Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

poruka: 38
|
čitano: 17.916
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje ".
5 godina
offline
Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

Napravili smo test - koliko će nam koja banka ili servis skinuti kuna s računa ako na Internetu potrošimo 5 eura. Rezultati bi vas mogli iznenaditi!

 

 

Nemojte i vi. Pliz

 
39 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

Pozdrav,

zanimljiv članak, bilo bi super nadopuniti ga izračunom za USD koji se također često koristi, a bojim se da su tečajne razlike daleko veće u odnosu na konverziju eura. U zadnje vrijeme sam nešto plaćao u BAM, no imam iskustvo sa dva kartičara i razlika postoji.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
encoding kaže...

Napravili smo test - koliko će nam koja banka ili servis skinuti kuna s računa ako na Internetu potrošimo 5 eura. Rezultati bi vas mogli iznenaditi!

 

 

Nemojte i vi. Pliz

Kad je naslovu, onda je zbog klikova.

Kad je u podnaslovu, onda se sprdamo :) 

Domagoj
16 godina
moderator
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Fliko kaže...

Pozdrav,

zanimljiv članak, bilo bi super nadopuniti ga izračunom za USD koji se također često koristi, a bojim se da su tečajne razlike daleko veće u odnosu na konverziju eura. U zadnje vrijeme sam nešto plaćao u BAM, no imam iskustvo sa dva kartičara i razlika postoji.

Kao što piše u tekstu, ako bude interesa, svakako ćemo napraviti!

Domagoj
12 godina
offline
Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

Hvala na komparaciji.

 

Pitam se isplati li se recimo preko Revoluta konvertirati (radnim danom  ) do 7500kn u  s tekuceg racuna a prije uvođenja Eura u HR ili to prepustiti bankama u kojoj imam(o) tekuci racun?

Ili nesto trece...

!B
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Fliko kaže...

Pozdrav,

zanimljiv članak, bilo bi super nadopuniti ga izračunom za USD koji se također često koristi, a bojim se da su tečajne razlike daleko veće u odnosu na konverziju eura. U zadnje vrijeme sam nešto plaćao u BAM, no imam iskustvo sa dva kartičara i razlika postoji.

 Upravo to, većina plaćanja preko vani je u valutama koje nisu EUR, pa napravite takvu analizu. Kao i analizu recimo prebacivanja USD = EUR ili neke druge valute. Koliko znam Revolut ubija sve od kad ga koristim i to praktično od početaka.

14 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Halo#Bing kaže...

Hvala na komparaciji.

 

Pitam se isplati li se recimo preko Revoluta konvertirati (radnim danom  ) do 7500kn u  s tekuceg racuna a prije uvođenja Eura u HR ili to prepustiti bankama u kojoj imam(o) tekuci racun?

Ili nesto trece...

A do tada ćeš vjerovanto to i potrošiti :) . Ali po meni najbolje konvertirati preko sezone kad će tečaj bit najpovoljniji. Pa vidi onda dal ti je najbolje dignuti pa preko mjenjačnica, ili kako god...

5 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Halo#Bing kaže...

Hvala na komparaciji.

 

Pitam se isplati li se recimo preko Revoluta konvertirati (radnim danom  ) do 7500kn u  s tekuceg racuna a prije uvođenja Eura u HR ili to prepustiti bankama u kojoj imam(o) tekuci racun?

Ili nesto trece...

Fiksni tecaj konverzije vec je odreden - na dan prelaska svi cemo zadruzno kupiti eure za 7.53450. Dakle ako ih mozes kupiti za manje od toga, isplati ti se. Ako bi platio vise, radije cekaj.

 

Sto se tice clanka, super ideja. Bas me zanimalo kako ste dosli do podataka, jer sam i sam pokusao doci do toga i pogubio sam se u silnim PDF-ovima domacih banaka, koje za razliku od Revoluta ili Wisea, skrivaju svoje naknade ko zmija noge. U aplikaciji se obicno vidi iznos prije konverzije, ali online nema nigdje jednostavno 

"ako konvertiras N apoena X valute, naplatit cemo vam Y naknadu/cetaj"

 

Posto ste i vi isli metodom "prvo pucaj, onda pitaj pitanja", zrtvovali ste se, ali bar imate stvarne podatke, mislim da je to neki znak tradicionalnim bankama da su im naknade i opcenito UI/UX katastrofalni. Ali mislim da oni to znaju :)

 

 

 

14 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Trebalo je napomenuti i uključiti i plaćanje paypalom, i njihovu konverziju, jer to je jako čest način plaćanja, a njihova konverzija je čisti zločin
The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
15 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
CalvinRi kaže...
Trebalo je napomenuti i uključiti i plaćanje paypalom, i njihovu konverziju, jer to je jako čest način plaćanja, a njihova konverzija je čisti zločin

Potpuno se slažem - baš smo to interno preko vikenda komentirali, no već je bilo kasno (jer je poanta da se sve odradi u isti dan). Jednostavno sam zaboravio. Drugi put :)

 

Kod PayPala treba uvijek odabrati konverziju kartičara umjesto njihovu, i onda si ok. Potrudili su se, doduše, to zatrpati opcije.

Domagoj
16 godina
offline
Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

Jedina konverzija valute koje se svi moramo brinuti je ona od Amazona, PayPala ili eBaya, gdje ako se krivo odabere valuta naplate, te recimo Amazon napravi svoju konverziju, ode par % ukupnog iznosa Jeffu Bazosu za jos jedan party milijardera u svemiru. 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

Koristim revolut za online plaćanje ali ne ako su euri u igri. Zaba nema dobar tecaj za valute tipa funta i usd. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Imam Revolut, dosta putujem i spasio sam se s njime. Nadam se da će se skoro moći u HR primati plaću na njega, kao što je u UK.

Klasičnim bankama želim sretan put u vječna lovišta.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
BarbaVeli kaže...
Klasičnim bankama želim sretan put u vječna lovišta.

 Na čijim bankomatima ćeš onda dizati keš i na čijim posovima ćeš plaćati? 

Kad nestanu banke hoće li Revolut i dalje biti tako povoljan?

 

Nisu oni dobrotvorna ustanova, nego startup koji se pokušava ubaciti među velike igrače i zato u početku mora biti znatno povoljniji. Ako netko misli da se fintechom bave skromni i altruistični tipovi, taj se grdo vara.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Možeš plaćati na kojem god posu hoćeš.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Visak kaže...
BarbaVeli kaže...
Klasičnim bankama želim sretan put u vječna lovišta.

 Na čijim bankomatima ćeš onda dizati keš i na čijim posovima ćeš plaćati? 

Kad nestanu banke hoće li Revolut i dalje biti tako povoljan?

 

Nisu oni dobrotvorna ustanova, nego startup koji se pokušava ubaciti među velike igrače i zato u početku mora biti znatno povoljniji. Ako netko misli da se fintechom bave skromni i altruistični tipovi, taj se grdo vara.

 

 

Poput Šveđana i Kineza kojima je to stvarnost, priželjkujem plaćanje karticama svugdje.

 

Kad nestanu banke, konkurencija će učiniti svoje, a možda i središnja banka. Zašto ne bismo imali POS-ove uređaje za koje bi bila zadužena FINA, tj. središnja financijska agencija? Projekt uvođenja fiskalnih blagajni daleko je složeniji od zamjene uređaja.

 

Banke ostvaruju ekstraprofite čak i u uvjetima teških kriza. Dio toga bogatstva treba biti redistribuiran da bi se postiglo što je moguće socijalno ujednačenije društvo nalik na Skandinaviju, a ne Ameriku. To je moja politička želja.

15 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća

I s Revolutom imaš IBAN u Litvi ili tako nešto? Kako ćeš plaćati režije? Platit ćeš SWIFTom i obračunat će ti se naknada 50 kn ili tako nešto.

Ja sam otvorio račun u HPB da primam plaću. Nema nikakvih mjesečnih naknada. Režije platim s njega, a za sva ostala plaćanja ide s Revolutom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
BarbaVeli kaže...

 

Kad nestanu banke, konkurencija će učiniti svoje, a možda i središnja banka. Zašto ne bismo imali POS-ove uređaje za koje bi bila zadužena FINA, tj. središnja financijska agencija? Projekt uvođenja fiskalnih blagajni daleko je složeniji od zamjene uređaja.

 Razumiješ li koliko je ovo kontrediktorno? Konkurencija i Fina su dva dijametralno suprotna pojma. Fina je državni mastodont kojeg treba ukinuti daleko prije nego banke. HNB isto nije nikakva konkurencija nikome.

 

I koja bi to konkurencija (osim Fine ili HNB, koji nisu konkurencija nikome) bila ako banaka više nema? Pekari bi se počeli baviti time?

 

Iz ovog lutanja konkurencija/Fina/HNB očito je da nisi dublje promislio tko bi se time bavio kad ne bi bilo banaka. Nije dovoljno mrziti nekoga, treba vidjeti ima li on i neku korisnu ulogu u cijelom ekonomskom ekosustavu.

 

Inače, u Kini i Švedskoj i dalje postoje bankomati. I ne održava ih Fina.

 

BarbaVeli kaže...

 

Banke ostvaruju ekstraprofite čak i u uvjetima teških kriza. Dio toga bogatstva treba biti redistribuiran da bi se postiglo što je moguće socijalno ujednačenije društvo nalik na Skandinaviju, a ne Ameriku. To je moja politička želja.

 Slažem se, ali zašto misliš da bi Revolut i slični, lišeni konkurencije banaka, odjednom postali dobrotvorna društva, a ne pohlepne kompanije, poput tih banaka? Misliš da su u biznis krenuli sa željom da spašavaju dupine, a ne da zarade?

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Neflix kaže...
Možeš plaćati na kojem god posu hoćeš.

 A svi ti posovi su u vlasništvu banaka, nema banaka - nema posova. I na što ćeš onda prisloniti Revolut karticu?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Mandor kaže...

I s Revolutom imaš IBAN u Litvi ili tako nešto? Kako ćeš plaćati režije? Platit ćeš SWIFTom i obračunat će ti se naknada 50 kn ili tako nešto.

Ja sam otvorio račun u HPB da primam plaću. Nema nikakvih mjesečnih naknada. Režije platim s njega, a za sva ostala plaćanja ide s Revolutom.

 Baš nikakvih naknada nema u HPB? mjesečno održavanje, naknada za netbanking, mbanking? ništa od toga? Meni u erste mjesečno održavanje, net banking i george je po novom sve jedno i skida mi 12kn.

2kn za plaćanje računa u drugoj banci a 1kn ako je račun u drugoj.

za sepa transakciju na revolut sa kunskog računa slao eure u revolut naknada 2kn, tečaj 7,565. 35€ stiglo na revolut, erste uzeo 264,78kn + 2kn naknade.

5 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
HowYesN0 kaže...
Mandor kaže...

I s Revolutom imaš IBAN u Litvi ili tako nešto? Kako ćeš plaćati režije? Platit ćeš SWIFTom i obračunat će ti se naknada 50 kn ili tako nešto.

Ja sam otvorio račun u HPB da primam plaću. Nema nikakvih mjesečnih naknada. Režije platim s njega, a za sva ostala plaćanja ide s Revolutom.

 Baš nikakvih naknada nema u HPB? mjesečno održavanje, naknada za netbanking, mbanking? ništa od toga? Meni u erste mjesečno održavanje, net banking i george je po novom sve jedno i skida mi 12kn.

2kn za plaćanje računa u drugoj banci a 1kn ako je račun u drugoj.

za sepa transakciju na revolut sa kunskog računa slao eure u revolut naknada 2kn, tečaj 7,565. 35€ stiglo na revolut, erste uzeo 264,78kn + 2kn naknade.

 Ako platiš karticom (ne SEPA nego uneseš podatke o kartici) onda nema naknada za stavljanje novca na Revolut. 

 

Isto tako, više ti se isplati prebaciti kune pa preračunati u eure nego dat banci da pretvara eure, Revolut obično ima povoljniji tečaj

6 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
HPB za SuperSmart račun i mobilno bankarstvo nema nikakve mjesečne naknade, aplikacija za mobilno bankarstvo je među boljima, u banci nikad nisam bio. Otvorio preko app. Uz SuperSmart karticu tekućeg računa, može se uzeti kartica žiro računa, besplatno. M-token se podrazumijeva. Ne može se ići u minus. Plaćanje bilo kakvih računa je 2 kune naknade po računu. To se izbjegava Aircashom.
Tko bi rekao, hrvatska banka, a besplatno, van svake pameti, no tako je. Za primanje plaće i prebacivanje love na Revolut, Aircash, Kekspay, dušu dalo. Prije je kartica bila MasterCard, sad je Visa. Jedino treba paziti kada se kune prebacuju sa Revoluta na SuperSmart karticu, uzmu 7.5kn naknade. Ako prebacujem eure, ne uzmu naknadu, ali je tečaj lošiji od Revolutovog. Tko pazi, ne plaća nikakva vođenja računa niti naknade.
Hitrec
10 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
HowYesN0 kaže...
Mandor kaže...

I s Revolutom imaš IBAN u Litvi ili tako nešto? Kako ćeš plaćati režije? Platit ćeš SWIFTom i obračunat će ti se naknada 50 kn ili tako nešto.

Ja sam otvorio račun u HPB da primam plaću. Nema nikakvih mjesečnih naknada. Režije platim s njega, a za sva ostala plaćanja ide s Revolutom.

 Baš nikakvih naknada nema u HPB? mjesečno održavanje, naknada za netbanking, mbanking? ništa od toga? Meni u erste mjesečno održavanje, net banking i george je po novom sve jedno i skida mi 12kn.

2kn za plaćanje računa u drugoj banci a 1kn ako je račun u drugoj.

za sepa transakciju na revolut sa kunskog računa slao eure u revolut naknada 2kn, tečaj 7,565. 35€ stiglo na revolut, erste uzeo 264,78kn + 2kn naknade.

 

Vjerojatno je otvorio Supersmart račun, on uključuje tekući i mobilno bankarstvo. Za to nema naknade no ima za transakcije, 2 kn u drugu banku po nalogu.

15 godina
neaktivan
offline
Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

Prebacio sam 730 kn s Revoluta na tekući u Zabi i Zaba mi uzela 7.5 kn za 'konverziju eura'). WTF, oba računa su kunska?!? U obrnutom smjeru nitko ništa ne naplati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

Da, ali je bio priljev (prekogranični) na račun. To se naplaćuje, piše u cjeniku.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Domagoj kaže...
CalvinRi kaže...
Trebalo je napomenuti i uključiti i plaćanje paypalom, i njihovu konverziju, jer to je jako čest način plaćanja, a njihova konverzija je čisti zločin

Potpuno se slažem - baš smo to interno preko vikenda komentirali, no već je bilo kasno (jer je poanta da se sve odradi u isti dan). Jednostavno sam zaboravio. Drugi put :)

 

Kod PayPala treba uvijek odabrati konverziju kartičara umjesto njihovu, i onda si ok. Potrudili su se, doduše, to zatrpati opcije.

 Molim te kratke upute kako odabrati kartičarsku konverziju umjesto Paypalove. Ja nisam ni znao da to postoji, zato u zadnje vrijeme i izbjegavam Paypal.

King in the castle, king in the castle ...
5 godina
offline
Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

Kad plaćaš i pojavi ti se onaj prozor od Paypala gdje piše koliko košta u HRK, ako je naplata u stranoj valuti, iznad toga možeš kliknuti tu valutu npr EUR. Onda će ti brižni Paypal crvenim slovima napisati Card issuer fees may apply jer on ne zna koliko će te točno koštati, ali vjeruj mi, sigurno manje nego njihova konverzija, pogotovo ako plaćaš Revolutom

 
5 0 hvala 2
11 godina
offline
Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

sve mi toplo oko srca kad svaki mjesec revolut nudi sve vise i vise para za dovesti prijatelja...

Beerman
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaćanje

i meni, al nikog ovdje da mu treba pozivnica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isplate li se Revolut, Wise ili Curve za plaća
Syke kaže...
HowYesN0 kaže...
Mandor kaže...

I s Revolutom imaš IBAN u Litvi ili tako nešto? Kako ćeš plaćati režije? Platit ćeš SWIFTom i obračunat će ti se naknada 50 kn ili tako nešto.

Ja sam otvorio račun u HPB da primam plaću. Nema nikakvih mjesečnih naknada. Režije platim s njega, a za sva ostala plaćanja ide s Revolutom.

 Baš nikakvih naknada nema u HPB? mjesečno održavanje, naknada za netbanking, mbanking? ništa od toga? Meni u erste mjesečno održavanje, net banking i george je po novom sve jedno i skida mi 12kn.

2kn za plaćanje računa u drugoj banci a 1kn ako je račun u drugoj.

za sepa transakciju na revolut sa kunskog računa slao eure u revolut naknada 2kn, tečaj 7,565. 35€ stiglo na revolut, erste uzeo 264,78kn + 2kn naknade.

 

Vjerojatno je otvorio Supersmart račun, on uključuje tekući i mobilno bankarstvo. Za to nema naknade no ima za transakcije, 2 kn u drugu banku po nalogu.

Da, oni to zovu Supermsmart. Ne znam za neku drugu banku u HR koja to ima bez naknada.

Da, naplaćuju dvije kune po nalogu, dok vođenje računa, mobilnu aplikaciju i žiro račun ne naplaćuju. Žiro račun se mora posebno naglasiti prilikom otvaranja. Mobilna aplikacija znači točno to, nema web aplikacije u browseru.

Ne šalješ na Revolut IBAN novce, nego koristiš Revolut kao POS. Obaviš _plaćanje_ Revolutu sa svoje kartice tekućeg gdje primaš plaću. Onda neće nijedna banka zaračunavati naknade.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice