Google Glass ove godine

poruka: 26
|
čitano: 3.957
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Glass ove godine".
16 godina
neaktivan
offline
Google Glass ove godine

Totalno fora i futuristički al treba pričekati dok se to bude moglo nagurati  u recimo kontaktnu leću.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
2 7 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google Glass ove godine
Kak je s napajanjem?
Zica do akua na vratu?
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Google Glass ove godine

Wow. HAHAHAHA

Jel' ovo tržište dobija novi trend. {#}

Sony predstavlja neki dan konzolu koja navodno "postoji".

Sad Google predstavlja ovo čudo, koje takođe navodno "postoji".

Ipak Google je prikazao prije nekog vremena ove svoje naočale i jedno je sigurno nisu bile ni nalik ovome + oni što su ih nosili su imali uz sebe akumulator i kablova kao kiborzi. Nevjerovatno koliko se brzo napreduje, Google je to sve ugurao u jednu malu pločicu.

What's next?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 22:58 (heged).
 
0 12 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Glass ove godine
WItcher kaže...

Totalno fora i futuristički al treba pričekati dok se to bude moglo nagurati   u recimo kontaktnu leću.

  Slažem se...čekam prve custom romove.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
13 godina
offline
Re: Google Glass ove godine
WItcher kaže...

Totalno fora i futuristički al treba pričekati dok se to bude moglo nagurati  u recimo kontaktnu leću.

Neće moći u leću jer mislim da se leće pomiću dok vrtaš očima - cijeli zaslon se pomiće. Jel je?

14 godina
protjeran
offline
Google Glass ove godine

Zbilja ne kužim oduševljenje ovakvim gadgetima. Nekima izgleda nije dosta što ih se na sve mile načine forsira da budu priključeni 0-24h sata na internet, što im se život sveo na statuse na društvenim mrežama, što su postali ovisni o mobitelima od kojih se ne odvajaju, nego bi sada nosili i naočale koje projiciraju trenutnu temperaturu zraka ili podatak o najbližem restoranu brze hrane. Uskoro ćemo imati generacije koje neće znati zabiti čavao u dasku, a da se prije toga o tome ne konzultiraju s ekipom na fejsbuku ili twitteru i prikupe multikulturalna iskustva o tome.

 

 
23 4 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Google Glass ove godine
heged kaže...

Wow. HAHAHAHA

Jel' ovo tržište dobija novi trend. {#}

Sony predstavlja neki dan konzolu koja navodno "postoji".

Sad Google predstavlja ovo čudo, koje takođe navodno "postoji".

Ipak Google je prikazao prije nekog vremena ove svoje naočale i jedno je sigurno nisu bile ni nalik ovome + oni što su ih nosili su imali uz sebe akumulator i kablova kao kiborzi. Nevjerovatno koliko se brzo napreduje, Google je to sve ugurao u jednu malu pločicu.

What's next?

Kabel u mozak kao u Matrixu.

15 godina
offline
Re: Google Glass ove godine
heged kaže...

 

Sad Google predstavlja ovo čudo, koje takođe navodno "postoji".

Glass postoji...

http://www.theverge.com/2013/2/22/4013406/i-used-google-glass-its-the-future-with-monthly-updates

S2, CM10.1 Nightly - Android 4.2.2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Glass ove godine
tigerija kaže...
WItcher kaže...

Totalno fora i futuristički al treba pričekati dok se to bude moglo nagurati   u recimo kontaktnu leću.

Neće moći u leću jer mislim da se leće pomiću dok vrtaš očima - cijeli zaslon se pomiće. Jel je?

  Žiroskop?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
offline
Google Glass ove godine

Nadam se da misle i na one sa dioptrijom :)

WordPress ❤
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Glass ove godine

hebeš te socijalne mreže i to sve, čak i ja koji ne prepisujem,

uzea bi ovo samo radi jedne svrhem pogađajte??

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Glass ove godine
propuhmajstor kaže...

Zbilja ne kužim oduševljenje ovakvim gadgetima. Nekima izgleda nije dosta što ih se na sve mile načine forsira da budu priključeni 0-24h sata na internet, što im se život sveo na statuse na društvenim mrežama, što su postali ovisni o mobitelima od kojih se ne odvajaju, nego bi sada nosili i naočale koje projiciraju trenutnu temperaturu zraka ili podatak o najbližem restoranu brze hrane. Uskoro ćemo imati generacije koje neće znati zabiti čavao u dasku, a da se prije toga o tome ne konzultiraju s ekipom na fejsbuku ili twitteru i prikupe multikulturalna iskustva o tome.

 

Možda to tako izgleda da ćemo itakako otupljeti al to znaći da će nam potrebne informacije biti dostupne 0-24 što može biti obrnuto od otupljivanja.

Tipa ovo kaj google svaki put kad se nešto dogodi na određen dana stavi sliku i link o tome događaju, uvijek pročitam, free znanje internet daje bez puno mučenja oko toga kako ga naći a to što su društvene toliko omražene i meni se gade al eto mora biti i malo smeća na internetu:).

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 23:42 (WItcher).
13 godina
protjeran
offline
Google Glass ove godine

predviđam nedorađenost proizvoda prve generacije.. hmmmm.. pordavat će se po punoj cijeni iako će tehnički bit bar beta inačica.. hmmmm  {#}

 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Google Glass ove godine

Kada budu ispod 100 € u HR,onda će to biti nešto-do tada, Sayonara.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google Glass ove godine
Malo ti je naivno razmišljanje. Ako se 0-24 oslanjas na informacije koje ti netko drugi daje ti gubis mogućnost da o nećemu sam odlucis i razmislis. Zapravo postanes ovisan (jer si bez toga doslovno glup) i nakon toga mogu s tobom raditi sto god pozele. Uzmi si malo vremena i potrazi članke koji su bili objavljeni u trenutku kada je google počeo nuditi instant search. Sve studije su rekle upravo to da jednostavno prestajes razmišljati i da to bas nije najbolje za tebe :)
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
10 4 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Google Glass ove godine

jos nesto sto nikom ne treba

 
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Glass ove godine
novak92 kaže...

predviđam nedorađenost proizvoda prve generacije.. hmmmm.. pordavat će se po punoj cijeni iako će tehnički bit bar beta inačica.. hmmmm  {#}

Hmmmmm nešto kao prvi iPhone?

 

Plus thread je pun pametnjakovića "šta će to nama" a za 5 godina će svi nosit kao što nose telefone! 

14 godina
offline
Re: Google Glass ove godine
Lion King kaže...
Malo ti je naivno razmišljanje. Ako se 0-24 oslanjas na informacije koje ti netko drugi daje ti gubis mogućnost da o nećemu sam odlucis i razmislis. Zapravo postanes ovisan (jer si bez toga doslovno glup) i nakon toga mogu s tobom raditi sto god pozele. Uzmi si malo vremena i potrazi članke koji su bili objavljeni u trenutku kada je google počeo nuditi instant search. Sve studije su rekle upravo to da jednostavno prestajes razmišljati i da to bas nije najbolje za tebe :)

Ne bih se složio s tobom... Niti se gubi mogućnost odluke niti razmišljanja zbog dostupnosti informacija, rekao bih da znanje proširuje naše mogućnosti, a glup bi prije postao da nemaš pristup informacijama.

Guglanje informacija nam omogućuje da nadopunimo svoje znanje, nešto što me zanima pročitam i zapamtim, poslije naučim još nešto novo, nikako me ne čini glupim ili ovisnim, nemam neku vrstu alzheimera pa da nestankom neta gubim svo stečeno znanje. Stvari o kojima ne učimo u školi ni na faksu - kvarkovi i ostale subatomske čestice itd. - znanje o tome (osnovno, nisam si umislio da sam postao fizičar) sam stekao na wikipediji i sl. i u čemu je sada problem, to što nisam do te iste informacije došao nakon bjesomučnog listanja knjiga u nekoj knjižnici, jesu li sve informacije na netu lažne i sve je urota, da sam provjerim sve što piše? Sve (ili većinu barem bitnih stvari) što si naučio u životu si se oslonio na znanje drugih koji su prije tebe to istražili i ti možeš nastaviti dalje, ili možeš sumnjati u istinost i provjeravati sve sam ispočetka jer ne vjeruješ tuđim informacijama.

Ne kužim onaj dio da nakon toga oni mogu činiti s nama što god požele, to mi zvuči kao neka teorija zavjere, malo si otišao u fikciju.

Ta paranoidnost i strah da pristup informacijama i znanju će te učiniti glupljim zvuči kao reklamni spot iz sjeverne koreje, nadam se da ne razmišljaš stvarno tako.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
13 godina
neaktivan
offline
Google Glass ove godine

Poslovna inteligencija danas je:

-brzo sakupljanje informacija

-filtriranje informacija

-obrada informacija 

-odluke na temelju informacija

 

Mislim da se to donekle može prenesti i na osobnu inteligenciju uz uvjet da se osoba nauči takvom načinu razmišljanja.

Mislim da su veži problem ljudi koji informaciju ne provjeravaju dvaput i koji ne koriste više izvora informacija.Doduše nije loše da čovjek sam neke stvari zaključuje dapače,ali je ovo jednostavniji način da "glupi" ljudi postanu korisni,a pametni još korisniji.

 

Isto tako,uzmimo za primjer činjenicu da kod završnih radova,diplomskih radova,znanstvenih radova,seminarskih radova a čak i kod pokusa moraš obavezno imati neke izvore.Izrada takvih radova ti se prosječno 90%(osim pokusa) svodi na to da ti tražiš informacije i obrađuješ ih.Tek par rečenica u zaključku je tvoje izvorno razmišljanje.To nije samo u Hrvatskoj nego je svugdje u svijetu,pa i u institutima poput cern-a itd.

 

A i kreativnost je vjerojatno postala bitnija.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 8:45 (g12356).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Glass ove godine

Google se povodi Appleovom filozofijom, "ako je skupo ljudi će misliti da i vrijedi", kao što su napravili onaj ultraskupi bezvezni opera Book. Te naočale ne vrijede 150, a kamoli 1500 $.

scientia est potentia
 
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Google Glass ove godine
Bit ce i za iOS :). Kupujem!
 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Google Glass ove godine
njonji kaže...

Ne bih se složio s tobom... Niti se gubi mogućnost odluke niti razmišljanja zbog dostupnosti informacija, rekao bih da znanje proširuje naše mogućnosti, a glup bi prije postao da nemaš pristup informacijama.

Ne gubiš mogućnost odlučivanja ali odluke donosiš na temelju površnog znanja ("...sam stekao na wikipediji i sl."). U novije vrijeme se to naziva patchwork iliti krpež, a riječ je o pabirčenju činjenica iz šarolikih izvora s upitnim rezultatom.

 

"Sve (ili većinu barem bitnih stvari) što si naučio u životu si se oslonio na znanje drugih koji su prije tebe to istražili i ti možeš nastaviti dalje, ili možeš sumnjati u istinost i provjeravati sve sam ispočetka jer ne vjeruješ tuđim informacijama."

 

Znanost radi oboje svakodnevno - stoji na ramenima velikana i preispituje štošta iznova. Zato se rezultati istraživanja objavljuju javno kako bi svatko mogao iznova provjeriti je li neki rezultat istraživanja točan.

 

"Ne kužim onaj dio da nakon toga oni mogu činiti s nama što god požele, to mi zvuči kao neka teorija zavjere, malo si otišao u fikciju."

 

Kako ne kužiš? Pa Wikipedija je čuvena po pogreškama. U svim medijima svakodnevno slušam pogrešne podatke, pogotovo kada je riječ o brojevima.

 

 

13 godina
offline
Google Glass ove godine

Kad ih krenu ugrađivati u normalne okvire za sunce i dioptriju i kad cijena dođe na cca 500 dolara ili manje ovo će postati izuzetno tražen proizvod.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Google Glass ove godine

Ali prijavio sam se u onu nagradnu igru gdje google dijeli besplatno te stvarčice...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Glass ove godine

@propuhmajstor

 

Teško da sam donosio neke odluke na temelju wikipedije,a i ona je dobar izvor za upoznati se s nekim stvarima, nećeš doktorirati na wikipediji, ali nije ni puno laži i sve šta je tamo napisano da je neistinito, postoje ljudi koji to provjeravaju tamo i ako netko vandalizira lako vrate na prijašnje stanje.

 

A i ako se nešto ide kupiti puno je bolje guglati o tom proizvodu i pogledati revieweve na više stranica nego naslijepo.

 

Ja sam samo krtizirao ono razmišljanje da nas dostupnost informacijama zaglupljuje i kao da je to sve laž i obmana.

 

Odakle god dobivao informacije, knjige, osobno od nekoga ili na netu, o svemu treba razmisliti i ne gutati naivno, ali nikako da to što su nam informacije samo lakše/brže dostupne i u većem izobilju da ćemo postati gupljim.

Neki valjda samo vjeruju tiskanom izdanju, ali i oni i njihovi autori su također podložni pogreškama, nisu sve stranice na netu koje postoje i svi članci pisani od strane desetogodišnjeg trolla i treba sve izvore sa interneta trenutno odbaciti, ali neki kao da tako razmišljaju. Ne mislim na tebe sada, ali čini mi se kao da je onaj lion king blizu tome, barem iz njegovog komentara mi se to čini.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
13 godina
offline
Google Glass ove godine
Najbolji feature i zbog kojeg bih platio naocale i 3000 eura, ce biti kad ce moci prepoznati osobu ispred nas i reci nam vise o njoj, pogotovo najbitniji podatak jesmo li se vec sreli ikad i kad. Napokon ce nestati ono "Poznas ti moju curu?" i ona moja tupa faca bez pametnog odgovora.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice