Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

poruka: 482
|
čitano: 110.285
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od ".
14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom

Zašto bi se pitao kad imaš dokaze već u ovom threadu. :-)

16 godina
protjeran
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

https://net.hr/auto/vijesti/poznati-poduzetnici-zgrozeni-negativnim-komentarima-na-racun-mate-rimca-nema-sanse-za-ovu-zemlju-niti-se-tu-ima-ikoga-spasavati/

 

E kad su ŠTEMer™ i Dizelski Agregat™ prosto iznenadjeni i uvredjeni, onda možete znat kolika je snaga nas 'anonimusa'.

 

Nema nade za Hrvatsku, jer smo previše jalni na Mateta AKA Spasitelja Hrvatske.

 

 

Komedija od države.

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 18:22 (memulica).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom

Meni je taj članak deprimirajuć. Naime, čovjek nije niti svjestan u kolikim je govnima dok ne vidi tko ga "spašava" 

14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
mario.L_hr kaže...
ivanzu kaže...
Hocu rezultat sa Nurburgringa pa cu ga ozbiljno shvatiti.

 Pa onda piši čovjeku direktno, da te ozbiljno shvati. Što ste svi zapeli za Nurburgring? Zar je to jedino mjesto za testiranje voznih sposobnosti?

 

Nije Nurburgring jedino mjesto za testiranje voznih sposobnosti. Ali je definitivno najkompletnije. I najzahtjevnije po vozilo. Ne dolaze bezveze proizvođači testirat vozila u razvoju na Ring, ne dolaze bezveze nakon što dovrše auto na Ring da pokažu što su napravili. Nissan je prilikom launch eventa GT-Ra poslao auto da postavi vrijeme na Ringu. Da dokaže da sve tvrdnje o tome kako je originalni GT-R bio supercar beater za "malu" lovu. Da dokažu većinu ili sve tvrdnje o performansama auta. Vidiš, baš ono što se očekuje od Rimca da dokaže. Lexus je prilikom razvoja LFA također posvetio pažnju rezultatima sa Ringa. 

Jer kao što ni Ring nije jedino mjesto za testiranje voznih sposobnosti, tako ni ubrzanje do 100km/h i 400m vrijeme nisu kompletna slika voznih sposobnosti. A recimo az to su svi pobornici el. vozila zapeli. I to je jedino čime se Rimac hvali. Kako je njegov električni auto brži na 400metara od automobila sa ICE koji imaju 200-500KS manje. Kao što sam rekao, nek ga stavi pokraj Alphe 12 ili Alphe 16(koja btw. ima bolje 0-100 nego C2).

Ne mora otić na Ring, nek ode na RedBull Ring, Hungaroring, Spa, koju god stazu oće i nek pokaže što auto može napraviti u takvom okruženju. Nek pošalje i testnog vozača da ne bi ljudi cvilili kao što se to radi kada je Aventador bio brži na hillclimbu u Švicarskoj jer je njega vozio Lamborghinijev vozač dok je Rimca vozio Hammond. A treba reć da je Aventador, base model kakav je bio u GTu, daleko od najsposobnijeg Lamborghinija trenutno. 

Jer recimo NextEV je napravio isto električni superauto sa bolesnim brojkama. Ali prije nego što su počeli k*njat po medijima kako imaju najbrži električni auto ili slično otišli su na Ring, otišli su na Paul Ricard, otišli su na COTAu, postavili vrijeme i onda izašli u medije. Obrnuto onome što se radi u slučaju Rimca. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Ova dva su isti poduzetni kos ko rimac da nisu u ovom crony kapitalizmu zivili bi ko prosjaci u svedskoj...
16 godina
protjeran
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Ma evo vam taj famozni Nurburgring

 

 

 

 

 

 

PS

Auto je kineski i za razliku od Našeg Gurua malo su provozali auto po nekim 'nebitnim' stazama tipa Circuit Paul Ricard, Circuit of the Americas, Shanghai International Circuit, itd.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od
Svaki ozbiljni auto proizvođač ima postrojenje za testiranje na Nurburgringu i negdje u nordijskim zemljama za test po zimskim uvjetima. Ja ne vidim da rimac igdje testira svoje auto imao on postrojenje tamo ili ne, vjerojatno voza tu po HR. Mislim da mu je skoro sve bazirano na računalnim simulacijama.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom

Pa o tome ti i pričam. Isprobavanje automobila na stazi, kakva god ona bila daje mogućnost isprobati njegove maksimalne mogućnosti. Daje sliku koja se može uspoređivati s drugima ali to je relativna slika jer puno toga ovisi i o testnom vozaču. Da li će AR ići na testiranje ili ne morat ćemo vidjeti. Ipak treba uzeti u obzir jednostavnu činjenicu, svatko potencira svoje najbolje strane a nastoji prikriti nedostatke (nema onoga tko nema nedostataka). To je nepisano pravilo svke trgovine a cilj je prodati proizvod (bio to krumpir ili električni automobil). Svatko ima svoju taktiku tako i AR. Da li je ona dobra, vidjeti će se. Da je postigao željeni efekt na početku je. To je nedvojbeno.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
protjeran
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Još jedan plaćeni 'autoritet' se našao iznenadjen&uvredjen, zbog pisanja nas 'jalnuških anonimusa'.

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/luzeri-rimac-je-sto-puta-uspjesniji-od-vas/1030610.aspx

 

Čak nas je prika i prigodno počastio sa najnovijom 'titulom':

 

lijeni i neuki Mali Hrvatski Čovjek

 

Mi, 'lijeni i mali hrvatski ljudi' smo dali tj. ukrali su nam 52 milijuna (52 000 000) kuna i dali nepovratno da se napravi ovaj prototip za bogataše.

 

Sad moram još trpit i svakakve uvrede, ali mi 'lijeni i neuki mali hrvatski ljudi' nećemo samo šutjeti&trpjeti. Sad ćemo još glasnije širiti istinu o Potemkinovom selu u Sv.Nedelji.

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 22:30 (memulica).
Moj PC  
6 1 hvala 3
14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom

S jedne strane imamo lijene i neuke koji komentiraju viđeno i dokumentirano, pričaju o brojkama, racionalnim usporedbama i onome što se čini realno moguće ili nemoguće a na temelju stvarnih saznanja i povijesnih podataka/iskustava.
S druge intelektualce koji napadaju ad hominem na temelju nekakvih pretpostavki. Tek slučajno su i osobni prijatelji subjekta cijele priče.

8 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Novi auto ima 4. nivo autonomije zahvaljujući osam kamera, dva lidara, šest radara, dvanaest ultrasoničnih senzora i 72 procesora, snage kao 22 Macbooka pro ili pedesetak običnih laptopa. Naravno, tu su i sad već “obični” sustav automatskog kočenja i skretanja. Mate Rimac kaže kako tijekom svakog sata vožnje sustavi u autu generiraju 6 gigabita podataka: C_Two je pravi superkompjuter na kotačima.

 

https://narod.hr/zanimljivosti/marcel-holjevac-sto-trebate-znati-najbrzem-najnaprednijem-hiperautomobilu-danasnjice-rimcu-c_two

 

 

 

možda netko zna o kojem se procesoru radi? dva Xeona sa po 36 jezgri/threadova?

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
tits4bits kaže...

72 procesora, snage kao 22 Macbooka pro ili pedesetak običnih laptopa.

Unatoč tome i dalje mu UI trza ko na tabletu sa kioska za 300kn 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

 

https://en.wikipedia.org/wiki/I.MX#i.MX_6_series

 

https://www.nxp.com/products/processors-and-microcontrollers/applications-processors/i.mx-applications-processors/i.mx-6-processors:IMX6X_SERIES

 

 

 

ovaj i.MX 6, to im je za infotainment?

 

pa bi onaj sa 72 jezgre onda trebao biti za autonomiju 4. razine

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
tits4bits kaže...

Novi auto ima 4. nivo autonomije zahvaljujući osam kamera, dva lidara, šest radara, dvanaest ultrasoničnih senzora i 72 procesora, snage kao 22 Macbooka pro ili pedesetak običnih laptopa. Naravno, tu su i sad već “obični” sustav automatskog kočenja i skretanja. Mate Rimac kaže kako tijekom svakog sata vožnje sustavi u autu generiraju 6 gigabita podataka: C_Two je pravi superkompjuter na kotačima.

 

https://narod.hr/zanimljivosti/marcel-holjevac-sto-trebate-znati-najbrzem-najnaprednijem-hiperautomobilu-danasnjice-rimcu-c_two

 

 

 možda netko zna o kojem se procesoru radi? dva Xeona sa po 36 jezgri/threadova?

 ja mislim da su to "figuratvni" procesori, tj compute cores, ono što rade nvidia i slične firme za samonavigaciju. Mislim, pa to se kupuje gotovo, ne? Pogotovo jer proizvođači nude i razvojni softver.
https://www.nvidia.com/en-us/self-driving-cars/drive-px/
evo pomalo ostali svjetski portali šalju linkove na prezentaciju i hvale predstavak, nesvjesni našeg pravedničkog hejta na forumu. 
Evo vidim memulici uzelo 52 milijuna kuna. To je tužno. 

https://www.gims.swiss/en/premieres/world-premieres/c_two-12581
https://www.carmagazine.co.uk/car-news/first-official-pictures/rimac/rimac-concept-two-electric-hypercar-performance-specs-interior-and-price/
https://blog.caranddriver.com/with-1888-hp-the-rimac-c_two-puts-croatia-on-the-supercar-map/
No na stranu sad sve skupa, mislite da se vozilo uopće neće na kraju nitko nigdje više testirati? Da je ova objava na ženevskom motor showu sve što ćemo vidjeti i čuti o tome?
Ja čuo da ovaj put idu čak na homologaciju. Možda i podmažu škripava vrata?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Nevjerojatno, T-portal sročio pošten članak:

Je li Mate Rimac zaista čudo i koliko ga je pogurao otac?
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/je-li-mate-rimac-zaista-cudo-i-koliko-ga-je-pogurao-otac-foto-20180308

"Rimac je kod Stankovića gostovao u listopadu prošle godine: 'Protiv mog oca vodila su se dva procesa i on je oslobođen svih optužbi. Uvijek je radio pošteno i korektno. Nikad nije radio s državom i ni u jednoj zemlji nije osuđen', poručio je Rimac."

Još nevjerojatnije, ono fakat nemreš bulivit, čak se i Imbexova leptir mašnica opasuljila:

Luzeri, Rimac je sto puta uspješniji od vas
http://www.index.hr/vijesti/clanak/luzeri-rimac-je-sto-puta-uspjesniji-od-vas/1030610.aspx

A dečko iskren do bola:

Rimac: 'S njim nećete do bake, ali nećete ga ni držati u garaži'
https://www.24sata.hr/tech/rimac-s-njim-necete-do-bake-ali-necete-ga-ni-drzati-u-garazi-563579

"...Nakon prošlogodišnjih 30 milijuna eura, ove godine stiže nam još jedno veliko ulaganje. Neću otkrivati detalje, sve će se saznati kroz nekoliko mjeseci. To nam puno znači. Osobito jer prije investicija u 90 posto slučajeva nisam znao kako ću isplatiti sljedeću plaću svojim ljudima. I dalje smo vrlo mlada tvrtka s velikim ambicijama, no još uvijek smo na "klimavim" nogama. Potencijal je velik, no i rizik također, no mi nastavljamo dalje."

Koji bi muljator ovako nešto javno priznao? I to pred očima cijelog svijeta. Rimac gura dalje, a vi hejteri, od muke & jada pojedite se živi.

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Samo ti vjeruj žutoj štampi

 

Kao da je teško reći da je firma na klimavim nogama i sročiti nekakve srcedrapajuće izjave samo da se prikriju oprane pare.. ajde please. Nitko nikada nije dao 100% iskren intervju to ti je valjda jasno... uvijek se svi prikazuju kao sveci

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 8:45 (mrsmith).
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Super su mi ovi likovi sto se bune na poticaje od drzave...vjerojatno s istom gorcinom pricaju i o tisucama drugih subjekata koji dobiju i znacajno vece iznose od ovog sto je Rimac dobio...ili ne....Biseri, zapitate li se koliko novca svake godine drzava podijeli Todoricevim kompanijama, privatiziranim uspjesnicama, silno profitabilnim brodogradilistima, tzv. poljoprivrednicima i slicnima? Svi oni, kao i Rimac, egzistiraju na trzistu i svi oni, vidi vraga, ubiru pare od drzave. Nase pare, ako vam je tako draze.

Jel' se istom strascu i zestinom obrusavate i na njih?
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Maddog_HR kaže...
Super su mi ovi likovi sto se bune na poticaje od drzave...vjerojatno s istom gorcinom pricaju i o tisucama drugih subjekata koji dobiju i znacajno vece iznose od ovog sto je Rimac dobio...ili ne....Biseri, zapitate li se koliko novca svake godine drzava podijeli Todoricevim kompanijama, privatiziranim uspjesnicama, silno profitabilnim brodogradilistima, tzv. poljoprivrednicima i slicnima? Svi oni, kao i Rimac, egzistiraju na trzistu i svi oni, vidi vraga, ubiru pare od drzave. Nase pare, ako vam je tako draze.

Jel' se istom strascu i zestinom obrusavate i na njih?

Pa da je bila tema o njima na BOL-u, nebi bili pošteđeni

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

A nikaj, ovi koji pljuju toliko su poduzetni i kreativni da su se svi brže bolje bacili u rudarenje bitcoinom. Koja lakrdija i komedija...

Obogatit ce se NE ali vjeruju u to.. Sretno im bilo.. Nema kruha bez motike.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Maddog_HR kaže...
Super su mi ovi likovi sto se bune na poticaje od drzave...vjerojatno s istom gorcinom pricaju i o tisucama drugih subjekata koji dobiju i znacajno vece iznose od ovog sto je Rimac dobio...ili ne....Biseri, zapitate li se koliko novca svake godine drzava podijeli Todoricevim kompanijama, privatiziranim uspjesnicama, silno profitabilnim brodogradilistima, tzv. poljoprivrednicima i slicnima? Svi oni, kao i Rimac, egzistiraju na trzistu i svi oni, vidi vraga, ubiru pare od drzave. Nase pare, ako vam je tako draze.

Jel' se istom strascu i zestinom obrusavate i na njih?

 

Na kraju priče bi Rimac trebao ipak jednom poslovati bez državnih potpora, tek onda će postati prava izvozna firma koja koristi sebi, vlasnicima, radnicima i zajednici. Do tada je to financirana "SJW udruga" kao neki vole nazvati svakoga tko dobija doplatak od onih koji rade s plusom. Brodogradilišta su ispala teški fail jer su tamo znali da ne moraju biti konkurentni kada pinka stiže od turizma, za poljoprivredu se smatra da je strateška djelatnost koja radi minus ali u slučaju rata ili sankcija ne bismo ovisili o švercanom kruhu iz Mađarske, u to ne ulazim. Evo dokle nas je dovelo subvencioniranje Todorića, do toga da se cijela država trese i da čekamo kako će se neki Rus i Amerikanac dogovoriti.

 

Upravo najveći poklonici Rimca bi trebali navijati da se ta firma čim prije makne iz socijalističkih donacija jer onda postaje lokomotiva, tovar koji vuče, golgeter koji zabija, ponos nacije, do tada je samo nadareni student čije troškove plaća mama koja pere wc-je. Osim toga nema smisla da ovaj siromašni narod subvencionira bogatim šeicima kupovinu bijesnih igračaka za pokazivanje. To bi oni trebali sami plaćati, barem oni imaju love.

14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom

To ti je retorika: serijski ubojice bi trebali proći bez sankcija jer niti Mao niti Staljin nisu odgovarali za milijune života. 

15 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Godwinov zakon je malo zastekao ovog puta, no ipak se krecemo prema njegovom ispunjenju.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Meni je ovo super cviljenje o malom mati kako je jadan mali eto napravio cudo nevideno a mi smo ekipa sa zidica koja nista ne zna nego pit pivu... Sigurno je rimca pogodilo to sto su mu neki napisali da je odrpanac i kmecavac s ukradenim parama...
Ja sam mali ljeni hrvat koji u godini mora raditi 8 mjeseci van zbog ovakvih poput ovog rimca i slicnih uguza...
Da s osam kamera 10tak senzora i jednim malo jacin procesorom je uspio jadan nas mate sklepat sto njemacka autoindustrija ne moze uz sva silna ulaganja... Jbg prosipam se pepelom sljedeci put zelim rimca na celu drzave on zna sve o proizvodnji ekonomiji i slicnim stvarima sto cu ja mali jalni hrvat...
Mozda stvarno imamo novog teslu a mi ovdje pisemo sve puno negativizma kad vidis cinjenice da ce mate uplatit 700 miljuna necega u proracun zapitas se oce onda bit dosta onih 30 milja eura ulaganja ili ce se brze bolje morat nac neka firma di se za direktora moze postavit njegov stari... U tom slucaju imat cemo u proracunu vise od miljarde necega ...
Bas minje gust gledat kako pr radi na najjace i svi sto imaju zrno sumnje zovu budalama...
Ps onog velikog debelog radisnog rvatinu s leptir mašnicom isto bi zelio deportirat u gulag zajedno s politicarima rimcima vidosevicima i slicnim, jer ko mu daje pravo nas sto stvarno izdvajamo 40% nase place blatit jer neskidamo gace pred svetim rimcem.
Mozda nakon toga bude malo bolja slika ove drzave.
Moj PC  
5 5 hvala 2
12 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Zadnje sluzbeno izvjesce o drzavnim potporama je ono za 2015-u godinu - isplaceno je 9.892,5 milijuna kuna potpora. Prema tome - ovo sto je Rimac dobio je kikiriki.

 

Ali drzava potice i potpomaze gospodarstvo/poljoprivredu kao takve, ne samo grane od strateske vaznosti. I svi oni posluju na trzistu. Svaki poljoprivrednik koji dobije potporu svoje proizvode prodaje na trzistu i zaradjuje od njih. A od potpore kupi traktor ili novog Passata. Sto se ne bunite na takve stvari? ...zato sto nije topic na forumu?

 

Nemojmo biti licemjeri. Ako tisuce gospodarskih subjekata moze dobiti financijsku potporu ili olaksice, e pa moze i Rimac.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 9:43 (Maddog_HR).
 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
ante_etna kaže...

Na kraju priče bi Rimac trebao ipak jednom poslovati bez državnih potpora, tek onda će postati prava izvozna firma

 Hmm. Ali, nije baš moguće proizvoditi el. automobil bez državnih poticaja.

Nope.
13 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Maddog_HR kaže...

Zadnje sluzbeno izvjesce o drzavnim potporama je ono za 2015-u godinu - isplaceno je 9.892,5 milijuna kuna potpora. Prema tome - ovo sto je Rimac dobio je kikiriki.

 

Ali drzava potice i potpomaze gospodarstvo/poljoprivredu kao takve, ne samo grane od strateske vaznosti. I svi oni posluju na trzistu. Svaki poljoprivrednik koji dobije potporu svoje proizvode prodaje na trzistu i zaradjuje od njih. A od potpore kupi traktor ili novog Passata. Sto se ne bunite na takve stvari? ...zato sto nije topic na forumu?

 

Nemojmo biti licemjeri. Ako tisuce gospodarskih subjekata moze dobiti financijsku potporu ili olaksice, e pa moze i Rimac.

 Bunim se i osuđujem. Agrokor i brodogradilišta i poljoprivreda jesu to što jesu upravo zato jer im prođa na tržištu nije bila bitna. Dodaj na listu koga god hoćeš i ja je potpisujem. Poticaji potiču nekonkurentnost.

13 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Tonči kaže...
ante_etna kaže...

Na kraju priče bi Rimac trebao ipak jednom poslovati bez državnih potpora, tek onda će postati prava izvozna firma

 Hmm. Ali, nije baš moguće proizvoditi el. automobil bez državnih poticaja.

Još mogu shvatiti ako se potiče vlastita potrošnja da se manje ovisi o uvoznoj nafti ili zagađuje zrak u vlastitom gradu.

 

Ovako dajemo poticaj bogatom šeiku da stavi u garažu četvrto pokazno vozilo po jeftinijoj, povlaštenoj cijeni. Jer ako je dvije milje onda ga neće kupiti. Sada je vikend akcija po 1,7 milja, po toj cijeni ide.

12 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
ante_etna kaže...

Poticaji potiču nekonkurentnost.

Slažem se 100%...ali država nikad neće ukinuti poticaje, što znaci da svaki gospodarski subjekt koji zadovoljava određene kriterije ima pravo na njih. Pa tako i Agrokor i Tedeschi i Rimac i svaki poljporivrednik koji ima pola hektara zemlje i stočar s dvije krave.

 

To je tako, i dok se to ne promijeni, a neće, je izrazito licemjerno obrušavati se na jednu trvrtku koja ostvaruje pravo  (da, riječ je o pravu) na državnu potporu, a ignorirati sve druge.

 

Svaki od vas koji se bunite na to bi tražio ostvarenje tog istog prava da imate svoju tvrtku, a koja ispunjava  kriterije. Zato što , na kraju priče, vama smanjuje direktno financijsko opterećenje i u isto vrijeme povećava prihod zbog smanjenja troškova. A svakom poduzetniku je cilj povećanje prihoda...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 10:15 (Maddog_HR).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom

Dajemo poticaj domaćoj visoko-tehnološkoj proizvodnji. To je daleko korisnije od svake kune koju smo dali u sport, jer osim promocije, može generirati dodanu vrijednost. Zapošljava se hrpa mladih i starih stručnjaka, potiče se orijentacija produktivnosti, a ne rentijerstvu. Zadržat ćemo mlade inženjere, koji će ostati tu, a neće otići u Teslu.

To što ti ne možeš kupiti taj automobil, ne znači da je beskoristan. Ni većina Franuza ne može kupiti A380 pa je Airbus svejedno državno financiran.

Nope.
13 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Maddog_HR kaže...
ante_etna kaže...

Poticaji potiču nekonkurentnost.

Slazem se 100%...ali drzava nikad nece ukinuti poticaje, sto znaci da svaki gospodarski subjekt koji zadovoljava određene kriterije ima pravo na njih. Pa tako i Agrokor i Tedeschi i Rimac i svaki poljporivrednik koji ima pola hektara zemlje i stočar sa dvije krave.

 

To je tako, i dok se to ne promijeni, a neće, je izrazito licemjerno obrušavati se na jednu trvrtku koja ostvaruje pravo na (da, riječ je o pravu) na državnu potporu, a ignorirati sve druge.

 

Svaki od vas koji se bunite na to bi trazio ostvarenje tog istog prava da imate svoju tvrtku koja ispunjava iste kriterije. Zato sto , na kraju price, vama smanjuje direktno financijsko opterećenje i u isto vrijeme povećava prihod zbog smanjenja troškova.

 

Zato nam i je tako kako nam je s tim poticajima. Kad gledaš ti se zalažeš za jedno brodogradilište, a ovi drugi za drugo. Zadnju rečenicu nisam baš razumio.

 

Ja gledam na to drugačije, ne zanima me Nürburgring, cviljenje vrata, lag i autonomija i je li ta igračka lijepa ili dobra ili loša. Ne zanima me hejt ni obožavanje, po meni je bitno koliko će šeika, američkih tajkuna i kineskih komunista iz njihovog CK gurnuti ruku u džep i kupiti to vozilo. Samo o tome ovisi cijela priča. Ako ih bude dovoljno, banke će se gurati u red koja bi financirala taj projekt i više nije potrebno ministarstvo socijale. Rimcu i njegovim radnicima će biti totalno nebitno što tko piše. Može čak izaći na IPO i prodavati dionice. Ako ne bude dovoljno kupaca, imat ćemo još jedno brodogradilište, a mi ćemo se svađati je li "brod" lijep ili ružan i gledati da ovi u Dubajiu dobiju jeftinije vozilo jer je tamo sad neka kriza pa je red da malo pomognemo.

 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice