Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisne zn

poruka: 13
|
čitano: 11.479
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisne zn".
14 godina
offline
Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisne zn

Sace 50 godina starosti i sve radi, u dubokom svemiru. Znaci perilice bi trebale trajat 50 godina, mobiteli, televizije, auta...

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisn

Teoretski da. Samo perilice i ostalo nisu koštale 865 milijuna USD u razvoju i proizvodnji. Tako da... Nope.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 1:46 (tgmcro).
12 godina
offline
Re: Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisn
KIKI3ooo kaže...

Sace 50 godina starosti i sve radi, u dubokom svemiru. Znaci perilice bi trebale trajat 50 godina, mobiteli, televizije, auta...

Osim što bi perilice, mobiteli i ostalo koštali slično Voyageru kad bi trajale 50 godina, danas bi ti uređaji trošili 3x više struje nego ovi moderni.

 

A i nije da ne traju, eto moje dvije Panasonikove klime traju već 16 godina. I vjerovatno troše 2x više struje nego moderne. A to znam jer mi se nedavno pokvarila mikrovalna pečnica (nakon nekih 4-5 godina), pa sam kupio novu (150 €). I ova nova troši duplo manje struje za isti rad od one stare. Stara 900W i 4 minute, a nova 600W i 2,5 minute, a učinak isti. I obe je proizveo Elektrolux. Tako da ću onih 150 € uštedit za ovih 5 godina koliko traje garancija.

42
13 godina
offline
Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisne zn

Je koštao je puno cijela priprema i sastavljanje, ali usporedimo računala tog doba i ovo na Yoyageru ( nisam našao koje su komponente ) i još radi, izvoz energije još funkcionira sa pola snage, večina senzora radi jer su ostali ugašeni, jer nije bilo dovoljno energije...

 U svakom slučaju, odličan rezultat, sa magnetnom trakom za spremanje podataka i kojim je sve temperaturama izložen, i on je omogučio razvoj tehnike koju danas koristimo...

 

 

 A šta se tiće elektronike doma koja mi je stara, LG mikrovalna radi 25 godine, Quadro prerilica suđa 18 godina, LG televizor 10 godina, nekada se potrefi sreča pa radi

Ali čuo sam priće starih prerilica rublja (vešmašina iz Juge), bila akcija jedne trgovine u Rijeci, pa su ljudi donosili isprevne stare 20 godina

 

Lp...

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 5:24 (opetzajebancija).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisn
Mislim da imam rekordera, frižider iz 1968 i dan danas radi i super hladi.
Koliko troši, ne znam. :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisne zn

a pisma, razglednice, nofce kakve ... ništa? 

 

pe se:

svatko od nas jednako proputuje zavidnu količinu kilometara kroz svemir.

kao prvo, zemlja godišnje prijeđe 940 milijuna km samo oko sunca. dodajmo tome putovanje našeg sustava kroz milječni put (ne pomaže netolerancija na laktozu - put je mliječni, sori) (7,26 milijardi km godišnje = približno kao od rvacke do neptuna)

+ svatko od nas putuje dok se zemlja vrti no to ovisi gdje smo na zemlji. rvat'ne putuju približno 1180 km/h na 45 stupanja sjeverne širine (izađe nam nekih 10,34 milijuna km godišnje). sve to množite s dobi (u me 63 - ijuft! - 2,5 puta više nego vojko, samo od vrtnje oko sunca; a di je otalo!). sve ovo ako se ne pomaknete s mjesta. ako niste nekretnina i bauljate uokolo, računajte si.

voja žder zwei je proputovao (25. svibnja) 20,4 milijarde kilometara. tak da .... nismo ni mi za bacit. putuje se. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 16:51 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisne zn

Ne daj se, časna starino, samo ti radi i šalji podatke dok u tebi ima imalo plutonija koji te hrani. Vidi se da su stari majstori znali kako se prave trajne stvari, koje traju desetljećima. Zanima me koje su starce iz ekipe morali reaktivirati da srede kvar na Voyageru, jer mlađe generacije jednostavno nisu odrasle uz tehnologiju Voyagera. Voyageri su već odavno prerasli svoju misiju i postali ikone znanosti, simboli ustrajnosti, kvalitete i genijalnosti ljudskog uma koji ih je napravio.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisn
KIKI3ooo kaže...

Sace 50 godina starosti i sve radi, u dubokom svemiru. Znaci perilice bi trebale trajat 50 godina, mobiteli, televizije, auta...

 Prilog ovom komentaru, moja mašina za veš je iz 1967. (Zanussi, prodata sa nalepnicom Gorenje, koja je, kažu, spala pri prvom pranju na 95°C.) Počela je malo curiti pre par meseci, po svemu sudeći je otišla guma na vratima, koju je verovatno nemoguće zameniti, a ni amortizeri baš nisu više na 100%, tako da ide u penziju, no da, mogu se uređaji napraviti tako da traju.

 

No, na tu temu, gledao sam skoro klip na YT-u o istočnonemačkoj kompaniji koja je pre 50-ak godina izumela ojačano staklo (na vrlo sličnom principu po kome se pravi GorillaGlass) i proizvodila gotovo nesalomivo stakleno posuđe (u videu više puta ispuštaju na pod visoku pivsku čašu koja to podnosi bez problema). Kompanija je prvo prodala gomilu tog posuđa kome god je mogla u Istočnoj Nemačkoj, no onda je prodaja stala. Zatim su pokušali naći partnera na zapadu preko koga bi izvozili svoj proizvod, no niko nije bio zainteresovan, predstavnik jedne od velikih firmi im je otvoreno rekao da bi to bilo sečenje grane na kojoj sede. Na kraju, komunistička država je fabriku održavala u životu do ujedinjenja, a nakon toga je zatvorena.

 

Tako da je situacija prokleta. Sa jedne strane imamo planiranu zastarelost i proizvode koji se prave da budu najjadniji mogući, a da ipak u većini slučajeva prežive tih par godina garantnog roka (nakon čega ubrzo i neizbežno postaju otpad, a kupci su primorani kupiti nove), sa druge da pravljenje uređaja koji ne zastarevaju i traju večito nije dobra strategija ako želiš imati kompaniju i fabriku i za 10 godina od danas.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisn

Mda, međutim i mi kupci pokušavamo što jeftinije proći pa često kupimo. Ja sam prije ne znam koliko godina (hm, možda 10-12, ne znam) kupio najjeftiniju vešmašinu Indesit.  Pokvarila se brava jednom, koju sam sam zamijenio jer lijepo ispiše mašina kod na ekranu. Oko 100 kn. Malo hrđa probija oko ladice za deterdžent. Radi. Vešmašine su zapravo vrlo jednostavni strojevi. motor, pumpa, guma, brava, federi, utezi, kontroler. Eto meni karoserija odlazi prije mašine. A prijatelji kupili 2-3 puta skuplju mašinu neku fensi Gorenje i nije trajala dugo, ne znam što se pokvarilo. Uglavnom brzo nakon garancije. Tako da nema tu ni nekog pravila. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisn

Indesit su neunistive masine. Prvu smo kupili 1993 i otisla je u smece 2015 ali samo zato jer je idiotima u selidbi necete vjerovati u voznji se otvorila vrata od kombija i ova je ispala na cestu sa jedno 90 kmh u voznji. Mozete zamisliti sto je ostalo od nje.

Onda smo kupili drugu i evo za sada 9 godina bez problema.

14 godina
offline
Re: Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisn
denyzabac kaže...

Indesit su neunistive masine. Prvu smo kupili 1993 i otisla je u smece 2015 ali samo zato jer je idiotima u selidbi necete vjerovati u voznji se otvorila vrata od kombija i ova je ispala na cestu sa jedno 90 kmh u voznji. Mozete zamisliti sto je ostalo od nje.

Onda smo kupili drugu i evo za sada 9 godina bez problema.

 Ma to su ti prodali istu samo su lim zamjenili. Ljudi kupe jednom u 40 godina i da ne ispadaju iz kamiona nebi nikad drugu kupovali. Sjetili su se otvorit firme za selidbe po evropi da mogu još jednom preprodat ove šta ispadnu. Usput zarade i na selidbi. 

 

Stave nove brojeve, promjene kabel, one vezice, ekran itd da izgleda novo, al unutra ista mašina kao iz 80tih. 

 

Majkemi. 

 

Šalu na stranu, mene zanima hoće li prije krepat Voyager ili ta oprema koja prima podatke od voyagera. 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
offline
Re: Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisn
denyzabac kaže...

Indesit su neunistive masine. Prvu smo kupili 1993 i otisla je u smece 2015 ali samo zato jer je idiotima u selidbi necete vjerovati u voznji se otvorila vrata od kombija i ova je ispala na cestu sa jedno 90 kmh u voznji. Mozete zamisliti sto je ostalo od nje.

Onda smo kupili drugu i evo za sada 9 godina bez problema.

 Nisu bas neunistive, odu i njima dijelovi, al bar se daju popravljat.

Npr na maminoj otisao semering (al srecom uspio tata rastavit, tako da smo vozili samo bubanj, nije trebalo cijelu masinu) i grijac.

I povremeno je elektronika zezala, al ispada da je bila korozija unutra pa je nakon ciscenja opet bilo ok.

4 godine
offline
Voyager 1 potpuno je oporavljen i šalje korisne zn

Evo i Petrov komentira, objavio sliku tima koji je popravljao (okupio se dio izvorne ekipe)

 

 
0 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice