Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.570
|
čitano: 5.285.396
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

Slažem se, ja kupujem isto te Manhattan (u Linksu jer mi je blizu) i dobri su uvijek iako isto znaju imati bizarne oznake na pakiranjima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 Puno isplativije ako se nekome neda čekat cca 10 dana. Mada se mogu nac i za 6-7 eura na nabavi.net. Očito su napušeni u Svijet Medija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2024 16:26 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
lobotomac90 kaže...

Gledaš samo da je 2.1 HDMI (taj podržava 4k i 120 hz) i dužinu koju trebaš.

Onaj što dobiješ sa ps5 je također 2.1 HDMI.

 

A nije baš. HDMI 2.1 je standard za hardver, a za kablove je malo drugačija priča jer nije svaki HDMI 2.1 kabel onaj koji možda tebi treba.

 

Uglavnom ti trebaju Ultra High Speed kablovi, ili ako hoćeš 4k@120Hz i to sa HDR-om onda ti treba minimalno kabel koji ima bandwidth 35.0 Gbit/s (28 Gbit/s ako hoćeš samo 8 bitnu boju).

A kablova i oznaka na kablovima ima svakakvih pa treba biti oprezan jer ima hrpa necertificiranih kabela, pogotovo kad tražiš najjeftinije.

 

Ne razumijem se nešto pretjerano u kablove, ali znam da kada sam gledao, gledao sam samo da je 2.1 hdmi, upravo pogledao da na sva 3 koja imam piše ultra high speed, a gledao sam te jeftinije, uglavnom ja nikakvih problema sa istima nisam imao, isporučuju 4k u 120 hz i HDR bez problema, a dok sam imao rtx 4070 na TV-u preko kabla bilo podešeno na 12 bit.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

 

Ne razumijem se nešto pretjerano u kablove, ali znam da kada sam gledao, gledao sam samo da je 2.1 hdmi, upravo pogledao da na sva 3 koja imam piše ultra high speed, a gledao sam te jeftinije, uglavnom ja nikakvih problema sa istima nisam imao, isporučuju 4k u 120 hz i HDR bez problema, a dok sam imao rtx 4070 na TV-u preko kabla bilo podešeno na 12 bit.

 

Ma samo sam htio skrenuti pozornost na to da je bitnije da se gleda bandwidth ili da je ”ultra high speed” nego da je 2.1. Jer isključivo o bandwidthu i o spojenom hardveru ovisi koje će feature podržavati, a 2.1 ne mora nigdje pisati na njemu. A često niti ne piše na fizičkom artiklu nego to trgovine dodaju u opis, a svi znamo koliko je to točno.

 

Obično se kablovi zovu ”ultra high speed”, ”premium high speed”, ”high speed with ethernet” i sl. No bandwidth je jedino bitna stvar za hdmi kabel i ništa drugo.

 

Evo ti primjer mog kabela, nigdje se niti ne spominje hdmi 2.1. To je HDMI kabel tolike propusnosti, a specifikacije 2.1 standarda su ono što hardver mora minimalno podržavati, a ne kabel.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2024 2:26 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da, ali neces naci 2.0 sa bandwithom od 48Gbps.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pero Dinamit kaže...
Da, ali neces naci 2.0 sa bandwithom od 48Gbps.

 

Ali možeš naći "2.1" sa 28 Gbps i 35 Gbps (necertificirane koji imaju neku bezveze oznaku), ili još gore na onaj na kojem ne piše bandwidth (takav je bolje ne kupiti). Pogotovo u lokalnim dućanima koji prodaju sve dok ne rasprodaju. Danas je to rjeđe jer su se svi prebacili na 48Gbps, ali kad se pojavio 2.1 bilo je normalno. I bit će opet problema kad se pojavi 2.2 ako i on bude zahtjevao još veći bandwidth za nove funkcionalnosti.

 

Opet ponavljam 2.0 i 2.1 nisu oznake za kablove, pogotovo ne cerificirane. To trgovci stave za lakšu pretragu kad neuki ljudi traže. Na većini kablova piše da je to HDMI kabel, a ne HDMI 2.0 ili 2.1 kabel. A moglo bi ti se desiti to da npr. odeš u Elipso po kabel na polici i kupiš ga pa dobiješ krivi jer nisi pazio.

 

Kabel ne zanima na što je spojen niti kakve tehnologije uređaji podržavaju, on je tu samo da proslijedi informacije određenom maksimalnom brzinom koja je definirana karakteristikama kabela, a to je isključivo bandwidth. A on za "Ultra High Speed" specificira "do 48 Gbps". I onda ako kupiš neki kineski kabel koji nije certificiran ni testiran možeš imati i manji bandwidth nego ti treba, a opet veći od 18 Gbps, no budeš imao probleme i disconnectanja ekrana u radu. I to je uglavnom ono što se događa kad se ljudi žale da im se ekrani diskonektaju (promijene kabel i sve bude ok).

 

https://hdmi.org/resource/cables

 

https://www.pcmag.com/news/slaying-the-cable-monster-what-you-need-to-know-about-hdmi-cables

 

Are All HDMI Cables the Same?

HDMI 1.4 and 2.0 don't matter nearly as much as their speed ratings, which the HDMI Forum and HDMI Licensing Administrator also define. Those specifications indicate maximum bandwidths, but they don't specifically define every cable. That's why HDMI cables are classified under one of four speed categories: Standard, High Speed, Premium High Speed, and Ultra High Speed.

 

Shvatite ovo kao nešto što je ok znati, a ne kao kritiku vaših kablova :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2024 10:32 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Pero Dinamit kaže...
Da, ali neces naci 2.0 sa bandwithom od 48Gbps.

 

Opet ponavljam 2.0 i 2.1 nisu oznake za kablove, pogotovo ne cerificirane. To trgovci stave za lakšu pretragu kad neuki ljudi traže. Na većini kablova piše da je to HDMI kabel, a ne HDMI 2.0 ili 2.1 kabel. A moglo bi ti se desiti to da npr. odeš u Elipso po kabel na polici i kupiš ga pa dobiješ krivi jer nisi pazio.

 Ali bi svima bilo lakše da su to oznake jer sa dvije znamenke znaš sve.

Npr. ako piše HDMI 1.4 odmah znaš da sa tim kabelom imaš minimalno 4k, sa 2.0 minimalno 4k 60 Hz a sa 2.1 minimalno 4k 120 Hz. 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wontay kaže...

 Ali bi svima bilo lakše da su to oznake jer sa dvije znamenke znaš sve.

Npr. ako piše HDMI 1.4 odmah znaš da sa tim kabelom imaš minimalno 4k, sa 2.0 minimalno 4k 60 Hz a sa 2.1 minimalno 4k 120 Hz. 

 

Bilo bi bolje, slažem se.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
lobotomac90 kaže...

 

Ne razumijem se nešto pretjerano u kablove, ali znam da kada sam gledao, gledao sam samo da je 2.1 hdmi, upravo pogledao da na sva 3 koja imam piše ultra high speed, a gledao sam te jeftinije, uglavnom ja nikakvih problema sa istima nisam imao, isporučuju 4k u 120 hz i HDR bez problema, a dok sam imao rtx 4070 na TV-u preko kabla bilo podešeno na 12 bit.

 

Ma samo sam htio skrenuti pozornost na to da je bitnije da se gleda bandwidth ili da je ”ultra high speed” nego da je 2.1. Jer isključivo o bandwidthu i o spojenom hardveru ovisi koje će feature podržavati, a 2.1 ne mora nigdje pisati na njemu. A često niti ne piše na fizičkom artiklu nego to trgovine dodaju u opis, a svi znamo koliko je to točno.

 

Obično se kablovi zovu ”ultra high speed”, ”premium high speed”, ”high speed with ethernet” i sl. No bandwidth je jedino bitna stvar za hdmi kabel i ništa drugo.

 

Evo ti primjer mog kabela, nigdje se niti ne spominje hdmi 2.1. To je HDMI kabel tolike propusnosti, a specifikacije 2.1 standarda su ono što hardver mora minimalno podržavati, a ne kabel.

 Ja imam baš ovaj i radi odlično...pakiranje je kao za jednokratne rukavice iz Lidla, nije bio jeftin, ali sve je tip-top..

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2024 17:39 (Purger155).
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jel dobio ko update sa onim Welcome Hubom? Navodno je krenulo po Europi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...

Jel dobio ko update sa onim Welcome Hubom? Navodno je krenulo po Europi...

 Ja dobio na američkom accountu. Fora ali mislim da ga neću previše gledati.

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ekipa jel imao tko problema sa LAN portom? Naime svako malo mi napise LAN not conected i za dvije sekunde lan concected.  Stavio sam novi kabel i opet isto.  Ustekao sam ga u drugi port u ruteru i opet isto.  Nije valjda da sam toliki pehista i da cu u manje od dvije godine sahraniti drugu PS5 konzolu.... Prva mi je krepala nakon 4 mjeseca.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2024 15:59 (omomomomoomm).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam to imao isto svako malo mi spaja odspaja LAN...spojio se na wifi i tako radi ok,ako ima neki debug problema volio bi i ja znati.
13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
omomomomoomm kaže...

Ekipa jel imao tko problema sa LAN portom? Naime svako malo mi napise LAN not conected i za dvije sekunde lan concected.  Stavio sam novi kabel i opet isto.  Ustekao sam ga u drugi port u ruteru i opet isto.  Nije valjda da sam toliki pehista i da cu u manje od dvije godine sahraniti drugu PS5 konzolu.... Prva mi je krepala nakon 4 mjeseca.

 

Meni se ta poruka par puta godišnje znala javljati i na PS5 Fat koji sam kupio na launchu. Ispočetka nije bila nego se tek u 2. i 3. godini počela javljati. Ali generalno sve radi pa se nisam tim zamarao previše.

 

Ako je pod garancijom odvedi na servis nek preventivno pogledaju, čemu riskirati da ti ode ethernet port van garancije.

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
omomomomoomm kaže...

Ekipa jel imao tko problema sa LAN portom? Naime svako malo mi napise LAN not conected i za dvije sekunde lan concected.  Stavio sam novi kabel i opet isto.  Ustekao sam ga u drugi port u ruteru i opet isto.  Nije valjda da sam toliki pehista i da cu u manje od dvije godine sahraniti drugu PS5 konzolu.... Prva mi je krepala nakon 4 mjeseca.

 I meni se isto to dogadja sa LAN portom, ne cesto, ali se dogadja, secunda-dvije, mislim da ne utjece na gaming. Koliko se sjecam nikad me nije izbacilo iz lobija, barem je tako kod mene. Ps5  je 2 Gen.


Kod mene kad je Ps5 u rest modu preko noci ili nakon 2-3 sata, kad je vruca onda je ubacim u rest mod da se ohladi, da nemora biti upljena tj da ne cekam da se ohladi.

 

Kod sljedeceg pokretanja, HDMI kabal moram istekat iz Ps5 jer je na Tv-u crni display, nakon toga radi normalno. Nije to svaki puta ali ako je duze u rest modu oda da. 

Odmori se u Istini.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nikad nisam imao takvih problema, konzola kupljena na dan izlaska. Uvijek spojen na LAN kabel i nije me nikad izbacilo.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ima dosta ljudi po netu što se žali.

Al tko zna do čega je. Može biti i softverski i hardverski i do konfiguracije neke.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...

Jel dobio ko update sa onim Welcome Hubom? Navodno je krenulo po Europi...

 Imam već par dana welcome hub. Ništa specijalno.

A dao im i 30 eura za stalak... Jbg, izgleda ljepo na stalku 

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 18:41 (doktor1).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice