Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

poruka: 131
|
čitano: 19.858
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin".
14 godina
protjeran
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
DamageHigh kaže...

 

Samo mi nije jasno kako će 16:9 izgledati na starim CRT-ima...lol.

 

16:9 se uredno gleda na starim 4:3 CRT-ima. Iznad i ispod slike su crne vrpce, a slika je nesto manja od 4:3. Sve u svemu, nikakav problem. Slovenci vec neko vrijeme emitiraju 16:9. Bas sam nocas gledao Dr. Housea 1. epizodu 6. sezone na POP TV-u.

 

Dodatak: kako su se mogli kupiti i 16:9 CRT-ovi, nekima prelazak na 16:9 nece biti nikakav trosak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 9:08 (propuhmajstor).
14 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Malo citanja barem wikipedije...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 8:57 (Zg1004).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Jack Sparrow kaže...

Dobra je ova taktika. Svaku godinu nešto novo. Sad prvo mpeg2, pa onda 16:9 pa kupi novi tv. Onda kupiš novi lcd kako bi mogao ljepše vidjeti, sa mpeg-2 jer nezaš da postoji mpeg-4, ali onda se opet pojavi problem nakon godinu dana oni uvode mpeg-4 tako da ti tv sa mpeg-2 više ne valja pa moraš kupiti reciver ili novi lcd sa mpeg-4. I još će onda povećati pretplatu hrt jer ipak su se digitalizirali.

Nema što dobra im taktika.

Danas velika vecina televizora u trgovinama podrzava mpeg4, dok prije godinu dana nije bio takav slucaj. Ljudi su informiraniji nego prije godinu dana, pa ce biti manje onih koji ce se se zeznuli, a vec su se zeznuli oni koji su medju prvima kupovali nove televizore koji su obicno imali 2 tunera, jedan za analognu i jedan za digitalnu tv ali mpeg2 ili samo jedan tuner za digitalnu tv koji podrzava mpeg2.

14 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Dok HD ne dodje, ostaju HD serije i filmovi putem bluraya ili neta, odlicno. 

Ali sto se SD-a tice @16:9, to stvarno moze odlicno izgledat. Pa neznam, dosta ljudi ima MaxTV, pa dajte pogledajte malo recimo sportske kanale poput ARENA1,2, Eurosport, ili par ovih VoX ili slicnih kanala koji se emitiraju u 16:9, to izgleda odlicno. 

HRT kad pusti nogomet, to izgleda KATASTROFA, to ako ima 200p ubij me =) 

 

Samo da oni to rijese, pa ce i slika biti zadovoljavajuca. 576p nije 720p, ali je skroz dobra. 

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Da ono siđite s krovova. Je klinac. Svako malo moram iči antenu namiještavati. 1. Imam i kučnu i sobnu antenu, 2. cijelo susjedstvo svako malo gubi signal, 3. Antena je na poziciji u kojoj i treba biti. Eh sada analognog signala sam uvijek imao. Uveli su digitaliju čisto iz regulative zbog EU, cilj im nije bila kvaliteta več samo da mogu EU komisiji prićati da su to napravili.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

jel može netko provjerit Z1 na 4:3 tv-u? čini mi se da emitiraju 16:9 jer mi je na starom crt-u njihov logo sasvim lijevo u kutu i čini mi se da je slika odrezana sa lijeve i desne strane...na lcd-u je normalna...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
vlad0 kaže...

Ma zaribajte... Da i stave ta 4 jadna programa u neku pametnu rezoluciju, što s tim? Nije da će to išta poboljšati KVALITETU tih programa. Namigiva

 

a cuj.. shvatili su vec da su istrenirali ljude dovoljno da kada zamotaju drek u celofan da ljudi vise gledaju celofan... (avatar 3d? moze i u 10d.. svejedno nije ni blizu da se nazove filmom.. a kamoli umjetnickim djelom).

sto je uostalom i slucaj sa 90% "tehnoloskih napredaka" u zadnje vrijeme.

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
16 godina
online
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
hrvatskafarkasevec kaže...

 sam meni jos nije jasno kak 720x576 moze bit 16:9 al dobro

Na DVDu ti je isto slika veličine 720x576, pa se razvlači na ispravni odnos stranica prilikom reprodukcije.

Istu stvar mogu napraviti i kod emitiranja TV slike.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
protjeran
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

dakle, kad krene 16:9 Blažičko mi više neće izgledat onako debel ili to neće utjecati na njegove obline ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
R4zOR229 kaže...
EVO kaže...

Još jedan dokaz, kako dobit lovu na narodu.

 

U startu su stavili MPEG-2, koji su ljudi počeli masovno kupovat, a kada dođe HD, vlasnici HDTV-a bez MPEG 4 podrške će ostat oduševljeni HD-om.

 

Uglavnom, 16:9 se trebalo odmah uvest, te odma MPEG-4. Ali imam dojam da su DVB-T nedovoljno isrobavali. Recimo kontrast je ponekad katastrofa, a sve boje su općenito preintenzivne. Bitrate je većinom katastrofa, te se sve vuče i trza, ali kod to je samo kod filmova i serija, dok se recimo vijesti prikazuju normalno.

 

Bolje da smo ostali na Anlognom neko vrijeme, jer DVB-T nije ispoliran.

oprosti ali onaj ko bi ovo je kupio fakat bi malo glup neka se informiraju malo....

 

Hoces reci da su prije 4 godine HDTV-i sa MPEG4 bili u izobilju kao danas?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Bugofil kaže...

dakle, kad krene 16:9 Blažičko mi više neće izgledat onako debel ili to neće utjecati na njegove obline ?

Za Blažička, Šukera, Čobankovića bumo morali čekati 21:9 Smijeh

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
ja00022 kaže...

Uveli su digitaliju čisto iz regulative zbog EU, cilj im nije bila kvaliteta več samo da mogu EU komisiji prićati da su to napravili.

Cilj je oslobađanje frekfrencijskog spektra.

Priča o kvaliteti ne stoji nikako jer kvaliteta lossy komprimiranog signala (MPEG2 ili MPEG4) ne može biti bolja od nekomprimiranog signala. Znači, oni koji su do sada imali kvalitetan analogni signal su na digitalnom signalu u gubitku (bar kad pričamo o kvaliteti prikazane slike). Pojednostavljeno, sad je kao da nas uvjeravaju da je MP3 bolji od VAW ili CDA zvuka.

O HD signalu, o tom-potom...

14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Solo761 kaže...

 

Hoces reci da su prije 4 godine HDTV-i sa MPEG4 bili u izobilju kao danas?

Da se je moglo pametnije - moglo se.

Slovenija je od početka otišla na MPEG4.

15 godina
protjeran
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Evo starci uzeli neko smece koje ima cak snimanje :)

 

Kvaliteta je A1

┐(-。ー;)┌ | (  ゚,_ゝ゚)
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g

Totalna kvaliteta. Koja nazubljenost...

http://bfbcs.com/stats_pc/agent_00klc
14 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Danas sam umro od smijeha kad sam pročitao da penzići zovu hrt i žale se kako nemaju sliku jer su bacili antene,kao akcija se zove:siđite s krovova....tj. maknite antene...koji smijeh.

mašić
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
sardax kaže...

Dok HD ne dodje, ostaju HD serije i filmovi putem bluraya ili neta, odlicno. 

Ali sto se SD-a tice @16:9, to stvarno moze odlicno izgledat. Pa neznam, dosta ljudi ima MaxTV, pa dajte pogledajte malo recimo sportske kanale poput ARENA1,2, Eurosport, ili par ovih VoX ili slicnih kanala koji se emitiraju u 16:9, to izgleda odlicno. 

HRT kad pusti nogomet, to izgleda KATASTROFA, to ako ima 200p ubij me =) 

 

Samo da oni to rijese, pa ce i slika biti zadovoljavajuca. 576p nije 720p, ali je skroz dobra. 

ArenaTV kanali koji su na MaxTV bi trebali ic u HD rezoluciji, jer doticna televizija emitira sav program u HD 1280-720 16-9 normalno. Ja nemam Max TV no ak ti imas reci jel Arena TV emitira u HD ili ne, preko Max TV-a jer ako ne emitira onda znamo ko je kriv za to T-Šrot ko drugi.NevinašceCool

16 godina
protjeran
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Na ovu temu mogu samo reć da nakon 3 antene, ja konačno hvatam taj prokleti signal za ta jadna 4 ili 5 programa koja ništa nevrijede :DD

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Moj TV je kupljen krajem 2007. godine (37", Full HD, DVB-T MPEG2 tuner). Bio je malo skuplji, ali sam ga odabrao iz razloga sto ima DVB-T tuner, da se ne moram poslije zezat s prijemnicima. Poslje kad je krenulo europsko prvenstvo, ono se emitiralo u Full HD rezoluciji, ali u MPEG4 formatu. Kad sam kupovao TV, malo sam se raspitivao i niko mi nije spominjao MPEG4.  Ako se taj format u buducnosti uvede kao jedini, mislim da to nece bit problem. Koliko sam upoznat, sve se moze rijesit sa CAM modulom (za TV-ove koji ga podrzavaju) koji ce dekodirat MPEG4.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
EVO kaže...

Još jedan dokaz, kako dobit lovu na narodu.

 

U startu su stavili MPEG-2, koji su ljudi počeli masovno kupovat, a kada dođe HD, vlasnici HDTV-a bez MPEG 4 podrške će ostat oduševljeni HD-om.

 

Uglavnom, 16:9 se trebalo odmah uvest, te odma MPEG-4. Ali imam dojam da su DVB-T nedovoljno isrobavali. Recimo kontrast je ponekad katastrofa, a sve boje su općenito preintenzivne. Bitrate je većinom katastrofa, te se sve vuče i trza, ali kod to je samo kod filmova i serija, dok se recimo vijesti prikazuju normalno.

 

Bolje da smo ostali na Anlognom neko vrijeme, jer DVB-T nije ispoliran.

žao mi je št oje tako kod tebe,ali što se tiče DVB-T-a,moram reći da je ispoliran..imam jeftinjaka VIVAx-a i Quadro crt 55 cm,star ajmo reći nekoliko godina..vam ti-tam ti,pospajao kablove na reliktnu antenu od,ajmo reći kojih 35 godina...i sve savršeno...slika plastična,zvuk fenomenalan,snaga signala 60%, kvaliteta signala 97%...nemam prigovora..Osmijeh

14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
rambox kaže...
sardax kaže...

....

ArenaTV kanali koji su na MaxTV bi trebali ic u HD rezoluciji, jer doticna televizija emitira sav program u HD 1280-720 16-9 normalno. Ja nemam Max TV no ak ti imas reci jel Arena TV emitira u HD ili ne, preko Max TV-a jer ako ne emitira onda znamo ko je kriv za to T-Šrot ko drugi.NevinašceCool

 

Volio bih i ja da je tako, ali nije tako :) Naime, MaxTV HD je odvojena usluga, koja u sebi ima svojih skoro 10ak kanala, ali nema ARENA1/2, vec ima recimo EUROSPORT HD. 

Takodjer, ARENA1/2 emitira u HDu samo sadrzaj koji ima u HDu, nemoze nesto sta nema, zato i postoji odvojeni ARENA SPORT HD kanal, dok Arena 1,2,3,4 su SD. 

 

No, nije to bit, bit je da ARENA1/2 daje sliku u SD kvaliteti, dakle 576p izvrsno kodiranu. Odnosno, najbolji MPEG2 codec koriste. Sramotno je da HRT to nema ili ne zeli distribuirat.

Kad HRT pusti nogomet ili F1, to je TOTALNA KATASTROFA od slike. To mi nije jasno zasto i kada to vise misle popravit. Ovako nas samo prave budalama za masne pare koje uzimaju. 

 

Ali HD je i dalje HD, to je neusporedivo sa bilo cim, a o FullHDu da ne govorim xD 

ptspclan.com | visit us ^^
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 17:50 (sardax).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Zg1004 kaže...
ja00022 kaže...

Uveli su digitaliju čisto iz regulative zbog EU, cilj im nije bila kvaliteta več samo da mogu EU komisiji prićati da su to napravili.

Cilj je oslobađanje frekfrencijskog spektra.

Priča o kvaliteti ne stoji nikako jer kvaliteta lossy komprimiranog signala (MPEG2 ili MPEG4) ne može biti bolja od nekomprimiranog signala. Znači, oni koji su do sada imali kvalitetan analogni signal su na digitalnom signalu u gubitku (bar kad pričamo o kvaliteti prikazane slike). Pojednostavljeno, sad je kao da nas uvjeravaju da je MP3 bolji od VAW ili CDA zvuka.

O HD signalu, o tom-potom...

Mislim da je neki naš pametnjaković iz OiV-a rekao da Hrvatskoj ne treba MPEG4 jer i onako neće biti dovoljno kanala da popuni frekvencijski spektak i MPEG2 signalom...

Darmok and Jalad at Tanagra.
16 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
D4RKL1NG kaže...
Zg1004 kaže...
ja00022 kaže...

Uveli su digitaliju čisto iz regulative zbog EU, cilj im nije bila kvaliteta več samo da mogu EU komisiji prićati da su to napravili.

Cilj je oslobađanje frekfrencijskog spektra.

Priča o kvaliteti ne stoji nikako jer kvaliteta lossy komprimiranog signala (MPEG2 ili MPEG4) ne može biti bolja od nekomprimiranog signala. Znači, oni koji su do sada imali kvalitetan analogni signal su na digitalnom signalu u gubitku (bar kad pričamo o kvaliteti prikazane slike). Pojednostavljeno, sad je kao da nas uvjeravaju da je MP3 bolji od VAW ili CDA zvuka.

O HD signalu, o tom-potom...

Mislim da je neki naš pametnjaković iz OiV-a rekao da Hrvatskoj ne treba MPEG4 jer i onako neće biti dovoljno kanala da popuni frekvencijski spektak i MPEG2 signalom...

Imamo mi puno pametnjakovica i viska slicnih na svim podrucjima koji mlate gluposti.Nevinašce Treba nekaj organizirat pa ih izvest u Kinu, ili poslat na savjetovanje u Sibir a mozda im višemjesecni tretman kopanja leda malo pomogne na usavršavanju dok su tam.CoolNevinašce

14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
rambox kaže...
D4RKL1NG kaže...
Zg1004 kaže...
ja00022 kaže...

Uveli su digitaliju čisto iz regulative zbog EU, cilj im nije bila kvaliteta več samo da mogu EU komisiji prićati da su to napravili.

Cilj je oslobađanje frekfrencijskog spektra.

Priča o kvaliteti ne stoji nikako jer kvaliteta lossy komprimiranog signala (MPEG2 ili MPEG4) ne može biti bolja od nekomprimiranog signala. Znači, oni koji su do sada imali kvalitetan analogni signal su na digitalnom signalu u gubitku (bar kad pričamo o kvaliteti prikazane slike). Pojednostavljeno, sad je kao da nas uvjeravaju da je MP3 bolji od VAW ili CDA zvuka.

O HD signalu, o tom-potom...

Mislim da je neki naš pametnjaković iz OiV-a rekao da Hrvatskoj ne treba MPEG4 jer i onako neće biti dovoljno kanala da popuni frekvencijski spektak i MPEG2 signalom...

Imamo mi puno pametnjakovica i viska slicnih na svim podrucjima koji mlate gluposti.Nevinašce Treba nekaj organizirat pa ih izvest u Kinu, ili poslat na savjetovanje u Sibir a mozda im višemjesecni tretman kopanja leda malo pomogne na usavršavanju dok su tam.CoolNevinašce

 Daj ne lupaj bezveze. Taj koji je to rekao nije daleko od istine. Koliko uopce ima tv postaja u RH? 3 koje pokrivaju cijelu drzavu sa 4 tj u buduce 6 programa i par lokalnih. Tako da je tu upravu sto se tice popunjenosti spektra. Ali slazem se trebalo je odmah ici na mpeg 4 jer nudi vecu fleksibilnost.

http://bfbcs.com/stats_pc/agent_00klc
16 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
agent_00klc kaže...

Totalna kvaliteta. Koja nazubljenost...

Znaš li ti išta o televiziji i emitiranju?

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

U vas barem nesto rade, lol Izlanuo se

The ONE and ONLY!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2010 10:19 (PLASMAorLCD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
agent_00klc kaže...

 Daj ne lupaj bezveze. Taj koji je to rekao nije daleko od istine. Koliko uopce ima tv postaja u RH? 3 koje pokrivaju cijelu drzavu sa 4 tj u buduce 6 programa i par lokalnih. Tako da je tu upravu sto se tice popunjenosti spektra. Ali slazem se trebalo je odmah ici na mpeg 4 jer nudi vecu fleksibilnost.

 

C/P:

 

Trenutačni sadržaj DVB-T multipleksa:

* MUX A (MPEG-2, SD): HTV 1, HTV 2, RTL Televizija, Nova TV
* MUX B (MPEG-2, SD): Nova TV, RTL Televizija, Kapital Network, HTV 1, HTV 2
* MUX C (MPEG-4, HD): HRT HD Promo (eksperimentalno emitiranje)
* MUX D (MPEG-2, SD):
+ regija D1: OSTV (Osječka televizija), STV (Televizija Slavonije i Baranje), VKTV (Vinkovačka televizija)
+ regija D2: SBTV (Slavonsko-brodska televizija)
+ regija D3: ČTV (Čakovečka televizija), VTV (Varaždinska televizija)
+ regija D4: Jabuka TV, NET, Z1 + regija d44-45-46: TV 4 Rijeke
+ regija D5: Kanal Ri, NIT (Nezavisna istarska televizija), RiTV (Riječka televizija), TV Nova Pula
+ regija D7: VOX TV, GTV (Gradska televizija Zadar), Televizija Šibenik
+ regija D8: TV Dalmacija, TV Jadran
+ regija D9: DUTV (Dubrovačka televizija)

 

 

E a sad mi fino reci... Kakvog ovo smisla ima? Viče

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Father_Dougal kaže...
agent_00klc kaže...

Totalna kvaliteta. Koja nazubljenost...

Znaš li ti išta o televiziji i emitiranju?

 Ok, da i? Ti si sad jako pametan. Ja sam rekao da slika nije jako kvalitetno prikazana, a to sto ti ili netko zna zasto je to tako i dalje ne mjenja tu cinjenicu. To je kao da ti neki totalni laik, npr. moja baba, kaze pa nije bas neka slika i ti mu odgovaras to je zbog blablabla i onda bi o trebao biti zadovoljan. Pa ljudi zele jasnu i bistru sliku a ne crte po ekranu. To sto znas zasto je nesto tako ne mjenja samu sliku. Lako se pravit pametan.

http://bfbcs.com/stats_pc/agent_00klc
16 godina
offline
Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće godin

Slika je takva jer je interlaceana. Na TV uređaju izgleda ispravno. I da, pročitaj pa ćeš znati zašto je tvoj komentar o nazubljenosti smiješan. Ako te zanimaju detalji, PITAJ.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Analogija ugašena, 16:9 slika početkom iduće g
Zg1004 kaže...
Solo761 kaže...

 

Hoces reci da su prije 4 godine HDTV-i sa MPEG4 bili u izobilju kao danas?

Da se je moglo pametnije - moglo se.

Slovenija je od početka otišla na MPEG4.

 

nije.. par postova prije zalio si se da ljudi ne provjeravaju sto pisu, a evo te sad...

slovenci su poceli eksperimentalno sa mpg2 2001., a 2007 su poceli eksperimentalno sa mpg4. znaci, ustvari slovenci su dulje bili na mpg2 nego mpg4.. a zasto im nije bio problem "samo tako" preci na mpg4, mislim da ima neke veze sa brojem odasiljaca koji su im potrebni da pokriju drzavu, a i cinjenicom da su kupili odasiljace od svog proizvodjaca elti.. dok smo mi u to vrijeme, 2006 cak, vec imali odasiljace na skoro svim vecim objektima (Sljeme, HTV dom, Ucka, Labisnica, Josipovac, Srd, Ugljan), a 2007 tko zna kolko jos odasiljaca i pretvaraca... Tu je netko spomenuo sirotinju u drzavi nam nasoj i cijene mpg2 i mpg4 prijamnika i ne mogu se sloziti vise.. Takodjer, krajem 2004. je tek mpg4 standard priznat kao standard u DVBT-u, a onda tek dok su proizvodjaci poceli sa proizvodnjom opreme..auuu..

a po nekakvoj logici, vece komprimiranje istog signala dovodi ka vecem gubitku kvalitete, sa time je i mpg2 vise kvalitetan od mpg4? ;D ispravite me ako grijesim...

ne zagovaram ja tu mpg2 ispred mpg4, al za ovo sto mi imamo od televizija (sr*nje), bolje nam ni netreba!

 

btw, evo nam i novatv sa svojim HD promo, jest da im se vrte ona ista 3 logoa, al barem napokon nesto posteno za pogledat na novoj.. (pa nek netko kaze da nemamo HD, bit ce svega tu jos..)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice