Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.315.055
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Han kaže...
ansha kaže...
Han kaže...
ansha kaže...
DeniZg kaže...

Digital Foundry: FPS Boost: Skyrim, Fallout 4, Fallout 76 - Performance is Great But What About Image Quality?

 

 

Interesantna fora sa 4K/60FPS "hackom" za Fallout 76, objašnjena na 14:36.

 

Tu se vidi jedan od problema konzola, nedostatak izbora settingsa. X forsira 4K u Skyrimu dok je S u 1080p i za razliku od X-a je skoro 100% lock 60fps-a dok X cesto sara 50-60fps i to bude stutter fest ako nemas VRR... 

Ima jos par igara za koje znam da se slicno ponasaju, X ima problema drzat 4K u 60fps dok je S lockan u 1080p... I onda umjesto da imam opciju na X-u izabrat npr. 1440p, prisiljen sam trpit stutter svaki put kad bude pad na 58-59fps...

 

 Kad vidim komentare u kojima se "trpi" jer je FPS pao sa 60 na 58/59 često se pitam koji je vama kurac?? Stvarno boli kad trpiš pad od 1-2 FPS-a???

Ocito nemas pojma..

 Očito si brojač frejmova i pixela i to je jedino što radiš.

Jok, samo ne trpim trzanje... Nije normalno da postoje situacije gdje 3x slabija konzola pruza bolje iskustvo...

12 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
Han kaže...
ansha kaže...
Han kaže...
ansha kaže...
DeniZg kaže...

Digital Foundry: FPS Boost: Skyrim, Fallout 4, Fallout 76 - Performance is Great But What About Image Quality?

 

 

Interesantna fora sa 4K/60FPS "hackom" za Fallout 76, objašnjena na 14:36.

 

Tu se vidi jedan od problema konzola, nedostatak izbora settingsa. X forsira 4K u Skyrimu dok je S u 1080p i za razliku od X-a je skoro 100% lock 60fps-a dok X cesto sara 50-60fps i to bude stutter fest ako nemas VRR... 

Ima jos par igara za koje znam da se slicno ponasaju, X ima problema drzat 4K u 60fps dok je S lockan u 1080p... I onda umjesto da imam opciju na X-u izabrat npr. 1440p, prisiljen sam trpit stutter svaki put kad bude pad na 58-59fps...

 

 Kad vidim komentare u kojima se "trpi" jer je FPS pao sa 60 na 58/59 često se pitam koji je vama kurac?? Stvarno boli kad trpiš pad od 1-2 FPS-a???

Ocito nemas pojma..

 Očito si brojač frejmova i pixela i to je jedino što radiš.

Jok, samo ne trpim trzanje... Nije normalno da postoje situacije gdje 3x slabija konzola pruza bolje iskustvo...

Kako kome, ali sve ok, nemam namjeru dalje pisati o ovome "problemu".

14 godina
offline
Xbox Series X

Pozdrav svima,

 

kroz koji dan mi dolazi xbox series X,

 

čovjek ga je samo isprobao, ne sviđa mu se i meni ga danas šalje za nešto nižu cijenu 

 

Vezano za game pass, 

 

ne znam da li je on već kod paljenja same konzole trebao postavljati regiju i sve to ostalo, pa me zanima kako to sve podesiti kako treba, kako bih mogao kupiti game pass po najpovoljnijoj cijeni?

 

Može li mi netko pokušati nacrtati što i gdje točno trebam odraditi, po mogućnosti i "obojajte" nacrtano 

 

Kako sa VPN-om, kako s regijama, koju i kako odabrati?

 

Gdje kupiti game pass, kako aktivirati?

 

Hvala unaprijed,

 

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 10:53 (juice21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X

Ovo mi se čini kao dobar deal, ali ne znam da li će raditi...

 

 

14 godina
offline
Re: Xbox Series X

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 12:09 (juice21).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
Han kaže...
ansha kaže...
Han kaže...
ansha kaže...
DeniZg kaže...

Digital Foundry: FPS Boost: Skyrim, Fallout 4, Fallout 76 - Performance is Great But What About Image Quality?

 

 

Interesantna fora sa 4K/60FPS "hackom" za Fallout 76, objašnjena na 14:36.

 

Tu se vidi jedan od problema konzola, nedostatak izbora settingsa. X forsira 4K u Skyrimu dok je S u 1080p i za razliku od X-a je skoro 100% lock 60fps-a dok X cesto sara 50-60fps i to bude stutter fest ako nemas VRR... 

Ima jos par igara za koje znam da se slicno ponasaju, X ima problema drzat 4K u 60fps dok je S lockan u 1080p... I onda umjesto da imam opciju na X-u izabrat npr. 1440p, prisiljen sam trpit stutter svaki put kad bude pad na 58-59fps...

 

 Kad vidim komentare u kojima se "trpi" jer je FPS pao sa 60 na 58/59 često se pitam koji je vama kurac?? Stvarno boli kad trpiš pad od 1-2 FPS-a???

Ocito nemas pojma..

 Očito si brojač frejmova i pixela i to je jedino što radiš.

Jok, samo ne trpim trzanje... Nije normalno da postoje situacije gdje 3x slabija konzola pruza bolje iskustvo...

 To će se sve popeglat, mora ...

11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Kupi 3x12 mjeseci Golda za EU (45€ za 12 mjeseci na CD keys), napravi account neke EU zemlje, ukucaj kodove, iskoristi promo akciju za 1€ i konvertiraj Gold u Gamepass Ultimate.

 

Ove kombinacije sa US ili Brazil Goldima, accountima i VPN-om, radije preskoči, ako nisi vičan tome.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 12:18 (DeniZg).
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
juice21 kaže...
ansha kaže...
Han kaže...
ansha kaže...
Han kaže...
ansha kaže...
DeniZg kaže...

Digital Foundry: FPS Boost: Skyrim, Fallout 4, Fallout 76 - Performance is Great But What About Image Quality?

 

 

Interesantna fora sa 4K/60FPS "hackom" za Fallout 76, objašnjena na 14:36.

 

Tu se vidi jedan od problema konzola, nedostatak izbora settingsa. X forsira 4K u Skyrimu dok je S u 1080p i za razliku od X-a je skoro 100% lock 60fps-a dok X cesto sara 50-60fps i to bude stutter fest ako nemas VRR... 

Ima jos par igara za koje znam da se slicno ponasaju, X ima problema drzat 4K u 60fps dok je S lockan u 1080p... I onda umjesto da imam opciju na X-u izabrat npr. 1440p, prisiljen sam trpit stutter svaki put kad bude pad na 58-59fps...

 

 Kad vidim komentare u kojima se "trpi" jer je FPS pao sa 60 na 58/59 često se pitam koji je vama kurac?? Stvarno boli kad trpiš pad od 1-2 FPS-a???

Ocito nemas pojma..

 Očito si brojač frejmova i pixela i to je jedino što radiš.

Jok, samo ne trpim trzanje... Nije normalno da postoje situacije gdje 3x slabija konzola pruza bolje iskustvo...

 To će se sve popeglat, mora ...

Nece jer to ne dozivljavaju kao problem ocito...

14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Kupi 3x12 mjeseci Golda za EU (45€ za 12 mjeseci na CD keys), napravi account neke EU zemlje, ukucaj kodove, iskoristi promo akciju za 1€ i konvertiraj Gold u Gamepass Ultimate.

 

Ove kombinacije sa US ili Brazil Goldima, accountima i VPN-om, radije preskoči, ako nisi vičan tome.

 

Hm, koliko se sjecam, opet treba VPN za tu europsku zemlju za koju se odlucis...

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
DeniZg kaže...

Kupi 3x12 mjeseci Golda za EU (45€ za 12 mjeseci na CD keys), napravi account neke EU zemlje, ukucaj kodove, iskoristi promo akciju za 1€ i konvertiraj Gold u Gamepass Ultimate.

 

Ove kombinacije sa US ili Brazil Goldima, accountima i VPN-om, radije preskoči, ako nisi vičan tome.

 

Hm, koliko se sjecam, opet treba VPN za tu europsku zemlju za koju se odlucis...

 ne znam da li bi netko htio napraviti neki tutorial sa SS-ima, kako i šta... 

 

da li se može uzeti samo jedna godina golda pa napraviti konverziju?

 

Može li točan link toga što bi trebalo kupiti?

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Kupi 3x12 mjeseci Golda za EU (45€ za 12 mjeseci na CD keys), napravi account neke EU zemlje, ukucaj kodove, iskoristi promo akciju za 1€ i konvertiraj Gold u Gamepass Ultimate.

 

Ove kombinacije sa US ili Brazil Goldima, accountima i VPN-om, radije preskoči, ako nisi vičan tome.

 

 To je ovaj EU gold?

 

 Možeš li objasniti kako ukucati kodove za promo akciju za konverziju u game pass ultimate?

 

Koliko vrijedi ta promo akcija?

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Nema kodova za konverziju.

Ako imaš Gold pretplatu na accountu, platiš 1Eur Microsoftu i konvertiraš.
Ima na Xbox stranici link za konverziju, provjerio sam.

Ako ne uspiješ, javi se njihovom customer servicu i oni ti riješe (morat ćeš imati bar 1Eur u svom walletu).
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
10 godina
offline
Re: Xbox Series X

Nema kodova za konverziju ali svaki ultimate kod iz iste regije otkud je i gold konvertira taj isti gold u ultimate.

 

Izvor: jučerašnji razgovor sa službenim supportom

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Da, to je dobra informacija za one kojima su imali Gamepass pa im je istekao. Ovi koji nisu imali Gamepass do sada, mogu konvertirati za 1 €.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 17:27 (DeniZg).
10 godina
offline
Xbox Series X

istina, doduše kod mene je baš bila neka čudna situacija.

 

 

Aktivirao sam brazilski gold dok mi je u onim zagradama na redeem stranici pisalo poljska iako nikad nisam mijenjao regiju na poljsku ali sam pokušavao prvotno kupit konzolu sa poljskog storea.

 

I sad se dogodi situacija da ja jednostavno nisam mogao sa brazilskim ultimateom napravit upgrade, kontaktiram support a oni mi vele da mi je subscription US i da probam sa US ultimate kodom i US VPNom.

 

Kupio ja US kod za ultimate i oću ga aktivirat i opet mi kaže da mi se ne podudaraju regije, pitam ga pa šta je ovo?

 

Kaže on meni da pričekam još par dana ili mjesec dana (iako sam u tom trenutku već pričekao mjesec dana zbog onog ograničenja od 36 mjeseci) i da ću onda moć aktivirat. Reko dobro...

 

 

Danas mi vrag ne da mira i idem malo kopat po upgradeu, probam sa US i ne da niti uć do plaćanja i kartice. Reko ajde sjećam se da mi je na redeemu tad kad sam aktivirao brazilski gold sa brazilskim VPNom prije mjesec dana pisalo poljska pa da probam upgrade sa poljskim storeom i poljskim vpnom.

 

I vidi čuda, pustilo me do plaćanja, stavio fejk poljsku adresu i upgradeo na Ultimate.

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Da se malo i ja pohvalim :)

 

Danas stigla, naručeno u utorak, a stiglo u petak.

 

Cijena prava sitnica, 3.630,00 kn s dostavom i Fifa 21 uz to gratis :D

 

Prijašnji vlasnik ju je imao puna dva dana, ali je problem što je čovjek ps fan, pa je se htio riješit pošto poto :D

 

Prvo sam mislio da je scam na njuškalu, al na kraju je lik ispao poštenjačina prava

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 16:23 (juice21).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Fer cijena čak i da nije ovakva situacija, a di neće ovako. Za te pare bih ga i ja uzeo.

Uzmi gamepass i deri.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 7:11 (Hexfire).
15 godina
offline
Xbox Series X

poz ekipa

 

koja je razlika izmedu ove dve verzije ?

 

12 Month Xbox Live Gold Membership - (EU) | Xbox | CDKeys

12 Month Xbox Live Gold Membership | Xbox One/Xbox 360 | CDKeys

 

 

kad to uzimam onda moram imati novi napravljeni acc da bi aktivirao ? na ovom svom nemrem znaci aktivirati opet Gamepass Ultimate.? i da li je moguce samo sa 1 god ?

thx :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
cropunk kaže...

poz ekipa

 

koja je razlika izmedu ove dve verzije ?

 

12 Month Xbox Live Gold Membership - (EU) | Xbox | CDKeys

12 Month Xbox Live Gold Membership | Xbox One/Xbox 360 | CDKeys

 

 

kad to uzimam onda moram imati novi napravljeni acc da bi aktivirao ? na ovom svom nemrem znaci aktivirati opet Gamepass Ultimate.? i da li je moguce samo sa 1 god ?

thx :)

 Imaš Brazil za €32.79. Možeš aktivirati na svom acc. Ako nemaš pretplatu onda samo dodaš kod, kupiš 1 mj Gamepass i sa njim napraviš konverziju u Gamepass.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Fer cijena čak i da nije ovakva situacija, a di neće ovako. Za te pare bih ga i ja uzeo.

Uzmi gamepass i deri.

 Uzeo sam si 14 dana game pass za 15 kn, pa da isprobam... je, jako je fer cijena. Da je trazio 4200 kn dobio bi sigurno, jer je trenutno nedostupna u gamershopu za 4500, tj nije odmah spremna za isporuku... on je sam kaže cekao 2 mjeseca da mu gamershop isporuci... tamo je kupljena za 4500 kn...

14 godina
offline
Xbox Series X

Pozdrav, molio bih vas preporuku besplatnog VPN-a kojem radi argentinski server? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

S.T.A.L.K.E.R.2 izlazi ove godine i dolazi Day 1 na Gamepass.

Još dosta indie igara također.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Koristio sam Tunnelbear za brazilski VPN, a piše na njihovoj stranici da imaju i Argentinu. Ako je samo za aktivaciju, dosta je free verzija.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Koristio sam Tunnelbear za brazilski VPN, a piše na njihovoj stranici da imaju i Argentinu. Ako je samo za aktivaciju, dosta je free verzija.

 Piše argentina prije spajanja, a kad spojiš piše kolumbija.... isprobao sam...

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
juice21 kaže...
Hexfire kaže...
Koristio sam Tunnelbear za brazilski VPN, a piše na njihovoj stranici da imaju i Argentinu. Ako je samo za aktivaciju, dosta je free verzija.

 Piše argentina prije spajanja, a kad spojiš piše kolumbija.... isprobao sam...

 Uspio sam s Nordom, preko mobitela naštimat argentinski VPN...

 

Kupio sam the witcher 3 GOTY verzija za 6,5 eura 

 

52 kune, za nepovjerovat ....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Čeeeeekaj, uspio si kupiti nesto na argentinskom storeu? Ako da, pisi tocno kako, koja kartica, koja banka😁

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 7:24 (Pobro44).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Pobro44 kaže...

Čeeeeekaj, uspio si kupiti nesto na argentinskom storeu? Ako da, pisi tocno kako, koja kartica, koja banka😁

 Kupio sam The witcher 3 GOTY izdanje za cca 52 kn (cca 6.5 eura), preko ENEBA.com

 

Koristio sam Nord VPN, instaliran na mobitel.

 

Za kupnju i aktivaciju treba biti uključen VPN

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
juice21 kaže...
Pobro44 kaže...

Čeeeeekaj, uspio si kupiti nesto na argentinskom storeu? Ako da, pisi tocno kako, koja kartica, koja banka😁

 Kupio sam The witcher 3 GOTY izdanje za cca 52 kn (cca 6.5 eura), preko ENEBA.com

 

Koristio sam Nord VPN, instaliran na mobitel.

 

Za kupnju i aktivaciju treba biti uključen VPN

 6,39 eura .... 

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
juice21 kaže...
juice21 kaže...
Pobro44 kaže...

Čeeeeekaj, uspio si kupiti nesto na argentinskom storeu? Ako da, pisi tocno kako, koja kartica, koja banka😁

 Kupio sam The witcher 3 GOTY izdanje za cca 52 kn (cca 6.5 eura), preko ENEBA.com

 

Koristio sam Nord VPN, instaliran na mobitel.

 

Za kupnju i aktivaciju treba biti uključen VPN

 6,39 eura .... 

 Da, zaboravih napisat ... banka je RBA, to je master card kartica za tekući račun ....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice