"Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni

poruka: 71
|
čitano: 17.191
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni".
5 mjeseci
protjeran
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl

Ne radi pro bono nitko, svaki odvjetnik traži naknadu da započne proces, eventualno će odraditi 2-3 ročišta besplatno jer će ih toliko i biti u ovom jednostavnom postupku.

Isplata, ako će je biti će doći vrlo brzo, max 2 god., a vrlo je izvjesno i da će doći do nagodbe vrlo rano.

Tužilo bi se onu ustanovu iz koje su procurili podaci radi povrede uredbe o zaštiti podataka.

Naravno, prvo treba vidjeti da li su ti podaci zaista završili u javnosti i kakvih tu sve elemenata ima.

Također, treba vidjeti postoji li sudska praksa od ranije za nešto slično, što će poprilično ubrzati postupak, a onda možemo saznati i odštete za takve stvari.

 

Na kraju krajeva, odvjetnik će odma u startu procijeniti ima li smisla ići u tako nešto, ako on procjeni da ima i da je velika šansa da se dobije materijalna odšteta, onda mu neće biti problem raditi na proviziju.

Ako kaže da je to prenategnuto i da nije nitko dobio pare za nesto slično, onda se pozdravimo i ne pokrećemo ništa.

Zašto bi itko pokretao postupak koji će trajati 200 godina sa neizvjesnim ishodom kako ti kažeš to mi baš nije jasno.

16 godina
online
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Vankuver kaže...

Ne radi pro bono nitko, svaki odvjetnik traži naknadu da započne proces, eventualno će odraditi 2-3 ročišta besplatno jer će ih toliko i biti u ovom jednostavnom postupku.

Isplata, ako će je biti će doći vrlo brzo, max 2 god., a vrlo je izvjesno i da će doći do nagodbe vrlo rano.

Tužilo bi se onu ustanovu iz koje su procurili podaci radi povrede uredbe o zaštiti podataka.

Naravno, prvo treba vidjeti da li su ti podaci zaista završili u javnosti i kakvih tu sve elemenata ima.

Također, treba vidjeti postoji li sudska praksa od ranije za nešto slično, što će poprilično ubrzati postupak, a onda možemo saznati i odštete za takve stvari.

 

Na kraju krajeva, odvjetnik će odma u startu procijeniti ima li smisla ići u tako nešto, ako on procjeni da ima i da je velika šansa da se dobije materijalna odšteta, onda mu neće biti problem raditi na proviziju.

Ako kaže da je to prenategnuto i da nije nitko dobio pare za nesto slično, onda se pozdravimo i ne pokrećemo ništa.

Zašto bi itko pokretao postupak koji će trajati 200 godina sa neizvjesnim ishodom kako ti kažeš to mi baš nije jasno.

Eh, kako sad sve to? 

A ja mislio jednostavan case gdje bi odvjetnik odmah definirao postotak i to je to... 

5 mjeseci
protjeran
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl

Pa njegov postotak je uvijek fiksan, potraživao on 2k ili 200k eura, a postupak je jako jednostavan jer se zna što je prekršeno, samo je pitanje kako zakon gleda na to sve i koji su sve elementi potrebni za tužbu.

Možda se mora dokazati da ja imam direktnu štetu od procurenih podataka, a možda je dovoljno da se podaci pojave u javnom prostoru i da su neovlašteno dostupni trećoj strani.

 

Osobno ću to svakako prokomentirati sa svojim odvjetnikom, a ti uživaj.

 

16 godina
online
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Vankuver kaže...

Pa njegov postotak je uvijek fiksan, potraživao on 2k ili 200k eura, a postupak je jako jednostavan jer se zna što je prekršeno, samo je pitanje kako zakon gleda na to sve i koji su sve elementi potrebni za tužbu.

Možda se mora dokazati da ja imam direktnu štetu od procurenih podataka, a možda je dovoljno da se podaci pojave u javnom prostoru i da su neovlašteno dostupni trećoj strani.

 

Osobno ću to svakako prokomentirati sa svojim odvjetnikom, a ti uživaj.

 

Niti je uvijek fiksan niti je tu išta jasno.

"Možda" u pravu ne postoji. Prvo je pitanje je li itko oštećen. Drugo kakva je šteta, treće koji vještak zna izračunati, a četvrto kako bi se to odradilo sudski.

10 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl

@Damir22

 

Gle, tebra. Podaci su procurili. I oni su vani. Pitanje koliko ima kopija.

Fakti su fakti.

Ni ja ni ti, ovdje ne možemo više ništa učiniti. Samo apel, da se ubuduće ovo ne događa.

 

dzg
Moj PC  
0 1 hvala 0
2 godine
online
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
PzKpfw kaže...
...Samo apel, da se ubuduće ovo ne događa.

 

 I ja isto želim da se to više ne događa pa se pridružujem apelu: "Neka se to više ne događa, molimo, priti plizzzz!"

15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
PzKpfw kaže...

..

Ni ja ni ti, ovdje ne možemo više ništa učiniti. Samo apel, da se ubuduće ovo ne događa.

 

 -apel nikad ili tek kao izuzetak-slučaj nije dovoljan, ne daje željeni rezultat.. dok kazne za kršenje pravila koje već postoje kao i zakoni-pravila i radne obveze, to rade učinkovitije, kazna, pa se misli.. i to za počinitelje ali i odgovorne, jer posao im je...

 

-upravo tako je jedan od likova sinoć rekao, ili-ili.. dvije moguće situacije, ili nitko nije vidio ili su vidjeli-šutjeli.. obje situacije su loše i netko mora snositi posljedice-kaznu, jer sustav mora biti pod odgovarajućim nadzorom a kršenje sankcionirano. .. odnosno ako nitko nije vidio-znao, ako nema sistemske zaštite kao npr logova, tad je kompletan sustav loš i tad opet tvorci takvog sustava moraju odgovarati, ne kao počinitelji nego kao propust, odgovornos, kao i to da postoje pravila-propisi i zna se što se sve mora za pojedini nivo zaštite podataka napraviti a tad 'šef' koji to ne napravi mora odgovarati, čak bez incidenta, kad se to otkrije.

 

-nije važno pitanje koliko ima kopija.. najnevažnije pitanje od svih, nego tko-kad-gdje je imao neovlašteni pristup ili ovlašteni uz kršenje ovlasti što se tad nazove zlouporaba, dok za neovlašteno korištenje nikad ne može postojati ovlaštenje, kvaka22-oximornosnski rekuziv, kao i to da svaka upotreba suprotno pravilima povlači kaznenu odgovornost neovisno ima li osoba neke ovlasti kao pristupa, tj imati pravo pristupa ne daje pravo kopirnja-iznošenja-dilanja.. i to oni koji tamo rade znaju jer moraju znati, jer je to dio posla-uvjeta-struke.. što znači da nije slučajno i ne može isprika biti 'nisam znao'.. 

 

zatim u postovima se spomene i scenarij da je neki djelatnik postao 'haker' ili nezadovoljan.. kao 'smjestit će šefu'? .. ne, to ne radi naivni klinac, jer kvaka-22, preduvijet za radno mjesto je imati adekvatno znanje, tad to jedino neki uhljeb-retardus može i pomisliti.. jednostavno znaju i to tad ne rade, kao što tad ne pošalju to anonimno na n1, poznatom glasilu poznatih likova poznate političke scene.. onak neki amer bi možda poslao u newyorktimes, neki švabo u alemanjecajtung, no ne bi poslali u npr slobodnu dalmaciju, pa tako već i po mjestu anonimne dojave znamo koji su izvor, kao i to da nisu hakeri, tj nisu to mitska bića koje po potrebi vide gospini vidioci, često isprika za sve ovakve propuste i 'curenja'.. nema hakera, uvjek je to insider job, dok nitko ozbiljan ne želi biti haker, osim djece i retardusa, uz par političara koje ću preskočiti u ovom odlomku :)

-naprosto samo osoba s odgovarajućim levelom pristupa može do baze, odnosno, kao što jedan lik reče, nije isto kopirati word-doc i bazu.. + količina, što znači da je to radila osoba koja to 'može', dok naravno logovi postoje i baš nikakav problem neće biti to utvrditi, dok je samu štetu vrlo teško barem za sad + svi umanjuju incident i moguće posljedice.. tj taktika smirivanja ili panike, kako kad daje rezultate pa i placebo liječi.. :)

-sam incident je recimo nevažan, u tome se slažem s tim likovima, no oni problem vide tad u sustavu, nadzoru-kontroli.. netko nešto mora vidjeti-znati, ili-ili, ili je netko vidio i šutio pa i anonimno prijavio .. a tad pitanje zašto ne radi svoj posao i rutinski prijavi i riješi, npr policajac koji bi vidio recimo prometnu nesreću ili kriminal.. šuti? anonimno? .. u čemu je problem? .. problem je u par slova, soa, kontroli, fotelji, timingu, pri čemu je ovaj incident konkretno nevažan nego moguće posljedice za dupe u fotelji i tko koga kontrolira, postavlja itd.. a to je trenutno stvar odnosa pantovčaka i onih ispod visinske razlike, tad to nije napravio ljuti djelatnik nego izvršitelj po narudžbi šefa za potrebe koje taj šef već ima i čak kad ne znamo koje su ili želje.. ili i dalje ne spominjući imena, u ovom postu, možda ovakva formulacija.. bi li osobi koja krši ustav bilo važno ako krši neki 'manji' zakon? bi li je to spriječilo u ostvarivanju svojeg cilja, čak ako je sulud-glup-loš ili nešto deseto? onak, manijak-ubojica-zvjer (pa i doslovno) pobije čopor ljudi-žena-djece.. i očekujemo da iz nekog razloga nekog poštedi-smiluje se ili počne poštivati praivla-zakon? što ako će trag i logovi voditi do nekih urušavajućih objekata koji pomalo ostaju bez fotelje? ili ima li n1 neke veće veze sa svime osim što se baš njima javljaju anonimci, naravno dan prije imenovanja vd-soe? .. ili je čekalo u ladici za timing? čak do tog da je drugi breg iza svega tog, jer problem triju vojsci i predviđanje anticipiranja protivničkog poteza kao u šahu rezultiraju i takvim mogućim planovima-razlozima pa i prstom koji tad ide u tom smjeru.. 

 

-a meni u tome najgori dio pirče, što je to odavno poznato, bez odgovarajuće kontrole i ono pitanje tko kontrolira kontrolora.. ako je on koruptiran, u džepu, što tad.. dok bi sustav ako ima ulogu koju ima tor za ovce morao biti tako napravljen da nema rupe-rupetine, jer tad ni tor nema svrhu, osim papirnato-formalno da postoji. kao i to da nadležne institucije godinama ne rade svoj posao, sad konkretno azop, koji je nadležan za sve u vezi osobnih podataka, izdavanja dozvola, .. a konrola? provjera? .. kad je azop otkrio propuste bez incidenta kao curenje? kako to da baš nikad ne radi kontrolu.. zar ne bi bilo čudno da policija nikad na cesti ne traži vozačku do sudara? povremeno-rutinski? zar ne bi bilo neobično da carina nikad ne otvori šleper-teret? ... odnosno što bi tad to sugeriralo? ne vidim, ne gledam, ne čujem.. dok ne znam ne postoji (problem)? to rade 'djeca' kad pokriju oči, 'ne vidiš me!'.. no to su djeca, igra, a ovo su propali šahisti koji misle da znaju igrati i da će prodati nekome šuster mat, dok su ekšli birtijski paceri koji mogu zadiviti samo čobana koji ni ne raspoznaje figure kao piun-top i pravila kretanja poteza..

 

-hakeri? mitska bića, defaultni izgovor.. 'neće moći ovaj put' bi morao biti odgovor koji ćemo dobiti za koji dan, možda... a pošto je za sve nadležan azop, tad možda ne :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
syncmaster245b kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Gluposti... Kad si zadnji put sklapao ugovor? Jesi vidio koja nemila kolicina papirologije i potpisa treba? Da li znas sto je "ugovor sklopljen na daljinu" i kako ga se prekida/ponistava? Da li znas na koju adresu stize uredjaj i kada pocinje ugovorna obaveza?

 

Ne branim nikog u ovoj cijeloj situaciji, samo pokusavam razbiti ove teorije zavjere da sa necijim imenom, prezimenom, OIBom i datumom rodjenja mozes sklopiti valjan ugovor sa nekim operaterom i poslati mobitel na neku random adresu u Špičkovinu. Po tome, upali sudski registar, google i FB pa kreni u sklapanje ugovora, ima da svaki dan stigne novi iphone za preprodaju.

 

Koje budalastine...

 https://www.mnovine.hr/medimurje/sklopio-pretplatnicki-ugovor-na-tude-ime-nedozvoljenim-koristenjem-osobnih-podataka-ostetio-64-godisnjaka/

 

https://istarska-policija.gov.hr/vijesti/sklopio-ugovor-na-tudje-ime-19413/19413

 

https://www.glas-slavonije.hr/494257/8/Sklopila-5-pretplatnickih-ugovora-na-tudje-ime

 

...

 

Dal se ti zaozbiljno pozivas na birokraciju kao neki stit  koji cuva gradjane?

 2016. i 2022. godina. Plus uglavnom penzioneri koji daju desetke tisuca eura "policijskom sluzbeniku" koji ti dodje kuci jer "novcanice su mozda krivotvorene".

 

Dolazim u napast da ti posaljem na PP ime, prezime, OIB i broj OI (podaci dostupni u sudskom registru) i da opalimo jednu okladu. Ti sklopi pretplatu u moje ime, ako uspijes poslati mobitel sebi doma tvoj je a ako ne, meni si duzan dati koliko god da taj mobitel vrijedi.

 

Ali ne bi bilo posteno, prije 2 tjedna sam sklapao ugovor, tocno znam sto treba a sto se moze ili ne moze.

8 godina
suspendiran
offline
"Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni

A ono koja drama ako su iz neke privatne firme snimljeni podaci koji ne bi trebali izaći vani. U Americi cure podaci iz vojske, iz NSA i otkud sve ne. Gdje god radi čovjek, može biti i zajeba. Samo je Bog nepogrešiv. Šta se očekuje, da u 2 sata SOA otkrije tko je to napravio, s kojom svrhom, koliko je zaradio ili koji mu je već motiv. Bit će. S vremenom. Bitno da nikome nije ništa uništeno ili ukradeno.

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Procurili" privatni podaci više od milijun vlasni

I?

 

Pojeo vuk magare?

 

Jel ima kakav apdejt na ovu temu?

 

Nekakv link na neka druga javna glasila?

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 22:46 (syncmaster245b).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Procurili" privatni podaci više od milijun vl
Feudalac kaže...

Samo je Bog nepogrešiv.

 Kaže Biblija da je Bog stvorio čovjeka na svoju sliku i priliku. Dakle, niti Bog nije savršen (nepogrešiv).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice