Futura it - iskustva

poruka: 1.179
|
čitano: 473.412
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Evo da i ja pohvalim Futuru. Sve stiglo uredno, u roku od 5 dana, ima sam djelova koji nisu bili odmah raspolozivi pa smatram da mi je sve dosta brzo doslo.
Takoder su mi ponudili da sastave no to sam sam odlucio ka sta se vidi iz prilozenih slika 😁

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Futura it - iskustva

Čovjek je toliko oduševljen da ih je 6 puta pohvalio

 

btw kad si uzeo ovu powercolor? Jer sam im ja u četvrtak slao upit a dobio sam odgovor da više nije dostupno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 16:55 (quickr).
Moj PC  
8 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Koliko u Futuri košta da ti sloze Windowse i ostale stvari, kad slozis kod njih konfiguraciju?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Vodomat11 kaže...

Koliko u Futuri košta da ti sloze Windowse i ostale stvari, kad slozis kod njih konfiguraciju?

 Radije si slozi sam windows, laganica je. U jednu ruku mobitel a u drugu ruku mis. Naravno trebat ces USB da stavis windowse na njega pa onda poslije bootat u instalaciju. Sa SSDom ti je windows gotov sa postavljanjem u roku od 10-15min.

6 godina
offline
Futura it - iskustva

Doslovno je free. Skinut sa MS stranice direktno. Kasnije ako ti smeta water mark kupiš key za kakvih 20 kuna. Ja neću dok me ne prisile, imam psihičkih problema sa Microsoftom.

Druga stvar je ako ti treba račun radi firme, da imaš dokaz o legalnoj upotrebi SWa.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
cvaja997 kaže...

Doslovno je free. Skinut sa MS stranice direktno. Kasnije ako ti smeta water mark kupiš key za kakvih 20 kuna. Ja neću dok me ne prisile, imam psihičkih problema sa Microsoftom.

Druga stvar je ako ti treba račun radi firme, da imaš dokaz o legalnoj upotrebi SWa.

 Haha. Kakav crni watermark ?!?! Pa valjda svi ovdje znaju kako ga se riješiti i bez plaćanja. Mislim, dovoljno je znati koristiti običan google. Mislim, bugov je ovo forum, nema više useneta pa se ovdje valjda okuplja crème de la crème

Mislim, baš doslovno svašta, ako postoji osoba ovdje koja ne zna kako to riješiti. Zalutala je debelo ili se sve ovo srozalo... Mislim, jel'te... Em je free, em je "free", ako smeta watermark. Šalu na stranu, pravite problem gdje ga nema. Tko želi platiti može, jeftino je. Tko ne želi, može blejati u watermark, a tko ne želi niti jedno niti drugo postoji opcija za koju nikoga nije ni briga. Osim, ako moraš imati licencu.

 

Eto udario mi kobe, tko zna čiji multić, član jednog dana tu na forumu TD bez ijedne poruke. Netom nakon što napisah ovaj esej. Odoh rezati žile...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 1:21 (SamoPitam3).
7 godina
protjeran
offline
Futura it - iskustva

Vjerovatno nije stvar do windowsa, nego onda oni usput provjere i ispravnost te kompatibilnost konfiguracije.

Bootati live OS znaci da PC radi, ali nije test stabilnosti. Ovako ipak dignu WinOS, provjere da instalacija

ide bez greske, stave sve drivere, eventualno se pokrene 15-20min stres-test komponenti, i znas da je masina ispravna i kompatibilna.

 

Zbog toga ljudi najcesce kupuju OEM konfiguracije, jer je sve optimizirano i kompatibilno. Nadogradivost je upitna,

al to sto si kupio, to radi, i imas nekog tko stoji kao podrska iza te masine. A svi ovi "slaganac" PC-i, to je za napredne

korisnike koji si donekle znaju i sami pomoci. Makar preko 70% trzista su upravo OEM racunala - prodaju se na palete, ne na komade.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
online
Futura it - iskustva

Jos jedna kupovina u futuri, jos jednom zadovoljan.

Kupio sam samo ssd od 240gb. Bila je akcija na placanje u gotovini 199kn. Svejedno sam trebao ici u tom smjeru pa sam dogovorio preuzimanje u poslovnici. Jedino je bila stiska s vremenom, rade do 18 a ja do 17:30. Ali su se ponudili pricekati koju minutu duze ako budem kasnio.

 

Stigao sam na vrijeme.

 

Iako mi se ucinilo da je ekipa premorena. valjda od BF...

 

Ali svejedno ljubaznost na nivou.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Futura it - iskustva
GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
cvaja997 kaže...

 Sta oces reci sad s ovim postom? Ja te ne razumijem.

Kovačić
6 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

U jednoj trgovini ista kartica 3900, kod njih 5300. To ti je skoro 200 eura po kartici, moram tako jer vidim da ne razumiješ. I to se radi o jeb... xx60 kartici, znači skoro jeb... low end. Strix mod... Čekaj malo, jeb... Gainward sa 2 ventilatora, 1x8 pinom za napajanje i tankim hladnjakom. xx50 će bit 3500,4000? 
Neka, smirit će se cijene za pol godine, godinu. Samo da moja minerska RX 580 izdrži da imam sliku na monitoru. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
14 godina
online
Re: Futura it - iskustva

Ako cemo gledati po tome onda lagano mozemo o svakoj trgovini tako rec, stanje je takvo kakvo je ili kupi ili zaobidji. Ovo je tema za iskustva sa kupovinom a ne sa njihovim cijenama itd. Neka me ispravi netko ako grijesim.

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
cvaja997 kaže...

U jednoj trgovini ista kartica 3900, kod njih 5300. To ti je skoro 200 eura po kartici, moram tako jer vidim da ne razumiješ. I to se radi o jeb... xx60 kartici, znači skoro jeb... low end. Strix mod... Čekaj malo, jeb... Gainward sa 2 ventilatora, 1x8 pinom za napajanje i tankim hladnjakom. xx50 će bit 3500,4000? 
Neka, smirit će se cijene za pol godine, godinu. Samo da moja minerska RX 580 izdrži da imam sliku na monitoru. 

 

A ti moras znati da uspoređuej jednu malu webshop trgovinu i Links sa 12 trgovina diljem hrvatske, oni su sigurno nabavili više toga po boljoj cijeni dok ovakve male trgovine dobiju komad-dva po boga pitaj kakvoj nabavnoj cijeni (nebi me čudilo da im je nabavna cijena debelo iznad ove za koju Links i prodaje).

10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
ibme74 kaže...
cvaja997 kaže...

U jednoj trgovini ista kartica 3900, kod njih 5300. To ti je skoro 200 eura po kartici, moram tako jer vidim da ne razumiješ. I to se radi o jeb... xx60 kartici, znači skoro jeb... low end. Strix mod... Čekaj malo, jeb... Gainward sa 2 ventilatora, 1x8 pinom za napajanje i tankim hladnjakom. xx50 će bit 3500,4000? 
Neka, smirit će se cijene za pol godine, godinu. Samo da moja minerska RX 580 izdrži da imam sliku na monitoru. 

 

A ti moras znati da uspoređuej jednu malu webshop trgovinu i Links sa 12 trgovina diljem hrvatske, oni su sigurno nabavili više toga po boljoj cijeni dok ovakve male trgovine dobiju komad-dva po boga pitaj kakvoj nabavnoj cijeni (nebi me čudilo da im je nabavna cijena debelo iznad ove za koju Links i prodaje).

 Ali slucajno nebi oni spomenuli i da links nekim stvarima dize cijenu da boli glava, ali ono, sad to nije bitno... Cuj mene.. nekim.. SVIM.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 17:22 (hahhaajaads).
3 godine
offline
Futura it - iskustva

Moje zadnje iskustvo s njma tak tak...

Došlo neispravno računalo (vjerovatno loš transport po njihovim rijećima motherboard i procesor defektni) i drugi dan mi to riješili bez puno pitanja.

Međutim kod promjene procesora i motherborda hladnjak i ventilator postavljeni tako da prekrivaju prvi slot ram memorije tako da sam drugi dan opet vozio komp na servis.

Serviser mi je objasnio zašto je to tako napravio i završilo je ugradnjom drugog hladnjaka uz moju nadoplatu.Da mi je to spomenuo dan prije i ukazao na postojeći problem završilo bi isto samo bez drugog dolaska .

Lakše bih podnio dvodnevnu seobu iz istoka na zapad grada da kafići nisu zatvoreni zbog korone....

Uglavnom rješeno a ove probleme ćemo zaboraviti do sljedeće kupovine... 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Samo da se javim....kupio dvije konfe u future. Hvala ibmeu za pomoc, iskoristio sam cca 80% predozenih komponenata koje je goapodin preporucio. Ekipa u future normalna, susretljiva i sto mi je osobno jako bitno jer sam po konfe dosao iz splita u zagreb, tocna u dogovorenom vremenskom okviru. Dobio popust od 12% (10 na gotovinu, 2 na racun foruma), za sada jako zadovoljan zavrsnim proizvodom. Ukratko, pozitivno iskustvo. Preporucam

 

kupljene konfiguracije:


TP-Link Bežični PCIe Adapter Jamstvo 24mj.
MS Windows 10 PRO ESD elektronička licenca
AMD Ryzen 9 3900XT S.AM4 Jamstvo 36mj.
Forton Windale 6 hladnjak Jamstvo 24mj.
MSI B450-A Pro MAX AM4 Jamstvo 36mj.
Corsair 2X16GB DDR4 3200 Jamstvo 60mj.
Gainward GF RTX2070Super Phoen Jamstvo 36mj.
ADATA SX8200 PRO PCIe M.2 1TB Jamstvo 60mj.
Seagate Barracuda Guardian 2TB Jamstvo 24mj.
Seasonic CORE GM-650 Gold Jamstvo 84mj.
BIT FORCE GALAXY ARGB-4 kuć. Jamstvo 24mj.

TP-Link Bežični PCIe Adapter Jamstvo 24mj.
AMD Ryzen 7 3800X Jamstvo 36mj.
Matična MSI B550-A PRO Jamstvo 36mj.
Corsair 2x16GB DDR4 3200 RGB Jamstvo 60mj.
Gainward GF RTX2070Super Phoen Jamstvo 36mj.
KINGSTON A2000 1000G SSD M.2 Jamstvo 60mj.
Toshiba P300 3TB, 64MB Jamstvo 24mj.
Seasonic CORE GM-650 Gold Jamstvo 84mj.
Forton Windale 6 hladnjak Jamstvo 24mj.
BIT FORCE GALAXY ARGB-4 kuć. Jamstvo 24mj.

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Ma totalno mi izbugiran bug forum bio na mobu pa se dogodilo tih 6 puta.

 

Kada sam narucivao za nju je pisalo da je odmah raspoloziva tako da nije bilo problema. Al npr napanjanje i slusalice su trebali naruciti kod dobavljaca. 

 

Stvarno sam odusevljen, i zao mi je sto prije nisam za njih saznao.

 

 

8 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
ibme74 kaže...

A ti moras znati da uspoređuej jednu malu webshop trgovinu i Links sa 12 trgovina diljem hrvatske, oni su sigurno nabavili više toga po boljoj cijeni dok ovakve male trgovine dobiju komad-dva po boga pitaj kakvoj nabavnoj cijeni (nebi me čudilo da im je nabavna cijena debelo iznad ove za koju Links i prodaje).

Links ima 12 poslovnica sa skoro 150 zaposlenih.. sve te plaće, najmove i račune treba i platit, tako da od Linksa i očekujem da ima veće cijene od neke Future koja ima neusporedivo manje troškove, a opet nije tako. A najbolja usporedba je sa ADM-om, koji je također s jednom poslovnicom, također uzima od drugih uvoznika robu kao i Futura, a opet u 95% slučajeva ima bolje cijene..

ansha: Pomelo te
12 godina
offline
Futura it - iskustva

I cigo na jakusvecu ima bolju uslugu od ADM-a i ljubaznost. Nisam nikad kupovao u Futuri pa ih ne branim, al ADM je mrtav za mene. Bezobrazni, bahati, hladni...

Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Kaby kaže...
ibme74 kaže...

A ti moras znati da uspoređuej jednu malu webshop trgovinu i Links sa 12 trgovina diljem hrvatske, oni su sigurno nabavili više toga po boljoj cijeni dok ovakve male trgovine dobiju komad-dva po boga pitaj kakvoj nabavnoj cijeni (nebi me čudilo da im je nabavna cijena debelo iznad ove za koju Links i prodaje).

Links ima 12 poslovnica sa skoro 150 zaposlenih.. sve te plaće, najmove i račune treba i platit, tako da od Linksa i očekujem da ima veće cijene od neke Future koja ima neusporedivo manje troškove, a opet nije tako. A najbolja usporedba je sa ADM-om, koji je također s jednom poslovnicom, također uzima od drugih uvoznika robu kao i Futura, a opet u 95% slučajeva ima bolje cijene..

 

Upravo tako, Links ima 12 poslovnica, webshop, reklame i prometa o kojem ti mali webshopovi mogu samo sanjati.
Najbolja usporedba sa ADM? Ta ista grafa je u ADM-u koštala 5.300kn kad ih vec spominjes.
Inače ako nisi znao Links je dobavljač svega što prodaje dok ovi mali shopovi nabavljaju od dobavljača po cijenama koje oni određuju tako da taj Links ima usrano visoke cijene za 90% stvari kada se to uzme u obzir.

10 godina
online
Re: Futura it - iskustva
ibme74 kaže...
Kaby kaže...
ibme74 kaže...

A ti moras znati da uspoređuej jednu malu webshop trgovinu i Links sa 12 trgovina diljem hrvatske, oni su sigurno nabavili više toga po boljoj cijeni dok ovakve male trgovine dobiju komad-dva po boga pitaj kakvoj nabavnoj cijeni (nebi me čudilo da im je nabavna cijena debelo iznad ove za koju Links i prodaje).

Links ima 12 poslovnica sa skoro 150 zaposlenih.. sve te plaće, najmove i račune treba i platit, tako da od Linksa i očekujem da ima veće cijene od neke Future koja ima neusporedivo manje troškove, a opet nije tako. A najbolja usporedba je sa ADM-om, koji je također s jednom poslovnicom, također uzima od drugih uvoznika robu kao i Futura, a opet u 95% slučajeva ima bolje cijene..

 

Upravo tako, Links ima 12 poslovnica, webshop, reklame i prometa o kojem ti mali webshopovi mogu samo sanjati.
Najbolja usporedba sa ADM? Ta ista grafa je u ADM-u koštala 5.300kn kad ih vec spominjes.
Inače ako nisi znao Links je dobavljač svega što prodaje dok ovi mali shopovi nabavljaju od dobavljača po cijenama koje oni određuju tako da taj Links ima usrano visoke cijene za 90% stvari kada se to uzme u obzir.

 Mene kao kupca ne interesira tko je dobavljč čega kao ni to tko koliko ima poslovnica ili radnika mene interesira isključivo maloprodajna cijena koju ja kao kupac trebam platit a tu mi je Links trenutno najbolji. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
online
Re: Futura it - iskustva

odi u links onda. kriva tema.

 

ja cu dati i par kn vise futuri jer do sad su se uvijek pokazali da im je stalo.

 

a i nisam u linksu vidio ssd od 240gb za 199 kn.

 

11 godina
offline
Futura it - iskustva

Naravno da će se uvijek netko pronaći kome ne paše kupovati u Futuri i zato što je nekome neka trgovina bliže, ne znači i da je usluga bolja ili da zbog 20-30kn odlazim isključivo u tu trgovinu, no i to poštujem, ali nemojte sad srati da je futura skuplja iz ne znam kakvih razloga, dečki odrade posao vrhunski, podrška je na 3 mjesta: skype, mail i telefonski, neće ti poklopit slušalicu, neće ti reći da si si sam kriv što nisi dobro rukovao sa proizvodom i zbog toga su i dalje No. 1 u Hrvatskoj i do daljnjeg će ostati, pa nek nabiju cijenu koliko žele, i dalje će 80% i više ljudi kupit kod njih cijele konfiguracije, a za 1 ili 2 komponente je njima skoro svejedno kad konfiguracije kod njih idu jako dobro. Pogledajte si teme na forumu za sve trgovine i dođite u ovu i prebrojite koliko ima negativnih komentara i iskustava - sve skupa nije doseglo brojku 5, a i kad je bio problem, evo, čak su se i ovdje javili pomoći, a da ne govorim da ih nazoveš i objasniš problem pa će pokušati pomoći odmah, problemi s njima se uvije riješe brzo i jednostavno. Ne radim za njih niti ih poznajem osobno kao neki ovdje, no pokazali su se najbolji.

 

Futura_IT samo tako dalje naprijed! 

Kovačić
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Futura it - iskustva

Danas pokupio u Futuri sve osim grafe, sve prošlo super, još mi kaže čovjek tamo da je skužio da mi matična nije potpuno kompatibilna s procesorom bez najnovijeg BIOS-a, pa su mi ju besplatno flashali. 10/10

-
Moj PC  
6 0 hvala 0
4 godine
offline
Futura it - iskustva

Konfa naručena i plaćena u utorak popodne, zbog gužve rečeno da će biti poslana u ponedjeljak, jutros dostavljena. Još nisam došao i otvorio, ali nadam se da dostavljači nisu igrali hokej s paketom i da će sve biti ok.

 

Sve pohvale, dječije suze neće natapati tepihe ovog vikenda! 🤌

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Futura it - iskustva

jel imaju clanovi foruma popust od 2% kad narucuju cijele kompove?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
zeryx kaže...

jel imaju clanovi foruma popust od 2% kad narucuju cijele kompove?

 

da

13 godina
online
Re: Futura it - iskustva

hvala :)

13 godina
offline
Futura it - iskustva

Narčuio komplet računalo uz pomoć znalaca sa foruma (ibme74 thy).

 

Utorak večer mislim, danas došli sve složeno uredno nema otiska na kućištu. Profi nema šta.

Komunikacija odlična, čak su odg nakon radnog vremena i u 23h u noći.

 

Sve u svemu prvo i jako pozitivno iskustvo. preporuke

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice