Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.751.617
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
I?

Pa sigurno da se nisu prošli petak na gablecu dogovorili da bi mogli izbaciti nešto na PS5 slijedeći mjesec.

Pa do prije mjesec dana se tvrdilo da je to laz i nemoguce a sad igre dolaze za mjesec ili nesto vise na Ps5.

Sad ekipa place i kuka sto je kupila Xbox a ne Ps5,mogli su ovi iz MSa to najavit prije godinu dana,da rade Ps5 verzije svojih ekskluziva i sprijecit plakanje i kuknjavu 🥂

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nisam dugo igrao Dark Souls Expanzije pa nek mi netko kaze: da li ti igra downgradea statse kad udes u dlc ili mogu upotpunosti iskoristiti svoj OP end game build?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...

Pošto nema više eklsuziva za ovu generaciju, vrijeme je da se proda PS5. Druge igre su jeftinije za naći na Xbox i PC. 

Mada se veselim PS6 ili kako se bude zvao.

Prvo ga moras kupit da bi ga prodao 🥂🥂🥂

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...

Pošto nema više eklsuziva za ovu generaciju, vrijeme je da se proda PS5. Druge igre su jeftinije za naći na Xbox i PC. 

Mada se veselim PS6 ili kako se bude zvao.

Prvo ga moras kupit da bi ga prodao 🥂🥂🥂

 Mah, davno sam se prestao dokazivati likovima poput tebe. Opet ideš onim smjerom ja imam sve a svi ostali ništa jer eto ti si u Njemačkoj pa si možeš priuštiti i slične fore. Ko proljev si, ponavljaš se. 

XBOX-PS-Steam: TiToBodyBaq
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Za ove koji dižu ps5 u nebo ispred Xbox series x u nebo griješe jako. Od kad imam xbox nisam upalio ps5 (cca pola godine). Za cca 150eura kupio sam oko 50 igri preko Gamivo servisa. Toliko toga za igrati + gamepass, konzola jednako ako ne i jača od ps5... Jedino što mi je bolje na ps5 je to što je brže učitavanje. Ekskluzive su zanemarive na obje konzole.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kad smo kod učitavanja, recimo da Forza Horizon 5 ima kriminalno duga učitavanja, a ima toga i na PS5 - tak da ono o instantnim učitavanjima ne drži vodu.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Armor kaže...
Kad smo kod učitavanja, recimo da Forza Horizon 5 ima kriminalno duga učitavanja, a ima toga i na PS5 - tak da ono o instantnim učitavanjima ne drži vodu.

 Ovisi od naslova do naslova, ali da, neka učitavanja su i dalje kao sa PS4. Ali ako ništa drugo na Xboxu imaš Quick Resume pa tu Forzu možeš stalno imati pokrenutu, pa ako uglavnom voziš po open worldu niti nema učitavanja koliko pamtim.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Čitam intervju sa Miyazakijem i rekao bi da su ove zadnje glasine da će Bloodborne remake doći na PS6 istinite. Kada su ga pitali za Bloodborne remake, Miyazaki jasno kaže da postoji benefit dužeg čekanja na remake-ove jer se može ostvariti bolja vizija i daje usporedbu kako je Demon's Souls profitirao od čekanja 2 generacije sa remake-om.

 

S obzirom na to da nigdje ne kaže da se to neće dogoditi, nego daje takav hint, rekao bi da nas Bloodborne remake čeka kroz 2-3 godine.

 

A po Sonyevim izjavama tipa da "PS5 ulazi u kasniju fazu životnog ciklusa", čini mi se da bi mogli ovo generaciju ranije završiti jer se pojavljuje mnogo reporta da nisu zadovoljni sa prodajom PS5 i da je potražnja jako pala. Pro konzola koju će izdati ove godine neće to pretjerano promijeniti jer ovaj put i nema osobitu svrhu - nema više velikog rezolucijskog skoka (4K) na temelju kakvog se moglo prodati PS4 Pro a sam upgrade ne bi riješio boljku zvanu CPU - prema svim reportima, isti će doživjeti minimalno podizanje clock-a i to je to. Da, bit će nešto stabilniji framerate ali CPU bound igre (kakav će sigurno biti primjerice GTA 6) neće imati nikakav benefit takve konzole.

 

Mislim da Pro može zaživjeti pošteno samo ako zauzme cijenu trenutnih konzola (€500) a cijena baznog PS5 padne na €400. Ali opet, po nekim izjavama, rekao bi da ćemo prije imati situacije gdje će PS5 Pro koštati €600-650 dok će bazni PS5 ostati tu gdje i je.

 

Zanimljivo kako su neki trendovi, ponajviše megapopularne F2P igre tipa Fortnite imale ogroman negativan utjecaj na tržište konzola - dok su prije ljudi kupovali hrpetinu igara, što je bio glavni driver zarade za Sony, Microsoft i Nintendo, sada se mnogi zalijepe za jednu igru i igraju većinom samo to godinama. Tu je i naravno trend opsesivnog silovanja grafike na stabilnog framerate-a, a upravo pretjerivanje u grafičkom segmentu je dovelo do izrazito dugačkih perioda razvoja igara, kao i do opasnog napuhivanja budžeta do mjere gdje te 1-2 loše igre za redom mogu upropastiti kao kompaniju. Ta opasnost je imala efekt da se gaming tržište se pretvorilo u sivilo silnih remastera, remake-ova, dosadnih nastavaka i generalnog igranja na sigurno, što dobar dio ljudi primjećuje i vjerojatno to kažnjava sve manjih i manjim ulaganjima u kupovinu igara.

 

Počinjem se pitati da li je ipak najpametnija moguća stvar, za one koji si ga mogu priuštiti, jednostavno kupiti PC i igrati se na istome pošto mi se čini da je to zadnja oaza nekakve kreativnosti (pričam prvenstveno o mnogim igrama nižeg budžeta koje se može naći na Steamu).

 

Nešto se trese u industriji konzola i pitanje je kako će stvari izgledati kroz 10 godina. Microsoft već ima izlaznu strategiju u vidu toga da sve igre izdaje svuda (ove 4 koje dolaze na PS5 su vjerojatno ispitivanje tržišta ili ako ništa drugo barem pokušaj desenzibilizacije vlastitih fanova i novinara oko toga da će Microsoft u budućnosti izdavati igre svugdje).

 

Sony je isto krenuo u smjeru sve većeg izdavanja igara day 1 na PC-u jer su shvatili da ih PS5 ne može dovoljno nahraniti. Ne bi me čudilo da jednog dana, vidimo i koju 1st party Sony igru na Xbox-u, pogotovo ako ih Microsoft prišarafi sa uskraćivanjem sljedećeg Doom-a, Quake-a, Woflenstein-a, Fallout-a, Elder Scrolls-a, itd. itd.

 

Rekao bi da slijedi period decentralizacije gaminga gdje će eventualno sve igre biti dostupne na većini platformi a najveći benefit će tu imati PC pošto je to platforma koja nije direktni rival nikome.

 
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dosao update za demo FF7 i otkljucan je novi dio demoa.

Ovo je vrh vrhova,gaming nikad nije bio bolji...zavrsim fantasticni FF16 i odmah uskocim u FF7 ❤️

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Čitam intervju sa Miyazakijem i rekao bi da su ove zadnje glasine da će Bloodborne remake doći na PS6 istinite. Kada su ga pitali za Bloodborne remake, Miyazaki jasno kaže da postoji benefit dužeg čekanja na remake-ove jer se može ostvariti bolja vizija i daje usporedbu kako je Demon's Souls profitirao od čekanja 2 generacije sa remake-om.

 

S obzirom na to da nigdje ne kaže da se to neće dogoditi, nego daje takav hint, rekao bi da nas Bloodborne remake čeka kroz 2-3 godine.

 

A po Sonyevim izjavama tipa da "PS5 ulazi u kasniju fazu životnog ciklusa", čini mi se da bi mogli ovo generaciju ranije završiti jer se pojavljuje mnogo reporta da nisu zadovoljni sa prodajom PS5 i da je potražnja jako pala. Pro konzola koju će izdati ove godine neće to pretjerano promijeniti jer ovaj put i nema osobitu svrhu - nema više velikog rezolucijskog skoka (4K) na temelju kakvog se moglo prodati PS4 Pro a sam upgrade ne bi riješio boljku zvanu CPU - prema svim reportima, isti će doživjeti minimalno podizanje clock-a i to je to. Da, bit će nešto stabilniji framerate ali CPU bound igre (kakav će sigurno biti primjerice GTA 6) neće imati nikakav benefit takve konzole.

 

Mislim da Pro može zaživjeti pošteno samo ako zauzme cijenu trenutnih konzola (€500) a cijena baznog PS5 padne na €400. Ali opet, po nekim izjavama, rekao bi da ćemo prije imati situacije gdje će PS5 Pro koštati €600-650 dok će bazni PS5 ostati tu gdje i je.

 

Zanimljivo kako su neki trendovi, ponajviše megapopularne F2P igre tipa Fortnite imale ogroman negativan utjecaj na tržište konzola - dok su prije ljudi kupovali hrpetinu igara, što je bio glavni driver zarade za Sony, Microsoft i Nintendo, sada se mnogi zalijepe za jednu igru i igraju većinom samo to godinama. Tu je i naravno trend opsesivnog silovanja grafike na stabilnog framerate-a, a upravo pretjerivanje u grafičkom segmentu je dovelo do izrazito dugačkih perioda razvoja igara, kao i do opasnog napuhivanja budžeta do mjere gdje te 1-2 loše igre za redom mogu upropastiti kao kompaniju. Ta opasnost je imala efekt da se gaming tržište se pretvorilo u sivilo silnih remastera, remake-ova, dosadnih nastavaka i generalnog igranja na sigurno, što dobar dio ljudi primjećuje i vjerojatno to kažnjava sve manjih i manjim ulaganjima u kupovinu igara.

 

Počinjem se pitati da li je ipak najpametnija moguća stvar, za one koji si ga mogu priuštiti, jednostavno kupiti PC i igrati se na istome pošto mi se čini da je to zadnja oaza nekakve kreativnosti (pričam prvenstveno o mnogim igrama nižeg budžeta koje se može naći na Steamu).

 

Nešto se trese u industriji konzola i pitanje je kako će stvari izgledati kroz 10 godina. Microsoft već ima izlaznu strategiju u vidu toga da sve igre izdaje svuda (ove 4 koje dolaze na PS5 su vjerojatno ispitivanje tržišta ili ako ništa drugo barem pokušaj desenzibilizacije vlastitih fanova i novinara oko toga da će Microsoft u budućnosti izdavati igre svugdje).

 

Sony je isto krenuo u smjeru sve većeg izdavanja igara day 1 na PC-u jer su shvatili da ih PS5 ne može dovoljno nahraniti. Ne bi me čudilo da jednog dana, vidimo i koju 1st party Sony igru na Xbox-u, pogotovo ako ih Microsoft prišarafi sa uskraćivanjem sljedećeg Doom-a, Quake-a, Woflenstein-a, Fallout-a, Elder Scrolls-a, itd. itd.

 

Rekao bi da slijedi period decentralizacije gaminga gdje će eventualno sve igre biti dostupne na većini platformi a najveći benefit će tu imati PC pošto je to platforma koja nije direktni rival nikome.

O propasti i kraju konzola se prica od Playstationa 2.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nisam dugo igrao Dark Souls Expanzije pa nek mi netko kaze: da li ti igra downgradea statse kad udes u dlc ili mogu upotpunosti iskoristiti svoj OP end game build?

Ako se dobro sjecam nastavljas sa svojim likom ali nije OP jer su nove zone u rangu tezine end gamea bazne igre.Ukratko neces moc proletit kroz novu zonu

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne kužim ovu priču sa 'kasnijom fazom' za PS5. Eventualno možemo biti na polovici života negdje (u mojoj glavi). Sad kad gledam, PS5 ekskluzive koje sam igrao - Spider-Man 2 i Ratchet & Clank...I to je to.

 

Ako ne misle neki brutalni skok sa PS5 Pro, ne kužim kak očekuju da im to popravi prodaju konzola. A vjerojatno neće biti neki skok, ja osobno sumnjam da bi prelazio na Pro, ali vidjet ćemo kad se vide performanse i cijena.

 

Ali sviđa mi se i podržavam ovo oko ukidanja ekskluziva kroz platforme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa Ps5 je usao u drugu polovicu svog vijeka,generacija tradicionalno traje oko 6 godina,5 za manje uspijesne sisteme,7 za uspijesnije ali tada se vec iscekuje nasljednik.

Imamo Ps5 nekih 3,5 godine pa je konzola vec u drugoj polovici svog postojanja.

Ps5 Pro bi morao donjet velik boost u performansam zahvaljujuci naprednijoj RDNA3 arhitekturi,AI upscalingu i opcenito jacem GPU,to bi realno trebalo gurnut quality modove iz 30fps u 60fps a performance u 120fps.

Sonyev najveci problem je kompletno promasen fokus na Live service igre koje su zasigurno kostale milijarde jer ih je bilo dosta u izradi a u konacnici skoro pa sve su otkazane.Tu su se potrosili ogromni resursi,takodjer bacanje milijardi na Bungie je zestok promasaj jer su to napravili upravo radi live service techa...koji im je sada "beskoristan".

Spiderman 2 je kostao 300+ milijuna ali on ce to ulaganje i vratit,naprimjer.

 

Ima nas hrpaaa koji cemo uzet Ps5 Pro,ako se moza kupit graficka od 1000eu onda se moze i kompletni gaming sistem od 600-700eu 🥂

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nisam dugo igrao Dark Souls Expanzije pa nek mi netko kaze: da li ti igra downgradea statse kad udes u dlc ili mogu upotpunosti iskoristiti svoj OP end game build?

 Ne sjećam se točno, ali mislim da je npr u Bloodborenu Orphan of Kos najteži boss (samim time nema smisla da igra downgradea statse), a on je dio DLC-a. Znam da je bila stvar da se ne započinje ng+ prije nego se riješi DLC jer je nemjerljivo teže proći sam DLC na ng+ onda.

3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...

Ne kužim ovu priču sa 'kasnijom fazom' za PS5. Eventualno možemo biti na polovici života negdje (u mojoj glavi). Sad kad gledam, PS5 ekskluzive koje sam igrao - Spider-Man 2 i Ratchet & Clank...I to je to.

 

Ako ne misle neki brutalni skok sa PS5 Pro, ne kužim kak očekuju da im to popravi prodaju konzola. A vjerojatno neće biti neki skok, ja osobno sumnjam da bi prelazio na Pro, ali vidjet ćemo kad se vide performanse i cijena.

 

Ali sviđa mi se i podržavam ovo oko ukidanja ekskluziva kroz platforme.

 To je više nama subjektivno u glavi jer je PS5 bio nedostupan dugo vremena i onda kad su se konzole pojavile ponovno držale su cijene od 800-900e. Činjenica je da je pola "životnog vijeka" prošlo i da trebaju razmišljati već o novoj konzoli (ako već slučajno i nije u nekoj početnoj fazi razvijanja). Meni u svemu tome samo nema logike Pro verzija koju svi očekuju jer ne vidim što točno toliko mogu poboljšati, a da ujedno i opravdaju cijenu.

 

Edit: vjerujem da će PS6 svakako biti uspješnija konzola jer su se malo opekli na petici u nekim odlukama, razvojem igara itd. Nije toliko osjetno kao PS3 - PS4 situacija, ali mislim da će im fokus kad izađe PS6 biti malo drugačiji nego što je bio za PS5

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 14:37 (crorockycro).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nisam dugo igrao Dark Souls Expanzije pa nek mi netko kaze: da li ti igra downgradea statse kad udes u dlc ili mogu upotpunosti iskoristiti svoj OP end game build?

 DLC je obicno tezi od glavne igre

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nisam jedini kojega je odusevio FF7 Rebirth

 

93/100 na Meti,vjerovatno igra godine pa i vise 🥂

 

https://www.metacritic.com/game/final-fantasy-vii-rebirth/

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ekipa.
Imam 2 akaunta, us i hr.
Na US je ps+ extra i istice za 10 dana. Dosta sam igara claimao iz kataloga i kupio tamo.

Na hr acc imam par igara i nemam ps plus.

Ako uzmem sad ps plus extra na hr account - ne gubim u biti nista??
(mozda save fileove, ako ne mogu pokrenut igru na us acc)


Tn
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 17:23 (starblack).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
crorockycro kaže...
Gogy7 kaže...
Nisam dugo igrao Dark Souls Expanzije pa nek mi netko kaze: da li ti igra downgradea statse kad udes u dlc ili mogu upotpunosti iskoristiti svoj OP end game build?

 Ne sjećam se točno, ali mislim da je npr u Bloodborenu Orphan of Kos najteži boss (samim time nema smisla da igra downgradea statse), a on je dio DLC-a. Znam da je bila stvar da se ne započinje ng+ prije nego se riješi DLC jer je nemjerljivo teže proći sam DLC na ng+ onda.

 Da, DLCu u BB se moglo pristupit dosta prije kraja igre, nakon vikarice. 

Ja san se zajeba i kupija DLC kad sam vec bija u NG+, ludwig me dobro namucija. 

Orphan je u globalu najtezi, al laurence ima najvise HP-a.

9 godina
offline
Sony PlayStation 5

ove priče ako su istinite da PS5 ulazi u neki završni stadij ili kako već su užasne, tragedija, jad i bijeda, znači PS5 dosad nije imao jednu pravu igru. Al nijednu. I Horizon i GoW smo mogli igrati na ps4. I obje su zapravo vrlo slične originalima. 

 

PS5 mi je uvjerljivo najgore potrošeni novac u gamingu, uvjerljivo bez konkurencije. 

 

Moj PC  
9 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

ove priče ako su istinite da PS5 ulazi u neki završni stadij ili kako već su užasne, tragedija, jad i bijeda, znači PS5 dosad nije imao jednu pravu igru. Al nijednu. I Horizon i GoW smo mogli igrati na ps4. I obje su zapravo vrlo slične originalima. 

 

PS5 mi je uvjerljivo najgore potrošeni novac u gamingu, uvjerljivo bez konkurencije. 

 

Malo si ga pretjerao ipak...Evo sad sam izbrojao, od kad sam kupio PS5 (prije točno godinu dana), odigrao sam 18 naslova, rekao bih da je to puno i mislim da nikad u kraće vrijeme nisam više odigrao. Ali, od tih 18 samo je jedna PS5 ekskluziva, sve ostalo je i na drugim platformama ili izdano i za PS4. Tu je Sony zakazao i nije ponudio skoro pa ništa.

 

Hvala bogu pa ne ovisim(o) o Sonyevim naslovima.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...
Cansee kaže...

ove priče ako su istinite da PS5 ulazi u neki završni stadij ili kako već su užasne, tragedija, jad i bijeda, znači PS5 dosad nije imao jednu pravu igru. Al nijednu. I Horizon i GoW smo mogli igrati na ps4. I obje su zapravo vrlo slične originalima. 

 

PS5 mi je uvjerljivo najgore potrošeni novac u gamingu, uvjerljivo bez konkurencije. 

 

Malo si ga pretjerao ipak...Evo sad sam izbrojao, od kad sam kupio PS5 (prije točno godinu dana), odigrao sam 18 naslova, rekao bih da je to puno i mislim da nikad u kraće vrijeme nisam više odigrao. Ali, od tih 18 samo je jedna PS5 ekskluziva, sve ostalo je i na drugim platformama ili izdano i za PS4. Tu je Sony zakazao i nije ponudio skoro pa ništa.

 

Hvala bogu pa ne ovisim(o) o Sonyevim naslovima.

 

Ja sam na PS5 odigrao jedino Spidermana 1, Forbidden West i Gran Turismo. S tim da me Forbidden West i Grand Turismo nisu uopće impresionirali, a za Gran Turismo mi je čak žao i para što sam dao.

 

Al kod mene je drugi problem, jednostavno je neiskorištena jer je na glavnom TVu pa se nikom ne da igrati tako da smeta ostalim ukućanima, tak da radije svi igramo na svojim PC-ima. A ja sam usto još i stara kompjuteraška škola.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam odigral par igara kaj me zanimalo i brzo ga prodal.

Takav sam da kad mi nekaj stoji odma prodajem. Nemrem to gledat.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

ma izlazi hrpa igri, ali su vecinom multi platform

 

veci mi je problem filtrirati sta igrati od silnog izbora

 

da nisam uzeo uzeo ps5 day1, bi vjetrovatno ju uzeo radi Final fantasy igri

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

ove priče ako su istinite da PS5 ulazi u neki završni stadij ili kako već su užasne, tragedija, jad i bijeda, znači PS5 dosad nije imao jednu pravu igru. Al nijednu. I Horizon i GoW smo mogli igrati na ps4. I obje su zapravo vrlo slične originalima. 

 

PS5 mi je uvjerljivo najgore potrošeni novac u gamingu, uvjerljivo bez konkurencije. 

 

 vidis, ja sam nesto u ovom stilu napisao.....pa, recimo negdje oko orve godisnjice konzole 

 

naravno da sam docekan gore nego svabe 41e...... a rekao sam tocno to - igara nema, sve se jednako moze igrati i na ps4, ili na pc. i da dok docekamo prvu pravu, ps5 igru koja ce imati sve ono sto je bio prodajni adut i marketing sonya, potrajati barem 3 godine. i da cemo do tada dobivati prepakirana izdanja, remastere i slicno.

 

tako je i bilo, osim gow i hzd, ne znam sto sam jos propustio i nisam mogao odigrati. bez daljnjeg, ps5 ima svojih prednosti, nebrojenih, ali ekskluzivne igre vrijedne ceznje i zala zato sto se nema konzola nisu medju njima.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

ove priče ako su istinite da PS5 ulazi u neki završni stadij ili kako već su užasne, tragedija, jad i bijeda, znači PS5 dosad nije imao jednu pravu igru. Al nijednu. I Horizon i GoW smo mogli igrati na ps4. I obje su zapravo vrlo slične originalima. 

 

PS5 mi je uvjerljivo najgore potrošeni novac u gamingu, uvjerljivo bez konkurencije. 

 

 

A eto, ja koji sam imao sve generacije od PS1 nisam nikad više uživao u gamingu nego na petici. Imam osjećaj da nikad više dobrih igara nije bilo. Petica je omogućila da igram daleko više i gaming ubacim i u kratke pauze. Petica mi je omogućila da po prvi put uopće ne razmišljam o kupnji nove grafe i igranju na PC-u, petica mi je omogućila da napokon uživam u plug and play high end VR-u za relativno malo novca.

Ako ti je jedina kategorija igara koje igraš "ps ekskluzive", onda ima smisla.

Reć "mogu to igrati i na PS4" nije točna tvrdnja, ali i da je - razlika u grafici i iskustvu ogromna za igre koje su dostupne na obje konzole. Nije čak ni za igre koje nemaju dedicated PS5 verziju - Rocket League mi sad izgleda neigrivo na base PS4.

A kakvi su Returnal, Spider Man 2, Rift Apart, Final Fantasy 16, Burning Shores, Demons Souls, Astros Playroom, Helldivers 2, Pacific Drive na PS4?

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni je PS5 top kupnja, isključivo zato jer je to prva konzola za koju nisam morao žicati roditelje da mi ju kupe i mogu si priuštiti sve što želim igrat 😎


 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kad vidim argument da je PS 5 bezvezna kupnja jer "igara nema" pitam se doslovno tko je ovdje lud, onda se to može reći za svaku platformu, pa po tome ispada da je glupost trošiti novce i na grafičke jer po nekima "igara nema". 

Baš naprotiv , igara ima na pretek na svim platformama i baš kao što je kolega u postovima iznad naveo, treba filtrirati što igrati uopće.

Druga stvar je što možda nema novih velikih hitova, nečega što će biti vau ili PS ekskluziva zbog kojih mi se čini da je većina ekipe i kupila PS , pa sada kada su odigrali 3 igre koje nemaju na kompu drama da se nema što igrati.

Mislim da je totalna glupost kupiti konzolu isključivo zbog ekskluziva, jer kao što vidimo sve će se igrati na svemu u skorijem vremenu, samo je pitanje kome koja platforma više odgovara.

Ja Sonyju zamjeram jedino što ne otključaju fps u svim igarama, a još više što se neke igre ostale na 30 fps-a, a konzola je pokazala kako je vrlo sposobna vrtiti igre u 60+.

A ovo da se sve može igrati i na PS 4 neću ni komentirati, po toj logici se može sve igrati i na gtx 1060, pa tko voli nek izvoli 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 9:02 (lobotomac90).
Moj PC  
13 1 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

cemu sluzi hdcp opcija, dali vam je upaljena ii ugasena, dal netko igra the crew motorfest, dal vam ima onak nekih trzajeva kad se igra, nije nekaj strasno al primjeti se

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Otkad su krenuli s tim refreshanjem mid gen konzola je krenulo nizbrdo jer su današnje konzole zapravo mini pc-evi po strukturi i ocigledno ne zele da puno zaostaju za pravim PC-em, ali to se nikada neće dogoditi, čim izađe PS5/Xbox uvijek, ali uvijek nagodinu izađe nova generacija grafulja koja pojede za dorucak ono sta je u konzoli i tako je bilo zadnjih 20 godina.

 

Problem je taj šta se još uvijek rade igre za PS4 i PS5, a uskoro će i treća nepoznanica uć u jednadžbu tako da ćemo imati igru za PS4,PS5 i PS5 Pro, dakle još jedan dokaz kao "PC" i drkanje sa grafičkim postavkama.

 

Ekskluzive su rak rana današnjeg gaminga i više sam nego sretan da ih ima sve manje na konzolama.

Sjećam se 90-ih, imao sam te sreće da sam doma imao i SNES i Sega Mega Drive zbog igara jer si prije imao puno više razloga uzet drugu konzolu, a danas je to nula naspram nekad.

 

 

PC je i dalje kralj svega samo što je jebiga postao "skup" hobi, ali opet kada se sagleda sa strane što sve PC može radit,emulirat i sl je i dalje najisplativija kupnja za gaming po meni.

 

PC + Switch 2 je moj izbor za slj gen konzola, sve drugo je po meni bacanje novaca jer će biti sve manje ekskluziva tj. dolazit će day 1 na PC 1/1 jer si SONY ne moze dopustit gubitke kao MS, a igre su postale abnormalno skupe za napravit i nema ih puno koji ostvare neki znacajan profit ukoliko su ekskluzive.

 
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice