Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

poruka: 133
|
čitano: 23.803
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj".
16 godina
odjavljen
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Ova 1. slika me podsjeca ko na onu sliku za 1. April "Apple gradi tvornicu u Hrvatskoj", no naravno samo je ovo danas istina.

 

Evo slike da se prisjetite.

 

http://www.bug.hr/_cache/aac37f78d0da6a935cc7432749357320.jpg?rand=116231643

http://isvijet.com.hr
 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats

Konačno i Office!
Samo mi je to još nedostajalo, uvijek {#}

 

 

Ako će Ballmer svojim odlaskom ovako nastaviti raditi, hvala Bogu pa je otišao {#} 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
13 godina
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

P.s. ima li informacija kada će to biti dostupno?
Vidim da na Dreamsparku nema ništa za skinuti. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Besplatan Office 365 akademskoj zajednici u Hrvats

Zašto bi Apple došao u RH? Naša budućnost je proizvodnja hrane, a ne tehnike. Nažalost, statistike su poražavajuće bez obzira koliko mi mislili da su hrvati pametni i napredni, od kulture pa do znanja u svakodnevnom životu možemo naići na demante. A što se MS Office-a tiče, bolje je da ga poklone studentima i predavačima besplatno nego da ga skidaju "crackirane".

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Nema ni meni još uvijek ništa (FER) 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Microsoft je poput Crkve shvatio da ljudske duše treba grabiti dok su još mlade, jer onda ti ostaju vjerne do kraja života. Ovo je faktički uvođenje novog vjeronauka u škole.

 
32 14 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Mislim da bi se ministar i ministarstvo trebali poceti baviti nekim drugim problemima. Mislim svaka cast za Office, ali mi u nekim skolama mucimo muku s Internetom, racunalima starim 13 godina, nedostatkom osnovnih stvari za rad (papira za printanje, boje za printanje, wc papira u WC-ima..) i da ne nabrajam dalje.

Office 365 nam ne znaci bas nista kad je i dalje razlika od skole do skole nebo i zemlja i kad moram sam kupovat miseve i tipkovnicu da bi mogao odrzati nastavu jer skole jedva sklapaju kraj sa krajem.

Microsoft je jako mudar. Pa pogledajte nastavni plan i program- Word, Exel.. oko toga se sve vrti. Nije informatika samo Microsoft, ali to je i manji problem od onih gore nabrojanih.
Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2013 19:20 (Puhi).
13 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Moja glupava Elektrotehnička i prometna škola u koju idem u smjer Tehničara za računalstvo nema Dreamspark te nam je dostupnost besplatnog originalnog softvera nikakva
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Visak kaže...

Microsoft je poput Crkve shvatio da ljudske duše treba grabiti dok su još mlade, jer onda ti ostaju vjerne do kraja života. Ovo je faktički uvođenje novog vjeronauka u škole.

 

Da, zato jer Office nije de facto standard u svim obrazovnim ustanovama i jer se nikad nikom nije desilo da dođeš na prezentaciju napravljenu nekom alternativom na faks pa da ne radi kako treba ili zato što nije specificirano da se treba predati rad u .doc formatu ili se preda rad napravljen u openofficeu pa je kad se otvori u wordu formating u k-cu. Realno, gotovo svi studenti koriste ili krekiran ms office ili neku besplatnu alternativu ali samo zato jer ne mogu platiti Office. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Chronosus kaže...

 

Da, zato jer Office nije de facto standard u svim obrazovnim ustanovama i jer se nikad nikom nije desilo da dođeš na prezentaciju napravljenu nekom alternativom na faks pa da ne radi kako treba ili zato što nije specificirano da se treba predati rad u .doc formatu ili se preda rad napravljen u openofficeu pa je kad se otvori u wordu formating u k-cu. Realno, gotovo svi studenti koriste ili krekiran ms office ili neku besplatnu alternativu ali samo zato jer ne mogu platiti Office. 

Je li onda rješenje uvesti OpenOffice kao standard u školski sustav ili ozakoniti monopol jedne firme? I što će ti đaci i studenti koristiti kad završe školu ili fakultet? Pazi, nisu dobili licencu za običan Office koji mogu nastaviti koristiti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Pretpostavljam da je ovih 500000 licenci na godinu dana sto znaci da ce HR slijedece godine to pocet placat jer nema smisla ne produljit.
Jako lijepa gesta, ali sracunata.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
robimarko kaže...
Moja glupava Elektrotehnička i prometna škola u koju idem u smjer Tehničara za računalstvo nema Dreamspark te nam je dostupnost besplatnog originalnog softvera nikakva

Ja mislim da to ne ovisi o srednjoj, account na dreamsparku mozes verificirat preko carnet usernamea i sifre koju ima svaki ucenik.

No matter how far we are, we are always looking at the same sky!
13 godina
protjeran
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
TheAtomicMiner kaže...
robimarko kaže...
Moja glupava Elektrotehnička i prometna škola u koju idem u smjer Tehničara za računalstvo nema Dreamspark te nam je dostupnost besplatnog originalnog softvera nikakva

Ja mislim da to ne ovisi o srednjoj, account na dreamsparku mozes verificirat preko carnet usernamea i sifre koju ima svaki ucenik.

Koliko sam ja informiran, fakulteti plaćaju te Dreamspark licence da bi studenti mogli besplatno koristiti (zato nemaju svi fakulteti tu mogućnost iako imaju Carnet account), za srednje škole ne znam.

 

Npr. Na pravnom fakultetu u Rijeci studenti imaju pravo na Dreamspark sofver dok na pravnom fakultetu u Zagrebu studenti nemaju tu mogućnost.

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
12 godina
protjeran
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Visak kaže...
Chronosus kaže...

 

Da, zato jer Office nije de facto standard u svim obrazovnim ustanovama i jer se nikad nikom nije desilo da dođeš na prezentaciju napravljenu nekom alternativom na faks pa da ne radi kako treba ili zato što nije specificirano da se treba predati rad u .doc formatu ili se preda rad napravljen u openofficeu pa je kad se otvori u wordu formating u k-cu. Realno, gotovo svi studenti koriste ili krekiran ms office ili neku besplatnu alternativu ali samo zato jer ne mogu platiti Office. 

Je li onda rješenje uvesti OpenOffice kao standard u školski sustav ili ozakoniti monopol jedne firme? I što će ti đaci i studenti koristiti kad završe školu ili fakultet? Pazi, nisu dobili licencu za običan Office koji mogu nastaviti koristiti.

 

Rješenje je jednostavno: open source. Ali to se kosi s kapitalističkom propagandom koju promovira obrazovni sustav. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
15 godina
suspendiran
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
NiramX kaže...
Visak kaže...
Chronosus kaže...

 

Da, zato jer Office nije de facto standard u svim obrazovnim ustanovama i jer se nikad nikom nije desilo da dođeš na prezentaciju napravljenu nekom alternativom na faks pa da ne radi kako treba ili zato što nije specificirano da se treba predati rad u .doc formatu ili se preda rad napravljen u openofficeu pa je kad se otvori u wordu formating u k-cu. Realno, gotovo svi studenti koriste ili krekiran ms office ili neku besplatnu alternativu ali samo zato jer ne mogu platiti Office. 

Je li onda rješenje uvesti OpenOffice kao standard u školski sustav ili ozakoniti monopol jedne firme? I što će ti đaci i studenti koristiti kad završe školu ili fakultet? Pazi, nisu dobili licencu za običan Office koji mogu nastaviti koristiti.

 

Rješenje je jednostavno: open source. Ali to se kosi s kapitalističkom propagandom koju promovira obrazovni sustav. 

Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. 

:) 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
rjakopec kaže...
NiramX kaže...
Visak kaže...
Chronosus kaže...

 

Da, zato jer Office nije de facto standard u svim obrazovnim ustanovama i jer se nikad nikom nije desilo da dođeš na prezentaciju napravljenu nekom alternativom na faks pa da ne radi kako treba ili zato što nije specificirano da se treba predati rad u .doc formatu ili se preda rad napravljen u openofficeu pa je kad se otvori u wordu formating u k-cu. Realno, gotovo svi studenti koriste ili krekiran ms office ili neku besplatnu alternativu ali samo zato jer ne mogu platiti Office. 

Je li onda rješenje uvesti OpenOffice kao standard u školski sustav ili ozakoniti monopol jedne firme? I što će ti đaci i studenti koristiti kad završe školu ili fakultet? Pazi, nisu dobili licencu za običan Office koji mogu nastaviti koristiti.

 

Rješenje je jednostavno: open source. Ali to se kosi s kapitalističkom propagandom koju promovira obrazovni sustav. 

Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. 

:) 

:-) Ali bojim se da si i ti na razini tih tajnica :-(

13 godina
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Hoće ovo biti dostupno samo na DS Premium ili i na običnom DS, ovi u srednjim školama... Meni još ništa nema (V. gimnazija)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Visak kaže...

Microsoft je poput Crkve shvatio da ljudske duše treba grabiti dok su još mlade, jer onda ti ostaju vjerne do kraja života. Ovo je faktički uvođenje novog vjeronauka u škole.

Klasičan primjer hrvata. Šta god da se dogodi nevalja

 

Studenti nemaju besplatan microsoft office! Puj, jeb*m ti državu kako smo zaostali

Studenti imaju besplatan microsoft office! Puj, jeb*m ti bandu korporacijsku sve bi za profit napravili

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
15 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
NiramX kaže...
Visak kaže...
Chronosus kaže...

 

Da, zato jer Office nije de facto standard u svim obrazovnim ustanovama i jer se nikad nikom nije desilo da dođeš na prezentaciju napravljenu nekom alternativom na faks pa da ne radi kako treba ili zato što nije specificirano da se treba predati rad u .doc formatu ili se preda rad napravljen u openofficeu pa je kad se otvori u wordu formating u k-cu. Realno, gotovo svi studenti koriste ili krekiran ms office ili neku besplatnu alternativu ali samo zato jer ne mogu platiti Office. 

Je li onda rješenje uvesti OpenOffice kao standard u školski sustav ili ozakoniti monopol jedne firme? I što će ti đaci i studenti koristiti kad završe školu ili fakultet? Pazi, nisu dobili licencu za običan Office koji mogu nastaviti koristiti.

 

Rješenje je jednostavno: open source. Ali to se kosi s kapitalističkom propagandom koju promovira obrazovni sustav. 

Ne, rješenje je daleko od jednostavnog. Ovo je hvale vrijedna akcija i takvom ju treba prikazati. Primjera radi, na svim mojim računalima uz MS ekosustav u učionici je instaliran i open source. Edu verzija Zorin OS-a sa pripadajućim Libre Officeom. No, u obrazovni sustav ne možeš ubaciti open source i reći problem je riješen. Prvo, plan i program, a ponajviše udžbenici nisu prilagođeni bilo čemu alternativnom. Poznajem mnogo nastavnika koji su vrlo brzo pokleknuli pred naletom adrenalina i instalacije open source. Jednostavno nema literature. Ne možeš očekivati da učenicima nešto pokažeš i onda im nedaš literaturu iz koje to mogu naučiti ili im eventualno daš literaturu na engleskom koji naravno nitko nije dovoljno svladao da bi ga koristio na efektivnoj razinji. Ja ju sam kreiram za pojedine segmente predavanja. Pogotovo za korištenje elemenata sučelja u Zorin OS koji je slabo dokumentirana i zapravo vrlo malo poznata dista linuxa. Isto je i za LO iako je tu situacija nešto bolja. Drugo, svi doma imaju (što legalno, što ilagalno) Windowse sa MS Officeom i jedino njih i znaju koristiti. Učenike pripremaš za defacto standard pa makar to bio i (zlo svih zala na svijetu=sarkazam) Microsoft. Treće, u poslovnom (od malih tvrtki do korporacija) standard je opet MS Office. Roditelji, a kasnije ni djeca neće biti zadovoljna ako ih nisi naučio osnovne stvari rada na računalu. Zapravo, bazični syllabus ECDL programa plus programiranje. Četvrto, nastavnici nemaju nikakvu podršku u uvođenju alternativnih programa (osim eventualno podrške entuzijastičnih kolega), pa niti od tako cijenjene open source zajednice. Naročito u nas. Peto, nastavnici informatike nemaju vremena za sve to jer često obavljaju poslove administratora, servisera, nastavnika i pomagača i učenicima i učiteljima u školama. Besplatne alternative se svakako uvode, ima pomaka, to mogu reći iz vlastitog iskustva i iskustva kolega no sve ide vrlo sporo iz navedenih razloga. Mislim da si shvatio da ipak nije sve tako jednostavno kao što se čini.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2013 22:14 (dassa).
10 godina
neaktivan
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj


Vidim da je većina komentara pozitivna, čak je ovo bila vijest u središnjem dnevniku i time je moje razočaranje veće. Mogao bih danima nabrajati štetnost ovog ugovora ali ću kratko ukazati na dvije činjenice:
- educiranje djece i studenata s isključivo Microsftovim alatima stvara kompleks kod budućih inženjera da samo Microsoft zna programirati i proizvoditi softver. Naši inženjeri se trebaju baviti nabavkama i labirintima MS licenci.
- sastanka Hrvatske vlade s čelnikom Microsofta automatski asocira na korupciju. Tko može garantirati da Milanović i Jovanović ovom posjetom nisu podebljali svoje novčanike za kojih par stotina tisuća €? Ovaj Microsoft "bias" članak ne spominje financijske detalje ovog sporazuma!?

Zašto FESB ili FER ne bi nudili ove usluge drugim obrazovnim institucijama po Hrvatskoj? Kad sam prije par godina čuo da je moj FESB korisnik ovog programa tj nema svoje mail servere "svijet se okrenuo oko mene" :-(

 
2 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office 365 akademskoj zajednici u Hr
mrki_tua kaže...

Zašto bi Apple došao u RH? Naša budućnost je proizvodnja hrane, a ne tehnike. 

Ma hajde, ne uspijevamo sami prehraniti ni 4.5 milijuna Hrvata. 

 -- || \o/
13 godina
protjeran
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
NiramX kaže...

Rješenje je jednostavno: open source. Ali to se kosi s kapitalističkom propagandom koju promovira obrazovni sustav. 

Ako je jednostavno rješenje onda poduzmi nešto...

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
13 godina
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Ajme mene koliko nebuloza ste sad napisali.. Kao što kolega reče, ništa vam ne valja... Shvatite da skoro 90% korisnika koristi MS Office te da će velikoj većini ovo biti prilika da isti i legalizira. Sad se tu našla 2-3 zagovornika open sourcea i tu nešto glume... Činjenica je da je MS Office najkompletniji i najzastupljeniji... MS ovime omogućuje korisnicima njihov softver for free, a kome se ne sviđaju njihovi proizvodi, ima alternativu.. Ne vidim razlog zašto sad srat po MS-u zbog dobrog poteza koji i njima i nama donosi korist...

Moj PC  
10 4 hvala 1
15 godina
suspendiran
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
cplusplus kaže...


Vidim da je većina komentara pozitivna, čak je ovo bila vijest u središnjem dnevniku i time je moje razočaranje veće. Mogao bih danima nabrajati štetnost ovog ugovora ali ću kratko ukazati na dvije činjenice:
- educiranje djece i studenata s isključivo Microsftovim alatima stvara kompleks kod budućih inženjera da samo Microsoft zna programirati i proizvoditi softver. Naši inženjeri se trebaju baviti nabavkama i labirintima MS licenci.
- sastanka Hrvatske vlade s čelnikom Microsofta automatski asocira na korupciju. Tko može garantirati da Milanović i Jovanović ovom posjetom nisu podebljali svoje novčanike za kojih par stotina tisuća €? Ovaj Microsoft "bias" članak ne spominje financijske detalje ovog sporazuma!?

Zašto FESB ili FER ne bi nudili ove usluge drugim obrazovnim institucijama po Hrvatskoj? Kad sam prije par godina čuo da je moj FESB korisnik ovog programa tj nema svoje mail servere "svijet se okrenuo oko mene" :-(

Ne vidim zašto bi trebao koristiti lošiji program umjesto boljeg jer tebe bolji na nešto asocira. Mene recimo tvoj stav asocira na vjerski fanatizam, pa vjerojatno nečeš mijenjati svoja uvjerenja samo zato što to mene na nešto asocira. Office je najbolji sustav takve vrste, sve ostalo je lošije, a naravno da ne moraš kupiti Office, možeš koristiti besplatni WordPad. On isto ima sve što sekretarici treba. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2013 22:40 (rjakopec).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
gin.tonic kaže...

Koliko sam ja informiran, fakulteti plaćaju te Dreamspark licence da bi studenti mogli besplatno koristiti (zato nemaju svi fakulteti tu mogućnost iako imaju Carnet account), za srednje škole ne znam.

To je druga priča. Oni fakuleteti koji su u Dreamspark premium programu svojim studentima daju besplatnu subskripciju "Visual Studio Ultimate with MSDN". Tu su klijentski Windows operativni sistemi, Visual Studio Ultimate i neke aplikacije iz Office paketa. Srednjoškolci mogu samo do "običnog" Dreamsparka, gdje su dostupni serverski Windows operativni sistemi i Visual Studio Professional.

 

Kako u članku stoji "koji za sve hrvatske učenike, studente, nastavnike i profesore", znači Office 365 će biti dostupan ne vezano za Dreamspark subskripciju.

Crk'o Marshall!
13 godina
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Bit će dostupno preko AAI računa, a s njim se spaja na Dreamspark, tako da će vjerovatno biti na Dreamsparku...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Puhi kaže...
wc papira u WC-ima...

Ajde vi barem imate WC papira. Nama govore da bi mi trebali donirati skoli novce kako bi ona kupila jer imaju 88 kuna na racunu i nemogu nista kupit. {#}

EUW: FerritinCRO
15 godina
suspendiran
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
cplusplus kaže...
rjakopec kaže...
NiramX kaže...
Visak kaže...
Chronosus kaže...

 

Da, zato jer Office nije de facto standard u svim obrazovnim ustanovama i jer se nikad nikom nije desilo da dođeš na prezentaciju napravljenu nekom alternativom na faks pa da ne radi kako treba ili zato što nije specificirano da se treba predati rad u .doc formatu ili se preda rad napravljen u openofficeu pa je kad se otvori u wordu formating u k-cu. Realno, gotovo svi studenti koriste ili krekiran ms office ili neku besplatnu alternativu ali samo zato jer ne mogu platiti Office. 

Je li onda rješenje uvesti OpenOffice kao standard u školski sustav ili ozakoniti monopol jedne firme? I što će ti đaci i studenti koristiti kad završe školu ili fakultet? Pazi, nisu dobili licencu za običan Office koji mogu nastaviti koristiti.

 

Rješenje je jednostavno: open source. Ali to se kosi s kapitalističkom propagandom koju promovira obrazovni sustav. 

Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. 

:) 

:-) Ali bojim se da si i ti na razini tih tajnica :-(

Nemoj se bojati, strah te sputava. Moraš odbaciti strah. 

13 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
cuspajz kaže...
Visak kaže...

Microsoft je poput Crkve shvatio da ljudske duše treba grabiti dok su još mlade, jer onda ti ostaju vjerne do kraja života. Ovo je faktički uvođenje novog vjeronauka u škole.

Klasičan primjer hrvata. Šta god da se dogodi nevalja

 

Studenti nemaju besplatan microsoft office! Puj, jeb*m ti državu kako smo zaostali

Studenti imaju besplatan microsoft office! Puj, jeb*m ti bandu korporacijsku sve bi za profit napravili

 

Ili generalno:

ako netko prodaje nešto po normalnoj cijeni: vidi lopove tolko naplaćuju to sranje, puj

ako nešto prodaje nešto po netipično niskoj cijeni: vidi, propadaju i imaju sranje proizvod pa pokušavaju tako prevariti korisnike, puj

ako netko daje nešto besplatno: vidi gadove hoće nam isprat mozak, puj

 

selim se iz ove države što prije, čiste negativnosti iz svake pore društva za svaku moguću stvar ili događaj. dobro su oni rusi na biciklima prek ljeta rekli. 

16 godina
neaktivan
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Vidim da bi neki ovdje stali u red i za tuberkulozu, kad bi se besplatno dijelila.

 

Taj Office je besplatan koliko i peglanje kartica, tj. ceh ti dođe naknadno, ali u trenutku kada radiš transakciju o tome ne razmišljaš. Što kada završiš školovanje i izgubiš pravo na licencu, onda ga više nećeš koristiti? Pa zašto si ga uopće učio? Koristit ćeš nelegalni? Onda ti ni za vrijeme školovanja nije trebao legalni.

 

MS je postao to što je puštajući ljude da koriste njihov nelicenciran softver, kako bi postao standard. Danas s jedne strane vrše pritisak da se sve legalizira, ali to gura korisnike prema open sorceu i drugim rješenjima, pa moraju otvarati mala vrata da mladi i dalje stasaju na njihovim alatima. Na taj način zadržavaju način širenja korisničke baze putem besplatnog početnog krištenja, a da pri tome nisu formalno odobrili nelicencirano korištenje.

 
7 5 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice