Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.821
|
čitano: 1.152.534
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
9 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

da li je ralno da je po trackingu paket 7 dana u Hrvatskoj i jos nije isporucen ?? vrijednost 25 eur...drugi paket narucen istog dana isto s alija stigao prije 5 dana 

 

drugo, kupio sam jedan proizvod i salju iz Poljske, platio sam VAT vec prilikom kupovina i slanje, je li nemam vise troskova ? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2023 15:01 (dadotb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
toma20 kaže...

Narucio sam par stvari nakon dugo vremena oko 14.1. I jos nisu poslane,prije kada sam znao naruciti isti dan je paket bio predan za slanje...jel ovo uobicajeno da tako dugo ne salju ili?

Naručio si u krivo vrijeme. 

 

Sad ti je kineska nova godina i festival proslave traje do 5.2.2023. Tako da će ti vjerojatno poslati kad festival završi.

9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mzopg kaže...
toma20 kaže...

Narucio sam par stvari nakon dugo vremena oko 14.1. I jos nisu poslane,prije kada sam znao naruciti isti dan je paket bio predan za slanje...jel ovo uobicajeno da tako dugo ne salju ili?

Naručio si u krivo vrijeme. 

 

Sad ti je kineska nova godina i festival proslave traje do 5.2.2023. Tako da će ti vjerojatno poslati kad festival završi.

 ovisi od radnje do radnje, meni su poslali iz 1 iz druge nisu...

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Neki selleri znaju fušarit, imao iskustva i s takvima, pogotovo ako imaju cudne reviewe ili su jedini dostupni koji prodaju predmet koji trebam. Mozes im poslati poruku pa vidjeti, ali uvijek imas onaj vremenski period koji te štiti cca 14-20 dana u slučaju da seller ne shippa AE ti vraća novac.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
dadotb kaže...
mzopg kaže...
toma20 kaže...

Narucio sam par stvari nakon dugo vremena oko 14.1. I jos nisu poslane,prije kada sam znao naruciti isti dan je paket bio predan za slanje...jel ovo uobicajeno da tako dugo ne salju ili?

Naručio si u krivo vrijeme. 

 

Sad ti je kineska nova godina i festival proslave traje do 5.2.2023. Tako da će ti vjerojatno poslati kad festival završi.

 ovisi od radnje do radnje, meni su poslali iz 1 iz druge nisu...

ti koji su poslali možda imaju uvoznu radnu snagu :)

14 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Dobar dan kolege biznismeni ahahhaha. Ovako dakle nikad nisam naručivao s Alija nešto ali evo frend me nagovorio kaže ima dobrih stvari a jeftino pa reko ajde da vidim. Primarno mi trebaju neki dijelovi za fon i tako neke bzvz gluposti koje kod nas naplacuju stvarno previše. Ali nebitno za to otvorim ja aplikaciju i iskoci mi nesto kao 3 itema za 1.99 i free delivery kao neki Choice se zove. Mom frendu to nikad nisu ponudili pa reko da pitam Vas ako imate iskustva s tim. Primarno najviše me zanima je li to stvarno 1.99 ili da ocekujem neke dodatne troskove(aka. HP ili jos nesto za sto ne znam). Pa evo ako bi neko mogao odvojiti vrijeme ne treba nista opsirno samo u par rečenica da shvatim otprilike. Hvala Vam unaprijed :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
moguce jer si novi korisnik, nama starima nudi za 5.99 3 stvari i za 8.99 3 stvari tak ima nest...sa time da su bolje stvari u ovima 8.99
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Ocarinjen mi je paket vrijednosti 1$, postarina je bila cainiao a carina sveukupno 2,8 eura placena.

Jel se to kako refundira ako se javim prodavacu ili kak to vec ide? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
domac5 kaže...

Ocarinjen mi je paket vrijednosti 1$, postarina je bila cainiao

Cainiao je firma. Koja je konkretno vrsta dostave bila? Cainiao... - što? Piše ti u gornjem desnom kutu kad ideš na Order Details > gumb Track order.

 

domac5 kaže...

Jel se to kako refundira ako se javim prodavacu ili kak to vec ide? 

Ne ide to nikako. Nema predviđene procedure za to. Pomiriš se sa situacijom i drugi put malo bolje paziš na vrstu dostave. Ili ako baš hoćeš, kontaktiraš prodavača. Koji će ti reći da to nije njegova briga. Onda možeš otvoriti Dispute. Protiv kojeg će se prodavač boriti. A sad kako će AliExpress presuditi - ne znam.

13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
domac5 kaže...

Ocarinjen mi je paket vrijednosti 1$, postarina je bila cainiao

Cainiao je firma. Koja je konkretno vrsta dostave bila? Cainiao... - što? Piše ti u gornjem desnom kutu kad ideš na Order Details > gumb Track order.

 

domac5 kaže...

Jel se to kako refundira ako se javim prodavacu ili kak to vec ide? 

Ne ide to nikako. Nema predviđene procedure za to. Pomiriš se sa situacijom i drugi put malo bolje paziš na vrstu dostave. Ili ako baš hoćeš, kontaktiraš prodavača. Koji će ti reći da to nije njegova briga. Onda možeš otvoriti Dispute. Protiv kojeg će se prodavač boriti. A sad kako će AliExpress presuditi - ne znam.

 Cainiao super economy for special goods.

Sad sam se naucio, nista vise necu uzimat sto ima veze sa cainiao.

Probat cu otvorit dispute pa kaj bude bude 

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
domac5 kaže...
Cainiao super economy for special goods.

Sad sam se naucio, nista vise necu uzimat sto ima veze sa cainiao.

For special goods! Zbog toga su ti carinili. To ide direkt iz Kine, a ne kroz Mađarsku. Zato su ti carinili. Obična Cainiao dostava dolazi bez carinjenja kod nas.

 

domac5 kaže...
Probat cu otvorit dispute pa kaj bude bude 

Probaj, ne očekuj uspjeh, javi kako je prošlo. Napiši u prijavi da si PDV platio AliExpressu, no da je pošilja svejedno ponovno carinjena jer nije imala valjani IOSS broj, a trebala je imati.

14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Mozes probat sa dispute al nema opcije za taj slucaj pa ces morat odabrat da je proizvod dosao ostecen il nesto slicno. Ne znam bas da ce to proc al probaj pa nam javi da znamo.

 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Moje neko opažanje na temu carina-pdv -aliex;

zadnji put se opekao i platio 500 kn pdv. Do tad uzimao nekoliko stotina puta i sve bilo ok.

SAd opet idem uzimati, ima novi poco u pretprodaji, za 70$ povoljnije jer je kao pretprodaja, i pozorno pratim što se događa svaki korak pri kupnji, i vidim da pred plačanje piše 'price adjustment', pomislim to je zbog popusta, ali ipak kliknem da provjerim i iskoči ovo; 

 

kolliko razumijem, taj popust što  su mi dali je kita a ne popust, jer taman tih 70$ popusta je pdv koji kod njih neće biti plačen pa ću ja morati platiti kad dodje kod nas.

 

Vjerovatno sam tako i prošli put popušio foru kad sam platio pdv.

Griješim li?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 21:46 (spasitelj).
 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
spasitelj kaže...

kolliko razumijem, taj popust što  su mi dali je kita a ne popust, jer taman tih 70$ popusta je pdv koji kod njih neće biti plačen pa ću ja morati platiti kad dodje kod nas.

 

Vjerovatno sam tako i prošli put popušio foru kad sam platio pdv.

Griješim li?

Dobio si popust od 20 dolara (kakav ti popust očekuješ ne možeš očekivati da će ti itko od nas reći kad nisi dao link na proizvod). Ovih 71 dolar je odbijanje PDV-a kojeg nećeš platiti AliExpressu, nego kojeg ćeš sam platiti našoj carini ako naručiš moobitel.

14 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Da, imas pravo, nisam stavio link, evo pa će titbit jasnije o cemu govorim: https://a.aliexpress.com/_mKNZYyW

Znaci umjesto da je pravi popust oni su maknuli naplatu pdva koji kasnije moram platit kod nas

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 22:33 (spasitelj).
10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Moze li se posiljka koju ocarine (zbog nepotpunog IOSS broja) odbiti primiti?

 

Zadnji put su mi na robu vijednu 1,5$ naplatili 3,xx€ carine.

 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
spasitelj kaže...

Da, imas pravo, nisam stavio link, evo pa će titbit jasnije o cemu govorim: https://a.aliexpress.com/_mKNZYyW

Znaci umjesto da je pravi popust oni su maknuli naplatu pdva koji kasnije moram platit kod nas

 Je ovo je čista navlakuša, dobro pa si skužio na vrijeme, iako me čudi da si poznati brend dozvoli takve stvari.

Vidim da im još dva dana traje taj presale, baš me zanima hoće li maknuti tu zavaravajuču reklamu.

 

Edit: sad vidim da im na naslovnoj piše "Price includes VAT" a kad ideš platiti sasvim druga priča, ako ne klikneš na onaj upitnik ni ne znaš da su pdv mijenjali za kupon.

šteta, i ja sam se zagrijala za x5.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 12:48 (PLAVAmala).
8 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

...nije ni navlakuša ni zavaravajuća reklama, aliexpress je kineski portal i cijena je 239$ za Kineze, nisu oni krivi što mi moramo platiti porez našoj državi, jasno piše da je cijena sa porezom 323,75 $...oni tebi mogu prodati na dva načina, po toj cijeni pa da oni uplate porez našoj državi kroz IOSS ili na ovaj drugi koji su oni odabrali da ti platiš porez kad mobitel dođe u RH, što je za tebe bolje jer mob možda ne dođe na carinu...neki drugi shop će odabrati onaj prvi način...

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
spasitelj kaže...

Da, imas pravo, nisam stavio link, evo pa će titbit jasnije o cemu govorim: https://a.aliexpress.com/_mKNZYyW

Znaci umjesto da je pravi popust oni su maknuli naplatu pdva koji kasnije moram platit kod nas

Pa dobio si popust. Na reklami ti piše puna cijena mobitela, koja je prekrižena, a pored nje piše snižena cijena mobitela, koja je tebi zaračunata. Te cijene su napisane bez PDV-a.

 

Koliko tebe mobitel košta s PDV-om, piše ti u crnom okviru.

 

A prilikom plaćanja ti maknu iznos PDV-a, jer ćeš PDV platiti našoj carini, s obzirom da mobitel košta preko 150 eura (a u takvim slučajevima AliExpress carinjenje prepušta carini, odnosno to onda ne ide kroz IOSS).

 

Reklo bi se - user error s tvoje strane.

 

PLAVAmala kaže...
spasitelj kaže...

Da, imas pravo, nisam stavio link, evo pa će titbit jasnije o cemu govorim: https://a.aliexpress.com/_mKNZYyW

Znaci umjesto da je pravi popust oni su maknuli naplatu pdva koji kasnije moram platit kod nas

 Je ovo je čista navlakuša, dobro pa si skužio na vrijeme, iako me čudi da si poznati brend dozvoli takve stvari.

Vidim da im još dva dana traje taj presale, baš me zanima hoće li maknuti tu zavaravajuču reklamu.

 

Edit: sad vidim da im na naslovnoj piše "Price includes VAT" a kad ideš platiti sasvim druga priča, ako ne klikneš na onaj upitnik ni ne znaš da su pdv mijenjali za kupon.

šteta, i ja sam se zagrijala za x5.

Nikakva navlakuša, nego vaša greška. Prije naručivanja izvana trebali ste se upoznati s procedurom. Sve je jasno i čisto. Pa neće Xiaomi sad raditi hrpu različitih reklamnih slika, s obračunatim različitim postocima PDV-a za različite zemlje. Ne znam nit je li tako nešto uopće izvedivo na AliExpressu (da posjetitelji iz različitih zemalja vide različitu, sliku specifičnu samo za njihovu zemlju). Ovo "Price includes VAT" nije dio reklame.

14 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Izvedivo je kako nije, vidim da imaju vrhunske developere, koliko se da vidjeti iz koda,  ništa nije prepušteno slučaju a ubaciti izračun je još par linija koda za svaku zemlju i nije nimalo problematično.

Isto kao što prepozna iz koje si zemlje pa odmah prebaci na tu valutu.

Dakle sve što nije odrađeno nije slučajno nego namjerno.

Ali ok, to je trgovina, pa ko koga...

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
spasitelj kaže...

Izvedivo je kako nije, vidim da imaju vrhunske developere, koliko se da vidjeti iz koda,  ništa nije prepušteno slučaju a ubaciti izračun je još par linija koda za svaku zemlju i nije nimalo problematično.

Xiaomi nema pristup AliExpressovom kodu. A da AliExpress krene u tako neke nadogranje, za to treba imati dovoljno dobar razlog (znači, ne što ti smatraš dovoljno dobrim razlogom, nego što oni smatraju dovoljno dobrim razlogom).

 

spasitelj kaže...

Dakle sve što nije odrađeno nije slučajno nego namjerno.

Vidiš zavjeru gdje je nema.

 

Bio si nepažljiv, zeznuo si se i to je to. Nadam se da si nešto naučio iz ovog iskustva i da ćeš ubuduće biti pažljiviji kod (pokušaja) kupovine iz Kine.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
spasitelj kaže...

Izvedivo je kako nije, vidim da imaju vrhunske developere, koliko se da vidjeti iz koda,  ništa nije prepušteno slučaju a ubaciti izračun je još par linija koda za svaku zemlju i nije nimalo problematično.

Xiaomi nema pristup AliExpressovom kodu. A da AliExpress krene u tako neke nadogranje, za to treba imati dovoljno dobar razlog (znači, ne što ti smatraš dovoljno dobrim razlogom, nego što oni smatraju dovoljno dobrim razlogom).

 

spasitelj kaže...

Dakle sve što nije odrađeno nije slučajno nego namjerno.

Vidiš zavjeru gdje je nema.

 

Bio si nepažljiv, zeznuo si se i to je to. Nadam se da si nešto naučio iz ovog iskustva i da ćeš ubuduće biti pažljiviji kod (pokušaja) kupovine iz Kine.

 

 Hvala na dobrodošloci ovdje, na ljubaznosti i lijepim željama. L.p.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
spasitelj kaže...
mbaksa kaže...
spasitelj kaže...

Izvedivo je kako nije, vidim da imaju vrhunske developere, koliko se da vidjeti iz koda,  ništa nije prepušteno slučaju a ubaciti izračun je još par linija koda za svaku zemlju i nije nimalo problematično.

Xiaomi nema pristup AliExpressovom kodu. A da AliExpress krene u tako neke nadogranje, za to treba imati dovoljno dobar razlog (znači, ne što ti smatraš dovoljno dobrim razlogom, nego što oni smatraju dovoljno dobrim razlogom).

 

spasitelj kaže...

Dakle sve što nije odrađeno nije slučajno nego namjerno.

Vidiš zavjeru gdje je nema.

 

Bio si nepažljiv, zeznuo si se i to je to. Nadam se da si nešto naučio iz ovog iskustva i da ćeš ubuduće biti pažljiviji kod (pokušaja) kupovine iz Kine.

 

 Hvala na dobrodošloci ovdje, na ljubaznosti i lijepim željama. L.p.

 Imate p.p. s pozivnicom, ista je tema, slobodno se priključite.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 11:09 (janena).
13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Jel ikome ovako bilo?Znaci nista se nemjenja do danas i nista mi nitko nije dostavio.
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
galinjo24 kaže...
Jel ikome ovako bilo?Znaci nista se nemjenja do danas i nista mi nitko nije dostavio.

Nemoj pratiti te pakete koji idu preko Mađarske preko te stranice, nego preko AliExpressa.

13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
2023-02-07 17:11

GMT+8


Out for delivery

[HR]Arrived at local delivery center



Bome im dugo to stize hahaha
8 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
spasitelj kaže...
mbaksa kaže...
spasitelj kaže...

Izvedivo je kako nije, vidim da imaju vrhunske developere, koliko se da vidjeti iz koda,  ništa nije prepušteno slučaju a ubaciti izračun je još par linija koda za svaku zemlju i nije nimalo problematično.

Xiaomi nema pristup AliExpressovom kodu. A da AliExpress krene u tako neke nadogranje, za to treba imati dovoljno dobar razlog (znači, ne što ti smatraš dovoljno dobrim razlogom, nego što oni smatraju dovoljno dobrim razlogom).

 

spasitelj kaže...

Dakle sve što nije odrađeno nije slučajno nego namjerno.

Vidiš zavjeru gdje je nema.

 

Bio si nepažljiv, zeznuo si se i to je to. Nadam se da si nešto naučio iz ovog iskustva i da ćeš ubuduće biti pažljiviji kod (pokušaja) kupovine iz Kine.

 

 Hvala na dobrodošloci ovdje, na ljubaznosti i lijepim željama. L.p.

 Ne znam jeste li upoznati s Bangood trgovinom, pogledajte si tamo jednostavnija je i poštenija trgovina bez smicalica, koja cijena piše tako i je, i bez naknadnih plačanja poreza. A stalno na mail dobijate i kodove s popustom. Uglavnom tamo kupujem mobitele. A pojavio se i novi igrač mislim da se zove Hekka, kolega s posla je tamo uzeo mobitel i sve je dobro prošlo. Od aliexpresa sam odustala jer me je nekoliko puta nakon kupnje kontaktira  seller i traži da dodatno platim neke njegove troškove kao što su slanje paketa ili, pazi ovo, jedan mi je napisao da mora dodatno platiti tvornici jer je velika navala na taj proizvod pa moraju zaposliti još ljudi. Tako da sam riješila da izbjegavam  aliexpres, tamo kupim baš ako nemam drugu opciju.

8 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
PLAVAmala kaže...
Od aliexpresa sam odustala jer me je nekoliko puta nakon kupnje kontaktira  seller i traži da dodatno platim neke njegove troškove kao što su slanje paketa ili, pazi ovo, jedan mi je napisao da mora dodatno platiti tvornici jer je velika navala na taj proizvod pa moraju zaposliti još ljudi. Tako da sam riješila da izbjegavam  aliexpres, tamo kupim baš ako nemam drugu opciju.

Kupujem online (ali, ebay) već 10+ godina, naručio sam niti sam ne znam koliko stvari od 1€ do 900 € i nikad, ali baš nikad mi se ovo nije dogodilo. Kakve su to fore? Imaš screenshot?

10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Nuclear_Phoenix kaže...
PLAVAmala kaže...
Od aliexpresa sam odustala jer me je nekoliko puta nakon kupnje kontaktira  seller i traži da dodatno platim neke njegove troškove kao što su slanje paketa ili, pazi ovo, jedan mi je napisao da mora dodatno platiti tvornici jer je velika navala na taj proizvod pa moraju zaposliti još ljudi. Tako da sam riješila da izbjegavam  aliexpres, tamo kupim baš ako nemam drugu opciju.

Kupujem online (ali, ebay) već 10+ godina, naručio sam niti sam ne znam koliko stvari od 1€ do 900 € i nikad, ali baš nikad mi se ovo nije dogodilo. Kakve su to fore? Imaš screenshot?

 

slično se desilo i meni na Aliexpressu prije par mjeseci, tj. da me seller naknadno tražio da mu platim 1$ za shipping iako se reklamirao kao free shipping - pa te traži da kupiš neki voucher za 1$... bio sam se tu konzultirao na forumu i bilo mi je preporučeno da odkantam taj proizvod i prodavača čim prije pa sam tako i napravio (kasnije sam tek u komentarima vidio da su i drugi kupci imali slična iskustva) - dobio refund i naručio isti artikl kod drugog...

no, to ne znači da neću više naručivati s Aliexpressa - naprotiv :)

 

Bangood ima ovdje svoju temu ak se ne varam - i provjerena je stranica (naručivao par puta neke stvari i sve bilo ok), samo što se ne šalje sve uvijek iz EU pa treba također paziti...

8 godina
protjeran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Nuclear_Phoenix kaže...
PLAVAmala kaže...
Od aliexpresa sam odustala jer me je nekoliko puta nakon kupnje kontaktira  seller i traži da dodatno platim neke njegove troškove kao što su slanje paketa ili, pazi ovo, jedan mi je napisao da mora dodatno platiti tvornici jer je velika navala na taj proizvod pa moraju zaposliti još ljudi. Tako da sam riješila da izbjegavam  aliexpres, tamo kupim baš ako nemam drugu opciju.

Kupujem online (ali, ebay) već 10+ godina, naručio sam niti sam ne znam koliko stvari od 1€ do 900 € i nikad, ali baš nikad mi se ovo nije dogodilo. Kakve su to fore? Imaš screenshot?

 Da to je bilo moje iskustvo, a ako malo proguglaš, vidjet ćeš da nije usamljeno, nikad nisam uspjela doći do rješenja s prodavačem pa sam nakon natezanja otkazala naruđbu s tim da jednom nisam ni primjetila poruku pa je nakon roka za slanje roba bila kao poslana, a u stvari nije pa sam novce dobila nazad tek nakon 90 dana od aliexpresa. A isto tako sam se jednom zeznula da mi prodavač uplati na paypal ne znajuči da ovi uzimaju gadnu proviziju za to.

Screenshoot? Ne vidim što će ti osim ako misliš da iz nekog razloga lažem jer nemam pametnijeg posla. Mogla bih naći gdje su ta dopisivanja ali nemam vremena, bilo je prije dosta mjeseci a ako kupuješ na aliex znaš da ti u pretinac svaki dan dođe hrpa promo poruka pa je teško bilo šta pronaći. Ali evo ova zadnja da ti ispunim želju:

 U stvari evo ti još primjera pa uživaj:

 https://www.google.com/search?q=Aliexpress%2C+seller+asked+for+additional+money+after+purchase&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 13:35 (PLAVAmala).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice