U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force" na

poruka: 13
|
čitano: 2.877
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force" na".
15 godina
offline
U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force" na

a štaćme. u ratovima i ljubavima je sve dozvoljeno (dok ne nadrapaš). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force
Miro62 kaže...

U jeku rata policija se bavi hakovanim instagram računima osoba koje su si same krive za odabir debilne lozinke i ne korištenje 2-step ver. :facepalm:

 Ne nego se treba proglasiti anarhija all over ukrajina... U području koje nije zahvaćeno ratom nastoji se život održati normalnim koliko god je to moguće, institucije rade, ljudi rade idu na posao, djeca u školu etc.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 17:33 (notloB).
Moj PC  
7 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force
Miro62 kaže...

Da, anarhija je jer je netko hakirao lokalnu sponzorušu s lozinkom 12345... ajde bježi tamo...

 Neka institucije rade svoj posao, ukoliko ti nije pravo žali se Mesiću, btw. nema potrebe biti bezobrazan, to što ti misliš da se ljude ne treba štititi i kada su informatički nepismeni i polupismeni samo govori o tvojoj netolerantnosti, nedostatku empatije i da ne upotrijebim gori termin, nismo životinje.

 

Mislim da pogotovo u Ukrajini je bitno za civile stvoriti barem privid normalnosti pa i ovakvim održavanjima reda između ostalog, to pomaže psihi i dojmu da ipak sve nije otišlo u tri materine i da država, pravni sustav još funkcionira, to smiruje ljude.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 18:04 (notloB).
Moj PC  
9 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force
Miro62 kaže...
notloB kaže...

to pomaže psihi i dojmu da ipak sve nije otišlo u tri materine i da država, pravni sustav još funkcionira, to smiruje ljude.

 Da, svakako smiruje ljude kad gledaju polugole instagramuše, a pogotovo ih smiruje kad znaju da policija provodi vrijeme umjesto u obrani države - u obrani američke kompanije Instagram.

Prioriteti su im svakako na prvom mjestu

 Ne mogu svi braniti državu, ekonomija se mora održavati, ukoliko se dozvoljavaju krađe otići će im internetske tvrtke pa će otići fizičke tvrtke pa više neće biti smisla poslovati u ukrajini a netko mora hraniti vojnike, cilvile... To što tebi taj servis ide na živce nikog se ne tiče niti ja ga ne upotrebljavam, mnogi ga upotrebljavaju, tvrtke se na njemu oglašavaju etc. i oko njega se vrte novci, ljudi žive od njega pa i influenceri, i oni su ljudi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 18:50 (notloB).
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force
Miro62 kaže...

Mislim da ti nisi svjestan šta pišeš i uopće ne pratiš stanje.

Tamo je proglašeno ratno stanje, izbori su ukinuti i maltene vlada diktatura dok se sve ne okonča.

Ljudi se vrbuju po cesti jer nema dobrovoljaca, i u takvom stanju oni idu upregnuti te tanke resurse policije koji su im još ostali na rješavanje hakiranja instagrama je debilizam na kub.

Ali uglavnom, rekao sam šta sam mislio, nastavi ti po svome.

 Dobro dosao nazad Jelashu, do slijedeceg bana 

 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force
Miro62 kaže...

Tamo je proglašeno ratno stanje, izbori su ukinuti i maltene vlada diktatura dok se sve ne okonča.

Ljudi se vrbuju po cesti jer nema dobrovoljaca, i u takvom stanju oni idu upregnuti te tanke resurse policije koji su im još ostali na rješavanje hakiranja instagrama je debilizam na kub.

Sorry ali mislim da trkeljas bezveze i to ono na n-tu.

Kakva diktatura? Kad je bio domovinski rat isto smo imali diktaturu?

Daj malo prije ikakvog pisanja promisli sto zelis napisati pa onda prije pisanja jos jednom pa mozda napises i nesto pametno.

veni vidi didici
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force
Miro62 kaže...

Zašto ulaziš u teme u koje nisi upućen i nemaš pojma o povijesti?

Kako se zove vladavina u kojima se ne raspisuju izbori?

Kad je bio domoviski rat očito se nisi ni rodio jer su tad izbori raspisani.

 

https://www.startnews.hr/news/hrvatska-je-odrzala-izbore-1992-u-tijeku-rata-neka-ih-odrzi-i-zelenski/

 

 

Dakle Miro62, branitelj sam domovinskog rata i nositelj dvije spomenice te sam na ratistu proveo dosta vremena te se nisam imao prilike baviti time da li su raspisani izbori ili ne. O povijesti bi mogli lamentirati no ne ovdje da maltretiram ljude a i o teoriji vladavine u ratnim uvjetma no iskreno neda mi se jer vidim da bi to sa tobom bilo gubljenje vremena. Inace kada se obracas nekome profilu prije toga ga pogledaj tako da neces napisati glupost koju si napisao.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 14:20 (dagoberhr).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force" na

Druže, prestani da troluješ. Čak i iz tvoje kratkovide perspektive, siguran sam da si sa svojim visokim stepenom informatičke pismenosti znaš da se online profili ne hakuju radi sporta, već radi korišćenja za dalje kriminalne aktivnosti (štaviše, to piše i u tekstu), te da se ovde nije radilo o "trošenju tankih policijskih resursa kako bi se Katyi69 vratio Instagram profil". Takođe stoji primedba kolega da Ukrajina nastoji da u područjima koji nisu direktno zahvaćeni vojnim dejstvima obezbedi što normalniji svakodnevni život i tvoja primedba o trenutnom stanju demokratije, za koju si se uhvatio k'o pijan plota, tu ne menja mnogo. Uzgred, ne znam gde se kriju ovi Ukrajinci koje znam, ali na neku foru ih još niko nije ulovio u supermarketu ili na pešačkom prelazu i poslao u rov (što ne znači ni da nije bilo mobilisanih ljudi, znamo da jeste, no predstava koju imaš/pokušavaš da preneseš o opštem raspadu sistema ne stoji).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force
notloB kaže...
nismo životinje

ne vrijeđaj životinje

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
2 godine
offline
Re: U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force
dery kaže...
notloB kaže...
nismo životinje

ne vrijeđaj životinje

 Dobro... onda, "nismo mrski influenceri!"

16 godina
offline
Re: U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force

@Miro62 Sve si izvrnuo, namerno ili nenamerno (sumnjam na namerno, ali dozvoljavam da je možda i drugačije).

 

Da ponovimo

  • "15 specijalaca" je angažovano da bi se uhapsila kriminalna grupa koja je baratala sa otprilike 100 miliona kompromitovanih accounta koji su korišćeni za kriminalne aktivnosti. O tome se radi. I toliko piše i u članku. A ti si zapeo na onome što piše u naslovu "i baš se radi o tome". Valjda znaš bolje. Dodatno, bolje je da 15 specijalaca iznenadi 2 žgoljava lika, nego da 2 policajca odu po par geekova, a onda ukapiraju da ovi imaju obezbeđenje. No valjda i to znaš bolje. Kao što znaš bolje i šta je bilo '92. nego čovek koji ti kaže da je bio branitelj i da se seća šta je radio i šta su bili prioriteti društva, pa ga više puta šalješ da se "bolje edukuje o tome na internetu".
  • Ne radi se o tome, niti je iko napisao, da "ostali žele živjeti normalno, to mi dođe nesto kao 'zaboli nas za vas na istočnom dijelu, vi tamo ginite, a mi ćemo se ovdje zapadno praviti kao da se ništa ne događa i zabiti glavu u pijesak te nastaviti kačiti golišave fotke na IG'", već da država nastoji održati funkcionisanje normalnog poretka gde god je to moguće i da je to zapravo neophodno (održava se privredna aktivnost, bez nje se sve raspada, čuva se društveni poredak, jer opet, ako se on raspadne, sve se raspada, uključujući najverovatnije i front, čuva se koliko je moguće mentalno zdravlje stanovništva...). No valjda je ovo još jedna od stvari koje znaš bolje, i kako upravljati državom tokom ratnog stanja i šta znači saosećanje i slično (ovo poslednje si lepo demonstrirao u prvom delu teme). 

 

Nadam se da smo se sad razumeli.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 12:26 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force
U ratnim uvjetima, mandat se može produžiti. postoji stavaj u zakonu koji to dozvoljava.

I ukrajina nije diktaktura, oni su imali dva puta ozbore nakon 2014.

I Januković nije svrgnut s pućem kako neki rusopatofili zagovaraju, njega je smenio Ukrajinski parlament nakon brdo događaja koji su se izdogađali i to najviše krivicom Janukovića.

Prava diktaktura je u rusiji, i bilo je očekivano da će putin dobiti izbore jer ubija ili zatvara politićke protivnike.
2 je maknuto iz izborne utrke.
manipulacija na biraćkim mjestima. Iato kao i oni takozvani referendumi na okupiranim teritorijima kao primjer bi naveo Herson.

Na tom takozvanom referendumu je više od 90% glasalo za pridruženje Rusiji. A kad je Herson oslobođen, svi građani Ukrajine u Hersonu su veseljem doćekali Ukrajimske osloboditelje.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
U Ukrajini uhićeni hakeri koji su "brute force" na

Hm, meni je pravi živi Ukrajinac (koji o celoj situaciji misli sve što biste i očekivali) o celoj stvari rekao da je Janukovič 2014 smenjen državnim udarom (citat: "ali to je bilo neophodno jer bi potpuno upropastio ekonomiju", nebitno što su iste godine po rasporedu išli predsednički izbori) i to se poklapa sa sivme što mogu naći o tom događaju. Da li je post festum Parlament doneo neku odluku koja to pere je relativno nebitno.

 

No to je bilo pre 10 godina i ne menja trenutnu situaciju, gde se u najvećoj meri slažem. EDIT: Referendumi održani posle okupacije su valjda svima jasni. Kad se setim snimka gde, suštinski, predstavnici okupatora idu ljudima od vrata do vrata i daju im referendumske listiće "da slobodno zaokruže šta žele", ne verujem da iko rezultat toga shvata ozbiljno.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 12:55 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice