Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.193.831
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Dupein kaže...

Još netko da voli gledati ribice?

 Ova me scena podsjetila na Back to the Future 2, kada su išli u 2015-u 

 

Još nemamo antigrav aute i 100% točnu vremensku prognozu doduše.

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
* * *

istina je da igra ima problema, al da je flop, ne bih se slozio.

Flop na prvu, a znamo da danas svaka vijest traje max 2-3 dana... tako da se toga većinom zaboravilo nešto modovovano a što je najprije preordano 8 miliona (što je isplatilo i produkciju i zaradilo) na današnjih 13 miliona prodanih primjeraka.

Inače i ja mislim da će ovo biti zlatna koka CDPR-u, zapravo već jeste. Kao što je Blizzardu bio WOW. Prodat će se sigurno u preko 30+ miliona primjeraka. Da ne spominjem još 2 DLC-a + sve što će ispleglati, modirati itd. itd, vjerojatno i Online verziju dodati.

Da ne govorim da je GOG njihov, igra može biti potencijalni okidač da uzme dio kolaća (a već uzima) Steamu i Epicu.. na kraju kako god okreneš Win-Win i za osobe koje već sada igraju i za CDPR kao kompaniju.

Povjerenje igrača im ne prestavlja problem već su dobili što su htjeli: veliku bazu igrača + i potencijalnu bazu na onu moju gore brojku od 30+ miliona.

Dragon Age 2 nije bio nešto ali kako sam čitao rezencije za Dragon Age III: inquisition barem iz Buga je pisalo nešto kao: "prodajte ženu, djete, kuću.. kupite Dragon Age III.

Moje pitanje ovih pravih RPG-ovaša jeste: Dragon Age III ili Witcher 3? Namjerno ne pravim anketu nego ako netko misli da je jedna igra bolja od druge nek malo i razloži... eto to me zanima.

Još uvijek sam nov u svijetu RPG-a ali i dalje stoji da me he*o dan kada se priključi ovom djelu foruma 

14 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
x18x05x kaže...

Igra je super.. 29h odigrao, ima poneki bug, al se nasmiješ idemo dalje. 

 

Uvijek sam uživao u smiješnim (non game breaking) glitchovima, od elder scrolls igara pa preko fallouta i witchera, ne znam zašto ljudima smeta to. Random ne-skriptirane urnebesne bizarne situacije = čista zabava.

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Envy kaže...


Moje pitanje ovih pravih RPG-ovaša jeste: Dragon Age III ili Witcher 3? Namjerno ne pravim anketu nego ako netko misli da je jedna igra bolja od druge nek malo i razloži... eto to me zanima.

Još uvijek sam nov u svijetu RPG-a ali i dalje stoji da me he*o dan kada se priključi ovom djelu foruma 

 Dragon Age 3 aka Inquisition ne može u istu rečenicu s mnogo drugih igara žanra. Doslovno kao da igraš single player MMO. Da, ima solidnih story questova, ali između imaš toliko grinda... Random loot, prazne mape gdje moraš skupiti karikiram 10 vučjih repova, pa 5 ciklama, stalno skenirati i skupljati resurse. Joj, hvala, ali ne hvala. Iako imam komplet verziju, ne bih više igrao da mi se plati.

Witcher 3 s druge strane nakon uvodnih par sati te uvuče i ne puštaš, pogotovo ako imaš expanzije koje su pod obavezno.

EDIT: Došao mi je na Steam neki update, par mega ispod GB-a, no nikakav info o tome.

EDIT 2: Opa, došao 1.06

"Removed the 8 MB save file size limit. Note: this won’t fix save files corrupted before the update." - evo, skupljajte sve do mile volje :D

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 23:24 (Lovac).
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Envy kaže...
Moje pitanje ovih pravih RPG-ovaša jeste: Dragon Age III ili Witcher 3?

bez pogovora, witcher 3. dragon age 3 (iliti dragon age inquisition) je jedno teze sranje. kad se sjetim kakva je jedinica bila, srce me zaboli sta su radili sa tom fransizom, prvo sa dragon age 2 (koji sam odigrao 3 puta, prvi put ko i svi, ostala dva puta kad nisam imao sta igrati, tj kad su izasle sve dlc sheme, ne znam ni sam kako sam se uspio naterati), a narocito sa dragon age inquisition. presao sam ga jednom i nikad vise. ne preporucam, jedino ako zaista nemas sta igrati. doduse, sad je vjerojatno mozes uzeti za neku sitnu lovu. losa prica, losa igrivost, igra je prepuna mmo fetch questova i slicnih elemenata, dosta cringe efekta u igri, ma uzas. ogromna steta.

It is not who you are, it is who you know.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 23:46 (Obi Wan).
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Hotfix 1.06 is available on PC and consoles! Here is the full list of changes:

 

Quests

  • Dum Dum will no longer go missing from Totentanz entrance during Second Conflict.

 

Console-specific

  • Improved memory management and stability, resulting in fewer crashes.

 

PC-specific

  • Removed the 8 MB save file size limit. Note: this won’t fix save files corrupted before the update.
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

2Gb za šta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
ZeNGe_CRO-mt kaže...

2Gb za šta?

 za mene na pc 990 mb bilo

13 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

meni na steamu ravno 2gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077

steam download 993 MB. eto, maknuli su 8 MB limit. što će sad biti sljedeće u igri za pljuvanje hmmm

8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Skullscar1989 kaže...

steam download 993 MB. eto, maknuli su 8 MB limit. što će sad biti sljedeće u igri za pljuvanje hmmm

 a valjda po jos 100 bugova koje nisu popravili...

 

taj 8mb problem i nije bio problem... problem su druge stvari

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
6 godina
offline
Cyberpunk 2077

napokon 911, dobar je. 

Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
offline
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 nije nikako flop. Riječ je o vrlo dobroj igri AAA produkcije koja bi bila odlična da nema bugova/glitcheva i glupog AI-a. No Cyberpunk nije groudbreaking igra kako su njeni tvorci najavljivali. Ne donosi ništa novo i revolucionarno što bi promijenilo RPG/open world/action adventure žanr. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Envy kaže...


Moje pitanje ovih pravih RPG-ovaša jeste: Dragon Age III ili Witcher 3? Namjerno ne pravim anketu nego ako netko misli da je jedna igra bolja od druge nek malo i razloži... eto to me zanima.

 Ja sam malo RPG-freak, pa možda nisam objektivan...

Witcher 3 je ispred bilo koje igre za barem dužinu koplja (i da, tu uzimam i teškaše iz drugih kateogrija poput The Last Of Us ili Death Stranding), no ne bih se složio s kolegom da DA3 je igra za izbjegavati. Da minus su joj glupi questovi koji nemaju veze sa radnjom i služe doslovno samo da se produži trajanje igre, no ako njih zanemarimo, igra je meni jako jako dobra.

Ista stvar i sa DA2. Mislim da sam Hawka prešao u 5 različitih varijanti (mage, melee rouge, range rouge, tank, berserker).

Doduše, kako rekoh, ja obožavam igre u kojima imaš mini-igru u njima koje se zove "složi optimalno svog lika da bude god-like na terenu" (i kako sam reko ranije, zato me posebno razočarao CyberPunk jer od toga gdje na prvu imaš milijun i jednu opciju za izgradnju lika shvatiš da su gotovo sve pasivni upgradeovi koji doslovno pa nikako ne mjenjaju tvoj način igre).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Vandit kaže...

Cyberpunk 2077 nije nikako flop. Riječ je o vrlo dobroj igri AAA produkcije koja bi bila odlična da nema bugova/glitcheva i glupog AI-a. No Cyberpunk nije groudbreaking igra kako su njeni tvorci najavljivali. Ne donosi ništa novo i revolucionarno što bi promijenilo RPG/open world/action adventure žanr. 

 

CDPR je svašta najavljivao, ali se ne sjećam da su oni najavljivali nekakvu revoluciju. Mislim da je to više bilo od strane medija i nabrijanih fanova. Također je teško očekivati nekakvu revoluciju kad radiš igru za konzole stare 7 godina. 

 

Osim toga, termini kao što su revolucija i "groundbreaking" su isto upitni, što to točno znači? Igra ne mora biti nešto groundbreaking da bi bila dobra. Puno je souls fanova govorilo da je su Dark i Demon Soulsi revolucija, ali zapravo tu nije bilo nešto neviđeno, nego jednostavno su ukombinirali razne elemente koji su bili već poznati, napravili ih fenomenalno, dali im jedan svoj dašak i stil i to je zapravo to. Nisu oni izmislili boss fight ili metroidvania mapu.

 

Gabe Newell je nedavno u jednom intervju rekao da očekuje ozbiljno jačanje singleplayer igara kada uskoro krene korištenje puno kvalitetnijeg AI-a u gamingu, to je po meni ono što bi moglo donijeti nekakve groundbreaking mehanike.

 

Ni Witcher 3 nije bio revolucija, ali je bila odlična igra jer je hrpa stvari napravljena odlično. Napraviti odličnog lika nije nikakva revolucija, samo treba volje, vremena i znanja.

 

edit: u svakom slučaju mislim da je svatko tko je očekivao revoluciju od CP2077 bio naivan, primarno zbog starih konzola

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 9:04 (Cansee).
5 godina
offline
Cyberpunk 2077

 Sad kad spominješ AI... A i bilo kad kad se spominje AI uvijek se sjetim FEAR-a, kao i mnogi drugi, jer je tamo AI bio nešto posebno, barem onako na prvu, ali... Nije taj AI u igri bio nešto prenapredan za svoje vrijeme (a i za današnje) nego su frajeri - koji su radili na AI - radili skupa sa dizajnerima levela i zato smo dobili ono što na prvu izgleda ko vrhunski AI. "Učili" su taj AI da prevrče stolove, koristi alternativne puteve ovo ono, uglavnom, pošto se lvl bili relativno malo izdresirali su i kako da reagiraju u nekakvoj specifičnoj situaciji pa se to onda činilo ko da je AI stvarno Ai.

 

To je bilo pred 15 godina i skoro mi dođe plakat jer ne da se nismo pomakli na tom polju nego skoro pa unazadovali. U ovom kurčevom cyberpunku AI u borbi je OK što me zapravo i iznenadilo. Igram na hard i dosta su pederi agresivni, kad se sklonim da malo predahnem odmah seronje doletavaju, znaju koristiti zaklone (ali nekad se malo zglitchaju pa stanu prije nego uđu u cover itd).

 

Imam 50 sati u igri i još se nisam našao sa onim japancom koji me spasio, 16 ili 17lvl, 50lvl street creda, skoro cijelu mapu istražio i dao po pički svemu što može dobit po pički. Jednostavno mi je prezanimljiv i prelijep taj svijet pa ga samo istražujem motorom, čak ni fast travel ne koristim... Igram neki light stealth/hack sa kombinacijom šamaranja sačmaricom i ostalim puškama. Ne znam, koja mi je sačma bolja, ona srpska satara, igla, ona mala, pa onaj carnage... Šou! Sve do jedne su zakon. Mitraljezi su mi li la ali ajde, tobože ga moraš imat pa eto... a snajperi - pa nisam ih se baš nauživao pošto sam samo probao 2; onaj nekomata i onog kojeg dobiješ kad našamaraš onog army gej nigera ispod nekog nadvožnjaka. Uglavnom, gunfight je zapravo ultra zabavan a očekivao sam sranje pa možda i zato... 

 

Što se tiće questova pojam nemam kako se granaju kad još do toga nisam došao ali ono što sam dosada vidio - ima nekkavih izbora... Mislim da si je i tu malo ekipa zabrijala jer ni cyberpunk kao ni witcher nije tabula rasa RPG već igraš sa predefiniranim likom i njegovim karakterom a ti samo biraš neke strane i nekakve outcome koji proizlaze iz tog biranja strane, ajmo reć. Kažem, "rano" sam u igri ali ne čini mi se igra baš toliko drugačije dizajnirani RPG od witchera - možda i griješim, pitajmo Obi Wan taj je izcijedio W3.  Taj sustav pasivnih skilove je i tamo bio i isto je cuclao jaja jer stvarno nije bilo baš zabavno, veća je fora kad dobiješ nekakve cool poteze nakon nekog levela nego +25 damage on running enemies npr.

 

 

Sve Vas Volim
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Cyberpunk 2077

Obecavali su hrpu open world featuresa tho, i tvrdili su da ce biti najzivlji open world ikada. Da ce svi NPC imati AI odnosno dnevne rutine, bounty/ reputation sustav, "living/breathing world"... i na kraju dobimo ne najzivlji i najbolji open world ikad nego najgori u povijesti vjerojatno, bar u ovom trenutku. Tak da lagali ili bar skrivali istinu definitivno jesu. Igra nije ispunila ni 5% svog potencijala, i to ne ukljucujuci uopce milijarde bugova u pricu, nego sto se tice povrsnosti i nedostatka open world sustava. Ovak kak je bilo bi im bolje da su napravili linearnu story igru. Ali uzdam se da ce ipak to dovesti u red... al za to ce trebat vremena bar 2 godine kad uzmes u obzir kolko toga fali/ nema, a i samo za bugove ispravit im treba jos minimum 6 mjeseci i to ak ce cijeli studio radit na tom. Nisam u zivotu igrao bugganiju igru, ukljucujuci i bete i early access igre, ovo je na razini Fallouta 76 i po razini izdanih obecanja i po razini bugova na launchu. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Cyberpunk 2077

Da u borbi jr AI dobar

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

EKipa u odjelima je požurila igru što je naštetilo ugledu, ali zaradi vjerojatno nije. No mans sky je primjer igre koja je bila ambiciozna i nije uspjela dostaviti ono što je obećala na dan izlaska. Danas je tamo gdje je trebala biti i još se razvija. To se ne bi dogodilo da je nisu izdali tada jer bi ostali bez resursa. Ovakav način izdavanja igre nije daleko od kickstartanja igre, ali bar možeš vidjeti odgovara li ti igra u smislu mehanika, izgleda i slično.

 

Na kupcu je da procjeni hoće li kupiti takav proizvod - jedno su očekivanja, a drugo realno stanje. Ovaj savjet vrijedi i za one koji se idu ženit.

I'm very large!
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Nos kaže...

EKipa u odjelima je požurila igru što je naštetilo ugledu, ali zaradi vjerojatno nije. No mans sky je primjer igre koja je bila ambiciozna i nije uspjela dostaviti ono što je obećala na dan izlaska. Danas je tamo gdje je trebala biti i još se razvija. To se ne bi dogodilo da je nisu izdali tada jer bi ostali bez resursa. Ovakav način izdavanja igre nije daleko od kickstartanja igre, ali bar možeš vidjeti odgovara li ti igra u smislu mehanika, izgleda i slično.

 

Na kupcu je da procjeni hoće li kupiti takav proizvod - jedno su očekivanja, a drugo realno stanje. Ovaj savjet vrijedi i za one koji se idu ženit.

 

samo što je CDPR dovoljno financijski jak da igru izbaci kad je gotova, a ne da ju izbacuje što ranije da ne bi ostao bez resursa

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...

Da u borbi jr AI dobar

 Stronk AI programink

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...

Da u borbi jr AI dobar

 nije loš, ali nije baš dobar

 

Onako dobro pucaju, i znaju biti agresivni. Ali daleko je to od dobar AI.

 

Dobar AI koristi cover, a oni s leđa te okružuju. Tako da AI protivnika može proći, nije neki uber dobar ali je sličan kao i u milju drugih igri.

14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...
Nos kaže...

EKipa u odjelima je požurila igru što je naštetilo ugledu, ali zaradi vjerojatno nije. No mans sky je primjer igre koja je bila ambiciozna i nije uspjela dostaviti ono što je obećala na dan izlaska. Danas je tamo gdje je trebala biti i još se razvija. To se ne bi dogodilo da je nisu izdali tada jer bi ostali bez resursa. Ovakav način izdavanja igre nije daleko od kickstartanja igre, ali bar možeš vidjeti odgovara li ti igra u smislu mehanika, izgleda i slično.

 

Na kupcu je da procjeni hoće li kupiti takav proizvod - jedno su očekivanja, a drugo realno stanje. Ovaj savjet vrijedi i za one koji se idu ženit.

 

samo što je CDPR dovoljno financijski jak da igru izbaci kad je gotova, a ne da ju izbacuje što ranije da ne bi ostao bez resursa

 

 

 Naše poimanje finacijski jake firme na osnovi "60 eura x broj prodanih primjeraka= brojanje na prste koliko je nula to ?" je daleko od onoga što ekipa u odjelima želi. 

 

Oni moraju prikazati što veću zaradu u kvartalnim izvješćima da bi dioničari imali novac za transfuzije krvi od novorđenčadi i slične pogodnosti takvog života.

I'm very large!
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

U zadnjih par dana radio samo side questove i gig-ove.I mogu samo reci WOW.Ima ih koji su jednostavni,ali u vecini
su se toliko potrudili oko sitnih detalja,neki te stvarno moralno preispitaju (Dirty Biz gig anyone?).
Glazba,adrenalin,odusevljen sam :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Cyberpunk 2077

Ja odradio onu corpo chick Meredith u No-Tell Motelu. Not bad.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Cini mi se da su u zadnjem patchu poceli nesto raditi na AI-u.
Prije su civili kad si zapucao samo cucnuli i tako stajali.Sad vecinom bjeze.
Neznam ako jos tko moze potvrdit,ali nesto je drugacije.

Edit: neki cak izlaze iz automobila i napadaju,jel tako bilo i prije?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 11:10 (dani20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
dani20 kaže...

Cini mi se da su u zadnjem patchu poceli nesto raditi na AI-u.
Prije su civili kad si zapucao samo cucnuli i tako stajali.Sad vecinom bjeze.
Neznam ako jos tko moze potvrdit,ali nesto je drugacije.

Edit: neki cak izlaze iz automobila i napadaju,jel tako bilo i prije?

 Nope, prije ne bi nikad izasli iz auta ili bi izasli i retardirano cucnuli :) I ne bi ti pokusali preotet auto nazad ak ga ukrades ni nis. Nisam jos igrao na 1.06, bas cu obratit paznju

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
AFARON kaže...
x18x05x kaže...

Igra je super.. 29h odigrao, ima poneki bug, al se nasmiješ idemo dalje. 

 

Uvijek sam uživao u smiješnim (non game breaking) glitchovima, od elder scrolls igara pa preko fallouta i witchera, ne znam zašto ljudima smeta to. Random ne-skriptirane urnebesne bizarne situacije = čista zabava.

 Upravo to, vozim se gradom, auto kao da udari u nešto i samo ga katapultira u zrak, letiš kao avion. Fora, jer to ne očekuješ da će se desit.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
DrNasty kaže...

Ja odradio onu corpo chick Meredith u No-Tell Motelu. Not bad.

 Ja sam se nadao scissoringu sa Panam a ona bi krutog mesa samo... Meredith također... Ostaje samo Judy ali, za Judy mi se ne žudi.

Sve Vas Volim
16 godina
moderator
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
DrNasty kaže...

Ja odradio onu corpo chick Meredith u No-Tell Motelu. Not bad.

 Ja sam se nadao scissoringu sa Panam a ona bi krutog mesa samo... Meredith također... Ostaje samo Judy ali, za Judy mi se ne žudi.

 Meredith ostavila ogromni blunt-weapon type Iconic dildo, prvo sam mislio da je Wakizashi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice