Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.315.731
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Xbox Series X

Ovdje krenuli prodavat Series S u Lidlu,dostupno odmah 305eu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

Izludit će me ovo s regijama. Znači kupio sam 2 i pol godine EU live golda i aktivirao ih i sve oke radi, iako sam za to morao koristit britanski VPN i sad hoću to prebacit na ultimate, ali mi ne dozvoljava. Prvo mi lokacija storea mora bit brazil da bih uopce mogao pristupit kupnji, valjda zbog one zajebancije da uspijem aktivirat 2k s mtc gamea. I onda to sve prođem i dođem do podataka s kartice i ukucam ih i izbaci mi ovu poruku dolje. Jel mogu to preko gift carda riješit ili na neki drugi način?

14 godina
offline
Xbox Series X

Kupi od 5$/€ gift card i aktiviraj.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
x18x05x kaže...

Kupi od 5$/€ gift card i aktiviraj.

 Jel bitno koja regija i te gluposti?

 

A piše da je, ne znam kako da ovaj problem zaobiđem. Znači meni store mora biti brazilski, a live gold sam kupio s britanskim VPN-om. I jedino kako kupnji tog ultimate triala mogu pristupiti je ako imam brazilski store, ali mi onda izbaci ovo da payment stvara probleme.

 

Bi li ja možda trebao kupiti na brazilskom storeu gift card i onda taj iskoristiti?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 18:34 (Hazar).
13 godina
offline
Xbox Series X

Da, meni je problem što plaćam sa svojom karticom HR na brazilskom storeu, bar je po meni to problem, probao sam i promijenit adresu kartice na brazilsku i VPN brazilski uključit, ali ništa, i dalje neda.

 

Bojim se da sam se zajebo negdje u tom cijelom procesu. Ne mogu ni s gift karticom kupiti, mora se registrirati neki paypal račun ili kartica, jel bi možda paypal bio riješenje?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 20:11 (Hazar).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

Oke, naišao sam googlanjem na moguće riješenje, možda je to neka nova fora, jer čini mi se da ljudi ovdje nisu imali takvih problema. Znači kao da bi bilo potrebno kupiti određeno razdoblje ultimatea preko keya, bilo to 14 dana ili mjesec i onda kad se redeema to onda će se i ostatak pretvoriti u ultimate. Samo nisam sad siguran koji da uzmem, goldove sam redeemao preko britanskog VPN, mozda najbolje uzet global i miran sam. Jbt al su zakomplicirali hah

3 godine
neaktivan
offline
Xbox Series X

Pozdrav,
Planiram kupiti novu konzolu XSX,ima li itko informaciju prodaje li se negdje u Hrvatskoj ili hoće li se uskoro negdje ponovno prodavati?
Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Koja ti je regija uopće? Da bi aktivirao kodove ne trebaš mjenjati regiju, samo upališ vpn i dodaš kod. Kad je gotovo ugasiš vpn i eto ga. Prebaci regiju na onu koja ti je prva bila. Kontaktiraj szk, neka ti oni aktiviraju gamepass. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 21:58 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Melo7 kaže...

Pozdrav,
Planiram kupiti novu konzolu XSX,ima li itko informaciju prodaje li se negdje u Hrvatskoj ili hoće li se uskoro negdje ponovno prodavati?
Hvala unaprijed

 U skorije vrijeme vjv ne. Nema ih nigdje ne samo u hr.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Navodno će nestašica konzola potrajati do sredine godine.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hazar kaže...

Da, meni je problem što plaćam sa svojom karticom HR na brazilskom storeu, bar je po meni to problem, probao sam i promijenit adresu kartice na brazilsku i VPN brazilski uključit, ali ništa, i dalje neda.

 

Bojim se da sam se zajebo negdje u tom cijelom procesu. Ne mogu ni s gift karticom kupiti, mora se registrirati neki paypal račun ili kartica, jel bi možda paypal bio riješenje?

 Problem je sto ti mijenjas regije koliko sam skuzio a to se ne radi. 

 

Evo kako ja to radim godinama, i nikad problema.

 

Moja default regija je njemačka, i nikad ju nisam mijenjao, osim kada je neka jeftina igra na mađarskom storu, pa onda direktno na xboxu promijenim regiju i to je to, ništa ne mijenjam preko weba.

 

Kupis tipa 2 godine brazilskog golda, ne mijenjas onda regiju na brazil, nego samo upalis vpn, stavis na brazil,  ides na redeem.microsoft.com i upises kod, i radi svaki put.

Ista stvar za igre, kupim neku igru tipa da je američka, stavim vpn na mobu/kompu usa, otidem na isti link, i upises kod, i to je to. 

 

A kada kupujem bas igre na njem storu, onda koristim xbox store na konzoli, i kupim normalno igru s bilo kojom nasom karticom, osobno koristim revolut.

 

Iskreno ne znam zasto birate UK, a ne njemačku, jer je UK store vjerojatno najskuplji, plus sada nisi EU pa će mozda u buducnosti biti neki problem radi toga.  Ako mislis radi jezika, ne vazna je regija, meni je sve na eng, od njemačkog ni nj :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 22:31 (MSN).
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

Da jbg zajebo sam se negdje i stvarno ne vidim rješenje, a jbg prvi put to radim pa sam bome napravio sve i svašta pa se sad ni sam više ne snalazim gdje sam i šta kupio. Ma imao sam s 2k21 problema, nisam mogao normalno aktivirati brazilsku verziju koju sam kupio pa je szk pomogla i uspio sam tako da sam regiju prebacio na brazilsku i to je ostalo. Onda sam kupio live gold 2,5 godine EU i aktivirao preko britanskog vpna i to je radilo. To sam začudo sve uspio iako sam i tu imao zajebancije. Sad mi je ostalo "samo" prebaciti sav taj gold u ultimate, ali tu već lagano gubim nadu. Evo kupio sam i mjesec dana gp ultimatea jer bi se na taj način trebalo moći prebaciti, ali ništa "

The region in which you bought your subscription and your Store region need to match. If changing your Store region doesn't work, contact us at Microsoft Support."
I tu poruku dobivam i ako stavim regiju na brazil i na UK i na US.
I uopće ne znam na što se to odnosi, na tih mjesec dana ultimatea koje pokušavam redeemati, iako ne kužim, na cdkeys piše da je region worldwide. Ili se odnosi na postojeći gold, nemam pojma više. A jbg, imat ću gold haha, bar nešto
Ali kad bolje razmislim, jel nije zapravo greška u tom kodu za 1 mjesec gp ultimatea koji sam dobio od cdkeysa, piše da radi worldwide i kad ga pokušak ukucat piše da regija u kojoj sam kupio pretplatu i regija storea moraju biti iste, a u opisu koda piše worldwide. Poslao sam i cdkeysu mail pa ćemo vidjet, ako ništa svakako će mi ga refundirat, ali htio bi znat u čemu je točno problem i kako ga riješiti.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 7:01 (Hazar).
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
MSN kaže...
Hazar kaže...

Da, meni je problem što plaćam sa svojom karticom HR na brazilskom storeu, bar je po meni to problem, probao sam i promijenit adresu kartice na brazilsku i VPN brazilski uključit, ali ništa, i dalje neda.

 

Bojim se da sam se zajebo negdje u tom cijelom procesu. Ne mogu ni s gift karticom kupiti, mora se registrirati neki paypal račun ili kartica, jel bi možda paypal bio riješenje?

 Problem je sto ti mijenjas regije koliko sam skuzio a to se ne radi. 

 

Evo kako ja to radim godinama, i nikad problema.

 

Moja default regija je njemačka, i nikad ju nisam mijenjao, osim kada je neka jeftina igra na mađarskom storu, pa onda direktno na xboxu promijenim regiju i to je to, ništa ne mijenjam preko weba.

 

Kupis tipa 2 godine brazilskog golda, ne mijenjas onda regiju na brazil, nego samo upalis vpn, stavis na brazil,  ides na redeem.microsoft.com i upises kod, i radi svaki put.

Ista stvar za igre, kupim neku igru tipa da je američka, stavim vpn na mobu/kompu usa, otidem na isti link, i upises kod, i to je to. 

 

A kada kupujem bas igre na njem storu, onda koristim xbox store na konzoli, i kupim normalno igru s bilo kojom nasom karticom, osobno koristim revolut.

 

Iskreno ne znam zasto birate UK, a ne njemačku, jer je UK store vjerojatno najskuplji, plus sada nisi EU pa će mozda u buducnosti biti neki problem radi toga.  Ako mislis radi jezika, ne vazna je regija, meni je sve na eng, od njemačkog ni nj :)

 

 

 

Pa ja ne znam jel sam ja dobio neku napredniju verziju sustava/xbox-a čega već, ali sumnjam da nebi imao s ovim problema da nisam mijenjao regiju. Znači ja kad stavim regiju i dođem do plaćanja onog jednog jebenog dolara za gp ultimate ne mogu platiti jer mi piše da mi metoda plaćanja nije jednaka kao lokacija store-a, a kako kartica glasi na mene (hrvatska) ne vidim kako bi radilo i u jednoj drugoj državi s popisa s obzirom da hrvatske nema.

14 godina
offline
Re: Xbox Series X

Zasto sa pcgamesupply ili slicne stranice ne kupis 1 mjesec gamepass ultimate, ukucas taj kod i pretvoriti ce sav live gold u ultimate. Meni isto nije htjelo primiti uplatu za tu 1 funtu pa sam to rijesio tako. Jednostavno

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
maxy0 kaže...

Zasto sa pcgamesupply ili slicne stranice ne kupis 1 mjesec gamepass ultimate, ukucas taj kod i pretvoriti ce sav live gold u ultimate. Meni isto nije htjelo primiti uplatu za tu 1 funtu pa sam to rijesio tako. Jednostavno

 E to sam zadnje probao, sad ne znam jesam li dobio krivi kod ili šta, jel moguće da nakon svih sranja dobijem krivi kod, ali kad sam ga pokušao ukucati pisalo da je "The region in which you bought your subscription and your Store region need to match. If changing your Store region doesn't work, contact us at Microsoft Support". A kupio sam preko cdkeysa worldwide gamepass ultimate, nadam se da je u kodu problem jer ako piše da je worldwide onda ne bih trebao takvu poruku ni u kojem slučaju dobiti, osim ako sam nešto krivo shvatio.

13 godina
offline
Xbox Series X

Series X je dostupan za 500 eura u Mediamarktu.ch e sad iskreno nemam pojma da li šalju za Hrvatsku 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
gušterko kaže...

Series X je dostupan za 500 eura u Mediamarktu.ch e sad iskreno nemam pojma da li šalju za Hrvatsku 

 Koliko vidim ne šalju, nije moguće promjeniti zemlju.

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@hazar
Možeš li ti provjeriti koju regiju imaš postavljenu u outlook.com i u xbox?
Nisam sigursn koliko često se to može mijenjati. Mislim da sam negdje vidio samo svaka 3 mjeseca ali nisam 100% sigursn
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Jednom u 3 mj. Zato kad se jednom regija namjesti nema diranja osim ako se preseliš u drugu zemlju.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hazar kaže...
MSN kaže...
Hazar kaže...

Da, meni je problem što plaćam sa svojom karticom HR na brazilskom storeu, bar je po meni to problem, probao sam i promijenit adresu kartice na brazilsku i VPN brazilski uključit, ali ništa, i dalje neda.

 

Bojim se da sam se zajebo negdje u tom cijelom procesu. Ne mogu ni s gift karticom kupiti, mora se registrirati neki paypal račun ili kartica, jel bi možda paypal bio riješenje?

 Problem je sto ti mijenjas regije koliko sam skuzio a to se ne radi. 

 

Evo kako ja to radim godinama, i nikad problema.

 

Moja default regija je njemačka, i nikad ju nisam mijenjao, osim kada je neka jeftina igra na mađarskom storu, pa onda direktno na xboxu promijenim regiju i to je to, ništa ne mijenjam preko weba.

 

Kupis tipa 2 godine brazilskog golda, ne mijenjas onda regiju na brazil, nego samo upalis vpn, stavis na brazil,  ides na redeem.microsoft.com i upises kod, i radi svaki put.

Ista stvar za igre, kupim neku igru tipa da je američka, stavim vpn na mobu/kompu usa, otidem na isti link, i upises kod, i to je to. 

 

A kada kupujem bas igre na njem storu, onda koristim xbox store na konzoli, i kupim normalno igru s bilo kojom nasom karticom, osobno koristim revolut.

 

Iskreno ne znam zasto birate UK, a ne njemačku, jer je UK store vjerojatno najskuplji, plus sada nisi EU pa će mozda u buducnosti biti neki problem radi toga.  Ako mislis radi jezika, ne vazna je regija, meni je sve na eng, od njemačkog ni nj :)

 

 

 

Pa ja ne znam jel sam ja dobio neku napredniju verziju sustava/xbox-a čega već, ali sumnjam da nebi imao s ovim problema da nisam mijenjao regiju. Znači ja kad stavim regiju i dođem do plaćanja onog jednog jebenog dolara za gp ultimate ne mogu platiti jer mi piše da mi metoda plaćanja nije jednaka kao lokacija store-a, a kako kartica glasi na mene (hrvatska) ne vidim kako bi radilo i u jednoj drugoj državi s popisa s obzirom da hrvatske nema.

 Ako vidis dolar, zar si stavio usa regiju?

 

Na usa storu ne mozes koristiti karticu, samo je placanje moguce s gift karticama. 

Njemačka radi, jer je EU, pa cak i ako upises sve podatke svoje kartice tocno, tipa ime, prezime, adresa, ali drzavu ostavis njem, placanje ce raditi normalno.

Hrvatska iako nije službeno podržana, možes staviti bilo koju državu koja je članica eu, i radit ce ti normalno s tvojom karticom, odnosno moja preporuka je kada dobijete xbox, i napravite xbox acc, odaberite za regiju njemačku. 

 

Znam sto posto da je tako, jer svi prijatelji koji imaju xbox rade tako, tebi se najvise problema javilo jer si mijenjao regiju, kada možes, stavis regiju na njemačku, i ostani tamo, i neces imati nikakve probleme u buducnosti.

 

 

13 godina
offline
Xbox Series X

Ma bezveze sam rekao dolar, ali ja mogu to mijenjati, osim ako to nije to, jer znam da kad promijenim lokaciju u xboxu na brazil da mi se promijeni i store i valuta i sve i oke je. Isto tako sam stavio na britanski i sve se promijeni, mogu i putem konzole i putem MS accounta. Ali opet, ako je onaj kod s cdkeysa worldwide, tako bar piše u opisu, zar nebi trebao raditi normalno bez obzira na regiju.

 

Ma trebao sam više to proučavati prije nego što sam se upustio u to, ovako mi stoje te skoro 3 godine golda, a ne znam hoću li ih uspijeti prebaciti na ultimate.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 12:36 (Hazar).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X

Bas si zakomplicirao 

Javi se ms xboxu na support, oni ce ti mozda rijestiti nesto.. meni su oni u chatu zapravo rekli da si kupim tako preko neke stranice 1 mjesec ultimatea i da ce mi se konvertirat

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
maxy0 kaže...

Bas si zakomplicirao 

Javi se ms xboxu na support, oni ce ti mozda rijestiti nesto.. meni su oni u chatu zapravo rekli da si kupim tako preko neke stranice 1 mjesec ultimatea i da ce mi se konvertirat

 A s koje si ti stranice uzeo kod za gp ultimate 1 mjesec? I nisi morao koristiti ni VPN ni manevrirati s regijom itd?

15 godina
offline
Xbox Series X

jedno brzopotezno..

 

taj gamepass ultimate radi uredno i na starim konzolama mislim na xbox one s i xbox one x?

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 13:58 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
toxic kaže...

jedno brzopotezno..

 

taj gamepass ultimate radi uredno i na starim konzolama mislim na xbox one s i xbox one x?

 Naravno

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hazar kaže...
maxy0 kaže...

Bas si zakomplicirao 

Javi se ms xboxu na support, oni ce ti mozda rijestiti nesto.. meni su oni u chatu zapravo rekli da si kupim tako preko neke stranice 1 mjesec ultimatea i da ce mi se konvertirat

 A s koje si ti stranice uzeo kod za gp ultimate 1 mjesec? I nisi morao koristiti ni VPN ni manevrirati s regijom itd?

 Sa CDkeys sam uzeo... I nisam morao nista s vpn raditi. Osim ovog prethodno s brazilskim nacinom

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hazar kaže...
toxic kaže...

jedno brzopotezno..

 

taj gamepass ultimate radi uredno i na starim konzolama mislim na xbox one s i xbox one x?

 Naravno

 uzo sada ultimate iako trenutno imam dva pc-a u kucanstvu nemam xbox konzole..

bio neki promo 3 mjeseca za 1 funtu pa reko zasto ne...

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Xbox Series X

Hazar a zakaj se jednostavno ne javiš na xbox support i pustiš offišl suportu da te upgrejda na ultimate, ne znam zakaj se jebeš  s ovim i dalje

 

imaj na umu da xbox gamer support nije ofišl, pa ako već i nemaš drugog izbora nego prek njih samo im reci da re rerouteaju

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 14:12 (Del_Boy97).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Evo za vas koji kupujete preko vpna
12 mjeseci 30€

https://www.cdkeys.com/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Del_Boy97 kaže...

Hazar a zakaj se jednostavno ne javiš na xbox support i pustiš offišl suportu da te upgrejda na ultimate, ne znam zakaj se jebeš  s ovim i dalje

 

imaj na umu da xbox gamer support nije ofišl, pa ako već i nemaš drugog izbora nego prek njih samo im reci da re rerouteaju

 Misliš samo im dam kod i oni će ga aktivirat?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice