Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko brže

poruka: 14
|
čitano: 7.902
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko brže".
10 godina
offline
Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko brže

Da, ovo je zbilja VELIKA STVAR koju i BUG sad spominje ..

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 14:46 (W2000).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko brže

Mogla bi, ali neće jer tko bi onda kupovao novi HW svake godine?

Isto je i sa mobitelima, autima, bijelom tehnikom....

Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko brže

Novi HW svake godine? Pričamo o PCu?! Core i7-4790K i pripadajuću ploču i 16GB RAMa sam kupio krajem 2014, a prodao početkom 2024. zato što... sam hteo da napravim upgrade, a kao opravdao sam to željom da prodam stari HW dok još ima neku vrednost, a AM5 će ionako biti upgradeabilan. Dakle 9 godina su izgurali proc i RAM i još uvek su bili skroz upotrebljivi. Menjao sam grafičku, ali za nju ono iz članka ne važi. A i tu, 7950 3GB sam vozio 4 godine, 580 8GB još 4, jedino mi se 5700XT nije zadržala, performanse su bile ok, ali je bila nekako mušičava. I kupovanje storagea svakih nekoliko godina.

 

A ovo u članku je... u domenu teorije.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 16:30 (Ivan(4)).
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko brže

Eto do ovog članka nismo znali da SW ne iskorištava HW (čast iznimkama). Prosto sam iznenadnjen i pomalo uvrednjen. 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko b
Moja graficka i to ne bas slaba u vecini slucajeva svira kurcu( niti jedna aplikacija je neiskoristava više od 5%), tko je kriv? Zanemarimo igre.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 17:28 (Boris grozni).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko b

Ti, ja, ekipa sa balkana, mala tržišta, nisu mjerilo. Mi deremo hw dok ide. Ameri mjenjaju hw kao čarape. 

16 godina
offline
Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko brže

Pa recimo da je tako (mada, tu i tamo), ali to onda nije povezano sa pričom iz članka. Ko promeni kad izađe nova serija, nije to učinio jer su mu performanse postale nezadovoljavajuće (ako ne pričamo o radnim stanicama čije performanse su vreme, tj novac, ali ni to se baš ne menja k'o čarape).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko b
Jel ovo članak za gloriu ili što
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko brže

Odgovaram na poruku dok je procesor 98% slobodan. Koliko bi bio slobodniji da ih pokrene još nekoliko drugih?

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko brže

ovo je kožnati otkrio još prije par godina i dobro unovčio

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko brže

Hardware, pa tako i procesori, je napravio nevjerojatan skok u zadnjih 10 godina. Software nije pratio taj skok, štoviše, software je ogroman neoptimiziran bottleneck koji je bacio napredak hardware-a u sijenu. Koliko samo te snage i pohrane rasipaju glupe tehnologije kao što su web tehnologije ili browseri. Toliko se resursa raspipa nepotimiziranim i loše napisanim kodom jer znaju da će konzumerizam na kraju pobijediti. Koliko se računala baca na godinu od strane korporacija zato jer ne mogu više vrtjeti isti software samo nove verzije. To je van pameti.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 7:50 (Entry Point).
Moj PC  
6 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko b
Boris grozni kaže...
Moja graficka i to ne bas slaba u vecini slucajeva svira kurcu( niti jedna aplikacija je neiskoristava više od 5%), tko je kriv? Zanemarimo igre.

 Nije ni namijenjena tim aplikacijama. 

合氣道
14 godina
offline
Re: Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko b
Entry Point kaže...

Hardware, pa tako i procesori, je napravio nevjerojatan skok u zadnjih 10 godina. Software nije pratio taj skok, štoviše, software je ogroman neoptimiziran bottleneck koji je bacio napredak hardware-a u sijenu. Koliko samo te snage i pohrane rasipaju glupe tehnologije kao što su web tehnologije ili browseri. Toliko se resursa raspipa nepotimiziranim i loše napisanim kodom jer znaju da će konzumerizam na kraju pobijediti. Koliko se računala baca na godinu od strane korporacija zato jer ne mogu više vrtjeti isti software samo nove verzije. To je van pameti.

 Jel ti to komentiraš  zadnje "Plodove zemlje"?

 

inače, tvoje primjedbe stoje jer uz sve veće procesorske brzine, svi procesi bi se trebali jel', prije izvršiti i ako nisu servisi, micati iz memorije, a sve više i više RAMa treba...

 

dok se sjetim, prvi službeni PC mi je imao 64 MB RAMa i 6 SCSI diskova ukupnog kapaciteta 8 GB...

 

danas mob srednje klase već ima 8 GB RAMa...

 

i opet se na njima uglavnom gleda TikTok i sl. gluposti (naravno rade u pozadini hrpe servisa i programa, govorim o "korištenju")....

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Postojeća računala mogla bi raditi dvostruko b
Entry Point kaže...

Hardware, pa tako i procesori, je napravio nevjerojatan skok u zadnjih 10 godina. Software nije pratio taj skok, štoviše, software je ogroman neoptimiziran bottleneck koji je bacio napredak hardware-a u sijenu. Koliko samo te snage i pohrane rasipaju glupe tehnologije kao što su web tehnologije ili browseri. Toliko se resursa raspipa nepotimiziranim i loše napisanim kodom jer znaju da će konzumerizam na kraju pobijediti. Koliko se računala baca na godinu od strane korporacija zato jer ne mogu više vrtjeti isti software samo nove verzije. To je van pameti.

 Zapravo i nije. Ništa se fundamentalno nije promijenilo u korisničkim uređajima. Više jezgri za manje para ili mrvicu bolje izvršavanje instrukcija out of order ne mijenja ama baš ništa. Imamo u mobitelima nove tipove dodatnih jedinica, kakti AI, koje služe tamo da fotke bolje izgledaju ili da moj iphone može samostalno kategorizirati album i naći slike moje djece po imenu umjesto da listam kroz tisuće fotografija.... Ništa bitno

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice