Iphone 14 - rasprava izdvojena tema

poruka: 203
|
čitano: 122.599
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Entry Point kaže...
Posmatrač kaže...

 taj super duper mega extra space shatlle treba nekoliko dana hladjenja? Sreca pa imas android za svaki slucaj ;)
Koliko kosta trebao bi imati cetverozonsku automatsku klimu ugradjenu ;)

 A flagshipovi ostalih proizvođača koštaju 5 eura.

Al im ne treba klima da bi radili ;)

Ma meni je najsmjesnije kad ATJLucko kaze da je srecom imao android kao rezervu jer je on najveci fan applea ovdje ;)

4 godine
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
ATJLučko kaže...
Croshadow1234 kaže...

Krepucnio mi iPhone 14 Pro Max, ustao jucer ujuro i mob ugašen iako se punio preko noći, probao sve i neće da se upali (više različitih punjača, držat na punjaću itd.) Poslao na servis pa ćemo vidjeti 

Uz moje iskustvo, greška u koracima kolega 

Moja priča od predprošle godine. Negdje u proljeće mi se iPhone XS Max počeo sam od sebe pregrijavati, a da stvarno nisam mogao niti sebi objasniti razlog/e?! Igrom slučaja, imam backup android mobilni gadget, pa sam si kazao, prošle su dvije godine odavno, pričekat ću jesen uzet ću iPhone 13! U neko Jesenje doba schoolkolege junior je smrdao svoj iP 8 Max pa ga je dao privatno na jeftin servis. Tu se ja uključujem u priču, kao neka pokuša popraviti i moga, pa da ga ne dam bez makar napunjen juhom stavim ja svojeg puniti. Kad ono, mobilno tele proradilo sasvim sam od sebe! 

Da ste ostavili samo da se koji dan ohladi, uvjeren sam da vi i vaš sasvim sam i u općem redu proradio i sam samcat! 

 Dugo čitam tvoje poruke ovdje na forumu. Ova je jedna za nekakvu antologiju ovog foruma i treba ju sačuvati. Zbog ovoga: "Da ste ostavili samo da se koji dan ohladi".

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2023 14:33 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Posmatrač kaže...
Entry Point kaže...
Posmatrač kaže...

 taj super duper mega extra space shatlle treba nekoliko dana hladjenja? Sreca pa imas android za svaki slucaj ;)
Koliko kosta trebao bi imati cetverozonsku automatsku klimu ugradjenu ;)

 A flagshipovi ostalih proizvođača koštaju 5 eura.

Al im ne treba klima da bi radili ;)

Ma meni je najsmjesnije kad ATJLucko kaze da je srecom imao android kao rezervu jer je on najveci fan applea ovdje ;)

Uvijek se trudim biti iskren, konkretan i koncizan, pa se ponekad potkrade i kakva falenga, lapsus, culpa mea! 

Android gadget nije backup, već konkretan gadget sa kojm radim neka praćenja trackova tijekom planinarenja, simple as that. 

Dok 2024 izbace Apple iPhone 16 Ultra, ponovno se vraćam u sedlo, a 1+ 8Pro bude prije ili kasnije zamijenio neki SONY, dvostruka korist, rad sa mojim kamerama i rad na planinarskim putovanjima. 

 

Ako je već netko smile, to ste onda vi kolega sa svojim Trolanjem po Apple temama, a posebice kada vas potražujem neki konkretan dokaz, neki SS, od vas niti traga niti glasa, kao najvećeg Trola Apple branda ovdje, na ovom forumu!

zelenapaprika kaže...
ATJLučko kaže...
Croshadow1234 kaže...

Krepucnio mi iPhone 14 Pro Max, ustao jucer ujuro i mob ugašen iako se punio preko noći, probao sve i neće da se upali (više različitih punjača, držat na punjaću itd.) Poslao na servis pa ćemo vidjeti 

Uz moje iskustvo, greška u koracima kolega 

Moja priča od predprošle godine. Negdje u proljeće mi se iPhone XS Max počeo sam od sebe pregrijavati, a da stvarno nisam mogao niti sebi objasniti razlog/e?! Igrom slučaja, imam backup android mobilni gadget, pa sam si kazao, prošle su dvije godine odavno, pričekat ću jesen uzet ću iPhone 13! U neko Jesenje doba schoolkolege junior je smrdao svoj iP 8 Max pa ga je dao privatno na jeftin servis. Tu se ja uključujem u priču, kao neka pokuša popraviti i moga, pa da ga ne dam bez makar napunjen juhom stavim ja svojeg puniti. Kad ono, mobilno tele proradilo sasvim sam od sebe! 

Da ste ostavili samo da se koji dan ohladi, uvjeren sam da vi i vaš sasvim sam i u općem redu proradio i sam samcat! 

 Dugo čitam tvoje poruke ovdje na forumu. Ova je jedna za nekakvu antologiju ovog foruma i treba ju sačuvati. Zbog ovoga: "Da ste ostavili samo da se koji dan ohladi".

Uvjeren sam da je ovaj post usmjeren na zafrkanciju, makar onu blagu, odmjerenu, obzirom je TAJ FAKT ISTINA, koji se je dogodio meni, a stvarno ne vidim razloga da drugi kolege ubuduće ne probaju isto takav tretman, scenario pokušaja spašavanja vojnika (Applea)?! 

 

U svakom slučaju, neka ste vi meni dobri i zdravi, spremni na "provokaciju" u svako vrijeme, a tko zna, moguće me vrijeme samo debelo potvrdi, ili negira?!

ATJ Lučko
4 godine
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
ATJLučko kaže...

zelenapaprika kaže...
ATJLučko kaže...
Croshadow1234 kaže...

Krepucnio mi iPhone 14 Pro Max, ustao jucer ujuro i mob ugašen iako se punio preko noći, probao sve i neće da se upali (više različitih punjača, držat na punjaću itd.) Poslao na servis pa ćemo vidjeti 

Uz moje iskustvo, greška u koracima kolega 

Moja priča od predprošle godine. Negdje u proljeće mi se iPhone XS Max počeo sam od sebe pregrijavati, a da stvarno nisam mogao niti sebi objasniti razlog/e?! Igrom slučaja, imam backup android mobilni gadget, pa sam si kazao, prošle su dvije godine odavno, pričekat ću jesen uzet ću iPhone 13! U neko Jesenje doba schoolkolege junior je smrdao svoj iP 8 Max pa ga je dao privatno na jeftin servis. Tu se ja uključujem u priču, kao neka pokuša popraviti i moga, pa da ga ne dam bez makar napunjen juhom stavim ja svojeg puniti. Kad ono, mobilno tele proradilo sasvim sam od sebe! 

Da ste ostavili samo da se koji dan ohladi, uvjeren sam da vi i vaš sasvim sam i u općem redu proradio i sam samcat! 

 Dugo čitam tvoje poruke ovdje na forumu. Ova je jedna za nekakvu antologiju ovog foruma i treba ju sačuvati. Zbog ovoga: "Da ste ostavili samo da se koji dan ohladi".

Uvjeren sam da je ovaj post usmjeren na zafrkanciju, makar onu blagu, odmjerenu, obzirom je TAJ FAKT ISTINA, koji se je dogodio meni, a stvarno ne vidim razloga da drugi kolege ubuduće ne probaju isto takav tretman, scenario pokušaja spašavanja vojnika (Applea)?! 

 

U svakom slučaju, neka ste vi meni dobri i zdravi, spremni na "provokaciju" u svako vrijeme, a tko zna, moguće me vrijeme samo debelo potvrdi, ili negira?!

 Ali, "koji dan"? :-D Hajde, do jutra, ali koji dan. Pa to je ipak super duper gadget koji svi želimo (a neki ga i imaju).

9 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Vraćen mobač s servisa. Nije mu ništa, spojili ga na dijagnostiku i odmah se upalio. Piše da azuriramna na najnoviju verziju softvera, što sam upravo i napravio, s 16.3 na 16.4. Čini mi se da je ovo bila neka applova softverska zamrzlana. Valjda neće više doći do ovoga

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Croshadow1234 kaže...

Vraćen mobač s servisa. Nije mu ništa, spojili ga na dijagnostiku i odmah se upalio. Piše da azuriramna na najnoviju verziju softvera, što sam upravo i napravio, s 16.3 na 16.4. Čini mi se da je ovo bila neka applova softverska zamrzlana. Valjda neće više doći do ovoga

Upravo ono o čemu sam ja i govorio, ustvari pisao! 

Da je kod vas doma ostao koji dan na miru, isto takav slijed bi ste i sami učinili! 

U svakom slučaju, sada ste nadam se nešto malo pametniji, i zadovoljniji sa gadgetom! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Isprike ako je već bilo pitano-odgovoreno.
Koji power adapter preporučate za pro?
Original 20W ili neki 3rd party. Također kakva su iskustva sa Aliexpress punjačima, ovaj npr:
https://a.aliexpress.com/_mrE1FUo
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
nani kaže...
Isprike ako je već bilo pitano-odgovoreno.
Koji power adapter preporučate za pro?
Original 20W ili neki 3rd party. Također kakva su iskustva sa Aliexpress punjačima, ovaj npr:
https://a.aliexpress.com/_mrE1FUo

 Nemoj kupovati no name punjace. Kupi neki brand tipa baseus ili ugreen. Ja sam kupio jedan takav i cim sam ga otpakovao proslijedio ga u kantu za smece. Bio je pero lak i nipokusao nisam nista ukljuciti u njega...

Pd 20w Fast Charge Charger Usb C Charger Mini - Baseus Usb Type C Charger 20w - Aliexpress

Ovako nesto....

Mada bih ja radije neki od 65w min. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2023 7:11 (Posmatrač).
14 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Ovo mi se čini OK da ne čekam mj dana Aliexpress.
Postoji i nova verzija 30W ali ga ne nalazim kod nas, mislim da je i ovo OK: ANKER PowerPort III Nano 20W
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2023 17:56 (nani).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Iphone 14 - rasprava

Nikad mi nece biti jasno, zasto netko kupi mob za 1000 - 1500+ eura, i onda razmislja o kupovini noname punjaca s aliexpressa za 10-15 eura... Makar je beasus top punjac, ali nikad nebi na njega punio mob koji tolko kosta... Orginal je orginal

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2023 17:45 (LukaSokol1).
 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Ma sve 5, nekako me Apple sa svojom politikom cijena dodataka ljuti. A i Anker je dobra i hvaljena marka
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

A ne ljuti te sa politikom cijena svojih mobitela :) ? Nisi li popriicno preskupi kao i sve njihovo?

 

...nista osobno, samo se nadovezujem na prijasnji post :)

 

Ima kvalitetne dodatne opreme koja nije Apple.

 
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
LukaSokol1 kaže...

Nikad mi nece biti jasno, zasto netko kupi mob za 1000 - 1500+ eura, i onda razmislja o kupovini noname punjaca s aliexpressa za 10-15 eura... Makar je beasus top punjac, ali nikad nebi na njega punio mob koji tolko kosta... Orginal je orginal

 Glupost. Zasto ne bi punio????????? Nema jabuku na sebi i ne kosta ko suho zlato? Pa prije bih uzeo ankera ili beasus nego original. I ne samo apple vec i samsung i sl. Jedini problem je sto ne podrzavaju neke protokole koje koriste huawei, xiaomi i sl za brzo punjenje.....

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2023 11:03 (Posmatrač).
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Posmatrač kaže...

Pa prije bih uzeo ankera ili beasus nego original. I ne samo apple vec i samsung i sl. Jedini problem je sto ne podrzavaju neke protokole koje koriste huawei, xiaomi i sl za brzo punjenje.....

 Ovisi koji Xiaomi. Ja imam sada već stariji model s dodatno kupljenim brzim punjačem (ali ništa ni blizu 67W, 120W ili 240W), i sve mi radi od prvog dana.  Svakako nije dobro ako postoje posebni punjači samo za neke mobitele.

5 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
NetkoNegdje kaže...
Posmatrač kaže...

Pa prije bih uzeo ankera ili beasus nego original. I ne samo apple vec i samsung i sl. Jedini problem je sto ne podrzavaju neke protokole koje koriste huawei, xiaomi i sl za brzo punjenje.....

 Ovisi koji Xiaomi. Ja imam sada već stariji model s dodatno kupljenim brzim punjačem (ali ništa ni blizu 67W, 120W ili 240W), i sve mi radi od prvog dana.  Svakako nije dobro ako postoje posebni punjači samo za neke mobitele.

 Posebni punjači u smislu brzog punjenja. Svaku punjac radi na svakom mobitelu ako prikljucak odgovara.....

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Posmatrač kaže...
NetkoNegdje kaže...
Posmatrač kaže...

Pa prije bih uzeo ankera ili beasus nego original. I ne samo apple vec i samsung i sl. Jedini problem je sto ne podrzavaju neke protokole koje koriste huawei, xiaomi i sl za brzo punjenje.....

 Ovisi koji Xiaomi. Ja imam sada već stariji model s dodatno kupljenim brzim punjačem (ali ništa ni blizu 67W, 120W ili 240W), i sve mi radi od prvog dana.  Svakako nije dobro ako postoje posebni punjači samo za neke mobitele.

 Posebni punjači u smislu brzog punjenja. Svaku punjac radi na svakom mobitelu ako prikljucak odgovara.....

 Posebno treba paziti na kabel. Ako naiđete na problem, razmislite o boljem kablu.

14 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
Da puno ne ulazimo u tu raspravu, na žalost cjene mobitela (bar onih ‘poznatijih’ proizvođača) odavno su otišle u nebo. Navike potrošača odnosno vrijeme koji oni provode uz mobitele i prodajni rezultati govore da se to neće promjeniti. Mob mi rješi firma, navikao sam se na iOS, star sam ili mi se jednostavno neda prebacivat nazad na Android u potrazi za Realme/Vivo/Oppo/… jeftiniji mob.
2 godine
offline
Iphone 14 - rasprava

Evo vam kvalitetan certificiran punjač za iPhone 27W https://vacom.hr/proizvod/punjac-maxmobile-pd-fast-charge-set-2u1-type-ckabel-mfi-apple-tr286cl-eco/

 

23,79 € , ni 180 kn...

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2023 9:31 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
5 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava

 Sta znaci certificirani punjac??????

12 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
MFI = Made for iPhone, valjda odobreno od strane Applea da se ne dogodi nesto tipa "This accessories are not supported" kao sto mi se dogadalo sa znj kablovima. Ovaj MaxMobile imam vec godinu dana i funkcionira za 5.
15 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Mogu birati za sluzbeni mob jedan od dvoje sa liste. Koji da uzmem ?

Na prvu mi se cine dosta slicni ako ne i isti

3 iphone 13 256 gb
7 iphone 14 128 gb
#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
sveupitni kaže...

Mogu birati za sluzbeni mob jedan od dvoje sa liste. Koji da uzmem ?

Na prvu mi se cine dosta slicni ako ne i isti

Pa doslovno ovisi o tome koliko ti je bitna interna memorija. Ako ti treba više, uzmi 13-icu, ako ti nije toliko bitno onda logično 14-ica. Slični su kao jaje jajetu.

13 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
sveupitni kaže...

Mogu birati za sluzbeni mob jedan od dvoje sa liste. Koji da uzmem ?

Na prvu mi se cine dosta slicni ako ne i isti

Obzirom su ”sirotinja” po pitanju interne memorije, postaje subjektivno pitanje, a koliko zapravo i upravo ”juhe” čitaj interne memorije trebate kolega?!?! 

Dok je ”takva” easypeasy situacija, ja bih se vodio nekim sasvim drugim parametrima, kao naprimjer boja kućišta (znam, nekome je to over2much, ali na nečemu ”moram” imati apasolutno korist), ili recimo koji će dulje biti pokriven nadogradnjama (u svakom slučaju se ZNA, ali nekad je korisno to uzeti u obzir) obzirom na koji će te ga kolega period imati na raspolaganju, ili recimo kakva je kod ”specifičnog” modela bakterija, možda da pogledate koji YT videjo, čisto da se uvjerite u stvarno kvalitativne, ne samo i kvantitativne detalje?! 

Malo sam škicnuo na GSMARENA stranicu, čisto da vidim koje boje imaju, i od modela 14 za oko su mi zapele; yellow, product red, starlight i purple, baš tim redoslijedom. Nekako sam siguran da neće baš biti takva dostupnost, ali, tko garantira da u telekom centru vam nebi željeli izaći u susret?! 
Od modela 13 nešto manje boja; green, red i starlight, obzirom su meni ”te godine” ostale boje baš bljak bljak. 
Uopće vama možda i nije bitno, ali razmislite i o kamerama, svakako detalj o kojem bi u ovakvom slučaju ja osobno razmislio. 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

Baš gledam prilično su slični... Imao bi ga cca 2-3 godine a boju sumnjam da mogu birati. Na androidu sam 128 gb popunio za cca 2 i po godine pa bi mi možda bilo dovoljno, ali mogu zaboravit na 4K video.. Kao kamera je malo bolja i cca to je to

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Iphone 14 - rasprava

Dočim su ovdje "nekima" bitne boje, mislim da bilo razboritije razmišljati o tome da kupite nekakav jeftiniju mobitel, s kojim nećete rasipati sredstva državne ili privatne firme.

Ima dosta dobrih mobitela koji nisu IPhone, a Vama kolega bi lijepo poslužili svrsi, a ta je telefoniranje. 

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
sveupitni kaže...

Baš gledam prilično su slični... Imao bi ga cca 2-3 godine a boju sumnjam da mogu birati. Na androidu sam 128 gb popunio za cca 2 i po godine pa bi mi možda bilo dovoljno, ali mogu zaboravit na 4K video.. Kao kamera je malo bolja i cca to je to

 Zabih ti spomenuti još jedan detalj, ovisno koliko je vama kolega bitan, no obzirom na nove verzije iOSa ja bih svakako razmislio o njemu! 

IPhone 13 ima NOTCH a iPhone 14 ima Dynamic Island, koji će u iOS 17 tek postati odličan! 

ATJ Lučko
6 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
To ima samo pro
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Iphone 14 - rasprava

moze mala pomoc oko iphona, naime iz ciste radoznalosti i male promjene presao bi s androida na ios, trenutno imam s21u, gledam 14promax 128 ili 256gb sve ovisi o stanju na oglasima, radije bi 256za svaki slucaj, ali nije toliko bitna memorija, vise me brine ako je mobitel npr koristen na sto treba obratiti paznju, da nije mobitel zakljucan ili kako vec funkcionira prijenos s jednog na drugog korisnika? hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iphone 14 - rasprava
draš1 kaže...

moze mala pomoc oko iphona, naime iz ciste radoznalosti i male promjene presao bi s androida na ios, trenutno imam s21u, gledam 14promax 128 ili 256gb sve ovisi o stanju na oglasima, radije bi 256za svaki slucaj, ali nije toliko bitna memorija, vise me brine ako je mobitel npr koristen na sto treba obratiti paznju, da nije mobitel zakljucan ili kako vec funkcionira prijenos s jednog na drugog korisnika? hvala :)

uzmi 256gb..tu sam se ja zeznuo što sam bio nestrpljiv pa uzeo 128gb...čisto zbog memorije i zbog toga što neke opcije za kameru idu za 256gb model..nešto vezano u pro mode i sl.

a što se tiče korištenog iphonea..samo pazi da se prošli user odlogirao sa njega..upali ga i kreni namještat pa  ćeš  vidit jes se prošli user odjavio

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice