YouTube kao izvor zarade

poruka: 365
|
čitano: 166.782
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Ma ionako je kanal tek skupio jedan bijedni video, pa ću otvorit devizni kad mi se prdne pa da moneyz krene sjedat haha. Znam da je što prije bolje to odradit da se što ranije kreće zarađivat, ali odradim eto idući tjedna taj devizni, ne košta me ništa. Fala na info. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Dok ne povezes yt sa adsense nista od zarade jer su na adsense nasi osobni podaci koji su im potrebni da bi nam isplatili novce. Inace za isplate osobno ne idem dalje od WU jer je najbrze i najjednostavnije. Kes na ruke i duga ljubav, posebno za nas blokirane kojima bi poskidali lovu da idemo preko racuna ionako. ;)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Ako krene nekakva zarada jel moram opravdat Youtube-u svoje video editanje? Da budem precizniji, jel moram imati licenciran video editing software?

13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Magibagi kaže...

Ako krene nekakva zarada jel moram opravdat Youtube-u svoje video editanje? Da budem precizniji, jel moram imati licenciran video editing software?

 Ne, samo porijeklo muzike. I to samo ako pitaju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Baš sam mislio da će to biti problem, ovo je super vijest. 

11 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Napravio sam partnership s AddRev om. Cine mi se zadovoljavajuci za sad. Prijatelj mi je snjima pa eto preko njegovog ref linka lakse sam upao i ja. Vodim cisti casual kanal s benchmark gameplay videima na odredjenoj konfiguraciji, vecinom su to igre iz mog lib a. 

Zarada prepostavljam najvise ide na reklame koliko sam shvatio. 

Evo i primjera u proteklih 15 ak dana sto sam skupio kod njih, naravno sto vise radis videa i koliko share as opcenito svoj kanal ( ja ga uopce ne pokusavam promovirati ovo mi je cisto for fun ) ali i unatoc tome malo pomalo mi se dohodak povisuje po dnevnoj bazi. 

Tu mozete vidjeti moj kanal, i stovise napomena potrebno je povezati paypal s njima no posto ga ja trenutno nemam to moze biti u odgodi dok god ga ne napravimo, nema vremenskog ogranicenja. 

https://www.youtube.com/channel/UCkA0nMN26gLPDx9szJmJYbw

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
CyberDemonVZ kaže...
Magibagi kaže...

Ako krene nekakva zarada jel moram opravdat Youtube-u svoje video editanje? Da budem precizniji, jel moram imati licenciran video editing software?

 Ne, samo porijeklo muzike. I to samo ako pitaju.

 Ma ništa ne pitaju, u roku od sat-dva čim uploadaš video odmah ti bubnu copyright notice i zabrane monetizaciju ukoliko si koristio neku zaštićenu muziku.

Opravdavati ćeš samo ako želiš zadržati muziku i skinuti copyright notice. 

 

Baš sam pregledavao svoj account i vidim da su na mom starijem videu iz 2008 kada YT nije bio rigorozan čak 4 kompanije zatražile prava na jednu remix pjesmu. Nije mi jasno otkud baš 4 odjednom polažu prava?

 

Pobrisao sam muziku i stavio neku glupost iz YT preporuke.  

 

Ono što me nervira u zadnje vrijeme je da uopće ne stavljam bilo kakvu muziku, npr. stavim čisti gameplay iz igre i opet dobijem copyright notice jer se u videu par sekundi čula neka muzika ili soundtrack koji je zaštićen. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
9 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Čudno. Što se tiče glazbe i zvukova samo koristim s freesounds.org, mislim da neću imati problema video je već par dana gore i ubuduće ću koristit taj sajt za sav sound.

15 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Da 4 kompanije. 7 njih za jednu pjesmu zna biti. Hehe.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

da li netko ima istih problema kao i ja sa adsense,povezo sam youtube racun odavno sa adsense i ne pokazuje mi nikako zaradu..kada dodje obracun svakog 10.tog u mjesecu onda tad znam koliko sam zaradio slao sam pitanja da mi naprave,poprave ali nikakvog odgovora..i jos jedno pitanje sta mislite kolik je zarada za prosli mjesec,bas me interesuje

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Isprike na offtopicu, ali očajan sam jer nemogu više uploadat video uopće. Prvi video stavim na channel tako da sam ga ostavio preko noći da uploada i sve prošlo super. Ovaj novi je iste veličine (1 GB) isto renderan, apsolutno sve štima ali govno se uploada samo dok gledam u njega. Ako vam ovo zvuči čudno, evo da pojasnim. Stavim prije spavanja video na upload, krene upload, dođe do 5%, odem leć, sutra se dignem i on stoji na 6% i kao uploada i dalje. Sjednem za komp gledam šta se dešava, nije mi jasno, on krene normalno dizat postotak i dođe na 11%, ajd super reko nešt je zbagano bilo do youtubue-a. Odem na posao, dođem kući sad i evo smeće stoji na tih 11% i čim sam stisnuo jednom po toj stranici bezveze, nebitno gdje kako, samo sam miš pomako odma krene upload. Koji se vrag dešava?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Magibagi kaže...

Isprike na offtopicu, ali očajan sam jer nemogu više uploadat video uopće. Prvi video stavim na channel tako da sam ga ostavio preko noći da uploada i sve prošlo super. Ovaj novi je iste veličine (1 GB) isto renderan, apsolutno sve štima ali govno se uploada samo dok gledam u njega. Ako vam ovo zvuči čudno, evo da pojasnim. Stavim prije spavanja video na upload, krene upload, dođe do 5%, odem leć, sutra se dignem i on stoji na 6% i kao uploada i dalje. Sjednem za komp gledam šta se dešava, nije mi jasno, on krene normalno dizat postotak i dođe na 11%, ajd super reko nešt je zbagano bilo do youtubue-a. Odem na posao, dođem kući sad i evo smeće stoji na tih 11% i čim sam stisnuo jednom po toj stranici bezveze, nebitno gdje kako, samo sam miš pomako odma krene upload. Koji se vrag dešava?

 Računalo ode u sleep?

 

Odi u Power Options i promijeni opciju za Sleep i gašenje monitora.

Swedish latin super funk.
9 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Sve što se tiče power optionsa eliminirajmo jer sam na istom sistemu i postavkama prije tjedan dana okačio prvi video isto tako preko noći. Jedino što se promjenilo naspram tad je novi net.

15 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
To nema veze sa zaradom. Za pocetak probaj drugi browser. Za dizati videa od gigu ili vise trebas optiku ili bar lte tada se video ne ostavlja preko noci da se uploada nego se brzo uploada. Koliki ti je upload uopce?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Oldy kaže...
To nema veze sa zaradom. Za pocetak probaj drugi browser. Za dizati videa od gigu ili vise trebas optiku ili bar lte tada se video ne ostavlja preko noci da se uploada nego se brzo uploada. Koliki ti je upload uopce?

 Uredno se može ostaviti preko noći da se uploada, njemu nešto sigurno nije uredu kada mu prekida upload, ja sa 50kbps uploadam bez problema ogromne datoteke (i do 4gb), a videa od oko 2gb i nikada problema.

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Ja sam jednom video od preko 2h težak oko 5GB uploadovao preko 24h sa 512Kbita ako se ne varam, što je teoretski maximalno 64KB/s i nije prekinulo, nije nestalo struje, nije se prekinula konekcija i morao je uploadovati, tako da baš nema veze sa brzinom uploada

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Momci, iman jedan problem.

Na jednom mailu registriranom na YouTube imam 2 kanala. Prvi koji odavno koristim, na kojem su videa, preko kojeg sam uključio monetizaciju. Ali kad uđem na AdSense, tamo nema nikakve statistike tog kanala već ovog drugog na istom mailu, koji je prazan, nemam videa na njemu nit ičega.


Kako povezat ovaj prvi sa AdSenseom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Sredio sam probleme s uploadom, sve je u redu sad. Bilo je valjda do neta jer još na centrali drkaju po prebačaju na 10mbps. Što se tiče zarade da se vratimo na temu, sad sam povezo channel s adsensom. Jel račun od banke upisujem tek kad pređem nekakav prag zarade ili? Jer ne vidim nigdje opciju da dodam račun.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Magibagi kaže...

Sredio sam probleme s uploadom, sve je u redu sad. Bilo je valjda do neta jer još na centrali drkaju po prebačaju na 10mbps. Što se tiče zarade da se vratimo na temu, sad sam povezo channel s adsensom. Jel račun od banke upisujem tek kad pređem nekakav prag zarade ili? Jer ne vidim nigdje opciju da dodam račun.

 Da, odabir isplate rješavaš tek kad pređeš određen iznos.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Majke ti nema veze sa brzinom uploada. Pa Bok te bolje je da mi se video cim prije uploada nego da zbog spore veze kenjavi i trosi struju po cijele noci. Dobro mozda je mene malo LTE upload razmazio ali nema veze.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Vjerojatno je da.  Je da sam sjedio za kompom većinu vremena dok sam uspješno uploadao ovo zadnje, ali nadajmo se da će radit i kad ostavim da uploada dok me nema.

14 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Oldy kaže...
Majke ti nema veze sa brzinom uploada. Pa Bok te bolje je da mi se video cim prije uploada nego da zbog spore veze kenjavi i trosi struju po cijele noci. Dobro mozda je mene malo LTE upload razmazio ali nema veze.

 Misli se na to što stane da nema veze sa brzinom uploada, to što mu je stajalo i ujutro tek nastavljalo upload a nije uploadalo cijelu noć, što se pauziralo

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
15 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Nesto sa ovom zaradom sve manje meni valja. U odnosu na proslu godinu vise pregleda, pretplatnika i 50 novih videa u odnosu na godinu ranije. Zarada gotovo pa ista pred kraj godine. 6k kn prosle godine a i ove cu. Kako je netko napisao a ima 10 put vecu zaradu od mene kao da je zarada defaultna.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Pozdrav svima :)

Koliko se isplati raditi zabavno-edukativni sadržaj tipa King of random na hrvatskom jeziku?

i inace imam dosta hobi projekta koje tu i tamo dokumentiram, neke projekte kopiram i sl.

Imam nikon dslr fotoaparat sa stativom, green screen, bezicne clip on mikrofone tako da mi samo snimanje i nije problem.

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Hm mislim slabo sve na hr. Malo trziste, jeftinije reklame. Slaba zarada. Jedino ako je u toj nishi manja konkurencija dalo bi se izvuc vise gledanja po videu pa i veca zarada ali ta gledanja ulaze u milijunska sto je kod nas tesko ostvariti ako nisi lupam Severina. :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Posto vidim da je ova tema aktualna,da li bih mogao dobiti kompoletan tutorial tj savjete za pocetak yt kanala,bavio bih se vecinom gopro stvarima,ps ako tko zna uredivati videe sa templatima tranzicijama itd molio bih da se javi,hvala svima =) edit namjera mi nije slava niti zarada nego for fun eventualno dzeparac

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

pozz svima,mogu li dodati visa electron debitnu karticu kao nacin placanja za adsense,prilikom podizanja kartice dali su mi papir na kojem pise iban,swift za uplate iz inostranstva i iz bosne...da li moze to ili moram praviti jos neki racun.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Iban i swift su ti za devizne uplate i nemaju veze sa karticama...
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

znaci ne mogu isplatit adsense na to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
almir7356 kaže...

znaci ne mogu isplatit adsense na to?

Prosla stranica, od sredine do kraja.

 Uglavnom, u mom slucaju, ni u banci nisu znali odgovor, a isplata ocito u nekim slucajevima prolazi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice