3D tranzistori iz Intela

poruka: 18
|
čitano: 3.310
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "3D tranzistori iz Intela".
16 godina
offline
3D tranzistori iz Intela

Dobro zvuči, ali ko će to dočekat. Kupujem buldožera u lipnju.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
3D tranzistori iz Intela

Da nebi šta krenulo po zlu...

Living in a world of dreams...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
3D tranzistori iz Intela

pocinjem skupljati pare za ivy

1 R34L1 L0V3 T0 R1D3 MY 81K3!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D tranzistori iz Intela

Zaboravili su napomenuti da će povećanje performansi od 34% u odnosu na čipove s 2D tranzistorima biti ostvarivo

samo uz korištenje posebnih naočala koje će izaći na tržište usporedno s novim Ivy Bridge procesorima... {#}

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3D tranzistori iz Intela

A koliko će tek cijene samog procesora ići u nebo {#} pa onda nova matična i tako dalje ...

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
14 godina
neaktivan
offline
3D tranzistori iz Intela

Samo tako napred, ovo je extra poboljšanje, sjećam se davno kada sam čitao o tome, i kad sam si mislio ovo neće ni za 30 godina ubacit u masovnu proizvodnju, a ono evo ih već sad.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D tranzistori iz Intela
ovo je super. Dakle ivy bridge ce sa mnogo manjim naponima imat vece preformanse, sa nizom potrosnjom i nizim zagrijavanjem. Uopste se bojim pomisljat kakvi ce tek bit oc potencijal tih procesora. Ako je suditi po SB procesorima 6ghz na zraku je moguce . srecom intel je objavio da ce sadasnje maticne sa lga1155 socketom samo trebati novi BIOS da bi procesor baziran na Ivy bridge arhitekturi radio.
I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3D tranzistori iz Intela
microman kaže...
ovo je super. Dakle ivy bridge ce sa mnogo manjim naponima imat vece preformanse, sa nizom potrosnjom i nizim zagrijavanjem. Uopste se bojim pomisljat kakvi ce tek bit oc potencijal tih procesora. Ako je suditi po SB procesorima 6ghz na zraku je moguce . srecom intel je objavio da ce sadasnje maticne sa lga1155 socketom samo trebati novi BIOS da bi procesor baziran na Ivy bridge arhitekturi radio.

 

6GHz je malo previse za silicij, tj za smrtnicku tehnologiju. Danas max brzina procesora je nekih 3 - 3.5GHz, sto znaci da bi sa 3D mogli ici do nekih 4 - 4.5GHz. Naravno, trebamo vidjeti i cijene s obzirom da najjaci desktop procovi danas kostaju reda 1000USD i vise. Intel mora prvo otplatiti kompletan desetogodisnji razvoj i , po svojoj prilici, vrlo veliku kolicinu skarta koju ce imati na pocetku proizvodnje. Kao i sa svim novim stvarima mora se sacekati barem godinu dana da se isprave svi bugovi i cijena dodje na neku normalu.

 

Medjutim, CPU je samo jedan mali dio cijelokupne price. Memorija i dalje ostaje ista, DDR3, max brzine 1GHz i vremenima pristupa reda 10 - 15nS. O diskovima da ne govorim. Znaci, CPU radi 4 puta brze od memorije i moli se da ima podatke u cacheu da ne bi morao "vjecno" cekati na memoriju da ih dostavi. Sto se desava sa OSom ako podaci nisu u memoriji? "Vjecno" cekanje da podaci dodju sa diska. Puno jeftinije rijesenje je osjetno povecati memoriju jer ce se za razliku u cijenu proca moci kupiti podosta GB. Takodjer bi se trebalo uzeti SSD.

Drugim rijecima, koristi od novog proca imat ce samo oni koji ga stvarno i koriste za proracune. Igrice se ovak i onak oslanjaju na graficke kartice.

15 godina
offline
Re: 3D tranzistori iz Intela
Drazen kaže...
microman kaže...
  Danas max brzina procesora je nekih  3 - 3.5GHz, sto znaci da bi sa 3D mogli ici do nekih 4 - 4.5GHz. 

  Oprosti, ali procesori idu i do 5 ghz, ako nisi primjetio

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D tranzistori iz Intela
mind_challenge kaže...
Drazen kaže...
microman kaže...
  Danas max brzina procesora je nekih 3 - 3.5GHz, sto znaci da bi sa 3D mogli ici do nekih 4 - 4.5GHz. 

  Oprosti, ali procesori idu i do 5 ghz, ako nisi primjetio

Jep, na stocku idu i do 4, a kad ih klokaš idu na kvalitetnom zraku do cca 5 za 24/7, a i prilično brže za benchanje.

15 godina
neaktivan
offline
3D tranzistori iz Intela
Drazene. Bojim se da si malkice fulao. Sandy bridge bez beda poteze na 5ghz,a bolji primjerci i 5,3ghz+ na zraku poput Noctuae D14 . Plus tome ne radi se o freivenciji za nabrzaka CPU validaciju, vec o potpuno benchabilnim frekvencijama. Sa obzirom da ce ivy bridge biti na manjem industrijskom proizvodnom procesu, sa tranzistorima koji trebaju manje napone i plus tome mnogo su efikasniji u zadrzavanju struje. Dakle za ocekivati je barem 5,5ghz kao standard.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
3D tranzistori iz Intela

koliko ja znam, 3D procesori će se više grijati, stoga sumnjam da će biti nekoh rekorda u OC-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D tranzistori iz Intela
koliko vidim u vijestima se spominje manja potrosnja i zagrijavanje. Sto je i logicno posto manji napon znaci i manje potrosnje sto pak vodi do manjeg zagrijavanja. Kad tome dodas manji proizvodni proces. U najgorem slucaju grijat ce se kao i SB procesori
I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D tranzistori iz Intela
mile_st kaže...

koliko ja znam, 3D procesori će se više grijati, stoga sumnjam da će biti nekoh rekorda u OC-u.

Di si to izvukao, imaš neki link? Jer, kao što microman kaže, u ovom tekstu se spominju manje votaže, manje potrošnje, sve je manje, pa tako valjda i zagrijavanje. Iako, istina, ne mora biti tako, ali za pretpostaviti je da se neće grijati više od SB-a. Jer nek se i više zagrijavaju u istom formatu, ovo je ipak 22 vs 32 nm, pa još manje voltaže, veća iskoristivost...to bi po meni trebalo anulirati bilo kakvo eventualno veće zagrijavanje u slučaju da uspoređujemo iste veličine.

14 godina
neaktivan
offline
3D tranzistori iz Intela

možda jer taj 3D istovremeno sugerira da bi se oslobođena toplinska energija mogla zadržavati u tom 3D slobodnom prostoru, to jest da će ju teže biti izvlačiti.

ovo je samo onako usput razmišljanje na glas.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: 3D tranzistori iz Intela
pentium 4 bez problema ide na 7GHz
naravno sa adekvatnim hladenjem tekucim dusikom...
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
3D tranzistori iz Intela

Tehnologija ide svojim putem, od otkrića do primjene nekoliko godina, pa još nekoliko da riješe eventualne dječje bolesti i spuste cijenu na prihvatljive visine za nas smrtnike. Do masovne primjene ćemo se načekati, Intelu ide predobro i mora još amortizirati troškove Sandy bridgea pa zato ne žuri. AMD je pod pritiskom stalnog sustizanja jer uvijek kad nadmaši Intel to ne traje dugo. Nema tih sredstava za istraživanja i samo katastrofalno loša odluka o smjeru razvoja (kao prije par godina) može AMD-u pružiti ozbiljniju šansu. Navijam za AMD, ali realno gledano - trebaju puuno genijalaca da nadoknade jaz u lovi. Inaće, ćini mi se da je onaj uređaj za smanjivanje u spotu bio pogonjen Nvidiinom karticom novije generacije {#}, što se lijepo vidi na kraju... {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 3D tranzistori iz Intela
miki1981 kaže...
mile_st kaže...

koliko ja znam, 3D procesori će se više grijati, stoga sumnjam da će biti nekoh rekorda u OC-u.

Di si to izvukao, imaš neki link? Jer, kao što microman kaže, u ovom tekstu se spominju manje votaže, manje potrošnje, sve je manje, pa tako valjda i zagrijavanje. Iako, istina, ne mora biti tako, ali za pretpostaviti je da se neće grijati više od SB-a. Jer nek se i više zagrijavaju u istom formatu, ovo je ipak 22 vs 32 nm, pa još manje voltaže, veća iskoristivost...to bi po meni trebalo anulirati bilo kakvo eventualno veće zagrijavanje u slučaju da uspoređujemo iste veličine.

tekst je iz 2006. godine, pa je možda malo outdated...

evo link: http://info.biz.hr/Typo3/typo3_01/dummy-3.8.0//index.php?id=452

" Ako se protiv pretjeranog grijanja elektroničkih komponenti ne poduzmu konstruktivne mjere daljnji napredak bi mogao dovesti do energetskih gustoća koje srećemo kod nuklearnog reaktora. Pod takvim uvjetima, naravno, nikakav elektronički sklop ne bi mogao stabilno raditi. Možemo zamisliti da će biti potrebno uložiti značajne napore da se pronađu praktične i jeftine metode hlađenja elektroničkih sklopova, posebice procesora. Tu možemo napomenuti da je grijanje jedan od glavnih faktora ograničenja gradnje trodimenzionalnih čipova. Biološki organizmi hlade tijelo uz pomoć tekućina (znoj, krv i limfa). Nije isključeno da ćemo u budućnosti i mi sve češće sretati hlađenja procesora i ostalih kompleksnih komponenata upravo s tekućinama te da će višeslojni integrirani krugovi biti protkani kapilarnim mrežama predviđenim za strujanje tekućina za hlađenje. Prvi korak je napravio Intel već ovih dana (2006) predstavivši sustav za hlađenje koji ima elektromehaničku pumu za tekućinu hlađenja na kućištu procesora a kapilarnu mrežu kroz koju struji tekućina na prednjoj strani ventilatora[8]. "

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice