Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.316.074
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Dobermangang77 kaže...

Ja isto uspio,,mail stigo oko 3 ujutro,,datum dostave mi pise 1.2

 

Sada ih vise nema:(

Goran
15 godina
offline
Xbox Series X

Izgleda da je Sony-u 4K @120, a i 4k@60 naučna fantastika.

Na telkama (XH900) ne prikazuje pravi 4k pixel per pixel nego nešto skalira manju rezu pa je sve zamućeno.

PS5 opet ne prikazuje pravi 4K.

Nažalost ništa od njih niti za ovu godinu.....novi modeli ne podržavaju 4k, allm i vrr out of the box, nego tek sa budućim frimverom.

Jedino su zadovoljni oni koji su kupili XH95 seriju jer ona niti nema podršku za HDMI 2.1, a kvaliteta slike je izvrsna.

Naravno da nekome tko planira igrati na telki taj model ne dolazi u obzir, ali model koji je reklamiran kao PS5 ready to nije.

Nemam ja ništa protiv Sony-a, čak sam htjeo i kupiti tv od njih, ali izgleda da ću ih zaobići.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
goodie kaže...

Izgleda da je Sony-u 4K @120, a i 4k@60 naučna fantastika.

Na telkama (XH900) ne prikazuje pravi 4k pixel per pixel nego nešto skalira manju rezu pa je sve zamućeno.

PS5 opet ne prikazuje pravi 4K.

Nažalost ništa od njih niti za ovu godinu.....novi modeli ne podržavaju 4k, allm i vrr out of the box, nego tek sa budućim frimverom.

Jedino su zadovoljni oni koji su kupili XH95 seriju jer ona niti nema podršku za HDMI 2.1, a kvaliteta slike je izvrsna.

Naravno da nekome tko planira igrati na telki taj model ne dolazi u obzir, ali model koji je reklamiran kao PS5 ready to nije.

Nemam ja ništa protiv Sony-a, čak sam htjeo i kupiti tv od njih, ali izgleda da ću ih zaobići.

Ovaj post još jedino nisi stavio na grupu Playstation 5 dostava pa ga baci i tamo i onda si pokrio sve moguće grupe jednim te istim postom.

12 godina
offline
Xbox Series X

Čovjek informira ljude i nema ništa lose u tome.

Očito kad im TV-i nisu full 4K nema potrebe ni konzola držati 3820x2160p. Reko ajmo zaokruži na 3200x1800p, neće ni skužiti.

Za mene je to lažni marketing i treba ih tužiti.

 

Po mojem bi svaki developer morao jasno istaknuti rezoluciju na kojoj se igra vrti. Ako na kutiji piše 4K očekujemo 4k.

 

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

Ma previše se ljudi hvataju za te sitnice. Ako igra ima problema kao Cyberpunk onda oke, to je stvarno nešto što ne možeš ne vidjeti i što ti stvara probleme. Ali ovo dok gledam usporedbe pa na ovoj konzoli ima 2 FPS-a više nego na onoj, mislim da tražimo dlake u jajetu umjesto da jednostavno kupiš šta ti više odgovara i uživaš. Evo ja jedva čekam da mi dođe XSeX i da počnem halat, bit će uživancija.

12 godina
offline
Xbox Series X

Nisi u pravu. Takvo razmišljanje dovodi do hrvatske države. Tako i mi 25 godina. Opet vi sa rezigniranošću, ma nije bitno ajmo igrat...

Je zato im prolaze muljanja godinama.

 

SITNICE jesu bitne. Ako Sony napiše 4K očekujem 4k.

Netko ima 2 konzole i PC. Za novce apsolutno biram gdje ću igrati odnosno gdje je najbolje iskustvo makar imao 2 frejma više.

 

 

Što vi mislite?

Pa ekipa iz Digital Foundry je indirektno zaslužna za informacije i pritisak na developere, da imamo konačno 60 frejma na konzolama.

Da nema njih i budnih gamera igrao bi sada PS5 2000x1200p u 30 frejma sa natpisom 4K.

Jer Sony voli mućke i to dosta. Guzili su igrače godinama i prodavali gimmicke.

Mobitel divizija im pred gašenjem.

Filmska industrija ima štetu od korone.

Tv divizija...uglavnom isto određeni rang kupaca samo.

PS4 i PS5 ih drže.

 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Joe Cooker kaže...

Digital Foundry - Hitman 3 PS5 vs Xbox Series X|S Comparison

 

 

Ps5 nema 4k, XsX pada na 40fps koliko sam vidio.

Igra ne izgkeda nista posebno,prastari engine...

10 godina
offline
Re: Xbox Series X
nono11 kaže...
Dobermangang77 kaže...

Ja isto uspio,,mail stigo oko 3 ujutro,,datum dostave mi pise 1.2

 

Sada ih vise nema:(

 nis mi nije jasno, nisam mogo kupit xsx jučer oko 11 navečer. Kad sam klikao na njega bacalo me na američki store na kojem piše da ih nema.

 

XSS sam mogao kupit, on je bio dostupan

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Del_Boy97 kaže...
nono11 kaže...
Dobermangang77 kaže...

Ja isto uspio,,mail stigo oko 3 ujutro,,datum dostave mi pise 1.2

 

Sada ih vise nema:(

 nis mi nije jasno, nisam mogo kupit xsx jučer oko 11 navečer. Kad sam klikao na njega bacalo me na američki store na kojem piše da ih nema.

 

XSS sam mogao kupit, on je bio dostupan

 Ne znam stvarno, ja sam danas ujutro probao i prošlo sve. Sad kad odem piše da je rasprodano.

16 godina
offline
Xbox Series X

S obzirom na sitne Jubitu resurse, "recimo da su ipak malo zakasnili".

 

https://www.theverge.com/2021/1/22/22244039/youtube-xbox-hdr-support-enabled-xbox-one-xbox-series-x-app

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Del_Boy97 kaže...
nono11 kaže...
Dobermangang77 kaže...

Ja isto uspio,,mail stigo oko 3 ujutro,,datum dostave mi pise 1.2

 

Sada ih vise nema:(

 nis mi nije jasno, nisam mogo kupit xsx jučer oko 11 navečer. Kad sam klikao na njega bacalo me na američki store na kojem piše da ih nema.

 

XSS sam mogao kupit, on je bio dostupan

 Meni je tek sa 3-4 put uspjelo, tek kad sam s mobitela i u anonimnoj kartici...

12 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...
Joe Cooker kaže...

Digital Foundry - Hitman 3 PS5 vs Xbox Series X|S Comparison

 

 

Ps5 nema 4k, XsX pada na 40fps koliko sam vidio.

Igra ne izgkeda nista posebno,prastari engine...

 Igra izgleda epski. O čemu ti?

Estetika, texture, sitni detalji, na PC-u epska destrukcija. Upali benchmark.

Series X pada na 40 na sekundu radi buga i namjerno izazvanog pada. To moreš na svakoj platformi uraditi.

 

Iskreno čudno mi je da su ugasili motion blur na konzolama i destrukciju pošto piše da treba 8 core CPU a konzole to imaju. 

Očito ih muči propusnost kako je Alex rekao i nije taj APU nešto.

 

RDNA 2.0 isto vidimo na primjeru RX6800XT.

Jača je taman radi 72 CU-a, infinity cachea i takta jezgre. Ništa radi same arhitekture kao što je Cerny drobio cijelo vrijeme. Uostalom konzole nemaju infinity cache pa ni nisu full RDNA 2.0.

 

Izmjerite potrošnju iz utičnice. 

Ako konzola vuče 200W u Hitmanu nebrete očekivati bog zna što kad na PC-u 8 core Ryzen vuče 65W,  bolji GPU u prosjeku 250W.

13 godina
offline
Re: Xbox Series X

Ja sam ujutro oko 8 naručii i sve je prošlo oke, ali još nisam dobio nikakav mail nikakvu potvrdu ništa, jel to zabrinjavajuće?

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Strelok kaže...
MEGATAMA kaže...
Joe Cooker kaže...

Digital Foundry - Hitman 3 PS5 vs Xbox Series X|S Comparison

 

 

Ps5 nema 4k, XsX pada na 40fps koliko sam vidio.

Igra ne izgkeda nista posebno,prastari engine...

 Igra izgleda epski. O čemu ti?

Estetika, texture, sitni detalji, na PC-u epska destrukcija. Upali benchmark.

Series X pada na 40 na sekundu radi buga i namjerno izazvanog pada. To moreš na svakoj platformi uraditi.

 

Iskreno čudno mi je da su ugasili motion blur na konzolama i destrukciju pošto piše da treba 8 core CPU a konzole to imaju. 

Očito ih muči propusnost kako je Alex rekao i nije taj APU nešto.

 

RDNA 2.0 isto vidimo na primjeru RX6800XT.

Jača je taman radi 72 CU-a, infinity cachea i takta jezgre. Ništa radi same arhitekture kao što je Cerny drobio cijelo vrijeme. Uostalom konzole nemaju infinity cache pa ni nisu full RDNA 2.0.

 

Izmjerite potrošnju iz utičnice. 

Ako konzola vuče 200W u Hitmanu nebrete očekivati bog zna što kad na PC-u 8 core Ryzen vuče 65W,  bolji GPU u prosjeku 250W.

Onaj dio gdje je trava pada cjelo vrijeme framerate sto znaci nije bug nego problem sa performansama u tom djelu igre,bolje da su odradili dinamicnu rezoluciju nego da tako pada framerate jer znamo kako to izgleda na tvu bez vrr.

Graficki mi je igra uglancani lastgen,likovi i opcenito scene itd,ulickano ali vide se godine.

Jednostavno mi nema smisla da nije 4k lock 60 na konzolama.

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Strelok kaže...

Čovjek informira ljude i nema ništa lose u tome.

Očito kad im TV-i nisu full 4K nema potrebe ni konzola držati 3820x2160p. Reko ajmo zaokruži na 3200x1800p, neće ni skužiti.

Za mene je to lažni marketing i treba ih tužiti.

 

Po mojem bi svaki developer morao jasno istaknuti rezoluciju na kojoj se igra vrti. Ako na kutiji piše 4K očekujemo 4k.

 

 Ček ti bi tužio Sony jer developer Hitmana nije uspio igru upogoniti u 4k 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Xbox Series X

Razmatram...

 

Xbox ima 568 GB propusnost, zato ide na 4K.

Međutim kad se nagomila alpha transparency(vegetacija) pada na tih 41, 45 itd.

Takt jezgre? Koji je oko 400MHz manji nego kod PS5?

Jedino mi to ima smisla jer konzola jeste jača od PS5.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
antimadridista kaže...
Strelok kaže...

Čovjek informira ljude i nema ništa lose u tome.

Očito kad im TV-i nisu full 4K nema potrebe ni konzola držati 3820x2160p. Reko ajmo zaokruži na 3200x1800p, neće ni skužiti.

Za mene je to lažni marketing i treba ih tužiti.

 

Po mojem bi svaki developer morao jasno istaknuti rezoluciju na kojoj se igra vrti. Ako na kutiji piše 4K očekujemo 4k.

 

 Ček ti bi tužio Sony jer developer Hitmana nije uspio igru upogoniti u 4k 

 Dokle će developer biti kriv za sve?

Je eto nisu uspjeli, valjda nije išlo.

Pa nije to power PC koji ima untaped power.

X86 arhitektura, vidli su da gube performanse i stavili su 3200x1800p. 

 

Da ide 4k stavili bi 4k.

Nema se tu što kriviti nekoga osim proizvođača koji špara pa developer nebre svoju viziju prenijeti ili mora degradirati.

 

Jesi kad razmislio gdje bi bili da konzole izlaze svake 3-4 godine i da ima više njih na tržištu?

Tehnologija mora ići naprijed.

Gledaj mobitele, svakih 8 mjeseci refresh, prodaju se milijuni za 5000-7000 kn.

Konzole stoje iste 7 godina...

13 godina
offline
Xbox Series X

Care, tko je kriv developeru Hitmana što nisu spustili malo detalje i povećali rezoluciju? Slobodno su mogli. Pa ne rade Sony i Microsoft te igre nego ovise o developerima da iskoriste taj hardver.

 

To je isto kao da tužiš nekog proizvođača hardvera zato što je Cyberpunk ispao kako je ispao. Nema smisla to što govoriš.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 14:45 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Hazar kaže...

Ja sam ujutro oko 8 naručii i sve je prošlo oke, ali još nisam dobio nikakav mail nikakvu potvrdu ništa, jel to zabrinjavajuće?

 Spoji se na svoj MS account pa vidi status narudžbe... ako ju imaš tada po mom iskustvu bude dobro...

12 godina
offline
Re: Xbox Series X
antimadridista kaže...

Care, tko je kriv developeru Hitmana što nisu spustili malo detalje i povećali rezoluciju? Slobodno su mogli. Pa ne rade Sony i Microsoft te igre nego ovise o developerima da iskoriste taj hardver.

 

To je isto kao da tužiš nekog proizvođača hardvera zato što je Cyberpunk ispao kako je ispao. Nema smisla to što govoriš.

 Teoretski po tvome su mogli na low staviti i 30 frejma i bilo bi 4k sigurno.

Nije bit toga. Spustili su na konzolama sve osim textura.

SSAO je na minimum, mirror resution medium.

Velim da proizvođač je trebao uraditi bolje.

 

Pa znali su idemo na next gen. Htjeli su 4k, prema tome bar da cross gen vrti pristojno.

Cyberpunk je druga priča...

 

Idemo naprijed grafički, nemoj kriviti developera ako ima vizije koje su u skladu sa

tehnologijom. Kužim te ali skuzi i mene.

Zar su sony i m svete ovce?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 14:52 (Strelok).
3 godine
protjeran
offline
Xbox Series X

Gledam kupiti Xbox One wireless kontroler za PC.

1. Mogu li ga ikako spojiti kablom na PC da ne moram kupovati baterije?

2. Taj "stari" kontroler je komaptibilan s novim Xbox Series?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Strelok kaže...

Cyberpunk je druga priča...

 Pa nije druga priča nego baš dokaz da puno toga ovisi o (ne)sposobnosti developera. Pogledaj Vallhalu kako dobro izgleda i radi na novim konzolama, i još neke novije igre. Uvijek na početku nove generacije imaš ovakve situacije jer su neki developeri možda ranije počeli raditi igru na novom hardveru iz temelja, a neki samo na brzinu skrpali next gen verziju.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
goodie kaže...

Izgleda da je Sony-u 4K @120, a i 4k@60 naučna fantastika.

Na telkama (XH900) ne prikazuje pravi 4k pixel per pixel nego nešto skalira manju rezu pa je sve zamućeno.

PS5 opet ne prikazuje pravi 4K.

Nažalost ništa od njih niti za ovu godinu.....novi modeli ne podržavaju 4k, allm i vrr out of the box, nego tek sa budućim frimverom.

Jedino su zadovoljni oni koji su kupili XH95 seriju jer ona niti nema podršku za HDMI 2.1, a kvaliteta slike je izvrsna.

Naravno da nekome tko planira igrati na telki taj model ne dolazi u obzir, ali model koji je reklamiran kao PS5 ready to nije.

Nemam ja ništa protiv Sony-a, čak sam htjeo i kupiti tv od njih, ali izgleda da ću ih zaobići.

 Primjecujem da si ti gadno nasjeo na tu dubiozu zvanu hdmi 2.1 ps5 xsx reddy pa vec mjesecima razbijas glavu u trazenju necega sto su ti proizvođači prodali u reklami kao i onaj lik s foruma sto ce tuziti sony jer mu tv mozda nece dobiti vrr iako jos ni nema konzolu niti  ta konzola trenutno podrzava vrr niti bi vidio razliku dam se kladiti. Dok normalni svijet uziva u igranju na bolokojem tvu neki ne mogu igrati i sami sebe pate jer u specu ne pise hdmi 2.1 ps5 reddy ili sta već. 

 

12 godina
offline
Re: Xbox Series X
antimadridista kaže...
Strelok kaže...

Cyberpunk je druga priča...

 Pa nije druga priča nego baš dokaz da puno toga ovisi o (ne)sposobnosti developera. Pogledaj Vallhalu kako dobro izgleda i radi na novim konzolama, i još neke novije igre. Uvijek na početku nove generacije imaš ovakve situacije jer su neki developeri možda ranije počeli raditi igru na novom hardveru iz temelja, a neki samo na brzinu skrpali next gen verziju.

 Za Vallhalu sam rekao da je najbolji port.

Epska igra i grafika, open world.

Cyberpunk je katastrofa i na PC-u, igra koja nije dovršena.

 

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
ikoxbox kaže...
Hazar kaže...

Ja sam ujutro oko 8 naručii i sve je prošlo oke, ali još nisam dobio nikakav mail nikakvu potvrdu ništa, jel to zabrinjavajuće?

 Spoji se na svoj MS account pa vidi status narudžbe... ako ju imaš tada po mom iskustvu bude dobro...

 Imam, pare su na kartici rezervirane i piše pending u narudžbi

12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hazar kaže...
ikoxbox kaže...
Hazar kaže...

Ja sam ujutro oko 8 naručii i sve je prošlo oke, ali još nisam dobio nikakav mail nikakvu potvrdu ništa, jel to zabrinjavajuće?

 Spoji se na svoj MS account pa vidi status narudžbe... ako ju imaš tada po mom iskustvu bude dobro...

 Imam, pare su na kartici rezervirane i piše pending u narudžbi

 Kak mislis rezervirane?

Pa meni su uzeli sa devizne.

Kak mogu biti rezervirane.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Novci su zasada rezervirni (ne možeš ih potrošiti u drugu svrhu), kada pošiljka stigne tada će ih Microsoft dobiti (tako i piše u e-mailu)... 

Slobodno me dodajte, Gamertag: ikoizsinja
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Hazar kaže...
ikoxbox kaže...
Hazar kaže...

Ja sam ujutro oko 8 naručii i sve je prošlo oke, ali još nisam dobio nikakav mail nikakvu potvrdu ništa, jel to zabrinjavajuće?

 Spoji se na svoj MS account pa vidi status narudžbe... ako ju imaš tada po mom iskustvu bude dobro...

 Imam, pare su na kartici rezervirane i piše pending u narudžbi

 Dakle prošla je narudžba... 🥳🥳

Slobodno me dodajte, Gamertag: ikoizsinja
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Strelok kaže...
Hazar kaže...
ikoxbox kaže...
Hazar kaže...

Ja sam ujutro oko 8 naručii i sve je prošlo oke, ali još nisam dobio nikakav mail nikakvu potvrdu ništa, jel to zabrinjavajuće?

 Spoji se na svoj MS account pa vidi status narudžbe... ako ju imaš tada po mom iskustvu bude dobro...

 Imam, pare su na kartici rezervirane i piše pending u narudžbi

 Kak mislis rezervirane?

Pa meni su uzeli sa devizne.

Kak mogu biti rezervirane.

 Pa dok kupim nešto preko kartice pare su jedno vrijeme rezervirane prije nego što mogu vidjeti podatke o plaćanju i prije nego što se baš skinu s kartice. Trenutno mi piše rezervirani iznos 3800 HRK i kao da imam 3800 HRK manje na računu, ali tek ću sutra/preksutra to vidjeti kao pravo stanje računa.

3 godine
offline
Xbox Series X

jel zna netko preko koga dolaze konzole od microsofta, nadam se da nije posta samo haha 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice