Velike svjetske kompanije traže potpuno napuštanje

poruka: 45
|
čitano: 14.418
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Velike svjetske kompanije traže potpuno napuštanje".
9 godina
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
syncmaster245b kaže...
Gallu kaže...

Politiku na stranu, ugljen i teži ugljikovodici su teški otrov tako da itekako ima veze sa ekologijom...

 Reci to njemackoj zelenoj stanci, koja u svom inzistiranju na odmaku od nuklearki, izazvala povratak termo elektrana na ugljen.

 

Kada takva inteligencije sebe postavi kao mjerodavne u ekologiji, onda normalan covjek vise nema sto za dodati.

 

 

 Iskreno da, zato zeleni i nece dobit predostojece izbore (a ni CDU) i puno ljudi se zali, trenutno se dosta energije uvozi i ljudi su ljuti zbog toga, a nuklearke rade na 25% samo(samoodrzavanje), uz to upadaju ukrainci a sad i sirijci sto dodatno utjece na porez koji placamo i cjenu energenata a da nepricam od prehrambenim proizvodima..Kako god okrenes i gledas, zalost velika, industrija takoder nije u idealnom stanju, izvoz se povecao, ali ne u tolikoj mjeri da se nazove stabilno, ali kako bude, bude..Do sad sam bio "idiot" jer nisam prodao sve sta imam u RH vec sam nastavio gradit, a sad odjednom vise nisam, jer se imam di vratit ako toliko zagusti(iako i ovdje imam svoju nekretninu isplacenu), dok ovi koji su vikali da sam "idiot" imaju samo kredite i nadu jer su dolje sve rasprodali....

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
3 godine
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt

Cijene jesu kakve jesu jer se dozvolilo da cijela ekonomija praktički ovisi o uvezenim energentima i još se i cijena tih energenata vezala uz stranu valutu. I onda su još na kraju cijenu sve energije vezali za najskuplji energent. Veseli se narode...

9 godina
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
Gallu kaže...

Cijene jesu kakve jesu jer se dozvolilo da cijela ekonomija praktički ovisi o uvezenim energentima i još se i cijena tih energenata vezala uz stranu valutu. I onda su još na kraju cijenu sve energije vezali za najskuplji energent. Veseli se narode...

 Pohlepa je zaj**ana stvar, zinula im guzica za jeftinim plinom iz Rusije, i sta ce nama bilo tko drugi sta ce nam neka alternativa ako zagusti, kad Rus daje po dobroj cjeni, naravno nije se racuno rat u Ukraini, al sami su krivi ko i ostale eurposke zemlje sto su dozvolile Putinu monopol, ali sami su si birali vlast, sami guraju tu Zelenu stranku i slicne gluposti, a komplet kampanja je skup neutemeljenih gluposti,smetaju vjetroelektrane ubijaju ptice, solarne su problem poslje za odlaganje,termo/nuklearne zagadjuju previse, ja neznam iz cega bi oni energiju...

 

U zivotu nisam nachzahlung imo, ali sam za proslu godinu nadoplatio 1470€ za plin/vodu,Ja i zena koji po tablici Iznadprosjecno zaradjujemo,meni je bilo puno(zao) dat 1470€ odmah, a kako je tek netkome tko ima mjesecna primanja mozda 3500€-4000€ u paru ili 1700-2200€ sam..

Dobar primjer je tipa u Edeka sam za 100-120€ kupovao puna kolica namjernica, sada za iste novce vrecicu jednu to govori dovoljno kakvo je stanje u Njemackoj,jos najbolje prolaze ovi baustelci sto su preko nekih posrednika tu, stan placen, jedan obrok, i udri Mujo..

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
6 mjeseci
protjeran
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
encoding kaže...

 Najveći problem električnih automobila je održivost takvog modela poslovanja. To nije jedan problem nego čitav niz problema

  • kako proizvesti električnu energiju potrebnu za napajanje električnih automobila? Nafta bad, ugljen bad, struja good.... a ta struja se dobiva od....čega? Njemci gase nuklearke koje su najzeleniji oblik energije u korist.... ugljena.... radi lobiranja... zelenih  Mislim cijela ta šarada je predstava za javnost, nitko sa samita u Davosu nema promišljen plan šta i kako, nego lupetaju stvari koje dobro zvuče biračima.

 Naravno da je tek predstava za nas, "beskorisne izjelice" - kako nas nazivaju. Davos nam je već dao doznanja o svojim planovima do 2030. godine, a jedna od mnogih promjena uključuje ukidanje privatnog prijevoza, i uopće privatnog vlasništva. Grandiozni plan također predviđa korigiranje populacije na 500 milijuna do jedne milijarde.

 

Nelogične, pa i apsurdne odluke koje se donose, nisu rezultat njihove nesposobnosti nego njihove zlobe. Naime, ista ekipa je zaslužna i za industrijalizaciju i za prijašnje sustave upravljanja. Također postoje i bolje tehnologije, koje su zabranjene i skrivene od javnosti. A nisu niti svi takvi izumitelji dugo poživili. 

14 godina
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
Vampir001 kaže...

One crisp winter morning in Sweden, a cute little girl named Greta... 

Proslijedio ovo svom prijatelju koji zbog posla susreće mnoge wanna-be Grete...

 

Veli da često priča s ljudima koji sladostrasno, doslovce drhteći od slatkog uzbuđenja, pričaju kako bi zabranili sve MUSave aute, grijanje na plin...

 

Nema prilagodbe, optimizacije samo CAP! oštri rez i onda slijedi - raj na Zemlji, aleluja!!!

Ju je je? Je ju je!
6 mjeseci
protjeran
offline
Velike svjetske kompanije traže potpuno napuštanje

U suštini nikome i nebi triba auto, kad bi javni prijevoz bio adekvatan, a i unešto jeftiniji. Kakav je sad, u najboljem slučaju - srednja žalost. Auta se je previše nakotilo, situacija je postala kaotična. Ne možeš autom ni do bolnice, moraš parkirat kilometar dalje. Sve je udimljeno, ne možeš ni šetat, a da ne osjetiš bol u prsima. Ja se namjerno vozin javnim prijevozom, koliko god je moguće, a i izađe me puno jeftinije, nego da baratam autom. Time rečeno, Hrvatska je 4. u Europskoj Uniji (ili u svoj Europi?) po broju auta po glavi stanovnika, gdje ih se nađe oko 650 000. 

 

Odlična je ova humorna pričica o kupusu kojeg si je Greta skuvala. Međutim,može čovjek živit sasvim dobro i zadovoljno bez većine modernih blagodati, ako zna kako i nalazi se na dobrom terenu. Nađe se ljudi koji pokažu da nam stvarno ne triba puno za sreću. Neki među njima su sposobni, ne samo preživljavat, nego i uživat u potpuno primitivnim situacijama, u periodu od 2-3 mjeseca. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 13:08 (UspjesnoNeuspjesan).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
UspjesnoNeuspjesan kaže...

...Time rečeno, Hrvatska je 4. u Europskoj Uniji (ili u svoj Europi?) po broju auta po glavi stanovnika, gdje ih se nađe oko 650 000. 

 

...

 Hrvatska je ispod 20. mjesta u EU po broju autiju prema broju stanovnika.

 

stvarno nije teško izguglat prije nego se počne ovako baratat podacima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 13:38 (bruno1026).
6 mjeseci
protjeran
offline
Velike svjetske kompanije traže potpuno napuštanje

U pravu si, ova moja verzija je potpuno pogrešna. Stvar je zapravo puno gora od ovoga šta san naveo, automobila ima puno više: "Broj registriranih osobnih vozila (samo automobili) u 2021. iznosio je 1 795 465, što je u odnosu na 2020. više za 2,8%." Ne znam za vas, ali meni je to grozno. 

 
0 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
UspjesnoNeuspjesan kaže...

U suštini nikome i nebi triba auto, kad bi javni prijevoz bio adekvatan, a i unešto jeftiniji. Kakav je sad, u najboljem slučaju - srednja žalost. Auta se je previše nakotilo, situacija je postala kaotična. Ne možeš autom ni do bolnice, moraš parkirat kilometar dalje. Sve je udimljeno, ne možeš ni šetat, a da ne osjetiš bol u prsima. Ja se namjerno vozin javnim prijevozom, koliko god je moguće, a i izađe me puno jeftinije, nego da baratam autom. Time rečeno, Hrvatska je 4. u Europskoj Uniji (ili u svoj Europi?) po broju auta po glavi stanovnika, gdje ih se nađe oko 650 000.  

 ... u teoriji. U praksi smo jako daleko od takvog svijeta. 

Većina međugradskog javnog prijevoza je srednja žalost i neusporedivo lošija po kvaliteti, učestalosti polazaka, cijeni, brzini... od jednostavno posjedovanja osobnog automobila (čak i uz sve popratke troškove tehničkog, servisa, parkinga, goriva...)

 

Po mom iskustvu, obično teme poput "sve se može javnim prijevozom ako se želi" potežu ljudi koji žive u Zagrebu, u zoni dobro pokrivenoj ZET-om.

Jako rijetko netko iz manjeg mjesta, pogotovo izvan zagrebačke županije. Infrastrutura je toliko daleko od neke isplativosti za krajnjeg putnika (osim ako si đak ili student) da j na razini znanstvene fantastike

6 mjeseci
protjeran
offline
Velike svjetske kompanije traže potpuno napuštanje

Ma znam, samo kažem da bi tribalo značajno unaprijedit javni prijevoz, ali to autoritetima očito nije u interesu. Ja san u Dalmaciji, vozin se 10ak kilometara do posla, pa mi je javni prijevoz zasad dovoljan. Ali ne mogu baš svi tako, ima ih koji se voze 25 ili više kilometara i morali bi presjedat na 2 ili 3 busa, tada im je auto jedini izbor.

 

A glede cijene, ne bih se složio da je posjedovanje auta jeftinija opcija, možda je tek u vrlo malom broju slučajeva. Primjerice, u mojoj okolini vozači automobila najčešće izdvoje oko 300 eura za registraciju+osiguranje - barem ih je nekoliko tako dalo doznanja, dok ja za te novce putujem oko 85-90 dana, 20ak kilometara dnevno. I onda kad se pribroje svi ostali, veliki i mali godišnji troškovi auta, pa u rasponu od 5 godina, kad auto već prođe kroz skuplje kvarove i nerijetko pokoju prometnu, pa onda pokoju kaznu - skupi se poprilična svota. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
Nemon kaže...

 


Vidim po komentarima da doslovno nema dovoljno edukacije vezano za ovu temu, nitko ne pise nikakve "brojeve" sve su samo emocije i misljenja, jer eto, to je dovoljno za "dozak" zasto je nesto dobro ili lose.

Zašto onda ti nisi napisao niti jednu konkretnu brojku?

Vozač može voziti određen broj sati dnevno i ima timeframe kad negdje mora stići, ako on mora stajati negdje da bi punio baterije to je čisti gubitak. Dok stoji, kamion ne odrađuje posao. Problem je što izgubljeni prihod nadmašuje sveukupni trošak pa čak i kad bi troškove smanjio na 0 i dalje bi bio na gubitku. Zato to smanjenje troškova nikome nije pretjerano zanimljivo. Elektrokamione će uvesti oni koji mogu zahvaljujući specifičnim poslovnim potrebama, neki će kupit par komada zbog PRa i parkirati ih u dvorištu, za to vrijeme će oni na naftu odrađivati posao. Novac odlučuje, a elektrokamioni za većinu korisnika nisu isplativi.

7 godina
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
syncmaster245b kaže...
Gallu kaže...

 

Ugljen bi se mogao zamijeniti većom upotrebom prirodnog plina,

1.

Mogao bi, kada se ne bi minirali plinovodi jeftinog i povoljnog plina i pritom izazvali najvecu eko katastrofu u novijoj povijesti.

 

2.

Ta zelja za napustanjem fosilnih goriva je ponajmanje motivirana ekologijom, a ponajvise politikom, al narod pusi banane valjda pa guta sve sto mu se gurne niz grlo.


3.

Da ne spominjemo da su EV-ijevi i opasni za transport.

Potonula su dva broda radi strujica. O jednom je pisao BOL, uz mentalnu gimnastiku level9000, kako mozda nije radi EV-a potonuo, a je (i to ne u jednom, nego u dva clanka), a drugi, Felicity Ace, godinu dana ranije "sal fondo" uz svesrdni doprinos EV-a.

Koliko je to daleko otislo govori i to da su i neke brodarske kompanije odustale od prijevoza EV-a.

 

 

 4.

Fosilna goriva, a pogotovo nafta ce biti s nama jos prilicno dugo, svidjelo se to nama ili ne.

 

 

5.

Na kraju krajeva, sve ove glavonje i CEO-vi,  sudionici tog "ekoloskog" sumita ce i ovako doletjeti privatnim mlaznjacima.

 

 1. cijena Natural Gas EU Dutch TTF (EUR/MWh)

 

21.11.2021 = 87 EUR/MWh

21.11.2023 = 45 EUR/MWh

 

Tako mani me jeftine ruske propagande kako oni nešto nekom daju jeftino. Prodaju kao i svakom po tržišnoj cijeni.

https://tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas

 

Te gluposti o največoj ekološkoj katastrofi u povijesti ne želim ni komentirati.

 

 

2. I da je istina opet dobro za EU koja je u deficitu sa energentima. Što više proizvedeš kući manje novca odlazi u druge države i stimuliraš svoju ekonomiju

 

3. Kad su prvi avioni poletjeli isto nisu bili sigurni, a sada je samo lift sigurnije prijevozno sredstvo od aviona

 

4. Slažem se ali ne zbog auta nego zbog niza drugih proizvoda

 

5. Jedino s čim se slažem u potpunosti

 

15 godina
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
Nadimak_forumaša kaže...

 

 1. cijena Natural Gas EU Dutch TTF (EUR/MWh)

 

21.11.2021 = 87 EUR/MWh

21.11.2023 = 45 EUR/MWh

 

Tako mani me jeftine ruske propagande kako oni nešto nekom daju jeftino. Prodaju kao i svakom po tržišnoj cijeni.

https://tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas

 

Te gluposti o največoj ekološkoj katastrofi u povijesti ne želim ni komentirati.

 

 

2. I da je istina opet dobro za EU koja je u deficitu sa energentima. Što više proizvedeš kući manje novca odlazi u druge države i stimuliraš svoju ekonomiju

 

3. Kad su prvi avioni poletjeli isto nisu bili sigurni, a sada je samo lift sigurnije prijevozno sredstvo od aviona

 

4. Slažem se ali ne zbog auta nego zbog niza drugih proizvoda

 

5. Jedino s čim se slažem u potpunosti

 

 a da malo manje cherry pickamo?

sa tvog linka slika

Cijena je i u ovom momentu dupla od onoga sto su imali desetljecima prije nego su krenuli cackati mecku pocetkom 2021 (courtesy of Joe Biden).

 

 

Nadimak_forumaša kaže...

 

 

Te gluposti o največoj ekološkoj katastrofi u povijesti ne želim ni komentirati.

 

Ni nemoj komentirati jer to nitko nije ni rekao.

 

Nadimak_forumaša kaže...

 

 

3. Kad su prvi avioni poletjeli isto nisu bili sigurni, a sada je samo lift sigurnije prijevozno sredstvo od aviona

Kad su prvi avioni poletjeli nitko nije prijetio zabranama dotadasnjih prijevoznih sredstava unutar 20 godina.

 

Bezveze pises da nesto napises, a realno niti neznas o cemu govoris.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
7 godina
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
syncmaster245b kaže...
Nadimak_forumaša kaže...

 

 1. cijena Natural Gas EU Dutch TTF (EUR/MWh)

 

21.11.2021 = 87 EUR/MWh

21.11.2023 = 45 EUR/MWh

 

Tako mani me jeftine ruske propagande kako oni nešto nekom daju jeftino. Prodaju kao i svakom po tržišnoj cijeni.

https://tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas

 

Te gluposti o največoj ekološkoj katastrofi u povijesti ne želim ni komentirati.

 

 

2. I da je istina opet dobro za EU koja je u deficitu sa energentima. Što više proizvedeš kući manje novca odlazi u druge države i stimuliraš svoju ekonomiju

 

3. Kad su prvi avioni poletjeli isto nisu bili sigurni, a sada je samo lift sigurnije prijevozno sredstvo od aviona

 

4. Slažem se ali ne zbog auta nego zbog niza drugih proizvoda

 

5. Jedino s čim se slažem u potpunosti

 

 a da malo manje cherry pickamo?

sa tvog linka slika

Cijena je i u ovom momentu dupla od onoga sto su imali desetljecima prije nego su krenuli cackati mecku pocetkom 2021 (courtesy of Joe Biden).

 

 

Nadimak_forumaša kaže...

 

 

Te gluposti o največoj ekološkoj katastrofi u povijesti ne želim ni komentirati.

 

Ni nemoj komentirati jer to nitko nije ni rekao.

 

Nadimak_forumaša kaže...

 

 

3. Kad su prvi avioni poletjeli isto nisu bili sigurni, a sada je samo lift sigurnije prijevozno sredstvo od aviona

Kad su prvi avioni poletjeli nitko nije prijetio zabranama dotadasnjih prijevoznih sredstava unutar 20 godina.

 

Bezveze pises da nesto napises, a realno niti neznas o cemu govoris.

 

 

 Sa ovim kako su Amerikanci cackati mecku pocetkom 2021  dovoljno govori o tebi kao putinofilu. Ja znam kako je to  kad ti netko dođe u kuću i zapali kao što sad rusi rade u Ukrajini. Ali po tebi su naravno amerikanci i ukrajinci krivi što su rusi došli ih ubijat u njihovoj državi. Dat će Bog da netko čačka mečku i utvoj kući ali samo u tvoj da susjede ne dira. Za bolje i nisi

15 godina
offline
Re: Velike svjetske kompanije traže potpuno napušt
Nadimak_forumaša kaže...

 

 Sa ovim kako su Amerikanci cackati mecku pocetkom 2021  dovoljno govori o tebi kao putinofilu. Ja znam kako je to  kad ti netko dođe u kuću i zapali kao što sad rusi rade u Ukrajini. Ali po tebi su naravno amerikanci i ukrajinci krivi što su rusi došli ih ubijat u njihovoj državi. Dat će Bog da netko čačka mečku i utvoj kući ali samo u tvoj da susjede ne dira. Za bolje i nisi

 Nije ti dugo trebalo da zagrizes u ad hominem.

 

Cackati mecku u energetskom sektoru, najavama agresivne zelene tranzicije, zatvaranje keystone pipelinea ukidanjem vec izdanih dozvola  ......svega sto je utjecalo na poskupljenje energije kasnije te 2021. godine (npr. vise mozes procitati ovdje u clanku koji je prilicno dobro predvidio neke stvari iako je napisan vec u sijecnju 2021.)

 

Bas nemas blage o cemu pricas.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice