MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

poruka: 40
|
čitano: 10.003
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge".
15 godina
offline
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

Ima čip koji nikad nikome neče očitat. Bitno je da budemo prvi u nebitnim pizdarijama ali zato smo zadnji u bitnim pizdarijama. Odakle će uhljebi dobit plaće ako se ne izmisli kako napunit proračun.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 14:24 (dery).
Moj PC  
16 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
kad bi bar postojao način da se svi podaci o vozačkoj dozvoli mogu spremiti na visokomegatehnološki čip na osobnoj iskaznici.
kad bi bar bilo načina ujediniti te kartice u jednu, sudbo kleta...

osim što se najavljuje digitalna osobna i putovnica koja će biti u mobitelu, a čika organ unutarnjih poslova ionako provjerava iskaznicu preko voki tokija, mreže ili golubom...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 14:56 (bruno1026).
 
26 0 hvala 1
11 godina
online
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
bruno1026 kaže...
kad bi bar postojao način da se svi podaci o vozačkoj dozvoli mogu spremiti na visokomegatehnološki čip na osobnoj iskaznici.
kad bi bar bilo načina ujediniti te kartice u jednu, sudbo kleta...

Ne pase to njima, onda placas samo jednu karticu, ovako dvije :).
Cudi me sto nisu smislili i posebne vozacke za A/B/C kategorije pa da naplate tri vozacke.
I svaka slijedeca "traje" sve krace jer zbog tih silnih chipova/baterija (koje niko ne koristi BTW) se "moraju" ranije mjenjati = caching u drzavnu blagajnu......

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
5 godina
offline
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

Jasno vam je da su strane kompanije vlasnici pametnih telefona, ne? ok.

 
3 1 hvala 0
5 godina
offline
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

Kad te zaustavi policija,

  1. moraš pokazat karticu da policajac zna da ti smiješ vozit....
  2. onda on ode do kompjutera provjerit u sustavu jel ti stvarno smiješ vozit 

 

Vozačka je najbeskorisniji dokument kad moraš nosit osobnu.... samo eliminiraj 1. korak

 
21 0 hvala 1
15 godina
offline
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

Mobitel..po meni naj nesigurnije mjesto za pohranit osobne podatke.

Na svakom koraku vrebaju vjerovatno deseci tisuča aplikacija koje kad se instaliraju pokupe sve podatke kaj imaš u telefonu,i to naravno sa tvojim dopuštenjem kojeg nisi ni svjestan jer nitko na svijetu ne čita TOS.

Ovo ima smisla samo ako imaš posebno jedan mobitel samo za osobnu vozačku itd...

Svatko zna svoje,kak se veli.

Na moj mobitel sigurno neče ič nikakvi digitalni dokumenti.

Još k tome naša država,vjerovatno nakorumpiranija članica Europe je prva u nečem..ja nemam povjerenja.

 

 
6 8 hvala 1
12 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
Moja vozačka je dobra,97 godište,lagano razrađena,doduše na slici je neki lik kojeg ne prepoznajem.Vrijedi do 43treće i nemam ju namjeru mjenjat,niti đabe !
 
20 0 hvala 5
15 godina
offline
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

o, to će jamčano biti smart-pametne AI IoT big data cloud ekološki održive s malenim ugljičnim otiskom kvantne iskaznice, koje će još devedesetih iz hrvatske prognanu vozačku kulturu i disciplinu vratiti tamo gdje im je mjesto: na ceste i ulice ovog jada od države. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
danko99 kaže...

Mobitel..po meni naj nesigurnije mjesto za pohranit osobne podatke.

Na svakom koraku vrebaju vjerovatno deseci tisuča aplikacija koje kad se instaliraju pokupe sve podatke kaj imaš u telefonu,i to naravno sa tvojim dopuštenjem kojeg nisi ni svjestan jer nitko na svijetu ne čita TOS.

Ovo ima smisla samo ako imaš posebno jedan mobitel samo za osobnu vozačku itd...

Svatko zna svoje,kak se veli.

Na moj mobitel sigurno neče ič nikakvi digitalni dokumenti.

Još k tome naša država,vjerovatno nakorumpiranija članica Europe je prva u nečem..ja nemam povjerenja.

 

 varaš se... ako je app ispravno napravljena i koristi se secure storage za pohranu, nema tog isusaboga da to iščita van

11 godina
online
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
mGT kaže...
Moja vozačka je dobra,97 godište,lagano razrađena,doduše na slici je neki lik kojeg ne prepoznajem.Vrijedi do 43treće i nemam ju namjeru mjenjat,niti đabe !

 Ipak ces morati mjenjat nesto ranije, 10ak godina ranije nego bi htio ;)

https://www.nacional.hr/stare-vozacke-dozvole-ima-ih-preko-800-tisuca-gradana-hrvatske-evo-do-kada-vrijede/

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
13 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
danko99 kaže...

Mobitel..po meni naj nesigurnije mjesto za pohranit osobne podatke.

Na svakom koraku vrebaju vjerovatno deseci tisuča aplikacija koje kad se instaliraju pokupe sve podatke kaj imaš u telefonu,i to naravno sa tvojim dopuštenjem kojeg nisi ni svjestan jer nitko na svijetu ne čita TOS.

Ovo ima smisla samo ako imaš posebno jedan mobitel samo za osobnu vozačku itd...

Svatko zna svoje,kak se veli.

Na moj mobitel sigurno neče ič nikakvi digitalni dokumenti.

Još k tome naša država,vjerovatno nakorumpiranija članica Europe je prva u nečem..ja nemam povjerenja.

Onda, pretpostavljam, ne koristiš mobilno bankarstvo na mobitelu niti kupuješ preko interneta plaćajući karticom?

 

Prvo i osnovno, sve u mobitelu je šifrirano. Čim postaviš uzorak, PIN, lozinku ili neki drugi podatak za verifikaciju, tvoj mobitel je šifriran i zaštićen te nitko neće moći doći do tvojih podataka.

Drugo, aplikacije nemaju pristup baš svemu. Čak i da instaliraš neku malicioznu aplikaciju ona jednostavno nema tolike ovlasti da preuzme totalnu kontrolu nad mobitelom i pokrade sve podatke. Najgore što ti maliciozna aplikacija može napraviti ako joj ne daš nikakve dozvole je prikazati ti oglas i maltretirati te obavijestima iako i za to sada moraš dati dopuštenje. Postoji razlog zašto te Android prilikom instalacije ne obavještava "aplikacija zahtjeva sljedeća dopuštenja" kao prije, nego te prilikom pokretanja iste pita milijun toga za dopustiti.

 

No dobro, a što ako si malicioznoj aplikaciji dao apsolutna sva dopuštenja? Ona opet može malo toga. Može ti, recimo, pročitati povijest poziva, SMS/MMS poruke, dobiti pristup tvojoj lokaciji, može imati pristup tvojim slikama/videozapisima, određenom sadržaju pohranjenom na telefonu (tipa preuzetom sadržaju) i slično. ALI ne može imati pristup drugoj aplikaciji jer to niti Android niti iOS ne dozvoljavaju. Ne može ti čak niti izazvati nikakvu štetu na mobitelu; samo i isključivo pokupiti podatke i maltretirati te oglasima. Do bankovnih podataka također, ne može ti "ukrasti" podatke kartice jer se radi o posebnoj aplikaciji, a i bankovne aplikacije imaju razne sigurnosne mehanizme.

 

Postoji razlog zašto sve napredne značajke Androida zahtjevaju root i zašto se kaže da je rootan uređaj manje siguran. Root daje puno više dopuštenja aplikacijama nego što imaju ne-rootani mobiteli. Na rootanim mobitelima aplikacije mogu raditi što ih je volja, doslovno. Da, imaš aplikacije za kontrolu roota i aplikacija, ali generalno su iste na rootanim mobitelima totalno slobodne. Postoji razlog zašto aplikacije mobilnih bankarstva ne rade na rootanim uređajima jer rootani uređaj više nije siguran. Doduše, postoji mogućnost da sakriješ root od aplikacija pa one rade normalno.

 

Tako da, ako imaš nerootani uređaj, skidaš samo pouzdane aplikacije s Google Playa i drugih pouzdanih trgovina aplikacija, zaista nemaš ni najmanjeg razloga za brigu. Svi Android uređaji nisu rootani, zaključani su po difoltu. Ako imaš rootani uređaj, onda već imaš razloga za brigu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 16:10 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
Aldo kaže...
danko99 kaže...

Mobitel..po meni naj nesigurnije mjesto za pohranit osobne podatke.

Na svakom koraku vrebaju vjerovatno deseci tisuča aplikacija koje kad se instaliraju pokupe sve podatke kaj imaš u telefonu,i to naravno sa tvojim dopuštenjem kojeg nisi ni svjestan jer nitko na svijetu ne čita TOS.

Ovo ima smisla samo ako imaš posebno jedan mobitel samo za osobnu vozačku itd...

Svatko zna svoje,kak se veli.

Na moj mobitel sigurno neče ič nikakvi digitalni dokumenti.

Još k tome naša država,vjerovatno nakorumpiranija članica Europe je prva u nečem..ja nemam povjerenja.

 

 varaš se...ako je app ispravno napravljena i koristi se secure storage za pohranu, nema tog isusaboga da to iščita van

Može  aplikacija biti savršeno napravljena. Sve dok piše i čita po memoriji, a nema kontrolu nad tom memorijom, uzalud.

11 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
Marko :D kaže...
danko99 kaže...

Mobitel..po meni naj nesigurnije mjesto za pohranit osobne podatke.

Na svakom koraku vrebaju vjerovatno deseci tisuča aplikacija koje kad se instaliraju pokupe sve podatke kaj imaš u telefonu,i to naravno sa tvojim dopuštenjem kojeg nisi ni svjestan jer nitko na svijetu ne čita TOS.

Ovo ima smisla samo ako imaš posebno jedan mobitel samo za osobnu vozačku itd...

Svatko zna svoje,kak se veli.

Na moj mobitel sigurno neče ič nikakvi digitalni dokumenti.

Još k tome naša država,vjerovatno nakorumpiranija članica Europe je prva u nečem..ja nemam povjerenja.

Onda, pretpostavljam, ne koristiš mobilno bankarstvo na mobitelu niti kupuješ preko interneta plaćajući karticom?

 

Prvo i osnovno, sve u mobitelu je šifrirano. Čim postaviš uzorak, PIN, lozinku ili neki drugi podatak za verifikaciju, tvoj mobitel je šifriran i zaštićen te nitko neće moći doći do tvojih podataka.

Drugo, aplikacije nemaju pristup baš svemu. Čak i da instaliraš neku malicioznu aplikaciju ona jednostavno nema tolike ovlasti da preuzme totalnu kontrolu nad mobitelom i pokrade sve podatke. Najgore što ti maliciozna aplikacija može napraviti ako joj ne daš nikakve dozvole je prikazati ti oglas i maltretirati te obavijestima iako i za to sada moraš dati dopuštenje. Postoji razlog zašto te Android prilikom instalacije ne obavještava "aplikacija zahtjeva sljedeća dopuštenja" kao prije, nego te prilikom pokretanja iste pita milijun toga za dopustiti.

 

No dobro, a što ako si malicioznoj aplikaciji dao apsolutna sva dopuštenja? Ona opet može malo toga. Može ti, recimo, pročitati povijest poziva, SMS/MMS poruke, dobiti pristup tvojoj lokaciji, može imati pristup tvojim slikama/videozapisima, određenom sadržaju pohranjenom na telefonu (tipa preuzetom sadržaju) i slično. ALI ne može imati pristup drugoj aplikaciji jer to niti Android niti iOS ne dozvoljavaju. Ne može ti čak niti izazvati nikakvu štetu na mobitelu; samo i isključivo pokupiti podatke i maltretirati te oglasima. Do bankovnih podataka također, ne može ti "ukrasti" podatke kartice jer se radi o posebnoj aplikaciji, a i bankovne aplikacije imaju razne sigurnosne mehanizme.

 

Postoji razlog zašto sve napredne značajke Androida zahtjevaju root i zašto se kaže da je rootan uređaj manje siguran. Root daje puno više dopuštenja aplikacijama nego što imaju ne-rootani mobiteli. Na rootanim mobitelima aplikacije mogu raditi što ih je volja, doslovno. Da, imaš aplikacije za kontrolu roota i aplikacija, ali generalno su iste na rootanim mobitelima totalno slobodne. Postoji razlog zašto aplikacije mobilnih bankarstva ne rade na rootanim uređajima jer rootani uređaj više nije siguran. Doduše, postoji mogućnost da sakriješ root od aplikacija pa one rade normalno.

 

Tako da, ako imaš nerootani uređaj, skidaš samo pouzdane aplikacije s Google Playa i drugih pouzdanih trgovina aplikacija, zaista nemaš ni najmanjeg razloga za brigu. Svi Android uređaji nisu rootani, zaključani su po difoltu. Ako imaš rootani uređaj, onda već imaš razloga za brigu.

 sad ti nasao njega educirati s cinjenicama, kada je on cuo da je to tak i onda je to tak. sta ti imas tu pisat cinjenice, on zna i gotovo, a ti si samo dio te zavjere novog svjetskog poretka, vakcine i 5g mreze

5 godina
offline
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

Marko :D, je sve napisao ali nije istaknu probleme napisanog tamo gdje problemi postoje. 

Ali zamislimo da vozačkim dozvolama upravlja guglo i ejpl. Nastao bi kaos u prometu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 17:38 (gpd).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
encoding kaže...

Kad te zaustavi policija,

  1. moraš pokazat karticu da policajac zna da ti smiješ vozit....
  2. onda on ode do kompjutera provjerit u sustavu jel ti stvarno smiješ vozit 

 

Vozačka je najbeskorisniji dokument kad moraš nosit osobnu.... samo eliminiraj 1. korak

 

Pa ne provjerava policajac smiješ li voziti, nego provjerava postoje li zabrane, tjeralice, jesi li sklon prekršajima itd.

 

I ne može osobna i vozačka biti isti dokument, ako ti se vozačka može oduzeti zbog prekršaja. Da je sve ista kartica, u slučaju oduzimanja uzeli bi ti i osobnu, što je nemoguće jer ti treba kao identifikacijski dokument za milijun drugih stvari.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
Q-Tip kaže...
encoding kaže...

Kad te zaustavi policija,

  1. moraš pokazat karticu da policajac zna da ti smiješ vozit....
  2. onda on ode do kompjutera provjerit u sustavu jel ti stvarno smiješ vozit 

 

Vozačka je najbeskorisniji dokument kad moraš nosit osobnu.... samo eliminiraj 1. korak

 

Pa ne provjerava policajac smiješ li voziti, nego provjerava postoje li zabrane, tjeralice, jesi li sklon prekršajima itd.

 

I ne može osobna i vozačka biti isti dokument, ako ti se vozačka može oduzeti zbog prekršaja. Da je sve ista kartica, u slučaju oduzimanja uzeli bi ti i osobnu, što je nemoguće jer ti treba kao identifikacijski dokument za milijun drugih stvari.

 Zašto ne? Pa ionako mora provjeriti na osnovu tvoje osobne, da imaš važeću vozačku. I u tom slučaju će mu na compu pisati da nemaš, jer ti je oduzeta.

15 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
Sasoon kaže...

 Zašto ne? Pa ionako mora provjeriti na osnovu tvoje osobne, da imaš važeću vozačku. I u tom slučaju će mu na compu pisati da nemaš, jer ti je oduzeta.

I tu dolazimo do glavnog razloga postojanja fizičke vozačke: offline korištenje.
Ne može se baš puno toga prvjeriti kao online, ali osnovne funkcije rade: imaš/nemaš, dozvoljene kategorija vozila, valjanost, pa čak i meni meni totalno nepotrban podatak: koja budala ti je izdala vozačku. 

11 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
mGT kaže...
Moja vozačka je dobra,97 godište,lagano razrađena,doduše na slici je neki lik kojeg ne prepoznajem.Vrijedi do 43treće i nemam ju namjeru mjenjat,niti đabe !

 To moras zamjenit do 2033.god

15 mjeseci
offline
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

Yep u potpunosti smo sigurni sa novom "karticom"

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

A baš sa svakakvim glupostima se bave.
Hebate, pa imas osobnu, zaustavi te policija, das osobnu, oni sa mobitelom naprave provjeru i sve vide odmah... koje kategorije, zabrane i kazne imas.... koji kuki nositi jos jednu plastiku sa sobom 🥴🥴🥴

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
Q-Tip kaže...
encoding kaže...

Kad te zaustavi policija,

  1. moraš pokazat karticu da policajac zna da ti smiješ vozit....
  2. onda on ode do kompjutera provjerit u sustavu jel ti stvarno smiješ vozit 

 

Vozačka je najbeskorisniji dokument kad moraš nosit osobnu.... samo eliminiraj 1. korak

 

Pa ne provjerava policajac smiješ li voziti, nego provjerava postoje li zabrane, tjeralice, jesi li sklon prekršajima itd.

 

I ne može osobna i vozačka biti isti dokument, ako ti se vozačka može oduzeti zbog prekršaja. Da je sve ista kartica, u slučaju oduzimanja uzeli bi ti i osobnu, što je nemoguće jer ti treba kao identifikacijski dokument za milijun drugih stvari.

 Pa svejedno jel ti netko je oduzeo ili ne, ako u sustavu pise da imas zabranu upravljanja, kao kad tu oduzmu vozacku.... jednostavno vide da nemas vozacku, koji kuki bi morao imati ili ne fizicki kod sebe

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 19:37 (bus).
8 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
bus kaže...

A baš sa svakakvim glupostima se bave.
Hebate, pa imas osobnu, zaustavi te policija, das osobnu, oni sa mobitelom naprave provjeru i sve vide odmah... koje kategorije, zabrane i kazne imas.... koji kuki nositi jos jednu plastiku sa sobom 🥴🥴🥴

 E, netko te traži da mu posudiš auto. Dužan si provjeriti da on ima vozačku. Dođeš u rent-a-car, ista stvar.

Ja rekoh
11 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
Fun fact: Hrvatska je jedna od rijetkih zemalja u Europi i jedina zemlja na Mediteranu gdje s B kategorijom ne smiješ voziti motocikl A1 kategorije (unatoč EU direktivi)

https://dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/dubrovnik/vijesti/hrvatska-i-svijet/evo-sto-su-odgovorili-iz-mup-a-na-pitanje-hoce-li-se-i-u-hrvatskoj-sa-vozackom-b-kategorije-moci-voziti-skuteri-od-125-kubika-1285406
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
danko99 kaže...

Mobitel..po meni naj nesigurnije mjesto za pohranit osobne podatke.

Na svakom koraku vrebaju vjerovatno deseci tisuča aplikacija koje kad se instaliraju pokupe sve podatke kaj imaš u telefonu,i to naravno sa tvojim dopuštenjem kojeg nisi ni svjestan jer nitko na svijetu ne čita TOS.

Ovo ima smisla samo ako imaš posebno jedan mobitel samo za osobnu vozačku itd...

Svatko zna svoje,kak se veli.

Na moj mobitel sigurno neče ič nikakvi digitalni dokumenti.

Još k tome naša država,vjerovatno nakorumpiranija članica Europe je prva u nečem..ja nemam povjerenja.

 

 Ne samo da će ič dokumenti na tvoj mobitel

nego će ič i ćip pod kožu koji ćeti u trofaktorskoj oćitavati zajedno sa zjenicom oka tvoga!

..ili ćeš cipelcugom

 

Ustvari možemo i glasati

1 hoču ćip
0 ja bi zjenicu
0 rađe mi mobitel
0 najbolje trofaktorska
4 mjeseca
online
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
mGT kaže...
Moja vozačka je dobra,97 godište,lagano razrađena,doduše na slici je neki lik kojeg ne prepoznajem.Vrijedi do 43treće i nemam ju namjeru mjenjat,niti đabe !

 Koliko vrijede nove? Jeli isto kao ove naše prastare do 65g života?

5 godina
offline
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

Čip katica je samo jedan manji dio tog sustava.

Kako bi vi to napravili, po vama?

Što ne valja s ovim rješenjem?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 21:29 (gpd).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola drug
Feudalac kaže...
bus kaže...

A baš sa svakakvim glupostima se bave.
Hebate, pa imas osobnu, zaustavi te policija, das osobnu, oni sa mobitelom naprave provjeru i sve vide odmah... koje kategorije, zabrane i kazne imas.... koji kuki nositi jos jednu plastiku sa sobom 🥴🥴🥴

 E, netko te traži da mu posudiš auto. Dužan si provjeriti da on ima vozačku. Dođeš u rent-a-car, ista stvar.

 
OK, i gdje je problem?

kako se skenirala ona potvrda od covida, tako mozes i sa osobne skenirat neki barkod univerzalni i dobijes na mobitel trenutno, vozacka AKTIVNA 😉

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 21:14 (bus).
4 mjeseca
online
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

Upravo ispunjam preko egradjanina.

Zamijenio bih ovu prastaru. 

Odakle ovoliko novih kategorija?

Ostaviti ću samo B.

Premda u staroj imam G i H. 

Pod H su radni strojevi u staroj, a sada su po novome tramvaji.

U staroj je F tramvaj.

Ovdje će puno ljudi pogriješiti. Evo ja upisao da imam B,G,H.. i slučajno zaguglao. Kad H tramvaj.

Najbolje ostaviti samo B. Ne vozim ni prikolice ni traktore.

 

Edit.. znači mi klasici sa B kategorijom, dodamo skutere, traktore i strojeve.

Kao ona.. AM, B, F, G.

Samo me zanima, kada su F tramvaj prebacili u H tramvaj.

 

 

Završio. Premda sam jednom naručio putovnicu ovim putem, sada sam se opet preznojio. Prepuno kombinacija PC, pa mobitel, pa PC, pa lozinke, pa OIB, 7-8 otisaka prsta.

24€ uz dolazak poštom doma.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 22:48 (Maskeron).
 
6 0 hvala 2
4 mjeseca
online
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

Upravo ispunjam preko egradjanina.

Zamijenio bih ovu prastaru. 

Odakle ovoliko novih kategorija?

Ostaviti ću samo B.

Premda u staroj imam G i H. 

Pod H su radni strojevi u staroj, a sada su po novome tramvaji.

U staroj je F tramvaj.

Ovdje će puno ljudi pogriješiti. Evo ja upisao da imam B,G,H.. i slučajno zaguglao. Kad H tramvaj.

Najbolje ostaviti samo B. Ne vozim ni prikolice ni traktore.

 

Brisati. Browser napravio server error i uduplao objavu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 21:53 (Maskeron).
 
0 0 hvala 0
4 mjeseca
protjeran
offline
MUP počeo s izdavanjem e-vozačkih dozvola druge ge

Lako za vozačku, kad će ukinut onu sprdačinu od prometne dozvole koja je u formatu male bilježnice, a zakon te obvezuje da ju ne smiješ ostavit u autu nego nosit sa sobom...

 
8 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice