Ima li igraći PC šanse pored novih konzola? zaključana tema

poruka: 2.425
|
čitano: 244.991
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
moderator
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Danny_HR kaže...

S obzirom da je razlika u cijeni igara oko 100 kuna teško. Pogotovo ako u obzir uzmeš da igre za konzole možeš bez problema prodavati po 80% novoprodajne cijene, ali ih takve i kupiti pojedinačno. PC igre se mahom vežu za accounte

Baš su se s tom preprodajom hvalili na predstavljanju novog  xboxa.{#}

سمندری ڈاکو
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
darijoman kaže...

Zašto nije pitanje je sad.

 

Vjerojatno iz tog razloga zato što tehnologija engina igara nije otišla još toliko daleko da bi iskoristila punu snagu današnjih mašina.Sječaš se šta je bilo kad je izašao crysis prvi dio ?

E sad je samo obrnuti slučaj.

 

A druga stvar je možda u samoj politici polovanja.Jer kad bi PC napravio igricu onoliko koliko to može podnjeti jedna Titan ili GTX 690 gdje bi onda bile konzole.

Sve je to suradnja između giganata.Šta misliš da Sony i Microsoft ne plačaju nVidiji i AMd-u da reduciraju snagu hardwera radi gaminga.Pa i sam vidiš da će novi PS4 koristiti AMD-ov hardwer.

koliko vidim sirova snaga hardvera se ne reducira, naprotiv. i kakve koristi od toga? na pcu se igraš tek nešto ljepše od igranja na konzoli. a koliko je snaga hardvera skočila? nešto tu ne štima.

Danny_HR kaže...

Šta znači "nije iskorišten pun potencijal PC-a"?

Ne mogu developeri iskoristiti pun potencijal Titana i sličnih moćnih kartica i ostalog hardvera jer (po slobodnoj procjeni) 90% igrača ne koristi takav hardver. Dapače, velika se većina igra na relativno slabim strojevima i bitno je igrama privući što veću publiku a ne fokusirati se samo na sam vrh. Tu nema love.

 

Tvrtke koje proizvode igre za konzole nemaju tih problema jer su Xbox i PS isti kod igrača iz zemlje trećeg svijeta i kod onog iz SAD-a, Kanade il Njemačke.

ne koristi ali danas večina sigurno ima jače kartice od jedne prastare 8800gt ili gtx koja vrtila crysis više manje bez problema... zašto se npr nije od nje krenulo u optimiziranje koda ili čega već. zašto danas nemamo real life grafiku, a po mom mišljenju i napucan sa svim njihovim marketinškim forrama, smo to već trebali imat prošle godine (karikiram). pa valjda mogu skalirat grafičke prikaze za one sa slabijim karticama. 

opet se ponavljam, iako je to u stvari žalosno, najveći softverrski napredak na polju grafičkog prikaza se vidi na konzolama... i to sa onim hardverom na kojem ja, sad trenutno na poslu, ne mogu u jednom tabu gledat you tube a na drugom srat nešto po forumima.. :/

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Antonio kaže...

 A mislim da ćeš se s tim složiti. {#}

Generalno i ne baš, za njih nas samo vežu sentimenti pa se tako čini, al to je druga tema. :)

Ma PC, rula, rulaju i konzole i rula igranje. Treba se igrat na svemu i treba imat love za sve, kad nemaš onda odabereš ono što ti je praktičnije i to je to.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
pirat kaže...

Baš su se s tom preprodajom hvalili na predstavljanju novog  xboxa.{#}

Još nisu službeno odlučili što će s tim, sve što si čitao bilo je neslužbeno ili nagađanje, a nakon što je Sony najavio da će to omogućiti bili bi glupi da isto ne naprave i oni.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Danny_HR kaže...
Antonio kaže...

 A mislim da ćeš se s tim složiti. {#}

Generalno i ne baš, za njih nas samo vežu sentimenti pa se tako čini, al to je druga tema. :)

Ma PC, rula, rulaju i konzole i rula igranje. Treba se igrat na svemu i treba imat love za sve, kad nemaš onda odabereš ono što ti je praktičnije i to je to.

Bas tak
Ne kuzim ogranicavanje samo na PC ili samo na konzolu
ajde kuzim da netko nema novaca pa odabere jedno od toga ,ali cemu hejt prema onom drugom

http://revohd.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Jako zanimljiva i poucna tema! 

 

 
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Arnold Layne kaže...
Danny_HR kaže...
Antonio kaže...

 A mislim da ćeš se s tim složiti. {#}

Generalno i ne baš, za njih nas samo vežu sentimenti pa se tako čini, al to je druga tema. :)

Ma PC, rula, rulaju i konzole i rula igranje. Treba se igrat na svemu i treba imat love za sve, kad nemaš onda odabereš ono što ti je praktičnije i to je to.

Bas tak
Ne kuzim ogranicavanje samo na PC ili samo na konzolu
ajde kuzim da netko nema novaca pa odabere jedno od toga ,ali cemu hejt prema onom drugom

To ti je moj tata je jaci od tvog tate spika {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Pravo pitanje je ima li šanse sada PC sklepan za jednaki novac kao konzola?
Pretpostavljam da će se i ove konzole prodavati kao prije, dakle na rubu ili čak
ispod ruba isplativosti proizvodnje hardvera koja se kompenzira na tantijemu za prodane naslove?
Pošto PC nema takvih dumping cijena, pitanje je može li se složiti makina koja

će igru jednako vrtiti kao novogeneracijska konzola.
Možda sada i da, jer, nikad u konzolama nisu bile toliko PC bazirane komponente, i sličnija
rezolucija (recimo standard HD1080)?

Da se nekome zbrojiti kakvu se gamersku konfu dobije za 400$ koliko bi trebao doći
realno, od XboX One nešto bolji PS4?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
overhaul kaže...

Pravo pitanje je ima li šanse sada PC sklepan za jednaki novac kao konzola?
Pretpostavljam da će se i ove konzole prodavati kao prije, dakle na rubu ili čak
ispod ruba isplativosti proizvodnje hardvera koja se kompenzira na tantijemu za prodane naslove?
Pošto PC nema takvih dumping cijena, pitanje je može li se složiti makina koja

će igru jednako vrtiti kao novogeneracijska konzola.
Možda sada i da, jer, nikad u konzolama nisu bile toliko PC bazirane komponente, i sličnija
rezolucija (recimo standard HD1080)?

Da se nekome zbrojiti kakvu se gamersku konfu dobije za 400$ koliko bi trebao doći
realno, od XboX One nešto bolji PS4?

PCPartPicker part list: http://pcpartpicker.com/p/15ztf

 

CPU: AMD A8-5600K 3.6GHz Quad-Core Processor

Motherboard: ASRock FM2A55M-DGS Micro ATX  FM2 Motherboard

Memory: Mushkin Silverline 4GB (1 x 4GB) DDR3-1333 Memory  

Storage: Hitachi  500GB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive  

Video Card: XFX Radeon HD 7850 1GB Video Card  

Case: Raidmax ATX-298WR ATX Mid Tower Case  

Power Supply: Logisys 550W ATX12V Power Supply  

Total: $405.67

 

Ovo je nekakav PC sastavljen od vjerojatno najjeftinijih komponenti. Nije to neki stroj, ali ipak pokrenuti će većinu igri na solidnim detaljima.

PS4 za istu cijenu nudi jači hardware, ali to je sasvim normalno. PS4 je gotov proizvod koji je sastavljen od unarijed naručenih komponenti kupljenih "na veliko". Sklopljen je na jednom mjestu i samo je jednom plaćen transport u Europu ili US.

Ekonomija razmjera... ništa drugo. 

 

 

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
16 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Sa ps4 još dolazi bluray player, defaultni gamepad
(koji bi uz tipkovnicu i miša za pc trebalo kupiti) više je rama u ps4, ostalo tu negdje, za razliku

od, pretpostavljam PS4. s time
da bi vjerojatno stock AMD kuler bučio u jeftilen kućištu,
i da - ram vjerojatno PS4 bolje koristi
jer mu netreba za razne procese u OS-u.
Drugo je jasno što se sa PC-om može raditi
i još ponešto od programa, weba, ali PS4 lagano može skočiti za još
jedan korak sa motion kontrolerom.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
overhaul kaže...

i da - ram vjerojatno PS4 bolje koristi
jer mu netreba za razne procese u OS-u.

Zar još spominjat te vražije Win procese u 2013 godini. Zbilja mi procesi + Firefox ubijaju radnu memoriju od 8GB, (šta je danas standard). Pokrenem igru i još je slobodno 4GB memorije...

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
12 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Ja ne kužim cijelu ovu temu.....ko da hoćete uspoređivati aute i vlakove.....

 

Tko još kod kuće ima komp koji pali samo da odigra igricu? Na kompu radiš i druge stvari osim igranja - da ne kažem da još možeš zaraditi onim što radiš. Tako da cijela koncepcija da li se komp ili konzola više isplati pada u vodu. Jednostavno - ove dvije stvari su - n.e.u.s.p.o.r.e.d.i.v.e.....

 

Koliko košta igrica za konzolu a koliko recimo na steamu (na popustu - jer ga ima svaki dan za sve moguće igrice.....i da, i hitovi). U svakom slučaju trošak za konzolu vrlo brzo može stići i trošak za pc.......

 

PC neće nikad izumrijeti jer se na pc-u rade i druge stvari - i zato će biti i igrica......jer netko nema novaca potrošiti 4000kn na novu konzolu nego 40kn da se ponekad poigra.....

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

ima još nešto tu osim same grafike..zašto ps3 nemože vrtiti bf3 sa 64 igrača iako slabija računala  mogu,naravno uz degradaciju grafike??

Nisam siguran hoće i ps4 to vrtiti,možda i hoće nemogu tvrditi točno.

sad ova ostala sranja ps vs pc "moje teksure su ljepše,oštrije,zaobljenije" sve je to nula i tu pc prednjači,ali koliko je to stvarno bitno?

Ja volim pc jer mogu raditi više stvari odjednom i nisam ograničen na jednu stvar.

Nemam ja ništa protiv konzola i volio bih imati jednu,ali imam prečih stvari trenutno..

dobus
16 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

PC služi i za pametnije stvari od igrica...kad mi se gubi vrijeme na gluposti, upalim PS3 i igram neki dobar FPS. Vjerojatno mi je stvar navike da ne igram igrice na PC-u. To mi je oduvijek bilo glupo. {#}

If you got late bills and you lost your job Tell me whatcha gon do? ACT A FOOL.
 
1 6 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
dobus kaže...

ima još nešto tu osim same grafike..zašto ps3 nemože vrtiti bf3 sa 64 igrača iako slabija računala  mogu,naravno uz degradaciju grafike??

Nisam siguran hoće i ps4 to vrtiti,možda i hoće nemogu tvrditi točno.

sad ova ostala sranja ps vs pc "moje teksure su ljepše,oštrije,zaobljenije" sve je to nula i tu pc prednjači,ali koliko je to stvarno bitno?

Ja volim pc jer mogu raditi više stvari odjednom i nisam ograničen na jednu stvar.

Nemam ja ništa protiv konzola i volio bih imati jednu,ali imam prečih stvari trenutno..

pa cekaj nisi valjda lud da ces kupit konzolu ,a da doma neces imat PC ?

Ja jos ne znam nikoga da ima konzolu ,a da nema neki prosjecan PC
cak vecina njih imaju neki malo bolji (sa recimo gtx 460) i igraju na PC i konzoli

http://revohd.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
Sinatra kaže...

 

Napadate me, a baš nitko u ove tri stranice nije stavio niti jedan video ili sliku iz igre koja bi demantirala to što pišem.

Ispada da je većina u ovoj temi "troll" (uopće ne znam što bi to trebalo značiti) i koji prema meni pišu takvo nazivlje, jer su im jedini argumenti "rofl", "PC najjači" i "moja grafička košta više od tvoje konzole".

I koja onda strana iz perspektive kulturnog izražavanja i raspravljanja zaslužuje da ga se potjera s foruma? Ja nikoga ne vrijeđam, niti ikoga ne prozivam za ban jer je to nekulturno i nepotrebno. Meni niti jedan od vas ne smeta.

 

 

Tonči piše da ja ne razumijem materiju. Ali razumijem da imam oči koje vide da su igre na novim konzolama puno ljepše od onoga što mogu vidjeti danas na PC-u.

Ako nije tako, razuvjerite me.

Kako nitko nije demantirao to što pišeš? Već na prvoj stranici ti je Tonći predočio screenshotove na kojima se jasno vidi da je grafika na PS4 već sada osjetno slabija nego na PC-u. Ignoriraš činjenice. Najžalosnije je to što PS4 još nije ni izašao, a već je u debelom zaostatku. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
krayz1e kaže...

Kako nitko nije demantirao to što pišeš? Već na prvoj stranici ti je Tonći predočio screenshotove na kojima se jasno vidi da je grafika na PS4 već sada osjetno slabija nego na PC-u. Ignoriraš činjenice. Najžalosnije je to što PS4 još nije ni izašao, a već je u debelom zaostatku. 

Velika prednost PC-a nad konzolama je ta što PC možeš nadograđivat sa boljom grafičkom kad god te pukne...a ovako, kad kupiš konzolu dijelovi na njoj ovise isključivo proizvođaču...

If you got late bills and you lost your job Tell me whatcha gon do? ACT A FOOL.
13 godina
neaktivan
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

EVO samo za sinatru:

 

Requiscat In Pache
 
8 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

da slike iz tech demo-a koji je vjerojatno optimizaran za jednu vrstu HW-a

Kada dođu slike iz prave igre onda cemo moc nesto rec

 

I pitanje uopce na kojoj devkit verziji se pokretao taj demo jer je poprilicno star

 

Tak da to ti nije nikakvo mjerilo

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 13:09 (Arnold Layne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

Dovoljno je reci kako su nastale konzole? Od racunala... Kako su nastale igre od konzola? Pomocu racunala...tak da

edit: grafika ce uvijek biti bolja na pc-u to se zna, a tek igranje na pc-u je daleko bolje. Plus gamepad imate i za racunalo, a da ne pricam koliko je puta bolje igrati s mišom i tipkovnicom

dado
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 13:29 (dado16).
14 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
dado16 kaže...
Dovoljno je reci kako su nastale konzole? Od racunala... Kako su nastale igre od konzola? Pomocu racunala...tak da

Kako je računalo nastalo? Od abakusa preko bušenih kartica itd...

 

Ne znači da je to bolje.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
dado16 kaže...
Dovoljno je reci kako su nastale konzole? Od racunala... Kako su nastale igre od konzola? Pomocu racunala...tak da

Jedan od najglupljih argumenata na svijetu.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
dado16 kaže...

Dovoljno je reci kako su nastale konzole? Od racunala... Kako su nastale igre od konzola? Pomocu racunala...tak da

a jedno i drugo nastalo idejom Čovjeka a ne računala. Računalo je sredstvo koje se koristi kako bi pomoglo ljudima u preciznim stvarima tipa izračuni itd..

 

 

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 13:35 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
toxic kaže...
dado16 kaže...

Dovoljno je reci kako su nastale konzole? Od racunala... Kako su nastale igre od konzola? Pomocu racunala...tak da

a jedno i drugo nastalo idejom Čovjeka a ne računala. Računalo je sredstvo koje se koristi kako bi pomoglo ljudima u preciznim stvarima tipa izračuni itd..

 

 

...a ljudi mogu biti i pametni i glupi...(nastavi dalje)

If you got late bills and you lost your job Tell me whatcha gon do? ACT A FOOL.
13 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

ne znam zašto svi uspoređujete hardvere konzole i pc-a. pc je daleko daleko funkcionalniji uređaj koji ima puno više drugih mogućnosti, gaming je samo jedna od njih.

što konzola može drugo ponuditi, osim gaminga, a da je na razini pc-a?

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?

A tko zna, možda će neko domaćinstvo uskoro odustati od pc-a.
Drugo smo mi ovdje, ali prosječni korisnici će surfati/mailati na smartphoneu/tabletu,

igrati na konzoli, a i TV će imati/ima media centar koji bude u stanju

ne samo surfati yt, nego i torrente.
mnogi ljudi se u biti samozavaravaju da "mogu" nešto proizvoditi
sa PC-om, a u biti realno imaju napiratizirani office, koji 99% neznaju koristiti,
što vrijedi i za corel, adobe, autocad... imam ih oko sebe kojima je

glavna preokupacija koji OS da stave ovaj tjedan na PC i koju
skinutu igru instaliraju, odvoze 2 sata, zaključe da je "sranje" i deinstaliraju.
Ostatak upotrebe svodi se na pretragu neta za subtitlove onoga što su trenutno torrentali
a sutra obrisali jer je... "sranje". Koja je tu onda funkcija PC-a?
Nekad nešto skenirat i sprintat?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
overhaul kaže...

A tko zna, možda će neko domaćinstvo uskoro odustati od pc-a.
Drugo smo mi ovdje, ali prosječni korisnici će surfati/mailati na smartphoneu/tabletu,

igrati na konzoli, a i TV će imati/ima media centar koji bude u stanju

ne samo surfati yt, nego i torrente.
mnogi ljudi se u biti samozavaravaju da "mogu" nešto proizvoditi
sa PC-om, a u biti realno imaju napiratizirani office, koji 99% neznaju koristiti,
što vrijedi i za corel, adobe, autocad... imam ih oko sebe kojima je

glavna preokupacija koji OS da stave ovaj tjedan na PC i koju
skinutu igru instaliraju, odvoze 2 sata, zaključe da je "sranje" i deinstaliraju.
Ostatak upotrebe svodi se na pretragu neta za subtitlove onoga što su trenutno torrentali
a sutra obrisali jer je... "sranje". Koja je tu onda funkcija PC-a?
Nekad nešto skenirat i sprintat?

Funkicja PC-a je za sve ove stvari koje si trenutno nabrojao. Igranje igara, skidanje torenta, office, autocad, corel, surfanje itd. PC je trenutno daleko najfunkcionalniji uređaj za sve te radnje. Možda se nakon pada kometa i novog svjetskog poretka pojavi neki funkcionalniji uređaj ali otom potom.

16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
krayz1e kaže...
overhaul kaže...

 

Funkicja PC-a je za sve ove stvari koje si trenutno nabrojao. Igranje igara, skidanje torenta, office, autocad, corel, surfanje itd. PC je trenutno daleko najfunkcionalniji uređaj za sve te radnje. Možda se nakon pada kometa i novog svjetskog poretka pojavi neki funkcionalniji uređaj ali otom potom.

 Ma naravno, ali pokušavam ne ravnati svijet po meni, nego prosječnom konzumentu kojem su i namjenili i  prodaju smartphone smart tv i konzolu :)
edit: da ne ispadne da navijam - nemam nikakvu konzolu, imao sam jedno ljeto ps original kad je izašao i to je to:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 14:33 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
zuper kaže...

pc je daleko daleko funkcionalniji uređaj koji ima puno više drugih mogućnosti, gaming je samo jedna od njih.

što konzola može drugo ponuditi, osim gaminga, a da je na razini pc-a?

Zato se zove igraća konzola.

{#}

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
14 godina
offline
Re: Ima li igraći PC šanse pored novih konzola?
zuper kaže...

ne znam zašto svi uspoređujete hardvere konzole i pc-a. pc je daleko daleko funkcionalniji uređaj koji ima puno više drugih mogućnosti, gaming je samo jedna od njih.

što konzola može drugo ponuditi, osim gaminga, a da je na razini pc-a?

Pogledaj ponovo naslov teme pa se javi.

Swedish latin super funk.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice