Početak garancije prije kupnje

poruka: 6
|
čitano: 1.558
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Početak garancije prije kupnje

Nedavno sam kupio laptop, instalirao Vantage app s Windows Storea.

Nakon prijave sa serijskim brojem i ostalim podacima u aplikaciji vidim da je garancija u trajanju od 7. mjeseca 2020. godine(znači dosta prije nego sam ga kupio).

Kontaktiram Lenovo Hrvatska, oni me preusmjere na ovlašteni servis da bi mi oni javili da im dostavim račun kako bi ažurirali jamstvo.

Sad me zanima - da li su mi u Linksu uvalili već korišten laptop ili je to normalna stvar? Laptop sam pregledao u Linksu prije preuzimanja, nije imao nikakvih oštećenja niti tragova korištenja.

Brojač ciklusa punjenja baterije bio je na nuli kad sam ga kupio.

Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Početak garancije prije kupnje

Očito je tad links kupio laptop od uvoznika pa su tada "započeli" jamstvo. AL tebi ionako ide od datuma maloprodajnog računa.

 
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Početak garancije prije kupnje

Jamstvo pocinje kad distributer proda laptop maloprodajno partneru, a tada

imas knjizicu s jamstvom i racun po kojem se dokazuje da si ti krajnji kupac,

i od tog datuma s racuna jamstvo vrijedi za tebe - cuvati racun i jamstveni list.

 

Ili se mozes registrirati na stranici proizvodjaca sa serijskim brojem, te fotografijom racuna,

i isto tako se jamstvo azurira i kod nekih produzi besplatno, tipa MSI daje dodatna 3 mjeseca jamstva

za svoje laptope, ACER za MP kupca produzuje jamstvo sa 1 na 2 godine, i slicne stvari kod drugih brandova.

 

Ne mozes izgubiti kod registracije uredjaja, a usput imas podatke o SN-u i modelu na webu,

te proizvodjac u bazi ima MAC uredjaja, ako ikad bude ukraden, mozes dobiti MAC od proizvodjaca i predati to policiji.

 

A onda ovisi o HR policiji hoce li se pobrinuti o tome, jer u HR je bitna vrijednost uredjaja, da bi ista poduzeli.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Početak garancije prije kupnje

Ma sve pet, nemam problema s laptopom *kuc* *kuc* 

Samo me zanima da li sam dobio već korišten(vraćeni) laptop. 

Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Početak garancije prije kupnje
Ne mora značiti. To je čest slučaj, možda je negdje duže stajao na lageru.
 
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Početak garancije prije kupnje
Caustic kaže...

Ma sve pet, nemam problema s laptopom *kuc* *kuc* 

Samo me zanima da li sam dobio već korišten(vraćeni) laptop. 

 

Najlakse ti je provjeriti radne sate HDD-a/SSD-a,

oni to biljeze - ako je laptop kod tebe 10 dana,

i i prosjecni dnevno koristis laptop 6 sati,

plus 10ak sati tvornicka instalacija i testiranje,

disk nebi smio imati vise od 70 radnih sati.

 

A i po laptopu vidis ako je originalni spakiran, ima sve nalijepnice pic-mic,

tesko je to lazirati, jednom maknes, nema sanse da ga spakiras tvornicki

bez svjezih nalijepnica, folija, etiketa itd.

 

Postoje refurbished uredjaji, ali na njima to i pise, primjerice Lenovo taj program zove reThink,

dobijes uredjaj tvornicki provjeren i ispravan, sa punim Lenovo jamstvom, i imas bar 3 kategorije:

Bronze - uredjaj ima tragove koristenja, ali je potpuno funkcionalan i ispravan, osim pokoje vizualne ogrebotine na sasiji

Silver - uredjaj je koristen, ali gotovo nema vidjivih tragova koristenja, ili su zanemarivi

Gold - uredjaj nije koristen, najcesce sa starih zaliha, stariji procesori proslih generacija, osvjezeni najcesce sa SSD-ima i produzenim jamstvom

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice