Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.533
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Ima li tko iskustva da prodavač napiše poslije narudžbe poruku da ipak ne može poslati kupljeno i da otkažem narudžbu?

 

Konkretno, radi se o onom tabletu Lenovo P11, probao naručiti kod jednog, odbio je, probao kod drugog ista stvar. Problem je što to kažu tek kad platim pa onda moram čekat za svaku tu narudžbu po par dana povrat novca. Iz HR sam (šalju iz FR koliko piše), i takav tablet sam već jedan kupio bez problema prije cca pola godine, samo te trgovine/prodavača nema više da naručim od istog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
60nine kaže...

slično se desilo i meni na Aliexpressu prije par mjeseci, tj. da me seller naknadno tražio da mu platim 1$ za shipping iako se reklamirao kao free shipping - pa te traži da kupiš neki voucher za 1$... bio sam se tu konzultirao na forumu i bilo mi je preporučeno da odkantam taj proizvod i prodavača čim prije pa sam tako i napravio (kasnije sam tek u komentarima vidio da su i drugi kupci imali slična iskustva) - dobio refund i naručio isti artikl kod drugog...

no, to ne znači da neću više naručivati s Aliexpressa - naprotiv :)

 

Bangood ima ovdje svoju temu ak se ne varam - i provjerena je stranica (naručivao par puta neke stvari i sve bilo ok), samo što se ne šalje sve uvijek iz EU pa treba također paziti...

PLAVAmala kaže...

 Da to je bilo moje iskustvo, a ako malo proguglaš, vidjet ćeš da nije usamljeno, nikad nisam uspjela doći do rješenja s prodavačem pa sam nakon natezanja otkazala naruđbu s tim da jednom nisam ni primjetila poruku pa je nakon roka za slanje roba bila kao poslana, a u stvari nije pa sam novce dobila nazad tek nakon 90 dana od aliexpresa. A isto tako sam se jednom zeznula da mi prodavač uplati na paypal ne znajuči da ovi uzimaju gadnu proviziju za to.

Screenshoot? Ne vidim što će ti osim ako misliš da iz nekog razloga lažem jer nemam pametnijeg posla. Mogla bih naći gdje su ta dopisivanja ali nemam vremena, bilo je prije dosta mjeseci a ako kupuješ na aliex znaš da ti u pretinac svaki dan dođe hrpa promo poruka pa je teško bilo šta pronaći. Ali evo ova zadnja da ti ispunim želju:

 U stvari evo ti još primjera pa uživaj:

 https://www.google.com/search?q=Aliexpress%2C+seller+asked+for+additional+money+after+purchase&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Takvim panjevima treba promptno otkazati narudžbu, prijaviti ih aliexpressu i nikad više ne imati posla sa njima. Nisam tražio ss jer mislim da muljaš nego me čisto zanimalo kako to izgleda, kakva su to muljanja...

 

To što jednom u pola godine naletite na takve idiote nije razlog da više ne kupujete tamo.

10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

ja bar nisam 100 godina čekao refund jer sam se liku zaprijetio preko privatnih poruka sa prijavom pa je poništio narudžbu promptno...

mislim da mi je mbaksa tako savjetovao čisto da izbjegnem natezanje s likom i kasnije Aliexpressom općenito...

 

ne bi ništa rekao da je tih 1$ odmah bilo zaračunato, ali principi i ciganjenje - nećeš majci :)

 

ugl. čim vam se pojavi takva situacija - odmah tražite refund i zaprijetite se prijavom, a artikl probajte naći kod drugog sellera...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Nuclear_Phoenix 

Ma da, ali gle zaredalo se, u kratkom vremenu nekoliko puta, kao da je to postalo pravilo a ne iznimka.

Stvar je u tome da sam stvarala smart home pa sam kupovala puno toga i pazila na iznos jer je onda bilo do nekih 160 kn bez poreza pa je bilo i puno odvojenih kupovina, a ovi ti nakon par dana samo šibnu poruku da neće poslati ako ne platiš još.

Naravno da ne možeš i ne stigneš to sve popratiti jer na dnevnoj bazi ti dođe nekoliko desetaka poruka pogotovo kad imaju neke akcije. A očekuješ kad si platila da je to kraj priče, oni će pakirati i slati, tek kasnije kad ti ne dođe roba ideš istraživati i shvatiš da nisu ni poslali jer im nisi dodatno platila, a u sustavu su obilježili da je poslano i stavili fake tracking number. Pa onda troši vrijeme žali se piši aliju, prati datume da ti ne istekne rok za žalbu itd... U glavnom za ozbiljnije kupovine sam se prebacila na druge web trgovine, a ovdje uzimam kad baš moram i to uglavnom sitnice koje i jesu tu najpovoljnije. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 20:42 (PLAVAmala).
10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

ovo sa 160kn limitom ti više ne postoji otkad je krenulo sa IOSS shemama...

16 godina
moderator
online
Aliexpress - pitanja i odgovori

Bilo mi je nešto sumnjivo oko ovog trojca (spasitelj, janena i PLAVAmala), koji kao da djeluju u tandemu i idem baš pogledat da to nisu multiaccountovi... I forum kaže da to potencijalno jesu višestruki računi - znači prepoznao ih je kao takve, a ujedno sva tri računa sudjeluju u istih nekoliko tema (a inače rijetko kad išta pišu po forumu). Tako da sam mu odlučio zacrniti dva računa s kojima je najviše trolao u ovoj temi, a ostaviti račun janena, uz sedmodnevni crveni karton.

 

Preporučio bih da sve poruke te osobe, slane s bilo kojeg od ta tri računa, uzimate s velikom rezervom, jer bi sad valjda svima trebalo biti jasno što ovdje radi - pokušava ocrniti AliExpress i gura na neke druge sajtove.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 23:41 (mbaksa).
 
6 0 hvala 6
13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Nego jel jos kome kasne paketi sa Alija kad ide preko Mađarske a ide preko pošte...Pise da je doslo u moje mjesto 6.02 i od tad nista se track nemice-....
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
galinjo24 kaže...
Nego jel jos kome kasne paketi sa Alija kad ide preko Mađarske a ide preko pošte...Pise da je doslo u moje mjesto 6.02 i od tad nista se track nemice-....

Yes. Meni ispada kao da oni u lokalnoj pošti skupljaju pakete i onda dok ih se skupi određen broj (prošli put to je bilo četiri komada u mom slučaju), onda mi poštar doma donio papirić da si ih mogu podići na pošti.

13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
A overses...bude puno brzi i dofuraju na kucnu adresu
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Ja čekam paket od 23.11.2022...pomirio sam se da ne bu stigao, naručio već isto od drugog prodavatelja...jedino kaj mi ne priznaju povrat jer stoji da je paket u Zagrebu kod pošte...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 13:24 (Srednji).
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Da li ima netko problema s plaćanjem? Ja kod par sellera pokušavam platiti karticama i svaki put mi baca error da to trenutno nije moguće!

 

EDIT: evo prošlo je napokon, dobrih tjedan dana ne prolazi!

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 10:19 (David87).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Srednji kaže...

Ja čekam paket od 23.11.2022...pomirio sam se da ne bu stigao, naručio već isto od drugog prodavatelja...jedino kaj mi ne priznaju povrat jer stoji da je paket u Zagrebu kod pošte...

 

Meni su likovi dali shipping number on nekoga drugoga, nije niti isti grad bio, aliexpress je morao intervenirati. Sad kad razmisljam kaj njih zaustavlja da posalju komad kamena na neku adresu gdje nitko ne zivi i tak muljati?

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Ja ću sad za vikend još jednom probat dobiti refund...ak ne...ode u zaborav

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
David87 kaže...

Da li ima netko problema s plaćanjem? Ja kod par sellera pokušavam platiti karticama i svaki put mi baca error da to trenutno nije moguće!

Ne.

 

David87 kaže...

EDIT: evo prošlo je napokon, dobrih tjedan dana ne prolazi!

Kad ti se pojavi takav nekakav problem, moraš se prvo javiti svojoj banci. Alterrntivno, napravi si Revolut karticu pa onda virtualnu Revolut karticu možeš koristiti online - pretpostavio bih da je manje vjerojatno da neće raditi u odnosu na kartice domaćih banaka, a imaš i dodatni stupanj sigurnosti, jer si na Revolut račun uplatiš koliko hoćeš novca, a i u svakom trenutku karticu možeš "zamrznuti".

 

steelman kaže...
Srednji kaže...

Ja čekam paket od 23.11.2022...pomirio sam se da ne bu stigao, naručio već isto od drugog prodavatelja...jedino kaj mi ne priznaju povrat jer stoji da je paket u Zagrebu kod pošte...

 

Meni su likovi dali shipping number on nekoga drugoga, nije niti isti grad bio, aliexpress je morao intervenirati. Sad kad razmisljam kaj njih zaustavlja da posalju komad kamena na neku adresu gdje nitko ne zivi i tak muljati?

Negativne recenzije. Pofotkaš kamen, daš ocjenu 1 i tražiš lovu natrag. Još bi bilo super da ti tada odbiju vratiti novac, jer se onda AliExpressov agent mora uključiti u dispute, pa bi se počela postavljati pitanja...

 

Srednji kaže...

Ja ću sad za vikend još jednom probat dobiti refund...ak ne...ode u zaborav

Ajd, i javi kako je prošlo.

 

Tvoja situacija je vrlo nezgodna, jer, ako je ispravni tracking broj, za nju nisu krivi ni AliExpress ni prodavač, nego logistika kod nas - pošta, carina, tkoveć. AliExpress vidi da je paket u Hrvatskoj, a sad ako nema praćenje do vrata, onda oni ne mogu dalje provjeriti.

 

Kojom vrstom dostave si naručio paket? Jel je pisalo za tu vrstu dostave da je "Tracking available"?

 

Trawis kaže...

Ima li tko iskustva da prodavač napiše poslije narudžbe poruku da ipak ne može poslati kupljeno i da otkažem narudžbu?

 

Konkretno, radi se o onom tabletu Lenovo P11, probao naručiti kod jednog, odbio je, probao kod drugog ista stvar. Problem je što to kažu tek kad platim pa onda moram čekat za svaku tu narudžbu po par dana povrat novca. Iz HR sam (šalju iz FR koliko piše), i takav tablet sam već jedan kupio bez problema prije cca pola godine, samo te trgovine/prodavača nema više da naručim od istog.

Vidim da ti nitko ne odgovara na poruku... Bojim se da si tu ne možeš previše pomoći. Možeš eventualno lupiti ocjenu 1 prodavaču. U takvim slučajevima dobro je ako čim prije dođeš natrag do svoje love.

 

Možda oni nemaju to na lageru, možda ne žele slati u Hrvatsku jer je doživljavaju kao Balkan, možda su se proračunali za cijenu dostave.

 

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

 

 

Javim kako je prošlo.

 

Ne, nažalost nemam opciju "Tracking available", na to se naša pošta vadi. Oni kažu da je paket zadnje viđem u Mađarskoj i nakon toga mu nema traga.

Ovo je njihov odgovor:

 

Poštovani,

vezano za Vaš prigovor koji ste nam uputili putem web-forme dana 6. siječnja 2023.. godine, ovim putem Vas obavještavamo prispijeće pošiljke prijamnog broja 55HU nije evidentirano unutar sustava Hrvatske pošte jer se ista zaprima i otprema kao obična pošiljka, odnosno mali paket. Takve pošiljke ne evidentiraju se kao knjižene pošiljke u poštanskom sustavu i nismo u mogućnosti provjeriti status predmetne pošiljke. Broj pošiljke koji je naveden je interni broj pošiljatelja i Hrvatska pošta nema obvezu preuzeti taj broj u svojim aplikacijama obzirom da se radi o običnoj pošiljci.

Napominjemo da se obične pošiljke dostavljaju korisniku redovnom dostavom u kućni kovčežić ako su zadovoljavajućeg formata. Ako su većeg formata, ostavlja se Obavijest o prispijeću pošiljke.

Razumijemo da Vam je pošiljka bitna te vjerujemo da će ista biti uručena u najkraćem mogućem roku.

S obzirom na to da je pošiljatelj vlasnik pošiljke sve do njena uručenja primatelju pripada mu pravo na pokretanje međunarodnog potražnog postupka u nadležnoj poštanskoj upravi, ukoliko smatra da je došlo do nepravilnosti stoga Vas molimo da se za daljnje postupanje istome i obratite.

 

A kinez se vadi da je po onom njihovom trackingu paket u našoj pošti i da nema zašto odraditi refund.

 

 

EDIT1: Nakon kratke prepiske (74 minute) sa službom podrške, Eve je rekla da ne može ništa bez službenog papira iz pošte da nisam primio paket. Poslao sam zahtjev u poštu pa javim, nakon 2 tjedna koliko im treba u prosjeku da se jave, jesu li poslali traženi dokument ili sam dobio odj3b...to be continued...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2023 11:37 (Srednji).
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Ja uzeo tablet koji je došao ali naravno specifikacije lažne, sad seler sere i oće vratit tipa 20% cijene a krivi os, krivi screen resolution itd.

Mislite dali bi aliexpress stao na moju stranu u dispute-u?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Deathwish kaže...

Ja uzeo tablet koji je došao ali naravno specifikacije lažne, sad seler sere i oće vratit tipa 20% cijene a krivi os, krivi screen resolution itd.

Mislite dali bi aliexpress stao na moju stranu u dispute-u?

 samo da ne kažu da vratiš a da te slanje od nas košta više nego si platio taj tablet :(

 

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Deathwish kaže...

Ja uzeo tablet koji je došao ali naravno specifikacije lažne, sad seler sere i oće vratit tipa 20% cijene a krivi os, krivi screen resolution itd.

Mislite dali bi aliexpress stao na moju stranu u dispute-u?

 O kojem je tabletu riječ?

Na nekima u opisu piše da će ga reflashat na drugi ROM od nekog drugog modela...

 

P.S. Dobija li netko ovakvu poruku kod plaćanja

Payment Failed
There seems to be a problem with this seller. Please purchase items from an alternative store.

13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Nema šanse da šaljem, više para izgubim nego da ovo koristim

 

13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Neki no name, mogu link skopat kad smo doma. Ugl trebao bit android 11 I 2k reza a dobio android 5 i HD rezu xD

15 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Opa, evo dobre i loše vijesti....HP je promptno odgovorila.....sa generičkim mailom i boli ju kifla za sve. 

Postoji li možda neki mail na koji mogu poslati objašnjenje da mi treba pdf na njihovom memorandumu sa pečatom a da to nije kontaktni obrazac sa njihove stranice? /facepalm/

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Bok ljudi, pitanje.

Adresa koju sam upisao u Aliexpress mi je bila

prvi red:

Ulica 19

drugi red:

3. kat

 

E, izgleda da spajaju obje linije u jednu i počeli mi paketi stizati na Ulica 193. kat

Sva sreća, poštar je skužio i donio mi paket na točnu adresu

 

Brzo sam promijenio:

prvi red:

Ulica 19

drugi red, dodao sam zagrade:

(3. kat)

 

A kad tamo, paket (poslije izmjene naručeni), i dalje stižu na Ulica 193. kat!

Imate ideju zašto? Ima odvojena adresa zapisana u "Ali pay" s kojim se plaća, kao Paypal?

Ako da, gdje bi to bilo, ne vidim nigje u aplikaciji na mobitelu?

Il ako nije to... bilo kakva ideja?

Ak se promijeni poštar (Overseas), tko zna gdi će mi završiti paketi!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Napišeš sve u jedan red i nema problema

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

ja nikad ne pišem kat u adresu, dostavljač pozvoni i ja mu kažem na kojem sam katu...

ionako su nam kaslići u prizemlju - pa da me i nema doma, ostavi papirić dolje...

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Hacker002 kaže...

Napišeš sve u jedan red i nema problema

 

60nine kaže...

ja nikad ne pišem kat u adresu, dostavljač pozvoni i ja mu kažem na kojem sam katu...

ionako su nam kaslići u prizemlju - pa da me i nema doma, ostavi papirić dolje...

 Maknuo drugi red, thanks :D

Sad me jedino brine da još negdje nije ostala zabilježena adresa.

Otkrit ću za koji mjesec kad opet nešto naručim pa stigne

Hvala dečki!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Pitanje u vezi dostave, gledao sam neke thermal padove na aliexpresu koštaju oko 1-3 eura i sad kad naručim više komada od istog sellera automatski mi računa za svaki artikal posebno dostavu odnosno nemože se sve zajedno naručiti u jednom paketu a i nisu mi jasne te njihove opcije dostave. Čeka se jako dugo bez obzira jel je free ili plaćena 2 eura a dhl traži 45 eura za jedan thermal pad vrijendosti 1,5 eura i opet se čeka mjesec dana.

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
U mene je adresa, broj/broj stana
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
zeroname kaže...

Pitanje u vezi dostave, gledao sam neke thermal padove na aliexpresu koštaju oko 1-3 eura i sad kad naručim više komada od istog sellera automatski mi računa za svaki artikal posebno dostavu odnosno nemože se sve zajedno naručiti u jednom paketu a i nisu mi jasne te njihove opcije dostave. Čeka se jako dugo bez obzira jel je free ili plaćena 2 eura a dhl traži 45 eura za jedan thermal pad vrijendosti 1,5 eura i opet se čeka mjesec dana.

Link?

 

silvio3105 kaže...
U mene je adresa, broj/broj stana

U mene ulica, kućni broj, zarez, naziv sela - tako sam siguran da će otisnuti sve podatke. Druga, opcionalna, "kućica" je prazna.

13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Sad sam stavio u košaricu 10 komada 100x100x0,5 i standard shipping je 7,69€ za sve skupa i samo tako šalju jer je količina. Ovaj zadnji od 10 mm gdje ih je 100 ako staviš količinu 10 isto ispada 7,69€ standard shipping.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 11:32 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice