtvo slovo na papiru, to je drugi par rukava.

15 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
Cognitor kaže...
..

Ma da, slažem se, ali ja sam shvatio (moguće krivo) da ovdje nije riječ o ugovornim klauzulama između poslodavca i posloprimca koje štite poslodavca (koje inače ja osobno u potpunosti podržavam), nego da su to aktivnosti, ustvari ucjene (ispod stola) na štetu pojedinaca, dakle mimo ikakvih ugovora, dakle u svakom slučaju i nezakonite i protuustavne (osobito u SAD-u). E sad koliko je to mrtvo slovo na papiru, to je drugi par rukava.

 i ja se slažem (svi se slažemo, .. uz ALI).. :)

-to je standardni dio ugovora za posao u IT-Soft firmama. Ništa nepoznatog, tajnog, 'ispod stola'... pa ostaje pitanje novinara koji to ne zna ili namjerno, u oba slučaja je novinarstvo krivac, ne Jobs.

-naravno, ugovor se ne potpisuje s čistačicom, ali ukoliko bi čistačica obavila transfer za parmilujnćića.. postojala bi recimo opravdana sumnja da je nešto papira ponjela prilikom razdruživanja s prethodnom firmom. ... Sve što je povezano s licencama je u interesu vlasnika i njegovo legitimno pravo da to zaštiti. Zakon štiti vlsništvo, ne 'izdajnike' tj. industrijsku špijunažu.

Da je članak (novinar) samo razmislio o tom aspektu, članka nebi ni bilo, ili bi ipak bilo, jer se pojavljuje keyword apple, jobs. .. uz par metatagova dovoljno za zaraditi plaću.

 

Banaliziran primjer, da sad neki novinar napiše, policija ubila čovjeka. Rekli bi policajci ubojice. Međutim ako se sazna da je on masovni uboijica ili da je eutaniziran nakon suđenja, žabli itd.. dali bi tad to bio istinit naslov ili 'novinarstvo'. Sama istina-činjanica bi i dalje vrijedila (jer nije netočno, tj policija je ubila čovjeka..). Interpretacija, potpune informacije, tumačenje istih i određeno znanje unutar struke-branše, određeni nivo 'pristojnosti' .. bi moralo biti kriterij. Ovako ispada da netko (bezvezni nepismeni bloger, čoban s velebitskih pašnjaka, umobolnik..) može napisati bilo što i to je vijest. Svi ostali (novinari?) imaju pravo prenijeti takvu vijest (bez provjere, bez paljenja mozga ili elementarnog znanja u branši??).

 

A.Warholovskih 15 minuta.. Brevik ih je također osvojio, to ne znači da je u pravu i da su ostalih 7 milijardi normalnih ljudi u krivu. Ali on je 'slavan', on je netko, Apple, Jobs... novinarstvo.

 

Nikome više ne vjerujem (osim ponekad BUGovcima, s rezervom). Pa čak i mogućnost, da je Apple upravo to i radio, jer veliki znaju biti 'to big to fall' = bahati = iznad zakona .. moguće je.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Gamad bila gamad ostala...On onda kad je umro plakalo se za njime.Je*š ovakav svijet...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 / - / beta.bassfeverfm.com - / http://www.universe-hosting.com/
Moj PC  
4 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik

A.Warholovskih 15 minuta.. Brevik ih je također osvojio, to ne znači da je u pravu i da su ostalih 7 milijardi normalnih ljudi u krivu. Ali on je 'slavan', on je netko, Apple, Jobs... novinarstvo.

 

 

 

Kojih 7 milijardi normalnih? Da taj nije napravio to što je napravio, ja na primjer pojma ne bi imao da danas u Europi 21 stoljeća, u jednoj ne-balkanskoj zemlji postoje specijalizirani kampovi za političku indoktrinaciju mladeži. Tzv. "liberal-jugend" (valjda bi ih se tako moglo nazvati). A ne smatram se baš nešto ne-informiranim. Da mi je netko takvo nešto pričao, nisam siguran da li bi mu povjerovao. I nitko se tome ne čudi??? Sada zaista sve smatram mogućim. Dakle mislim da je broj "normalnih" puno, puno manji od ukupnog inventara duša...

 

13 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
davor07 kaže...
Cognitor kaže...

Imam i ja takav ugovor, da ne smijem neko vrijeme nakon ovog posla raditi kod konkurencije. A ako bi htio, a moj sadašnji poslodavac se s time ne slaže dužan mi je plaćati 50 ili 70% (ne znam točno) plaće da ne radim kod konkurencije, ako više ne radim kod njega... Zamisli kako su tek takve stvari rješene u USA, kod velikh firmi i s njihovim usra*im pravosuđem! Mi ovdje smo mila majka i mala beba s takvim stvarima!

Ne znam koliko si se informirao kad si potpisivao takav ugovor, al takav je valjan ukoliko ispunjava neke od stavki koje uključuju da ti je prijavljena plaća najmanje hr prosjek ( to je oko 5ipo 6 sad ), te da ti je dužan za sve vrijeme ( mislim da je najduže 1 ili dvije godine ) isplaćivati tu plaću premda ne radiš ... punu koliko mi je poznato.

 

I onda čak i da sve to stoji i da poslodavac u hr to ispoštuje opet bi se vrlo vjerojatno mogao zaposliti "na drugom opisu posla" u drugoj firmi :D

 

ukratko, generalno sa takvim ugovorom možeš obrisati dupe jer kod nas mahom služi za zaplašivanje.

11 godina
neaktivan
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Žalim, ali ja ovo gore nisam napisao. I da istina je da kod nas općenito možeš ugovorom obrisati dupe....

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Moderno robovlasništvo. 

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
davor07 kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Kakav je to sporazum bez ikakvog pisanog traga? :)

To je najbolji tip sporazuma. Natjeram te da se "složiš" samnom, tako da te "podsjetim" da ću te stisnuti s patentnom tužbom za milijune/milijarde $$$ ako se malo zaboraviš tokom vremena.

I eto! Sklopili smo sporazum i sigurno ga niti jedna strana neće zaboraviti! A nema niti slova na papiru!

Šta, u sobi su se našli, sporazumili i rekli "potpisat ćemo to, ali ćemo odmah uništiti da nema pisanog traga"? Ovo je u razini ljudi guštera, a vi očito pušite svaku priča koja ima "prokletog Stevea Jobsa" u tekstu.

14 godina
protjeran
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Sto je vise objeda i lazi, to je nama Stevo Đobs drazi! {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

Steve je kralj ... da je još jedan takav i bilo bi možda zanimljivo opet čitati it portale. :)

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...

Steve je kralj ... da je još jedan takav i bilo bi možda zanimljivo opet čitati it portale. :)

Jep. I Hitler je kralj. {#}

 

Steve je govno od covjeka, zao mi je sto te ta cinjenica pogada na osobnoj razini.

 

IT je vec bolje mjesto bez njega.

- Psiho246
13 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
Psiho246 kaže...
grzzi kaže...

Steve je kralj ... da je još jedan takav i bilo bi možda zanimljivo opet čitati it portale. :)

Jep. I Hitler je kralj. {#}

 

Steve je govno od covjeka, zao mi je sto te ta cinjenica pogada na osobnoj razini.

 

IT je vec bolje mjesto bez njega.

da, ubija me stav tebe i još par izgubljenih klinaca ;)   ... lame ... al eto, kako ga nema, snimaju se filmovi ... kučer ala jobs ... lol, al svejddno će biti zanimljivije od sljedeće 3 godine it vijesti tipa samsung je izbacio S5 sa 5.7 inča i 8 jezgri ... pa s6 za 6 inča i 16 jezgri ...   http://www.etonline.com/movies/129595_Ashton_Kutcher_Becomes_Steve_Jobs/index.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2013 13:45 (grzzi).
16 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...
Psiho246 kaže...
grzzi kaže...

Steve je kralj ... da je još jedan takav i bilo bi možda zanimljivo opet čitati it portale. :)

Jep. I Hitler je kralj. {#}

 

Steve je govno od covjeka, zao mi je sto te ta cinjenica pogada na osobnoj razini.

 

IT je vec bolje mjesto bez njega.

da, ubija me stav tebe i još par izgubljenih klinaca ;)   ... lame ... al eto, kako ga nema, snimaju se filmovi ... kučer ala jobs ... lol, al svejddno će biti zanimljivije od sljedeće 3 godine it vijesti tipa samsung je izbacio S5 sa 5.7 inča i 8 jezgri ... pa s6 za 6 inča i 16 jezgri ...   http://www.etonline.com/movies/129595_Ashton_Kutcher_Becomes_Steve_Jobs/index.html

Uuuuuu nazvao si me klincem.

Argumentirana rasprava sa tobom, kao i uvijek.

Povrijeden sam duboko sada...

 

Ovca bio, ovca ostao.

 

A jobs je govno bio i govno je i ostao. Sada se samo malo vise usmrdio. {#}

 

Zanimljivo je gledati ove emotivne ispade obezglavljenih ovaca.

- Psiho246
13 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
Psiho246 kaže...
grzzi kaže...
Psiho246 kaže...
grzzi kaže...

Steve je kralj ... da je još jedan takav i bilo bi možda zanimljivo opet čitati it portale. :)

Jep. I Hitler je kralj. {#}

 

Steve je govno od covjeka, zao mi je sto te ta cinjenica pogada na osobnoj razini.

 

IT je vec bolje mjesto bez njega.

da, ubija me stav tebe i još par izgubljenih klinaca ;)   ... lame ... al eto, kako ga nema, snimaju se filmovi ... kučer ala jobs ... lol, al svejddno će biti zanimljivije od sljedeće 3 godine it vijesti tipa samsung je izbacio S5 sa 5.7 inča i 8 jezgri ... pa s6 za 6 inča i 16 jezgri ...   http://www.etonline.com/movies/129595_Ashton_Kutcher_Becomes_Steve_Jobs/index.html

Uuuuuu nazvao si me klincem.

Argumentirana rasprava sa tobom, kao i uvijek.

Povrijeden sam duboko sada...

 

Ovca bio, ovca ostao.

 

A jobs je govno bio i govno je i ostao. Sada se samo malo vise usmrdio. {#}

 

Zanimljivo je gledati ove emotivne ispade obezglavljenih ovaca.

klinac po komentarima, ne po godinama ;)

što se tu ima argumentirati ... steve jobs, obožavan, mržen, legenda, kontroverza, bog i batina ...  

 

16 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...

klinac po komentarima, ne po godinama ;)

što se tu ima argumentirati ... steve jobs, obožavan, mržen, legenda, kontroverza, bog i batina ...  

 

Zaboravio si dodati drekec, lazov, prevarant, izrabljivac, kradljivac itd.

 

Tvoje misljenje o meni me ne zanima, zadrzi ga za sebe. Sto se mene tice, misli ti sto god hoces. Ja ionako znam da je tebi teze sklepati neku slozeniju misao, tako da me ne interesira uopce sto mislis jer znam da nije nista relevantno. {#}

 

 

Tebi je zao sto nema vise diskusije o tome kakvo je govno Steve pokakao jutros, kog je danas tuzio za milijardu dolara, kome je sve pokrao patente i ideje i kakvu je nijansu bijele boje ovaj put patentirao.

 

 

Stvarno, IT je sada dosadno mjesto. Sada ce se pricati o pravim inovacijama, napredku u tehnologiji i ozbiljnim IT stvarima.

Ipak IT treba biti zabavan i trebamo citati o tome koliko je ljudi stajalo ispred kojeg ducana i to pratiti live streamovima, jer to je ono zbog cega IT postoji.

 

Steve falit ces nam! {#}  {#}

- Psiho246
13 godina
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

dada, psihec ... inoviraju za popisdit, svaki mjesec druga neka grana ITja se inovira, svašta se izdogađalo, više nisu in i aktualni smartphonei i all in one i ultrabookovi i tableti i mobilne aplikacije i osevi nego nešto sasvim drugačije i novo ... 

 

... uskoro će svaka uspješnija firma nuditi u nekom obliku ono što je apple nudio godinama i onda ćemo i dalje čekati na neke promjene u trendu, načinu korištenja i novim platformama ...  izgleda da neki nikad neće shvatiti koliko je Jobs usmjeravao i utjecao na današnji izgled it ja ... pogotovo consumer orijentiranog dijela. 

google radi neke dobre stvari sa UI jem u novoj generaciji aplikacija, pogotovo za iOS ... MS je malo zabrazdio, iOS također, zanima me što će se sad promijeniti kad je Ive na interfaceu ... google ima i neke zanimljive projekte što se hw tiče ali ne vidim nikakve velike promjene ili trendove ...  

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2013 14:13 (grzzi).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...

dada, psihec ... inoviraju za popisdit, svaki mjesec druga neka grana ITja se inovira, svašta se izdogađalo, više nisu in i aktualni smartphonei i all in one i ultrabookovi i tableti i mobilne aplikacije i osevi nego nešto sasvim drugačije i novo ... 

 

... uskoro će svaka uspješnija firma nuditi u nekom obliku ono što je apple nudio godinama i onda ćemo i dalje čekati na neke promjene u trendu, načinu korištenja i novim platformama ...  izgleda da neki nikad neće shvatiti koliko je Jobs usmjeravao i utjecao na današnji izgled it ja ... pogotovo consumer orijentiranog dijela. 

google radi neke dobre stvari sa UI jem u novoj generaciji aplikacija, pogotovo za iOS ... MS je malo zabrazdio, iOS također, zanima me što će se sad promijeniti kad je Ive na interfaceu ... google ima i neke zanimljive projekte što se hw tiče ali ne vidim nikakve velike promjene ili trendove ...  

Nemoj povlaciti tu diskusiju opet.

 

Svi mi dobro znamo kakve je "inovacije" steve uvodio u svoj na daleko poznati iPhone.

 

 

A ta tvoja predvidanja kako ce "uspjesne" tvrtke nuditi "nesto" neodredeno sto Apple nudi godinama, ahahahahahhaha. Pa zar nisi sam sebi vec dosadan s tim glupostima?

 

A trend je jedino cime se bavio Steve, a i vi ostali. Njegov iPhone niti je ikada bio inovativan, niti bolji od konkurencije, bio je samo trendy.

Uspjesno prodavanje proizvoda je jedino cime se Steve mogao hvaliti. Ali nije on prodavao samo proizvod, vecina prodaje ipak pada na maglu koju je prodavao.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2013 14:19 (Psiho246).
13 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
Psiho246 kaže...
grzzi kaže...

dada, psihec ... inoviraju za popisdit, svaki mjesec druga neka grana ITja se inovira, svašta se izdogađalo, više nisu in i aktualni smartphonei i all in one i ultrabookovi i tableti i mobilne aplikacije i osevi nego nešto sasvim drugačije i novo ... 

 

... uskoro će svaka uspješnija firma nuditi u nekom obliku ono što je apple nudio godinama i onda ćemo i dalje čekati na neke promjene u trendu, načinu korištenja i novim platformama ...  izgleda da neki nikad neće shvatiti koliko je Jobs usmjeravao i utjecao na današnji izgled it ja ... pogotovo consumer orijentiranog dijela. 

google radi neke dobre stvari sa UI jem u novoj generaciji aplikacija, pogotovo za iOS ... MS je malo zabrazdio, iOS također, zanima me što će se sad promijeniti kad je Ive na interfaceu ... google ima i neke zanimljive projekte što se hw tiče ali ne vidim nikakve velike promjene ili trendove ...  

Nemoj povlaciti tu diskusiju opet.

 

Svi mi dobro znamo kakve je "inovacije" steve uvodio u svoj na daleko poznati iPhone.

 

 

A ta tvoja predvidanja kako ce "uspjesne" tvrtke nuditi "nesto" neodredeno sto Apple nudi godinama, ahahahahahhaha. Pa zar nisi sam sebi vec dosadan s tim glupostima?

 

A trend je jedino cime se bavio Steve, a i vi ostali. Njegov iPhone niti je ikada bio inovativan, niti bolji od konkurencije, bio je samo trendy.

Uspjesno prodavanje proizvoda je jedino cime se Steve mogao hvaliti. Ali nije on prodavao samo proizvod, vecina prodaje ipak pada na maglu koju je prodavao.

u kojoj ti paralelnoj dimenziji živiš ... hahahah

pa praktički svaka od kategorija koje su danas trend i na putu da postanu i zamijene mainstream je uspješno uvodio apple, često i prvi. Inovacija je jedno, invencija je drugo, nauči tu razliku. apple inovira, dakle uvodi razne invencije u svoje proizvode i plasira ih na tržište te prisiljava industriju da ga kopira i slijedi te se tako stvaraju nove kategorije uređaja i platformi pa i čitavih dugoročnih strategija. Zašto misliš da su inače tu gdje jesu ... od firme na rubu bankrota do firme koja u jednom danu na market capu oscilira 2xRIM+2xnokiajina ukupna vrijednost ... dvije firme koje su pred par godina mogle kupiti apple i ugasiti ga iz zaebancije.

ah, da ti si od onih koji za to imaju magičnu riječ ... marketing ... i malo vilinskog praha ...

al nema to veze ni sa appleom i jobsom, ti bi tako poricao činjenice i da je u pitanju bilo tko drugi 

16 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...

u kojoj ti paralelnoj dimenziji živiš ... hahahah

pa praktički svaka od kategorija koje su danas trend i na putu da postanu i zamijene mainstream je uspješno uvodio apple, često i prvi. Inovacija je jedno, invencija je drugo, nauči tu razliku. apple inovira, dakle uvodi razne invencije u svoje proizvode i plasira ih na tržište te prisiljava industriju da ga kopira i slijedi te se tako stvaraju nove kategorije uređaja i platformi pa i čitavih dugoročnih strategija. Zašto misliš da su inače tu gdje jesu ... od firme na rubu bankrota do firme koja u jednom danu na market capu oscilira 2xRIM+2xnokiajina ukupna vrijednost ... dvije firme koje su pred par godina mogle kupiti apple i ugasiti ga iz zaebancije.

ah, da ti si od onih koji za to imaju magičnu riječ ... marketing ... i malo vilinskog praha ...

al nema to veze ni sa appleom i jobsom, ti bi tako poricao činjenice i da je u pitanju bilo tko drugi 

Hahaha, Apple je smislio sve i svi kopiraju Apple.

 

Ma super grzzi, super.

I onda ja zivim u paralelnoj dimenziji.

 

Ti si toliko u zabludi da to kojim slucajem priznas, mozak bi ti pregorio.

 

Kako diskusija s tobom nema smisla isto kao sto nema smisla diskutirati sa vjernikom o njegovoj vjeri, pozdravljam te!

 

 

Jobs je mrtav, i ja vise ne moram vodit ovakve isprazne, glupe i neargumentirane diskusije...i sretan sam zbog toga. {#}

- Psiho246
13 godina
offline
Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenika

a onda dobro ... bokić

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
grzzi kaže...

u kojoj ti paralelnoj dimenziji živiš ... hahahah

pa praktički svaka od kategorija koje su danas trend i na putu da postanu i zamijene mainstream je uspješno uvodio apple, često i prvi. Inovacija je jedno, invencija je drugo, nauči tu razliku. apple inovira, dakle uvodi razne invencije u svoje proizvode i plasira ih na tržište te prisiljava industriju da ga kopira i slijedi te se tako stvaraju nove kategorije uređaja i platformi pa i čitavih dugoročnih strategija......

diskusije radi, šta je to apple inovirao?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
McD kaže...

diskusije radi, šta je to apple inovirao?

Pa pravokutnik sa zaobljenim rubovima, što pitaš gluposti?

 

I točak isto.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 1:43 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Re: Jobs prijetio patentima zbog bivših zaposlenik
McD kaže...
grzzi kaže...

u kojoj ti paralelnoj dimenziji živiš ... hahahah

pa praktički svaka od kategorija koje su danas trend i na putu da postanu i zamijene mainstream je uspješno uvodio apple, često i prvi. Inovacija je jedno, invencija je drugo, nauči tu razliku. apple inovira, dakle uvodi razne invencije u svoje proizvode i plasira ih na tržište te prisiljava industriju da ga kopira i slijedi te se tako stvaraju nove kategorije uređaja i platformi pa i čitavih dugoročnih strategija......

diskusije radi, šta je to apple inovirao?

što je inovirao ... pa više manje izgled, look and feel svakog modernog računala, laptopa ili tableta .. .ah da i smartphonea, pa i OSa.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice