Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

poruka: 117
|
čitano: 29.682
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po".
9 mjeseci
odjavljen
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
picajzla0707 kaže...
 b grupa sam, nemam problema s laktozom, al bogme niti s pršutom, pancetom i kulenom

sinoć sam se nažderao pršuta, sira, majoneze i paradajza dok sam gledao film, otišao spavat oko ponoći i ko beba spavao cijelu noć

 to je odlično.

ako dulje žvačeš, to je još bolje.  bitno je da dužim žvakanjem slina ubacuje više enzima za razgradnju u želucu.

to znaš da imaš oko pola metra duža crijeva kao grupa B?

neće ti potvrditi ovaj @dinamo, ali medicina hoće.. imaš dulja crijeva poljoprivredniče.

 

zato zrno kukuruza nula pokaka u komadu, a ti ga probaviš.

2 godine
online
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Maskeron kaže...
notloB kaže...

 Imo, u rangu s astrologijom i gledanjem u grah.

prije nego odeš u španjlsku to obznaniti ljudima koji crpe maksimum iz svojih dvonožnih trkača koji im donose novac..

prvo ovdje u par crtica elaboriraj..

 po tome i tome.. taj stav je neutemeljen, lažan i obmanjujuć.

rado ću te saslušati.

 

 Ti si došao s tvrdnjom a ja izrazio mišljenje o toj tvrdnji, ukoliko nešto tvrdiš + što je najgore i koliko mi je poznato nema blage veze sa znanošću, izvoli ti elaborirati.

 To što barcelona i real rade te japanci zapošljavaju po krvnim grupama nisu znanstveni dokazi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 17:18 (notloB).
11 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Maskeron kaže...

to znaš da imaš oko pola metra duža crijeva kao grupa B?

neće ti potvrditi ovaj @dinamo, ali medicina hoće.. imaš dulja crijeva poljoprivredniče.

 pogodio si... prije par mjeseci bio na kolonoskopiji, doktorica gura li gura i najmanje pet puta ponavlja da kolika crijeva imam

 

EDIT

lani sma navršio 5 banki, pa reko, da obavim konačno taj sistematski na koji me svako malo zovu + gastroskopija i kolonoskopija

sve odlično, a žderem sve što stignem, pušim i podosta ločem, uz kilažu koja varira od 100 do 120 kila

bit će da je genetski 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 17:22 (picajzla0707).
9 mjeseci
odjavljen
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
picajzla0707 kaže...
 pogodio si... prije par mjeseci bio na kolonoskopiji, doktorica gura li gura i najmanje pet puta ponavlja da kolika crijeva imam

 

 bez anestezije si radio uz ćaskanje.. svaka čast.

jest.. razvoj uz žitarice i laktozu stvorio je grupu B.

imate duže tanko crijevo.

prilagodili ste se posebnom režimu prehrane.

imate enzim za laktozu...

 

vidiš, ovaj sugovornik poviše traži dokaze.  on bi Bolta poslao na 100m sa litom kefira...jer eto, prehrana po grupama je izmišljotina.

2 godine
online
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Maskeron kaže...

vidiš, ovaj sugovornik poviše traži dokaze.  on bi Bolta poslao na 100m sa litom kefira...jer eto, prehrana po grupama je izmišljotina.

 Molim smanjiti kenjažu i podastrijeti znanstveni dokaz, šišmišja krila i znoj cvrčaka ostavi za vlastitu upotrebu.

11 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Maskeron kaže...

 bez anestezije si radio uz ćaskanje.. svaka čast.

 

imate duže tanko crijevo.

 jest, gora mi je bila gastroskopija, iako niti ovo nije bilo ugodno iskustvo

 

za tanko ne znam, doktorica je pričala o debelom crijevu kroz koje je gurala onaj endoskop ili kakoseveć zove

6 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
@mbaksa sve jasno, no pisao sam više za one što kad su na keto i ne važu hranu, nego po osjećaju sitosti jedu. Pa mnogi imaju probleme jedni dobiju zatvor, drugi proljev. Htio sam napisati (kao što si ti lijepo objasnio) da se to može uravnotežiti.

Također što sam napisao previše bjelančevina i problemi sa bubrezima (kamenac itd), kod konzumiranja velike količine bjelančevina treba se baš naljevati vodom da ne dođe do kamenca.

Svakako složio bih se da nije za svakoga keto, nekima jednostavno ne odgovara (možda kako kolega @maskaron piše kriva krvna grupa).
3 godine
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

Kakve navike i bakrači, samo genetika bajo moj odavno je vec dokazano! genetika, genetika i samo genetika!

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
guslac kaže...
KIKI3ooo kaže...

Gledao sam na netflixu neki dokumentarac, lik 20-30 godina istražuje dugovječnost posjećujući sve lokacije na svijetu sa najviše 100-godišnjaka. I osim "dobro jutro" faktora koji utjeću na dugovječnost kao što su prehrana, tjelovježba, san/miran život, druženje i obavljanje nekog zanata/postjedovanje neke vještine, prenio je i interesantno istraživanje jednog talijana koji je ustanovio odnos između broja stogodišnjaka i kosine sela u kojem žive - što je selo strmije i tako prisiljava žitelje na redovite uspone, to ima više stogodišnjaka... 

 

Tako da ja, bogami, umjesto hodanja po ravnom idem do obližnjeg brda i nazad...

 Valter Longo se zove lik. Da, on se dosta fokusirao na mediteransku prehranu, ali ovo s usponom nisam čuo :) No ima nekog smisla, jer to je upravo ono što si i ja mislim, čovjek se treba jednom dnevno 'zapuhati', i baš ima smisla. Dugovječnost po meni nije cilj sam za sebe, više mi je važno doživjeti starost zdrav, bez potrebe da idem svaki tjedan na vađenje krvi i nekim tamo doktorima koji nikad zapravo ne riješe ništa nego samo ublaže simptome. Mišljenja sam da čovjek nije stvoren da bi bio bolestan, i da je moguće umrijeti samo od starosti, a ne od infarkta, moždanog, ili negdje na intenzivnoj.

 Eto to. Bitna je kvaliteta života. Gledao sam ba HRT (samo vrhunski dokumentarci) Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan. Baba od 100 je vitalnija nego on sa 60. U koje stanje se doveo koliko je lokao u životu dok se drugi istih gosin penju po planinama, seksaju, uživaju sa obitelji i sa društvom. Normalno da ako se ne gaziš i živiš uredno da ostaje sve na genetici, ok, otegnit ćeš papke ali ćeš barem imat maksimalno moguće kvalitetan život. 

 

Edit: Ako ne mogu bacit na igricu, znači minimum minimuma aktivnosti, da pređem to i to - život mi ne treba.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 1:06 (KIKI3ooo).
3 godine
protjeran
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
picajzla0707 kaže...

EDIT

lani sma navršio 5 banki, pa reko, da obavim konačno taj sistematski na koji me svako malo zovu + gastroskopija i kolonoskopija

sve odlično, a žderem sve što stignem, pušim i podosta ločem, uz kilažu koja varira od 100 do 120 kila

bit će da je genetski 

 

Sa ovakvim načinom života treba pripaziti i na aterosklerozu u tim godinama, ovo su svi ključni faktori za brži razvoj plaka, pogotovo pušenje i alkohol. Sused ima 65 godina, prošle godine mu ugradili stent, 170 cm, mršav cijeli život, ne loče, ne ždere, niti pretjerano jede kolače/šečere ali je zato drmao cca 50 godina dvije kutije cigareta dnevno i skoro nas napustio. Ateroskleroza zajebana skroz i teško se riješiti tog plaka koji se polako taloži pogotovo pušenjem. 

 

 

Pročitati komentare.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 0:59 (OnTime).
16 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine

Ne pomaže ni dijeta s visokim dujelom životinjskih proteina u srednjim godinama. 

6 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
@Boris grozni mislim da nitko ne opovrgva genetiku ali nije ni genetika sve. Ako se dobro sjećam znanstveni zaključak je da možemo utjecati na 49% svojih djela, prehrane, ... a 51% je genetika.
Recimo trenerski pogled, sve dok vrijedno radite možete nadmašit talent (ili genetiku). Talent se i dalje računa no trud je ono što će vas visoko smjestiti na ljestvici 💪
6 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
@Boris grozni mislim da nitko ne opovrgva genetiku ali nije ni genetika sve. Ako se dobro sjećam znanstveni zaključak je da možemo utjecati na 49% svojih djela, prehrane, ... a 51% je genetika.
Recimo trenerski pogled, sve dok vrijedno radite možete nadmašit talent (ili genetiku). Talent se i dalje računa no trud je ono što će vas visoko smjestiti na ljestvici 💪
6 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
@Boris grozni mislim da nitko ne opovrgava genetiku ali nije ni genetika sve. Ako se dobro sjećam znanstveni zaključak je da možemo utjecati na 49% svojih djela, prehrane, tjelovježbom, ... a 51% je genetika.
Recimo trenerski pogled, sve dok vrijedno radite možete nadmašit talent (ili genetiku). Talent se i dalje računa no trud je ono što će vas visoko smjestiti na ljestvici 💪
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 15:23 (ajimerej).
14 godina
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

da vidimo opis ovog primjerka Homo sapiens sapiens vulgaricus balcanicusa:

 

185 cm visine i klasične apolonske građe s 108 kg žive vage (na remi, prije rasjeka te evisceracije - vađenja droba), A+ krvcu lijem...

 

u odrasloj dobi, najmanja masa mi je bila pred 28 g., kad sam se skinuo iz vojske, 84 kg, mogli ste ksilofon svirati mi po rebrima...

 

pozitivno, masu dobijam svugdje, ne onak ženskasto jastuke sala na bokovima, nego pravo mužjački kano gorila...

 

keto dijetu, redukcijsku (znači više bjelančevina - energiju iz njih treba osloboditi prije ju konzumirate, dakle energetska insuficijencija) uglavnom krenem držati oko Uskrsa i prva 2, najžešća tjedna, skidam preko 1 kg po danu...

 

znači libivo (krto) meso, mladi sir, posniji, jogurti, kefiri... samo voda i kava...

 

nema ograničenje količine količine, ali vjerujte, nemate volje za životom, a kamoli za još te hrane...

 

pa se dodaje povrće polako, grahorice, tu i tamo kašu s mekinjama, pa voće (ali zbilja tu i tamo, kako veli kolega, šećer je šećer, nisu svi isti, ali su svi koncentrirana brza energija)...

 

uglavnom da se skinuti do 15-20 kg...

 

ali jebeš takav život...

 

kao klincu najbolja poslastica, pedalj vrućeg bakinog kruha i šalica ohlađenog svježe podojenog mlijeka - grozna kombinacija, ali padneš u lagani zen.. i danas su mi najdraži kolači oni s dizanim tijestom, koji me se love...

 

Pijem samo u dobrom društvu (žena pri objedu, pajdaši u izlasku), pušit prestao '97 (cigare ne smatram cigaretama i povremeno - 2-3x/god - ih zapalim)... 

 

krvni tlak mi lagao raste (i dalje je pri donjoj granici normale) ali tako je to s godinama radnog staža iako sam čvrsti pobornik one - treba 43 mišića da se namrštiš ali samo 3 da ispružiš podlakticu i stisneš šamar...

 

dakle, nitko nije otok, ali nisu ni svi otoci isti - s zrnom soli, pročitajte o diferencijaciji krvnih grupa i probajte korigirati prehranu u tom smjeru - ne ja sam nula, krkam krmetinu i ništa više ili B samo zrnje za mene, odvojite vremena i probajte staviti naglasak na prehranu "sukladnu" vašoj krvnoj grupi, nije to Sv. Pismo da treba samo tako i nikako drugačije...

 

i da vam bude lakše, nećete me se tako brzo riješiti, al' ćete me se riješit - u dogledno vrijeme....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 13:31 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine

Stric_jura sviđa mi se kako razmišljaš :)

Dakle, nisam ni ja imun na kolač, friški mirišljavi kruh, svježe štrukle od sira sa šećerom posipanim, i obilno zalijano s vrhnjem, voćnu salatu...

Moja je samo poanta da treba svjesno jesti, pa ako i unosimo 'štetne' namirnice, biti toga svjestan, i kompenzirati kroz naredne dane nečim - postom, pojačanom tjelovježbom, nečim trećim što god te usrećuje i čini zdravijim. Naše tijelo je nevjerojatno, jako puno oprašta, i ako si metabolički ok (ja za sebe mislim da jesam), neće ti se odmah zalijepiti vrući bakin kruh na salo. Ali pored toga ljudi trebaju sebe poznati, pa je recimo super za ti znaš za sebe da ti se masnoća hvata po cijelom tijelu, što je odlično, jer ne ide prvo i primarno u visceralno salo što je najgora moguća varijanta. 

Keto prehrana je odlična stvar, ne znam zašto se ljudi toliko protiv nje bune. To je izuzuzetno raznolika hrana, u biti nije puno drugačija od svakodnevne, no možda ljudi ne znaju točno u čemu se ona sastoji pa jako griješe. No, ako netko doista ne podnosi taj režim prehrane, možda nije problem u samoj keto prehrani nego osoba ima već neke probleme sa zdravljem koji onda isplivaju na vidjelo. U biti, svaka netolerancija na neku vrstu hrane ukazuje na probleme sa crijevima, a to je već dovoljan alarm da se nešto mijenja u prehrani pojedinca. Crijevna disbioza je opasna stvar, istraživanja kažu da ju ima preko 60% ljudi (po meni, i puno više, oko 90%), i to stanje dugoročno vodi u velike zdravstvene probleme. Možda je to čak i korijen svih današnjih kroničnih bolesti, mnoga istraživanja na to ukazuju. No nikad nije samo jedna stvar u pitanje, često se mora više toga posložiti da nešto pođe krivo. No zlatno pravilo je ona Hipkratova (iako neki spore da je to njegova izjava): "Nek ti hrana bude tvoj lijek."

16 godina
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

Nitko nije spomenuo NAD+ koji dokazano pomlađuje (štakore). Molekula koja pokreće mitohondrije. Pokazalo se da što si stariji to je organizam manje proizvodi. Uzimanje NAD+ kod 50+ ljudi ima bolji efekat. Svaka stanica u tijelu bolje radi (imaš više energije, bolji imunitet).

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine

Da, na tome radi dr. Sinclair, koliko se sjećam. Ma, mene kod tog pristupa smeta to da je potrebno uzimati tu neku molekulu u vidu praška ili čega već, kao dodatka prehrani, i onda malo po malo imaš neki koktel proizvoda koje konzumiraš. S druge strane, imaš itekako potentno sredstvo za obnovu mitohondrija, a to je autofagija koja je izuzetno jaka kod posta, pogotovo malo dužega. Ima puno smjerova koji su trenutno aktualni, ali meni se najizgledniji čini onaj koji se tiče mikrobioma, jer to je još toliko neistraženo a potentno područje. Mislim da nas tu čeka prava revolucija u medicini, osim ako farmaceuti ne zaključe da im se to ne isplati pa će blokirati sve što mogu.

6 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Pa čemu takvo što koristiti/kupovati taj Nad+, idi trči, deri na biciklu ili veslanju. Što žešće udaraš to više pomlađuješ mitohondrije, tj. podižeš svoj maxVO2 (maksimalnu razinu kisika u krvi).
Uz to kardiovaskularni sustav ti je čist i nikakvog taloženja plaka, ugrušaka, tlaka... 😜
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 12:42 (ajimerej).
3 godine
protjeran
offline
Osam navika koje produžuju život za 24 godine i po

I još nešto što se tiče ateroskleroze, nedavno saznao da postoji veza između plaka u arterijama i kamenca na zubima, kamenac u ustima dobar pokazatelj kolko je ko predodređen za nastanak plaka u arterijama/venama. Koji nažalost nastaje konzumiranjem ugljikohidrata. Brašno, riža, šečer. Ista bakterija koja je zaslužna za kamenac je nađena i u plaku u arterijama. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 13:59 (OnTime).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
ajimerej kaže...
Pa čemu takvo što koristiti/kupovati taj Nad+, idi trči, deri na biciklu ili veslanju. Što žešće udaraš to više pomlađuješ mitohondrije, tj. podižeš svoj maxVO2 (maksimalnu razinu kisika u krvi).
Uz to kardiovaskularni sustav ti je čist i nikakvog taloženja plaka, ugrušaka, tlaka... 😜

 Nažalost nemože se izbjeć kalcifikacija, može se samo usporiti izbjegavanjem mliječnih proizvoda i uzimanjem  k2-mk7 tableta da se makne kalcij iz vena. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 15:11 (OnTime).
6 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
@On time to vrijedi za sjedilački način života, kao i za lošu (normalnu) prehranu, kojima otiču noge od sjedenja i "ne cirkulacije".
To ne vrijedi za ljude koji tuku kardio 💪, koji ne jedu bijelo brašno i šećer, koji ne puše, ne piju, kod takvih nema problema sa arterijama, kod njih srce, pluća, krvotok i cirkulacija rade kao švicarski sat.
3 godine
protjeran
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
ajimerej kaže...
@On time to vrijedi za sjedilački način života, kao i za lošu (normalnu) prehranu, kojima otiču noge od sjedenja i "ne cirkulacije".
To ne vrijedi za ljude koji tuku kardio 💪, koji ne jedu bijelo brašno i šećer, koji ne puše, ne piju, kod takvih nema problema sa arterijama, kod njih srce, pluća, krvotok i cirkulacija rade kao švicarski sat.

 A to da. 

16 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
ajimerej kaže...
Pa čemu takvo što koristiti/kupovati taj Nad+, idi trči, deri na biciklu ili veslanju. Što žešće udaraš to više pomlađuješ mitohondrije, tj. podižeš svoj maxVO2 (maksimalnu razinu kisika u krvi).
Uz to kardiovaskularni sustav ti je čist i nikakvog taloženja plaka, ugrušaka, tlaka... 😜

 Tričim, bicikliram, plivam i još se dodatno kljukam svim tim suplementima. NAD+ mi i nije toliko nužan, ali zato mojim staricima (70+) jako dobro dođe.

I`m silicon-based life-form
16 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
wyks kaže...
PaleRider kaže...

Potoje tu velike međuovisnosti između varijabli a koje mi se čini nisu potpuno uzete u obzir, tako da ne valja tu previše generalizirati. Prosječan čovjek je npr. ekstrovert, naravno da izolacija loše utječe na takve, ako je prisiljen na izolaciju bit će depresivan pa se možda odati i alkoholu i sl. Kod introverta je suprotno - forsiranje socijalizacije se obično povezuje s povećanom depresijom, pušenjem i alkoholizmom. Dakle, sve navedeno vrijedi za prosjek, a što više odskačete od prosjeka korelacije postaju manje i pozitivni učinci savjeta nisu toliko izraženi a mogu čak biti i negativni. Zato bi uz ovakve članke trebalo dolaziti i eksplicitni disclaimer/caveats. Osim toga, članak je ok.

 Ne može biti prosjek, jer povezuješ 3 slučaja koje imaju iste faktore - kontakt sa okolinom i njen utjecaj na pojedinca - ali ti slučajevi nisu nisu međusobno povezani da bi ih svodili na prosjeke ili druge statističke grupe.

Maskeron kaže...

Simpatično je sve složeno u zadnjoj rečenici.

No tih 5% druženja nije nužno... ja sam introvert.

Uz sve navedene točke poboljšanja navika, teško bi mi palo da sam okružen ekstrovertima.

Ljudima koji ne uvlače jezik, znatiželjni su i puno blebeću.

To je za mene udar na točku stresa.

Stoga molim da se razluči... ljudi koji vole samoću i cijene svoj mir, ne moraju upražnjavati sve točke i završnu društvenu.

Neka sociološki dio konzumiraju kako im najviše godi. Introverti neka uživaju bezprijateljski u svom miru. To je njihovih 5% +

 Oboje ste u krivu jer introvertiranost nije ni približno istoznačnica usamljenosti. Ne bih ih trebalo ni dovoditi u ofrlje povezanost ni svoditi na isti spektar.

 

Usamljenost je neugodna i nepoželjna samoća. Introvetnost je svojevoljni način života. Pod svojevoljni mislim na to da se čini nešto što pojedincu paše - pa ako mu pašu manja i kontrolirana druženja ne znači da je usamljen.

 

Ja isto najbolje funkcioniam kada imam bar 2 dana potpune tišine tjedno, no ne mogu zamisliti da uopće nemam nekoliko ljudi u životu.

 

A postoje mnogi ljudi, pogotovo stariji koji ostanu i bez tih kontakata koje mi shvaćamo zdravo za gotovo jer smo taman s njima koliko nam je prihvatljivo i ugodno.

Postoje i mnogi ljudi koji su u totalnoj izolaciji, što zbog te starosti, što zbog neprilagođenosti, i taj psihički teret je jako opasan.

 

Znači:

 

1. Ekstrovertiranost - više druženja pozitivno utječe na pojedinca

2. Introvertiranost - više prihvatljivog, kontroliranog i filtriranog druženja pozitivno utječe na pojedinca

3. Usamljenost - nepoželjna samoća koja pogađa i jedne i druge, intenzitet može varirati.

 

Jer da intovert ima manje kontakata od onoga što mu je potrebno - isto bi osjećao usamljenost.

 

Opet, ne mješati što znači kontakt i kako utječe na psihu. Pojedinac može imati tisuće kontakata pa opet biti strašno usamljen - komedijaši su najčešće jako dobar primjer toga.

Bitna je povezanost i ispunjenost kontakta, a to može varirati.

Svakako postoji situacija u kojoj introvert može zapasti u ciklus u kojem odbija i kontakte koji mu inače pašu i trebaju - pa to može biti jako teška situacija.

To što si napisao vrijedi za polariziranog introverta. Takav, kao i ekstrovert, treba nekoga da bi funkcionirao, treba nekoga da ga razumije (poglavito partnera) - ako to nema onda pati. Neutralni introvert, s druge strane, jednostavno NE TREBA to, može se osjećati usamljeno ako ga nitko ne razumije ili ako nema partnera ali neće patiti zbog toga, sasvim sigurno neće biti u depresiji. Može biti tužan (iako vjerojatno više ambivalentan) jer živi u svijetu u kojem dominira ekstrovertirani i pshotičan mentalitet[1], no dulja izolacija takvom ne škodi nikako jer sasvim dobro, pa i bolje, može funkcionirati sam, dapače što manje kontakta s ovim svijetom to bolje.

 

[1] https://www.okdoomer.io/love-being-alone/

Amenoum
11 godina
neaktivan
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
HCMAA kaže...

Br 1...Drenova Korzo i nazad...pjehe...ovu koji žive u RI znaju što je to

 

 Svaka čast majstore!

Bio sam tamo u RI radio jednu sezonu, zajebano za hodat onima koji su kao ja odrasli na ravnici . Dešavalo mi se par puta da mi ljudi kažu za dvije-tri ulice iznad da sačekam bus ili uzmem taksi, ja onak u čuđenju gledam "Pa reko,koji vam je?". Dok dočekam prijevoz već sam triput tamo. No nisam nešto pretjerano tamo volio šetati.

 

Ali tu kod sebe u svom mjestu odem prošetati. Sluške u uši i minimalno pola sata pravim đir. Hvala nebesima što imam vremena otići prošetati jer bih u suprotnom popizdio da ne protegnem noge pošto na poslu sam skroz na jednom mjestu. Ili stojim ili sjedim za strojem, a to me iritira.

John Rambo
6 godina
offline
Re: Osam navika koje produžuju život za 24 godine
Donja Drenova Korzo 60 minuta nizbrdo...kad je uzbrdo onda je 90 minuta...Trsatske stube 500 i nešto za 20 minuta(+++100kg)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2024 21:26 (HCMAA).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice