Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "kompro

poruka: 20
|
čitano: 7.600
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "kompro".
8 godina
offline
Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "kompro

Ja sam u Subotu navečer morao zvati korisničku službu banke da mi blokiraju karticu i izdaju novu jer su debili iz Sonya po ne znam koji puta hakirani i netko mi je sa karticom platio nekih 4€ za neke Call of Duty dodatke. Podatke kartice sam dao jedino na Playstation storeu. Nigdje drugdje.

Prosječno glup i umjereno lud
Moj PC  
0 0 hvala 0
Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "kompro

Revolut jednokratna digitalna kartica.

Dušu dala za Aliexpress.

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
23 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Revolut jednokratna digitalna kartica.

Dušu dala za Aliexpress.

 A kakva je situacija sa tim jednokratnom karticom kada kupovina iz nekog razloga propadne pa treba traziti povrat novca? Ja sam Revolut vezao za PayPal a ako bas treba platim sa "normalnom" Revolut, jer mi u biti sluzi samo kao prolazna kartica za online kupovinu. Znaci na Revolut uplatim u cent koliko mi treba za kupnju.

16 godina
offline
Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "kompro

Ja sam kupio win key, i to sa reklame na Bug-u.
Nakon par dana mi je skinut iznos oko 120 eura (tbh, nisam siguran koliko) za nekakave troškove hotela na Cipru. 

blokiro karticu odma ..banka vratila pare

I'm Afraid of Americans
 
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
Eld kaže...

 A kakva je situacija sa tim jednokratnom karticom kada kupovina iz nekog razloga propadne pa treba traziti povrat novca? Ja sam Revolut vezao za PayPal a ako bas treba platim sa "normalnom" Revolut, jer mi u biti sluzi samo kao prolazna kartica za online kupovinu. Znaci na Revolut uplatim u cent koliko mi treba za kupnju.

 

Pa ništa, ta jednokratna kartica je kupnjom vezana za tvoj račun i pare normalno dobiješ nazad na stanje.

Zaštita je u tome što se više ne može koristiti za plaćanje, ako bi se netko nekim slučajem dokopao podataka -

Revolut ju automatski poništi nakon plaćanja, i kod idućeg kreira novu.

 

 

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 1:06 (fler).
9 godina
neaktivan
offline
Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "kompro

Ja sam na PBZ i svako plaćanje karticom moram odobrit otiskom prsta na mobitelu.

Tako da je to najbolje rješenje za sva ne-fizička plaćanja karticom.

 

Premda paralelno koristim Revolut za sva online čudesa.

 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
sve te online gluposti plaćam uplatom po ponudi ili pouzećem ako nema uplate po ponudi.
uz to, ako nešto baš ide direkt, svaku transakciju moram odobriti preko mZabe, i onda još u opcijama maknem kvačicu "kupnja putem interneta", pa uključim po potrebi.
plus što za svaki trošak karticom stigne push poruka... teško da netko može bilo što skinuti, i da uspije iste sekunde skužim...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
Može samo brzi info, planiram uzeti kredit za auto pa mi je frend sugerirao da radije pogledam leasing jer ih je lakše dobiti nego kredit (jasno mi je da auto nije moj do otplate) pa me zanima kako ga je lakše dobiti ako svi imaju uvid u moje financije?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
@love2ml86 uzeo sam auto na lizing, da jako je jednostavno i lakše za dobiti nego kredit. Uopće ne gledaju imaš li od plaće za režije i kruh kao što to banke rade kod kredita, samo potpišeš i ključ od auta u ruke.

I imaš opcija dali ćeš polog 10 ili 20% ili odgodu plaćanja itd.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 21:26 (ajimerej).
14 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
love2ml86 kaže...
Može samo brzi info, planiram uzeti kredit za auto pa mi je frend sugerirao da radije pogledam leasing jer ih je lakše dobiti nego kredit (jasno mi je da auto nije moj do otplate) pa me zanima kako ga je lakše dobiti ako svi imaju uvid u moje financije?

suludo je da mi je PBZ leasing ispao jeftiniji nego kredit u ZABI - a ja plaću primam u ZABI i nemam NIŠTA u PBZu...

 

jedino ti je auto  za trajanja leasing u "vlasništvu" leasing kuće i na nju registriran, a ti imaš punomoć punog korištenja, tj. na kraju leasinga (tj. plati zadnje dvije rate odjednom da imaš vremena) moraš auto prebaciti na sebe pri slijedećoj registraciji...

 

i generalno, ne možeš imati učešće VIŠE od 49% (ja sam htio samo 20% otplaćivati, tj. da mi ostane par kila ojra na računu) i zanimljivo, Erste leasing recimo ne traži da ti je auto kasko osiguran za vrijeme trajanja leasinga, ali naravno, mutavo je ne osigurati ga s punom kasko policom, da ne otplaćuješ krš u slučaju nesreće...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 8:54 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "kompro

Mene generalno zanima kako se Aliexpress uspije naplatiti...

Plaćam nešto na aliexpress-u, unesem podatke kartice, kliknem plati, plaćeno, pare skinute... sa istom karticom npr. kupujem nešto u eKupi ili neki drugi lokalni shop, unesem podatke, kliknem plati i iskoči mi prozor koji čeka da na mobitelu potvrdim kupnju/transakciju. U PBZ-u sam...

 

Kako Aliexpress može povući pare bez te dodatne potvrde, a ovi naši ne. Tj. pravo pitanje bi bilo kako napraviti da Aliexpress isto mora proći kroz tu dodatnu potvrdu?

Za sada mi se još nisu dogodile pizdarije, imam žiro račun i karticu od njega pa to koristim za online plaćanja. Ne ide u minus, kada nešto kupujem prebacim novce na taj račun i platim. No svejedno bi me veselilo znati zašto ovi koji su zapravo riskantniji ne trebaju dodatnu potvrdu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
Solo761 kaže...

Mene generalno zanima kako se Aliexpress uspije naplatiti...

Plaćam nešto na aliexpress-u, unesem podatke kartice, kliknem plati, plaćeno, pare skinute... sa istom karticom npr. kupujem nešto u eKupi ili neki drugi lokalni shop, unesem podatke, kliknem plati i iskoči mi prozor koji čeka da na mobitelu potvrdim kupnju/transakciju. U PBZ-u sam...

 

Kako Aliexpress može povući pare bez te dodatne potvrde, a ovi naši ne. Tj. pravo pitanje bi bilo kako napraviti da Aliexpress isto mora proći kroz tu dodatnu potvrdu?

Za sada mi se još nisu dogodile pizdarije, imam žiro račun i karticu od njega pa to koristim za online plaćanja. Ne ide u minus, kada nešto kupujem prebacim novce na taj račun i platim. No svejedno bi me veselilo znati zašto ovi koji su zapravo riskantniji ne trebaju dodatnu potvrdu...

 To ti je 3d secure funkcionalnost gdje imaš dodatni korak za potvrdu plačanja. U EU je obavezan od početka 2021 godine a u Kini ili gdje je več Aliexpres očito nije.

14 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
Stric_Jura kaže...
love2ml86 kaže...
Može samo brzi info, planiram uzeti kredit za auto pa mi je frend sugerirao da radije pogledam leasing jer ih je lakše dobiti nego kredit (jasno mi je da auto nije moj do otplate) pa me zanima kako ga je lakše dobiti ako svi imaju uvid u moje financije?

suludo je da mi je PBZ leasing ispao jeftiniji nego kredit u ZABI - a ja plaću primam u ZABI i nemam NIŠTA u PBZu...

 

jedino ti je auto  za trajanja leasing u "vlasništvu" leasing kuće i na nju registriran, a ti imaš punomoć punog korištenja, tj. na kraju leasinga (tj. plati zadnje dvije rate odjednom da imaš vremena) moraš auto prebaciti na sebe pri slijedećoj registraciji...

 

i generalno, ne možeš imati učešće VIŠE od 49% (ja sam htio samo 20% otplaćivati, tj. da mi ostane par kila ojra na računu) i zanimljivo, Erste leasing recimo ne traži da ti je auto kasko osiguran za vrijeme trajanja leasinga, ali naravno, mutavo je ne osigurati ga s punom kasko policom, da ne otplaćuješ krš u slučaju nesreće...

Krivo Stric_Jura auto kada je na Erste leasingu mora biti kasko osiguran i to odmah po odobravanju leasinga a govorim ti iz iskustva jer imam svoju Kiu na Erste leasingu a uzeo sam je 2019 godine i to je moralo biti - uvijet a da li se nesto kasnije promjenilo po tome pitanju je drugi par cipela.

veni vidi didici
14 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko

nije ... ja kupio preko njih početkom godine i kasko NIJE uvjet...

 

samo bio bih lud da ga ne ulatim a svaki dan napravim 100+ km i još sve ino za putovanja...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
noob007 kaže...

Ja sam kupio win key, i to sa reklame na Bug-u.
Nakon par dana mi je skinut iznos oko 120 eura (tbh, nisam siguran koliko) za nekakave troškove hotela na Cipru. 

blokiro karticu odma ..banka vratila pare

 

Kupio par ključeva sa BUG rejkame ali sam platio PayPal-om koji ima 2FA (potvrda svake transakcije SMS kodom preko mobitela)

 

Ako ga nemaš, preporučam šta i svi, jednokratnu Revolut, zakon je za sve uključujući i Aliexpress

6 godina
offline
Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "kompro

Meni se to neda, imam ziro na kojeg sa tekuceg uplatim kad kupujem nesto i gotovo. U minus ne moze, novaca na njemu nema osim kad kupujem.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
Stric_Jura kaže...
suludo je da mi je PBZ leasing ispao jeftiniji nego kredit u ZABI - a ja plaću primam u ZABI i nemam NIŠTA u PBZu...

 

jedino ti je auto  za trajanja leasing u "vlasništvu" leasing kuće i na nju registriran, a ti imaš punomoć punog korištenja, tj. na kraju leasinga (tj. plati zadnje dvije rate odjednom da imaš vremena) moraš auto prebaciti na sebe pri slijedećoj registraciji...

 

i generalno, ne možeš imati učešće VIŠE od 49% (ja sam htio samo 20% otplaćivati, tj. da mi ostane par kila ojra na računu) i zanimljivo, Erste leasing recimo ne traži da ti je auto kasko osiguran za vrijeme trajanja leasinga, ali naravno, mutavo je ne osigurati ga s punom kasko policom, da ne otplaćuješ krš u slučaju nesreće...

Ovo sa ostatkom vrijednosti već dugo ne funkcionira. Banka će ti na kraju leasinga ponuditi otkup, ali po tržišnoj vrijednosti, jer Anemija želi PDV od toga. To nije isplativo.

Ako ti auto nije imao kasko, to više zvuči kao nečiji propust. Kasko uvijek plaća korisnik leasinga i banka ga uvjetuje jer žele biti osigurani. Od leasinga uvijek možeš odustat, tako da čak i bez kaska ne moraš otplaćivati razbijenu kramu.

12 godina
offline
Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "kompro

samo brzi info, leasing kuća ti ne mora ponuditi otkup vozila nakon isteka leasinga

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
neutrino kaže...
Stric_Jura kaže...
suludo je da mi je PBZ leasing ispao jeftiniji nego kredit u ZABI - a ja plaću primam u ZABI i nemam NIŠTA u PBZu...

 

jedino ti je auto  za trajanja leasing u "vlasništvu" leasing kuće i na nju registriran, a ti imaš punomoć punog korištenja, tj. na kraju leasinga (tj. plati zadnje dvije rate odjednom da imaš vremena) moraš auto prebaciti na sebe pri slijedećoj registraciji...

 

i generalno, ne možeš imati učešće VIŠE od 49% (ja sam htio samo 20% otplaćivati, tj. da mi ostane par kila ojra na računu) i zanimljivo, Erste leasing recimo ne traži da ti je auto kasko osiguran za vrijeme trajanja leasinga, ali naravno, mutavo je ne osigurati ga s punom kasko policom, da ne otplaćuješ krš u slučaju nesreće...

Ovo sa ostatkom vrijednosti već dugo ne funkcionira. Banka će ti na kraju leasinga ponuditi otkup, ali po tržišnoj vrijednosti, jer Anemija želi PDV od toga. To nije isplativo.

Ako ti auto nije imao kasko, to više zvuči kao nečiji propust. Kasko uvijek plaća korisnik leasinga i banka ga uvjetuje jer žele biti osigurani. Od leasinga uvijek možeš odustat, tako da čak i bez kaska ne moraš otplaćivati razbijenu kramu.

 krivo - ja govorim o financijskom, ne operativnom leasingu....

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Što uraditi ako vam netko kreditnu karticu "ko
Možda ovisi koja banka je u pitanju, što se tiče kaskov osiguranja. Npr. meni je uvjet bio samo prva godina kaskov osiguranje, a dalje kako hoću.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice