Iphone 14 - rasprava izdvojena tema

poruka: 203
|
čitano: 122.856
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
guzda22 kaže...
draš1 kaže...

moze mala pomoc oko iphona, naime iz ciste radoznalosti i male promjene presao bi s androida na ios, trenutno imam s21u, gledam 14promax 128 ili 256gb sve ovisi o stanju na oglasima, radije bi 256za svaki slucaj, ali nije toliko bitna memorija, vise me brine ako je mobitel npr koristen na sto treba obratiti paznju, da nije mobitel zakljucan ili kako vec funkcionira prijenos s jednog na drugog korisnika? hvala :)

uzmi 256gb..tu sam se ja zeznuo što sam bio nestrpljiv pa uzeo 128gb...čisto zbog memorije i zbog toga što neke opcije za kameru idu za 256gb model..nešto vezano u pro mode i sl.

a što se tiče korištenog iphonea..samo pazi da se prošli user odlogirao sa njega..upali ga i kreni namještat pa  ćeš  vidit jes se prošli user odjavio

 

 

Prvi puta cujem da kolicina memorije ima bilo kakve veze sa opcijama same kamere.

9 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
ocean77 kaže...
guzda22 kaže...
draš1 kaže...

moze mala pomoc oko iphona, naime iz ciste radoznalosti i male promjene presao bi s androida na ios, trenutno imam s21u, gledam 14promax 128 ili 256gb sve ovisi o stanju na oglasima, radije bi 256za svaki slucaj, ali nije toliko bitna memorija, vise me brine ako je mobitel npr koristen na sto treba obratiti paznju, da nije mobitel zakljucan ili kako vec funkcionira prijenos s jednog na drugog korisnika? hvala :)

uzmi 256gb..tu sam se ja zeznuo što sam bio nestrpljiv pa uzeo 128gb...čisto zbog memorije i zbog toga što neke opcije za kameru idu za 256gb model..nešto vezano u pro mode i sl.

a što se tiče korištenog iphonea..samo pazi da se prošli user odlogirao sa njega..upali ga i kreni namještat pa  ćeš  vidit jes se prošli user odjavio

 

 

Prvi puta cujem da kolicina memorije ima bilo kakve veze sa opcijama same kamere.

 ProRes snimanje video zapisa na modelima sa većom memorijom ti snima u 4K. ovi sa 128GB samo FHD...još sam bio našao neku opciju za kameru koja je limitirana na 128gb modelima, samo je sad nemrem naći. nije sad neka deal-breaker stvar, ali sigurno nekom ko se bavi fotografijom i sl će bit važna. 

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
5 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Kupujem iPhone 14 i sad jedni mi pišu da je godinu dana garancija kad se iPhone aktivira, drugi da je 2 godine od kupnje.. pisalo se već o tome, kao Apple daje godinu, a drugu godinu mora prodavač, a zanima me ima li netko iskustva kako je sa Sancta Domenicom? Poslao sam i njima upit da vidim što će reći..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
FiTop kaže...

Kupujem iPhone 14 i sad jedni mi pišu da je godinu dana garancija kad se iPhone aktivira, drugi da je 2 godine od kupnje.. pisalo se već o tome, kao Apple daje godinu, a drugu godinu mora prodavač, a zanima me ima li netko iskustva kako je sa Sancta Domenicom? Poslao sam i njima upit da vidim što će reći..

 u cijeloj EU zakonsko jamstvo na elektroničke uređaje je 2 godine. može ti proizvođač davat 2 dana jamstvo, 2 godine je po zakonu. apple daje 1 godinu svuda u svijetu, tako da ak ti iphone ne radi a nalaziš se na madagaskaru možeš mobitel servisirat unutar prve godine jamstva.za drugu godinu unutar EU. moraš samo imat račun. 

ja sam nedavno imao slučaj sa airpods pro. predistek 2 god garancije su neš počele zezat, uredno račun u istyle i dobio nove.

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
10 mjeseci
neaktivan
offline
Iphone 14 - rasprava

Apple će održati WWDC 2023 5. lipnja u 19h po našem vremenu

 

https://developer.apple.com/wwdc23/

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 9:32 (Spellcaster).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Zašto 14 Pro guta bateriju ko lud, koji god update dođe svaki put baterija traje kraće, svaki dan mora bit na punjaču a ne visim na mobitelu?

 

EDIT: resetiran mobitel ne troši više bateriju

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2023 13:30 (PC Street Hacker).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Iphone 14 - rasprava

Koju apk. koristite za čiščenje predmemorije, kolačića, raznog otpada od instalacije, itd..

Žena ima IPhone 11 pro. Primjetih da joj se mob usporio, a ne nađem neku apk. kao što ih ima brdo za Android.

Uglavnom uklanjaju duple kontakte, fotografije i to je sve...

 

Hvala !

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

iOS je super optimiziran tako da ne treba te aplikacije. Vjv je nešto drugo u pitanju.

Xbox: RENZOR GT 01. PSN: RENZOR_GT_01
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Kao sto je gore napisao, nije ti do toga, ali ako bas hoces ocistiti "smece" koje aplikacije instaliraju onda ovako:

 

Settings>General>iPhone Storage>Click App>Offload App

 

i tako za svaki app

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

iPhone it just works... until it doesn't...

Može li mi neko objasnit kako je moguće da uređaj koji ima 256GB memorije kada se napravi backup up na laptopu taj backup iznosi 278GB a pritom popunjeno na uređaju bar kako prikazuje 143GB... I onda kad idem napravi restore na drugi jednaki iphone jer ovog prvog moram slat na servis mi javi što? Da naravno nema dovoljno memorije da se napravi restore...

Uglavnom ako netko ima nekakav savjet što i kako napraviti bio bi puno zahvalan.

Sony Alpha A7III, 16-35mm 2.8 GM, 70-200mm 2.8 GM II, 55mm 1.8, 85mm 1.4, DJI Ronin S2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Moguce da su ti multimedijski zapisi koji se nalaze na mobitelu stavljeni da se sinkroniziraju sa iCloudom u punoj rezoluciji a na mobitelu ti drzi manju rezoluciju. Tipa fotke stare 5 godina kada ih hoces pogledat na mobu prvo treba skinut i to potraje sekundu dvije. Isto tako je moguce da ti je stavljeno da "brise" aplikacije koje cesto ne koristis. To mozes vidjet ako pored ikone aplikacije stoji iCloud logo. 

 

Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava

Ne treba ti to na iOS-u.

10 mjeseci
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava

ma neće nas sirotinju dirat..vidiš da još nema ni eura na hrvatskom ps store 

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
9 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

jel netko možda korsiti ios 17 betu? stabilno, app rade normalno?

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

pozdrav,

 

naime,

 

presao sam sa iPhone 13 Pro na 14 Pro i zeni sam kupio 14 Pro max, ona je imala 12 Pro max.

 

gdje je problem? u Airdropu

 

naime, prije dok smo oboje imali starije model Airdrop je radio super, odmah se nadjemo i sve stima. 

 

medjutim, sada ona ne moze pronaci mene dok ja ne ukljucim ' everyone for 10 minutes ' i to me jako nervira. 

 

da li je netko imao slican problem i kako to rijesiti? 

 

ja nju nadjem odmah, medjutim ona mene ne dok ne ukljucim tu opciju, a i kad me nadje nema moje slike na avataru kao ni njezine kod mene, dok je prije bilo. 

 

oboje koristimo isto wifi kod kuce. 

 

lp 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Iphone 14 - rasprava

Imam Iphone 11, i ista stvar s 5 različitih ljudi kad smo si slali slike i videa. Ne vidimo se dok se ne uključi "Everyone for 10 Minutes". Očito neki BUG. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.7.2023 12:36 (Fulir1987).
7 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Evo ekipa došao je taj magični ios 17 na mobitel.  Što vidim neki bolji napredak su animacije nekako su mi brže  i fludnije. Jedna smiješna činjenica da mi je zdravlje baterije sa 100% palo nakon nadogradnje na 99%🤣🤣 .

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Jel postoji nacin koji radi za prebacit whatsapp razgovore sa androida na ios? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
PC Street Hacker kaže...

Zašto 14 Pro guta bateriju ko lud, koji god update dođe svaki put baterija traje kraće, svaki dan mora bit na punjaču a ne visim na mobitelu?

 

EDIT: resetiran mobitel ne troši više bateriju

 

Pogledaj u Battery koje aplikacije ti najviše troše baterije. Meni traje minimalno dan i pol, nekad i dva. 14 pro.

10 godina
neaktivan
offline
Iphone 14 - rasprava

Pozdrav,

 

planiram uzeti 14 pro, pa me zanima kakva je situacija sa baterijom? Čitam kažu da iphone 14 pro baterija degradea puno brze nego ostali modeli, tipa 8 mj 10% pada zdravlje baterije, dok neki kažu da im u pola godine padne tek za 2-3 posto, što je top.

Hvala vam

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Kupio pro prije godinu. Sada pise 99%, ako ti ovo ista znaci. Svaki dan ga bas koristim.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

14 pro max..uzeo čim je izašao..još je baterija na 100%..punim preko noći na magsafe. tu i tamo na kabel ..ali 90% na magsafe

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Ja imam 14 Pro i za 9mj koristenja zdravlje mi je na 96%
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 15:26 (Pacoo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
jel realno da netko prodaje iphone 13,s 97% baterije za 300e?(nije oglas tipa nekog Aliza Yokimma😀)
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 15:32 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
domac5 kaže...

Jel postoji nacin koji radi za prebacit whatsapp razgovore sa androida na ios? 

 Mislim da bi trebalo sve povući sa Android moba na iPhone preko Move to iOS appa, ovo pišem na pamet jer sam ja kad sam prelazio na X sa P20 Pro skino krivi transfer app pa mi nije povuklo niš....

 

P.S. koji si iPhone uzeo i gdje, pitam iz znatiželje

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Nisam ja nego djevojka, uspio sam na kraju ipak.

Move to ios app, nakon toga ubacit sim karticu u iphone uc u wap te ce sam ponudit da se prebace razgovori s androida. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone 14 - rasprava

znači uzmem 20w charger od applea i tjt? miran sam? strah me jer vidim da dosta ljudi kaže da im nakon godinu dana ode baterija na 90%

10 godina
neaktivan
offline
Iphone 14 - rasprava

još pitanje, dal je "safe" updateati na 17.2 ios?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
yoh1eb kaže...

znači uzmem 20w charger od applea i tjt? miran sam? strah me jer vidim da dosta ljudi kaže da im nakon godinu dana ode baterija na 90%

 ja imam 14 pro točno godinu dana i baterija mi je na 90%, koristim sluzbeni 20w charger od applea.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice